Reklama

Mamų patirtys: kaip įpratinti vaiką išmiegoti visą naktį

 (2)
Juokaujama, kad tėvai, neseniai susilaukę vaiko, gimtadienio, Kalėdų ir visų kitų įmanomų švenčių proga dovanų prašo vieno – ramios nakties.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vieni dar visai mažus kūdikius pradeda pratinti prie režimo ir normalaus miego visą naktį. Kiti – kelis kartus keliasi ir migdo savo vaiką jau ne vienerius metus. Kokia yra ramaus miego paslaptis? Savo atradimais ir patirtimi dalinasi tikros šios srities ekspertės – mamos, kurių vaikai išmiega visą naktį.

Gerai miegantys vaikai – pailsėję ir laimingi tėvai

Jurga: „Dar kai mūsų Mykolas buvo vos mėnesio laiko, su vyru tvirtai apsisprendėme, kad taikysime garsiosios Džinos Ford kūdikio dienotvarkės metodą. Buvome prisiklausę iš draugų pasakojimų, kaip jie jau beveik dvejų metų vaiką turi migdyti kelias valandas ir naktį keltis jį raminti – to labai nenorėjome.

Juk pailsėjusios šeimos gyvenimas visai kitoks – visi turi daugiau energijos, geriau jaučiasi, mažiau pykstasi. Kokia šio metodo esmė? Laikytis labai griežtos dienotvarkės. Tai, manau, visiems kūdikiams labai naudinga, nes juos ramina, suteikia pasitikėjimo. Mes sūnų kasdien griežtai 19 val. guldome miegoti ir visada keliamės 7 val. ryto. Nepasiduodame pagundai pasnausti ilgiau, nes žinome, kad kelis kartus „pametus“ tvarką, ją atstatyti bus labai sunku.

Tos pačios taisyklės galioja ir maitinimui. Kol vaikas buvo visai mažas – maitindavau tiek, kiek norėdavo, tačiau dabar, kai jam beveik vieneri – mamos pieno duodu vos kelis kartus ir visada tuo pačiu laiku.“

Miega tas vaikas, kurio visi poreikiai patenkinti

Lina: „Manau, kad labai svarbu pasirūpinti, kad prieš miegą vaikas gerai jaustųsi. Pirmiausia – būtų pavalgęs, todėl visada stengiuosi, kad vakarienė būtų soti, tačiau lengvai virškinama. Dažniausiai tai būna įvairios grūdų košės. Kitas svarbus poreikis – švara. Niekada nepraleidžiame vonios procedūrų, dukrytę vonioje maudome kone kasdien.

Trečias – vaikas neturi jausti jokio diskomforto. Pastebėjau, kad dažniausiai mažylė būna nerami ar ilgai neužmiega tada, kai jos oda sudirgusi, aplink užpakaliuką atsiranda paraudimų. Mums tokiu atveju padeda oro „vonios“ ir „Sudocrem“ kremas su cinku (jo poveikis gana greitas bei visada labai efektyvus).

Dar vienas svarbus poreikis – tėvų meilė ir dėmesys. Jei dienos bėgyje vaikui to trūksta, tėvai labai užsiėmę ir vėlai grįžta į namus, gali būti, kad jam rūpės visai ne miegas, o žaidimai su tėčiu bei mama. Mes visada, prieš guldant dukrą į lovą, su ja pažaidžiame pirštukų ar kutenimų žaidimus, paskaitome pasakėlę, daug kartu paglostome, apkabiname, išbučiuojame.“

Nustojus natūraliai maitinti – pradėjo miegoti

Sigita: „Gali būti, kad ant manęs supyks natūralaus maitinimo šalininkės, tačiau mūsų mergaitė visą naktį išmiegoti pradėjo tada, kai nustojau ją maitinti savo pienu. Negaliu pasakyti, ar tai sutapimas, ar ne. Jai tuo metu buvo metai ir du mėnesiai, kai nusprendėme, kad naktiniai užkandžiavimai mane jau vargina, norėjau pagaliau normaliai išsimiegoti.

Girdėjau pasakojimus, kaip kitų vaikai savaičių savaitėmis verkia, kai nebegauna pieno, tačiau mūsų dukrytė labai paprastai susitaikė su šiuo faktu. Paniurzgėjo kelias naktis, o po to pradėjo labai gražiai, sklandžiai miegoti. Kartais būna, kad prabunda, tačiau ją paglostome, duodame čiulptuką ir ji greitai nurimsta.

Iš kitų mamų girdėjau, kad jos, norėdamos, jog vaikas naktį nebesikeltų užkandžiauti, jam vietoj pieno ar pieno mišinio siūlo vandens. Taip pat visos draugės man patarė – jei jau šeima nusprendė nutraukti naktinį vaiko maitinimą, jokiais būdais negalima pasiduoti jo ašaroms ir vėl grįžti prie senų įpročių. Vieną kartą pajutęs, kad gali nugalėti, jis kitą kartą verks dar smarkiau ir pokyčiams priešinsis su dar didesniu užsispyrimu.“

Tinkami ritualai ir miegui pritaikytas kambarys

Indrė: „Norėdama, kad mano vyresnysis sūnus visą naktį išmiegotų savo lovoje, pirmiausia sulaukiau laiko, kai pajutau, kad jis tam pasiruošęs. Pradėjau nuo to, kad formavau tinkamus miego ritualus, jų nesiejau nei su maistu (pavyzdžiui: pieno gėrimu, žindymu), nei su supimu ar nešiojimu.

Stengiausi, kad migdydamasis jis gulėtų savo lovytėje, pradžioje dar palaikydavau ranką, o vėliau tik pasėdėdavau šalia (kai kurie šį metodą vadina „ilgas atsisveikinimas“). Vos pajutusi, kad vaikas snaudžia, išeidavau iš kambario. Taip pripratęs nakčiai užmigti pats, netrukus pradėjo išmiegoti visą naktį. Beje, kai prabusdavo, taip pat stengdavausi ne neštis jį į savo lovą, o nuraminti jo lovelėje.

Jaunesniojo mūsų sūnaus nė mokyti nereikėjo, matydamas brolio pavyzdį, jis išmiega visą naktį pats.

Beje, abu vaikai šiek tiek šiuo klausimu protestavo, kai rytais pradėjo anksti švisti. Tikriausiai, daugelis šeimų susiduria su šia problema. Mūsų išsigelbėjimas buvo visiškai kambarį tamsinantys roletai. Vaikai ir toliau be jokių prabudimų išmiega visą naktį iki maždaug 8-tos valandos ryto.“

Vaikas turi suvokti, kad verkimu nieko nepasieks

Dovilė: „Nuo pat nėštumo pradžios žinojau, kad į darbą turėsiu grįžti tuomet, kai vaikučiui bus vos 6 mėnesiai. Gyvename užsienyje ir čia motinystės atostogos gerokai trumpesnės nei Lietuvoje. Taip pat supratau, kad būtina nuo pirmų dienų kūdikį pratinti savarankiškai užmigti ir gerai išmiegoti naktį, nes dažnas kėlimasis išvargins ir mus pačius.

Taip, ieškodama informacijos, atradau Ferberio metodą. Kas vakarą laikėmės labai griežtos dienotvarkės ir pasiruošimo miegui ritualo. Paguldę vaiką į lovytę ir su juo atsisveikinę, išeidavome iš kambario. Jei mažylis labai verkdavo, į jo kambarį grįždavome tik po kurio laiko ir tik porai minučių. Su juo trumpai pakalbėdavome, paglostydavome, pabučiuodavome, tačiau neimdavome ant rankų.

Taip vaiką pratinome maždaug 3–4 dienas, kol jis suprato, kad verkimu nepasieks to, jog būtų paimtas ant rankų ar maitinamas.

Šį metodą, pasak paties Ferberio, galima taikyti tik vaikams, sulaukusiems šešių mėnesių amžiaus. Taip pat reikia įvertinti situaciją – gal vaikas yra itin jautrus ir baikštus? Tuomet geriau jo taip negąsdinti ir ieškoti kitų migdymo būdų. Manau, kad kiekviena šeima atranda geriausią „receptą“, tinkantį būtent jiems ir jų atžaloms.“

Užsakymo nr.: PT_74639974

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.

Rimantas Kėvalas: smurtas prieš vaikus tęsiasi

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas teigia, kad smurto prieš vaikus nesumažėjo ir greitai nesumažės.

Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.

8 patarimai, kurie padės išvengti ar sumažinti virusų tikimybę

Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo varvančių vaikų nosių, skaudančių gerklių ar, dar blogiau, lipte limpančių virusų. Dažnos mažųjų ligos žiemą ne tik silpnina imunitetą, įkalina vaikus namuose, bet neretai sutrikdo įprastą šeimos rutiną. Šie 8 paprasti patarimai padės sumažinti pavojų susirgti.

Dažnos žindymo problemos: kaip padėti sau ir vaikui (1)

Žindymas - dar vienas malonumas, kurio negali patirti vyrai. Ne veltui daugelis jų kūdikį žindančios moters vaizdą vadina pačiu gražiausiu. Bet ką daryti, jei malonios akimirkos virsta tikrų tikriausiu košmaru? Juk būna dienų, kai priglaustas prie krūties kūdikis ne nurimsta. Priešingai, ima blaškytis, muistytis, net verkti. Kodėl taip atsitinka?

Verdame pirmą košę kūdikiui: kokia ji turi būti

Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu.

Kaip migdyti vaiką, kad išvengtume staigios kūdikio mirties sindromo

Jauni tėvai turi nemažai baimių, viena iš jų – staigios kūdikių mirties sindromas. Sunku susitaikyti su tuo, jog rodos sveikas ir žvalus mažylis užmiega ir... nepribunda.

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto

Žuvų taukų nauda neabejojama, ji patvirtinta moksliniais tyrimais, gydytojai pataria žuvų taukų duoti kasdien jau nuo 4 savaičių amžiaus ir vartoti juos visą gyvenimą. Ką turime žinoti apie žuvų taukus?

Pakilo temperatūra: 6 dažniausiai daromos klaidos

Karščiuojantis vaikas tėvams visada kelia baimę. Kokių klaidų vengti matuojant temperatūrą? Konsultuoja vaikų ligų gydytoja neurologė Rūta Maciulevičienė.

Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko (13)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

Kaip pagimdyti be skausmo: natūralios ir medikamentinės priemonės

Priemonių padėti sumažinti gimdymo skausmą yra įvairių. Vienos jų natūralios, kitos - medicininės. Kaip moteris gali padėti sau gimdymo metu ir kokią pagalbą siūlo medikai, pasakoja Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų Akušerijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė Rasa Babiliūtė.

Žindymas ir alkoholis: privalu žinoti

Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.

Kuri ligoninė Lietuvoje verčiausia draugiškiausios žindymui vardo

„Žindymui draugiška" - tai iniciatyva, siekianti tiesiogiai iš mamų surinkti informaciją apie žindymo skatinimą ir palaikymą Lietuvoje nėštumo, gimdymo, buvimo ligoninėje po gimdymo ir vėliau, kūdikio augimo laikotarpiu bei skatinti ir remti žindymą Lietuvoje. Vienas iš iniciatyvos veikos būdų yra Žindymui draugiškiausios ligoninės rinkimai.