Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konsultuoja VšĮ VL VUL Santariškių klinikų filialo pulmonologijos ir imunologijos skyriaus gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė.

Nėra jokių mokslinių duomenų, kad česnakas ar vitaminas C stebuklingai paveiktų organizmą ir pradėjęs sirgti vaikas iškart pasveiktų.

Tėvai dažnai savo vaikams duoda citrinos ir česnako vos prasideda ligų sezonas, o mūsų, gydytojų, pareiga - nedrausti daryti to, kas nežalinga, ir įspėti, kas gali pridaryti žalos. Taigi, ką galime pasiūlyti vaikui iš seniai žinomų ir populiarių kovos su ligomis būdų?

Liga greičiau praeis, jeigu vaikui sumaitinsime trinto česnako su citrina.

Jeigu bandysime mažą vaiką gydyti tokia tyrele, kyla didelis pavojus, kad nudeginsime burnos gleivinę arba pažeisime skrandį. Gastroenterologai teigia, kad labai nemažai vaikų yra atvedami dėl žaizdų skrandyje, kurios atsirado netinkamai vartojant vitaminą C ir citriną.

Vitaminas C apskritai yra gryna rūgštis, tad jeigu norime jo duoti savo vaikui, būtinai pasiūlykime kartu su maistu. Vitaminas C nėra stebuklas ir jeigu jo duosime tada, kai vaikas jau serga, per kelias dienas tikrai nesuveiks taip, kad ligonėlis pasveiktų. Tai gali būti tik profilaktinė priemonė, kurią reikia vartoti ilgą laiką. Galbūt tuomet ji ir turėtų teigiamą poveikį organizmo atsparumui infekcijoms.

Tačiau geriau ne grynas vitaminas C ar citrina, o vaisiai ir daržovės, kuriuose yra šio vitamino. Vitamino C perdozuoti neįmanoma, nes jis pasišalina iš organizmo, tačiau jis kelia kitą - skrandžio pažeidimo pavojų.

Puikus vaistas nuo ligų - citrina su cukrumi.

Kaip jau minėjau, nėra įrodymų, kad citrina stiprina imunitetą, o juo labiau kad padeda jau susirgus. Tačiau geriau duoti vaikui vieną-dvi skilteles citrinos su cukrumi negu vienos, ypač jeigu vaikui skanu ir mielai valgo.

Tačiau taip pat rekomenduotina tokią vitamininę užkandą duoti po valgio, kad mažiau dirgintų skrandį. Galima duoti vaikui vandens su citrina, bet ne daugiau nei 50-100 ml per dieną, nes gali paskatinti alergiją ir sudirginti skrandį.

Puiki ligų profilaktikos priemonė - česnakų karoliai.

Šia profilaktikos priemonę esu ir pati išbandžiusi, kai mano vaikai buvo maži. Buvau nulupusi česnako skiltelę ir pakabinusi ant kaklo, tačiau nepastebėjau jokio teigiamo poveikio sveikatai, tad nuėmiau ir daugiau nebandžiau. Jeigu mama tiki, kad česnakų karoliai gali padėti jos vaikui, gali tokius užkabinti jam ant kaklo, nes jie tikrai nepridarys žalos.

Vaikas, kuris valgys juodą duoną su česnaku, tikrai nesusirgs.

Kepta duona su česnaku mažam vaikui yra per sunkus maistas, be to, jokio stebuklingo poveikio ji tikrai neturi. Galima duoti po nedidelę riekelę juodos duonos, ant kurios užbarstyta česnako, tačiau labai atsargiai, nes vaikui gali nuo jo sustoti skrandis, jį imti pykinti. Česnako poveikis kvėpavimo takų ligų gydymui yra neįrodytas, o vaikui gali pridaryti daug žalos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (2)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (1)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.

Prieš duodami braškių vaikui, atminkite šį tą svarbaus

Prekybos vietose jau pasirodė pirmosios braškės. Jei ketinate jų pirkti vaikams, atminkite kelias svarbias taisykles.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Naudingoji daržovė, kurią sveika valgyti ne tik vaikams

Šią daržovę dėl žalios spalvos mamos juokais vadina Šreko. Ji labai vertinga savo maistiniu požiūriu, todėl ją valgantys mažieji bus ir sveiki, ir stiprūs.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

TIESA IR MITAI apie geležies trūkumą +KONKURSAS ir net 10 dovanų!

Kaip pastebėti, kad vaiko organizmui trūksta geležies? Ar kraujo tyrimas yra vienintelis diagnostikos būdas? Ką daryti, jei paaiškėja, kad geležies visgi trūksta?

Kokią žuvį sveikiausia valgyti

Dažnai nepelnytai užmirštama ir nevertinama žuvis yra tikrai vertingas produktas mūsų vaikams.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Kurią košę sveikiausia valgyti vaikams

Košėse gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų (ypač B grupės), skaidulų, todėl jos puikiai reguliuoja virškinimo sistemą, neleidžia užkietėti viduriukams.

Meningokokinė infekcija pražudė antrą vaiką (1)

Meningogokinė infekcija pražudė jau antrą vaiką šiemet. Tai Eltai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė, daktarė Daiva Razmuvienė.

Vaikų ligoninės priėmime – darbymetis: įdiegta naujovė, kurią svarbu žinoti tėvams

Iki šiol Vaikų ligoninės priėmime pacientai buvo priimami pagal vadinamąjį šviesoforą, bet nuo šiol į eilę bus rikiuojami vadovaujantis ne trimis, o penkiomis spalvomis.

Veiksmingiausia pagalba susirgus: gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais

Mes lankome ne ligą, o vaiką. Taip penktadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje „Kas slypi už Raudonųjų nosių“, sakė gydytojai klounai.