Reklama

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto

Žuvų taukų nauda neabejojama, ji patvirtinta moksliniais tyrimais, gydytojai pataria žuvų taukų duoti kasdien jau nuo 4 savaičių amžiaus ir vartoti juos visą gyvenimą. Ką turime žinoti apie žuvų taukus?
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kodėl?

Viena didžiausių vertybių, esančių žuvų taukuose - nepakeičiamos polinesočiosios riebalų rūgštys omega-3, kurių organizmas pats nepasigamina. Šios rūgštys naudingos visam mūsų organizmui ir jo vystymuisi, o ypač reikalingos smegenims, nervų sistemai, širdžiai ir regėjimui.

Pasak sveikatos specialistų, maistinę motinos pieno sudėtį įtakoja mamos suvartotas maistas. Todėl mamos mityba turi būti sudaryta taip, kad teiktų pakankamai energijos pieno gamybai bei maistinių medžiagų sau ir maitinamam kūdikiui. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į papildomą omega-3, kurių sudėtyje yra riebalų rūgščių DHR, vartojimą. Smegenys ir rega sparčiausiai vystosi pirmaisiais metais, todėl labai svarbu, kad būtent šiuo laikotarpiu kūdikis gautų pakankamai omega-3 riebalų rūgščių.

Norvegai tyrė, kokios įtakos omega-3 rūgštys turi vaiko smegenims. Paaiškėjo, kad tie mažyliai, kurių mamos nėštumo metu gėrė žuvų taukų, pasižymėjo gerokai aukštesniu intelekto koeficientu negu tie vaikai, kurių mamos gėrė kukurūzų aliejų, kuris turi omega-6 rūgščių.

Žuvų taukai – taip pat puikus vaikų organizmui reikalingų riebaluose tirpių vitaminų A ir D šaltinis. Vitaminas D yra vienas svarbiausių augančiam organizmui. Naujausi tyrimai rodo, kad jo poveikis gerokai platesnis. Jis reikalingas ne tik kaulams formuotis, bet ir stiprina imunitetą, saugo nuo virusinių ir kvėpavimo takų ligų, kuriomis dažnai serga vaikai. Pusei pasaulio gyventojų, ypač vaikams, jo trūksta. Todėl šiauriečiams gerti žuvų taukus, kuriuose natūraliai gausu vitamino D, rekomenduojama ištisus metus.

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto
© Gamintojo archyvas

Kokius?

Kokybiški skysti žuvų taukai gaminami iš laisvėje sužvejotų žuvų. Didžiąją dalį naudingųjų omega-3 riebalų rūgščių žuvys pagamina pačios arba gauna iš planktono, kuriuo minta. Svarbiausia - ne žuvų taukų rūšis, o kokia juose esančių naudingų vitaminų ir omega-3 riebalų rūgščių koncentracija. Tiek skysti žuvų taukai, tiek kapsulėmis pasisavinami vienodai gerai. Vaikai iki 4–5 metų tradiciškai geria skystus žuvų taukus.

Svarbiausia pirkti patikimo gamintojo, sertifikuotus žuvų taukus vaistinėje, o ne iš atsitiktinių prekeivių. Gamintojams keliami dideli reikalavimai. Jie privalo išvalyti, išgryninti žuvų taukus nuo galimų toksinių medžiagų, pašalinti visas kitas alergiją galinčias sukelti medžiagas. Todėl žuvų taukus gali vartoti net žuvies ar jūrų gėrybių netoleruojantys vaikai. Kokybiškus žuvų taukus, kurie kruopščiai išvalomi naudojant pažangiausias technologijas ir užtikrinant aukščiausią kokybę, gerti yra saugu.

Kiek?

Rafinuotus išgrynintus žuvų taukus kūdikiams galima duoti jau nuo 4 savaičių amžiaus. Pradėti nuo galima nuo kelių lašų, dozę kasdien po truputį didinant iki 2,5 ml ir užtikrinant mažyliams reikalingą vitaminų D, A ir omega-3 dienos normą. Jau nuo ankstyvos kūdikystės vaikas per parą iš įvairios subalansuotos mitybos turėtų gauti 300- 350μg vitamino A ir bent 10μg vitamino D. Mamoms, kurios reguliariai duoda vaikams ir žuvų taukų, ir vitamino D preparatų, bet abejoja, ar užtenka, o gal padaugino, patariama prieš tai nustatyti vitamino D kiekį kraujyje.

Siektina omega-3 dozė yra apie 1000 mg per parą. Dažnai apsirinkama galvojant, kad 1000 mg žuvų taukų atitinka 1000 mg omega-3. Prieš perkant žuvų taukus, visuomet būtina paskaityti etiketėje, kiek omega-3 riebalų rūgščių yra rekomenduojamame vartoti kiekyje. Kadangi neturime tradicijos valgyti daug jūrinės žuvies, žuvų taukai lieka patikimiausias ir saugiausias būdas užtikrinti, kad ne tik vaikai, bet ir mes patys kasdien gautume pakankamai omega-3.

Sveikatos specialistai rekomenduoja gerti žuvų taukus, tačiau jie nedaug gali patarti, kaip sugirdyti juos vaikui.

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto
© Gamintojo archyvas

6 gudrybės, kaip sugirdyti kūdikiui žuvų taukus

- Girdykite kūdikiui žuvų taukus ant vystymo stalo, vonioje ar kitur, kai jis yra nuogas. Jei aliejus išsipils ar vaikas šiek tiek atpils, ant jo drabužėlių neliks sunkiai išplaunamų dėmių. Pamėginkite leisti kūdikiui pačiam laikyti šaukštą. Tikras iššūkis mažiesiems!

- Pritraukite žuvų taukų į plastmasinį švirkštą (be adatos, žinoma) ir švelniai supilkite juos tiesiai vaikui į burną. Arba leiskite kūdikiui čiulpti patį švirkštą!

- Pasislepiantis ir atsirandantis daiktas, kalbantis meškiukas, burzgianti mašinytė... Tikrai yra ir daugiau būdų, kaip nukreipti vaiko dėmesį ir nepastebimai sugirdyti žuvų taukus.

- Atvirkštinė psichologija puikiai veikia mažus vaikus. Leiskite pirma išgerti žuvų taukų vyresniems šeimos nariams, ir tik tada įduokite šaukštą mažiausiam.

- Paverskite žuvų taukų gėrimą įprasta rutina, susijusia su veiksmais, kurie patinka jūsų vaikui. Apkabinkite, pažaiskite su vaiku, pasakykite, kaip smagiai leidžiate laiką kartu ir kokie geri yra žuvų taukai. Nors kūdikis dar negali suprasti, ką jam sakote, iš balso ir intonacijos supras, jog žuvų taukai yra kažkas malonaus.

- Kai kurie iš mūsų turi išankstinį nusistatymą prieš žuvų taukus. Daugelis jų ragavo tik vaikystėje ir gali turėti blogų prisiminimų dėl nemalonaus skonio ir kvapo. Tačiau pastaraisiais metais žuvų taukų skonis tapo žymiai švelnesnis. Daugumai vaikų žuvų taukai nesukelia neigiamų emocijų, kai kuriems jie net patinka.

- Galiausiai: mažyliui visai nebūtina gerti žuvų taukų iš šaukštelio, juos galima tiesiog įmaišyti į maistą.

Užsakymo nr.: PT_77008465

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.

Prieš duodami braškių vaikui, atminkite šį tą svarbaus

Prekybos vietose jau pasirodė pirmosios braškės. Jei ketinate jų pirkti vaikams, atminkite kelias svarbias taisykles.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Naudingoji daržovė, kurią sveika valgyti ne tik vaikams

Šią daržovę dėl žalios spalvos mamos juokais vadina Šreko. Ji labai vertinga savo maistiniu požiūriu, todėl ją valgantys mažieji bus ir sveiki, ir stiprūs.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

TIESA IR MITAI apie geležies trūkumą +KONKURSAS ir net 10 dovanų! (REZULTATAI)

Kaip pastebėti, kad vaiko organizmui trūksta geležies? Ar kraujo tyrimas yra vienintelis diagnostikos būdas? Ką daryti, jei paaiškėja, kad geležies visgi trūksta?