Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konsultuoja VšĮ VL VUL Santariškių klinikų filialo pulmonologijos ir imunologijos skyriaus gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė.

Nėra jokių mokslinių duomenų, kad česnakas ar vitaminas C stebuklingai paveiktų organizmą ir pradėjęs sirgti vaikas iškart pasveiktų.

Tėvai dažnai savo vaikams duoda citrinos ir česnako vos prasideda ligų sezonas, o mūsų, gydytojų, pareiga - nedrausti daryti to, kas nežalinga, ir įspėti, kas gali pridaryti žalos. Taigi, ką galime pasiūlyti vaikui iš seniai žinomų ir populiarių kovos su ligomis būdų?

Liga greičiau praeis, jeigu vaikui sumaitinsime trinto česnako su citrina.

Jeigu bandysime mažą vaiką gydyti tokia tyrele, kyla didelis pavojus, kad nudeginsime burnos gleivinę arba pažeisime skrandį. Gastroenterologai teigia, kad labai nemažai vaikų yra atvedami dėl žaizdų skrandyje, kurios atsirado netinkamai vartojant vitaminą C ir citriną.

Vitaminas C apskritai yra gryna rūgštis, tad jeigu norime jo duoti savo vaikui, būtinai pasiūlykime kartu su maistu. Vitaminas C nėra stebuklas ir jeigu jo duosime tada, kai vaikas jau serga, per kelias dienas tikrai nesuveiks taip, kad ligonėlis pasveiktų. Tai gali būti tik profilaktinė priemonė, kurią reikia vartoti ilgą laiką. Galbūt tuomet ji ir turėtų teigiamą poveikį organizmo atsparumui infekcijoms.

Tačiau geriau ne grynas vitaminas C ar citrina, o vaisiai ir daržovės, kuriuose yra šio vitamino. Vitamino C perdozuoti neįmanoma, nes jis pasišalina iš organizmo, tačiau jis kelia kitą - skrandžio pažeidimo pavojų.

Puikus vaistas nuo ligų - citrina su cukrumi.

Kaip jau minėjau, nėra įrodymų, kad citrina stiprina imunitetą, o juo labiau kad padeda jau susirgus. Tačiau geriau duoti vaikui vieną-dvi skilteles citrinos su cukrumi negu vienos, ypač jeigu vaikui skanu ir mielai valgo.

Tačiau taip pat rekomenduotina tokią vitamininę užkandą duoti po valgio, kad mažiau dirgintų skrandį. Galima duoti vaikui vandens su citrina, bet ne daugiau nei 50-100 ml per dieną, nes gali paskatinti alergiją ir sudirginti skrandį.

Puiki ligų profilaktikos priemonė - česnakų karoliai.

Šia profilaktikos priemonę esu ir pati išbandžiusi, kai mano vaikai buvo maži. Buvau nulupusi česnako skiltelę ir pakabinusi ant kaklo, tačiau nepastebėjau jokio teigiamo poveikio sveikatai, tad nuėmiau ir daugiau nebandžiau. Jeigu mama tiki, kad česnakų karoliai gali padėti jos vaikui, gali tokius užkabinti jam ant kaklo, nes jie tikrai nepridarys žalos.

Vaikas, kuris valgys juodą duoną su česnaku, tikrai nesusirgs.

Kepta duona su česnaku mažam vaikui yra per sunkus maistas, be to, jokio stebuklingo poveikio ji tikrai neturi. Galima duoti po nedidelę riekelę juodos duonos, ant kurios užbarstyta česnako, tačiau labai atsargiai, nes vaikui gali nuo jo sustoti skrandis, jį imti pykinti. Česnako poveikis kvėpavimo takų ligų gydymui yra neįrodytas, o vaikui gali pridaryti daug žalos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytoja Kristina Jasmontienė – apie kūdikio primaitinimą: kada, ką ir kaip?

Mažylio mityba – vienas iš didžiausią rūpestį jauniems tėveliams keliančių klausimų.

Poilsis gamtoje: kaip saugotis nuo bičių, širšių ir vapsvų

Mažyliui viskas įdomu. Jis dar ir nežino, kuo gali būti pavojinga bitė, kurią iki tol matė tik paveikslėlyje.

Vasarą vaikams labiausiai tinka gerti šie gėrimai

Vakar važiuojant į darbą, pro langą akį patraukė štai toks vaizdelis: tėtis, mama ir dvi ikimokyklinio amžiaus mergaitės, rankose laikančios skirtingus butelius gazuoto gėrimo. Pavadinimo neminėsime, tačiau tai buvo vienas pigiausių spalvotų limonadų. Negi iš tiesų šios mažylės nusipelnė tik tokio gėrimo? Kodėl tėvai taip neatsakingai renkasi produktus parduotuvėje?

Užspringo vaikas: ekspertai pataria, kokių veiksmų imtis nedelsiant

Kūdikio ar vaiko užspringimas gali labai išgąsdinti tėvus. Kaip tinkamai sureaguoti ir kokių klaidų nepadaryti?

Paviešinusi nuotrauką mama įspėja kitus tėvus: nedarykite mano klaidos

Iš pirmo žvilgsnio ši nuotrauka neatrodo kažkuo ypatinga. Mama laiko dukrytę ant rankų ir abi leidžiasi čiuožyne žemyn.

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.