Reklama

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto

Žuvų taukų nauda neabejojama, ji patvirtinta moksliniais tyrimais, gydytojai pataria žuvų taukų duoti kasdien jau nuo 4 savaičių amžiaus ir vartoti juos visą gyvenimą. Ką turime žinoti apie žuvų taukus?
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kodėl?

Viena didžiausių vertybių, esančių žuvų taukuose - nepakeičiamos polinesočiosios riebalų rūgštys omega-3, kurių organizmas pats nepasigamina. Šios rūgštys naudingos visam mūsų organizmui ir jo vystymuisi, o ypač reikalingos smegenims, nervų sistemai, širdžiai ir regėjimui.

Pasak sveikatos specialistų, maistinę motinos pieno sudėtį įtakoja mamos suvartotas maistas. Todėl mamos mityba turi būti sudaryta taip, kad teiktų pakankamai energijos pieno gamybai bei maistinių medžiagų sau ir maitinamam kūdikiui. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į papildomą omega-3, kurių sudėtyje yra riebalų rūgščių DHR, vartojimą. Smegenys ir rega sparčiausiai vystosi pirmaisiais metais, todėl labai svarbu, kad būtent šiuo laikotarpiu kūdikis gautų pakankamai omega-3 riebalų rūgščių.

Norvegai tyrė, kokios įtakos omega-3 rūgštys turi vaiko smegenims. Paaiškėjo, kad tie mažyliai, kurių mamos nėštumo metu gėrė žuvų taukų, pasižymėjo gerokai aukštesniu intelekto koeficientu negu tie vaikai, kurių mamos gėrė kukurūzų aliejų, kuris turi omega-6 rūgščių.

Žuvų taukai – taip pat puikus vaikų organizmui reikalingų riebaluose tirpių vitaminų A ir D šaltinis. Vitaminas D yra vienas svarbiausių augančiam organizmui. Naujausi tyrimai rodo, kad jo poveikis gerokai platesnis. Jis reikalingas ne tik kaulams formuotis, bet ir stiprina imunitetą, saugo nuo virusinių ir kvėpavimo takų ligų, kuriomis dažnai serga vaikai. Pusei pasaulio gyventojų, ypač vaikams, jo trūksta. Todėl šiauriečiams gerti žuvų taukus, kuriuose natūraliai gausu vitamino D, rekomenduojama ištisus metus.

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto
© Gamintojo archyvas

Kokius?

Kokybiški skysti žuvų taukai gaminami iš laisvėje sužvejotų žuvų. Didžiąją dalį naudingųjų omega-3 riebalų rūgščių žuvys pagamina pačios arba gauna iš planktono, kuriuo minta. Svarbiausia - ne žuvų taukų rūšis, o kokia juose esančių naudingų vitaminų ir omega-3 riebalų rūgščių koncentracija. Tiek skysti žuvų taukai, tiek kapsulėmis pasisavinami vienodai gerai. Vaikai iki 4–5 metų tradiciškai geria skystus žuvų taukus.

Svarbiausia pirkti patikimo gamintojo, sertifikuotus žuvų taukus vaistinėje, o ne iš atsitiktinių prekeivių. Gamintojams keliami dideli reikalavimai. Jie privalo išvalyti, išgryninti žuvų taukus nuo galimų toksinių medžiagų, pašalinti visas kitas alergiją galinčias sukelti medžiagas. Todėl žuvų taukus gali vartoti net žuvies ar jūrų gėrybių netoleruojantys vaikai. Kokybiškus žuvų taukus, kurie kruopščiai išvalomi naudojant pažangiausias technologijas ir užtikrinant aukščiausią kokybę, gerti yra saugu.

Kiek?

Rafinuotus išgrynintus žuvų taukus kūdikiams galima duoti jau nuo 4 savaičių amžiaus. Pradėti nuo galima nuo kelių lašų, dozę kasdien po truputį didinant iki 2,5 ml ir užtikrinant mažyliams reikalingą vitaminų D, A ir omega-3 dienos normą. Jau nuo ankstyvos kūdikystės vaikas per parą iš įvairios subalansuotos mitybos turėtų gauti 300- 350μg vitamino A ir bent 10μg vitamino D. Mamoms, kurios reguliariai duoda vaikams ir žuvų taukų, ir vitamino D preparatų, bet abejoja, ar užtenka, o gal padaugino, patariama prieš tai nustatyti vitamino D kiekį kraujyje.

Siektina omega-3 dozė yra apie 1000 mg per parą. Dažnai apsirinkama galvojant, kad 1000 mg žuvų taukų atitinka 1000 mg omega-3. Prieš perkant žuvų taukus, visuomet būtina paskaityti etiketėje, kiek omega-3 riebalų rūgščių yra rekomenduojamame vartoti kiekyje. Kadangi neturime tradicijos valgyti daug jūrinės žuvies, žuvų taukai lieka patikimiausias ir saugiausias būdas užtikrinti, kad ne tik vaikai, bet ir mes patys kasdien gautume pakankamai omega-3.

Sveikatos specialistai rekomenduoja gerti žuvų taukus, tačiau jie nedaug gali patarti, kaip sugirdyti juos vaikui.

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto
© Gamintojo archyvas

6 gudrybės, kaip sugirdyti kūdikiui žuvų taukus

- Girdykite kūdikiui žuvų taukus ant vystymo stalo, vonioje ar kitur, kai jis yra nuogas. Jei aliejus išsipils ar vaikas šiek tiek atpils, ant jo drabužėlių neliks sunkiai išplaunamų dėmių. Pamėginkite leisti kūdikiui pačiam laikyti šaukštą. Tikras iššūkis mažiesiems!

- Pritraukite žuvų taukų į plastmasinį švirkštą (be adatos, žinoma) ir švelniai supilkite juos tiesiai vaikui į burną. Arba leiskite kūdikiui čiulpti patį švirkštą!

- Pasislepiantis ir atsirandantis daiktas, kalbantis meškiukas, burzgianti mašinytė... Tikrai yra ir daugiau būdų, kaip nukreipti vaiko dėmesį ir nepastebimai sugirdyti žuvų taukus.

- Atvirkštinė psichologija puikiai veikia mažus vaikus. Leiskite pirma išgerti žuvų taukų vyresniems šeimos nariams, ir tik tada įduokite šaukštą mažiausiam.

- Paverskite žuvų taukų gėrimą įprasta rutina, susijusia su veiksmais, kurie patinka jūsų vaikui. Apkabinkite, pažaiskite su vaiku, pasakykite, kaip smagiai leidžiate laiką kartu ir kokie geri yra žuvų taukai. Nors kūdikis dar negali suprasti, ką jam sakote, iš balso ir intonacijos supras, jog žuvų taukai yra kažkas malonaus.

- Kai kurie iš mūsų turi išankstinį nusistatymą prieš žuvų taukus. Daugelis jų ragavo tik vaikystėje ir gali turėti blogų prisiminimų dėl nemalonaus skonio ir kvapo. Tačiau pastaraisiais metais žuvų taukų skonis tapo žymiai švelnesnis. Daugumai vaikų žuvų taukai nesukelia neigiamų emocijų, kai kuriems jie net patinka.

- Galiausiai: mažyliui visai nebūtina gerti žuvų taukų iš šaukštelio, juos galima tiesiog įmaišyti į maistą.

Užsakymo nr.: PT_77008465

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią žuvį sveikiausia valgyti

Dažnai nepelnytai užmirštama ir nevertinama žuvis yra tikrai vertingas produktas mūsų vaikams.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Kurią košę sveikiausia valgyti vaikams

Košėse gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų (ypač B grupės), skaidulų, todėl jos puikiai reguliuoja virškinimo sistemą, neleidžia užkietėti viduriukams.

Meningokokinė infekcija pražudė antrą vaiką

Meningogokinė infekcija pražudė jau antrą vaiką šiemet. Tai Eltai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė, daktarė Daiva Razmuvienė.

Vaikų ligoninės priėmime – darbymetis: įdiegta naujovė, kurią svarbu žinoti tėvams

Iki šiol Vaikų ligoninės priėmime pacientai buvo priimami pagal vadinamąjį šviesoforą, bet nuo šiol į eilę bus rikiuojami vadovaujantis ne trimis, o penkiomis spalvomis.

Veiksmingiausia pagalba susirgus: gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais

Mes lankome ne ligą, o vaiką. Taip penktadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje „Kas slypi už Raudonųjų nosių“, sakė gydytojai klounai.

Daugėja skiepijančių vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą meningokokine B tipo infekcija.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą

Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.

Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam

Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.

Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų

Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?

Šiuolaikinių tėvų klaidos, kurias daro daugelis

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai?

Vaiko akių uždegimas: priežastys ir gydymas

Kai vaiko akys ima ašaroti, traiškanoja, parausta, dažniausiai įtariame akių uždegimą ir kreipiamės į gydytoją – kaip jis patars gydyti?

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.