Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konsultuoja VšĮ VL VUL Santariškių klinikų filialo pulmonologijos ir imunologijos skyriaus gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė.

Nėra jokių mokslinių duomenų, kad česnakas ar vitaminas C stebuklingai paveiktų organizmą ir pradėjęs sirgti vaikas iškart pasveiktų.

Tėvai dažnai savo vaikams duoda citrinos ir česnako vos prasideda ligų sezonas, o mūsų, gydytojų, pareiga - nedrausti daryti to, kas nežalinga, ir įspėti, kas gali pridaryti žalos. Taigi, ką galime pasiūlyti vaikui iš seniai žinomų ir populiarių kovos su ligomis būdų?

Liga greičiau praeis, jeigu vaikui sumaitinsime trinto česnako su citrina.

Jeigu bandysime mažą vaiką gydyti tokia tyrele, kyla didelis pavojus, kad nudeginsime burnos gleivinę arba pažeisime skrandį. Gastroenterologai teigia, kad labai nemažai vaikų yra atvedami dėl žaizdų skrandyje, kurios atsirado netinkamai vartojant vitaminą C ir citriną.

Vitaminas C apskritai yra gryna rūgštis, tad jeigu norime jo duoti savo vaikui, būtinai pasiūlykime kartu su maistu. Vitaminas C nėra stebuklas ir jeigu jo duosime tada, kai vaikas jau serga, per kelias dienas tikrai nesuveiks taip, kad ligonėlis pasveiktų. Tai gali būti tik profilaktinė priemonė, kurią reikia vartoti ilgą laiką. Galbūt tuomet ji ir turėtų teigiamą poveikį organizmo atsparumui infekcijoms.

Tačiau geriau ne grynas vitaminas C ar citrina, o vaisiai ir daržovės, kuriuose yra šio vitamino. Vitamino C perdozuoti neįmanoma, nes jis pasišalina iš organizmo, tačiau jis kelia kitą - skrandžio pažeidimo pavojų.

Puikus vaistas nuo ligų - citrina su cukrumi.

Kaip jau minėjau, nėra įrodymų, kad citrina stiprina imunitetą, o juo labiau kad padeda jau susirgus. Tačiau geriau duoti vaikui vieną-dvi skilteles citrinos su cukrumi negu vienos, ypač jeigu vaikui skanu ir mielai valgo.

Tačiau taip pat rekomenduotina tokią vitamininę užkandą duoti po valgio, kad mažiau dirgintų skrandį. Galima duoti vaikui vandens su citrina, bet ne daugiau nei 50-100 ml per dieną, nes gali paskatinti alergiją ir sudirginti skrandį.

Puiki ligų profilaktikos priemonė - česnakų karoliai.

Šia profilaktikos priemonę esu ir pati išbandžiusi, kai mano vaikai buvo maži. Buvau nulupusi česnako skiltelę ir pakabinusi ant kaklo, tačiau nepastebėjau jokio teigiamo poveikio sveikatai, tad nuėmiau ir daugiau nebandžiau. Jeigu mama tiki, kad česnakų karoliai gali padėti jos vaikui, gali tokius užkabinti jam ant kaklo, nes jie tikrai nepridarys žalos.

Vaikas, kuris valgys juodą duoną su česnaku, tikrai nesusirgs.

Kepta duona su česnaku mažam vaikui yra per sunkus maistas, be to, jokio stebuklingo poveikio ji tikrai neturi. Galima duoti po nedidelę riekelę juodos duonos, ant kurios užbarstyta česnako, tačiau labai atsargiai, nes vaikui gali nuo jo sustoti skrandis, jį imti pykinti. Česnako poveikis kvėpavimo takų ligų gydymui yra neįrodytas, o vaikui gali pridaryti daug žalos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.

Rimantas Kėvalas: smurtas prieš vaikus tęsiasi

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas teigia, kad smurto prieš vaikus nesumažėjo ir greitai nesumažės.

Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.

8 patarimai, kurie padės išvengti ar sumažinti virusų tikimybę

Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo varvančių vaikų nosių, skaudančių gerklių ar, dar blogiau, lipte limpančių virusų. Dažnos mažųjų ligos žiemą ne tik silpnina imunitetą, įkalina vaikus namuose, bet neretai sutrikdo įprastą šeimos rutiną. Šie 8 paprasti patarimai padės sumažinti pavojų susirgti.

Dažnos žindymo problemos: kaip padėti sau ir vaikui (1)

Žindymas - dar vienas malonumas, kurio negali patirti vyrai. Ne veltui daugelis jų kūdikį žindančios moters vaizdą vadina pačiu gražiausiu. Bet ką daryti, jei malonios akimirkos virsta tikrų tikriausiu košmaru? Juk būna dienų, kai priglaustas prie krūties kūdikis ne nurimsta. Priešingai, ima blaškytis, muistytis, net verkti. Kodėl taip atsitinka?

Verdame pirmą košę kūdikiui: kokia ji turi būti

Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu.

Kaip migdyti vaiką, kad išvengtume staigios kūdikio mirties sindromo

Jauni tėvai turi nemažai baimių, viena iš jų – staigios kūdikių mirties sindromas. Sunku susitaikyti su tuo, jog rodos sveikas ir žvalus mažylis užmiega ir... nepribunda.

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto

Žuvų taukų nauda neabejojama, ji patvirtinta moksliniais tyrimais, gydytojai pataria žuvų taukų duoti kasdien jau nuo 4 savaičių amžiaus ir vartoti juos visą gyvenimą. Ką turime žinoti apie žuvų taukus?

Pakilo temperatūra: 6 dažniausiai daromos klaidos

Karščiuojantis vaikas tėvams visada kelia baimę. Kokių klaidų vengti matuojant temperatūrą? Konsultuoja vaikų ligų gydytoja neurologė Rūta Maciulevičienė.

Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko (13)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

Kaip pagimdyti be skausmo: natūralios ir medikamentinės priemonės

Priemonių padėti sumažinti gimdymo skausmą yra įvairių. Vienos jų natūralios, kitos - medicininės. Kaip moteris gali padėti sau gimdymo metu ir kokią pagalbą siūlo medikai, pasakoja Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų Akušerijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė Rasa Babiliūtė.

Žindymas ir alkoholis: privalu žinoti

Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.

Kuri ligoninė Lietuvoje verčiausia draugiškiausios žindymui vardo

„Žindymui draugiška" - tai iniciatyva, siekianti tiesiogiai iš mamų surinkti informaciją apie žindymo skatinimą ir palaikymą Lietuvoje nėštumo, gimdymo, buvimo ligoninėje po gimdymo ir vėliau, kūdikio augimo laikotarpiu bei skatinti ir remti žindymą Lietuvoje. Vienas iš iniciatyvos veikos būdų yra Žindymui draugiškiausios ligoninės rinkimai.