Gydytojas pataria, kodėl svarbu mažylį mokyti valgyti šaukšteliu
Mokymasis valgyti savarankiškai yra ypatingai reikšmingas tolimesnei vaiko raidai ir mitybos įpročiams.
Indrė Stonkuvienė: tėvų misija – padėti vaikui išsiugdyti savo skonį
Energinga aktorė, televizijos laidų vedėja ir stiliaus patarimų komandos „Style Support" įkūrėja Indrė Stonkuvienė savo nuoširdumu užburia kiekvieną.
Kad vaikas augtų sveikas, o jo organizmas gautų visas reikiamas medžiagas, tinkama mažylių mityba yra labai svarbi. Dietologai pastebi, kad tėvai Lietuvoje pastaruoju metu skiria vis daugiau dėmesio savo mažamečių vaikų racionui, tačiau taip pat atkreipia dėmesį, kad kartais maitinant vaikus daroma klaidų. Apie dažniausiai pasitaikančias klaidas ir kaip jų išvengti pasakoja gydytoja vaikų dietologė Daiva Čižauskaitė.
Vaikų dietologė: kaip nepadaryti klaidų maitinant mažus vaikus?
Vaida Kurpienė: koks gėrimas mažiems vaikams yra sveikiausias?
Maži vaikai yra ypač jautrūs aplinkos temperatūros pokyčiams, be to, daug lengviau nei suaugusieji netenka skysčių. Tai ypač aktualu vasarą, karštomis dienomis.
Gydytoja rekomenduoja: nuo alergijų vaikus apsaugos trys mitybos taisyklės
Netinkamai maitinami mažamečiai vaikai ne tik negauna visų jiems reikiamų maisto medžiagų, bet kartais susiduria ir su odos bėrimu, niežuliu ar pilvo pūtimu.
Kasdien sukate galvą, ką pagaminti savo mažyliui, kad jis gautų visas reikalingas medžiagas ir vitaminus, lakstote po namus su šaukštu košės, taip tikėdamiesi, kad vaikas gaus reikiamas kalorijas ir energiją?
Gydytoja dietologė įvardija produktus, kurių negalima duoti vaikams iki 3 metų
Gydytojai perspėja: 1-3 metų vaikų mitybos įpročiai yra labai svarbūs
Gydytojų teigimu, 1-3 metų vaikai yra stumte stumiami į pasaulį, kuriame vyrauja netinkami mitybos įpročiai.
Psichologė – apie tėvų klaidas, kurios atgraso vaiką nuo sveiko maisto
„Nemanipuliuokite maistu – nenaudokite jo baudimui ar apdovanojimui“, – sako psichologė Karolina Gurskienė ir aptaria vaikų iki 3 metų mitybos psichologinius aspektus.
Kiekvieno žmogaus sveikam ir visaverčiam gyvenimui yra itin svarbi tinkama mityba, tačiau bene didžiausią reikšmę ji turi sparčiai besivystančiam organizmui.
Nuo kada vaikui galima picos ar čili troškinio?
Startuoja projektas „Vaikas – ne suaugęs!“
Sveikam ir visaverčiam vaiko vystymuisi itin svarbi tinkama mityba.