Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.
Mokslininkai tvirtina, kad nėštumas pakeičia moters smegenis
Nėštumas pakeičia moters smegenis, ir šie pokyčiai išlieka bent dvejus metus, pirmadienį pranešė tyrėjai iš Europos.
Vardo išrinkimas – tai pirmoji tėvų dovana savo gimusiam mažyliui. Ne bet kokia dovana, o ypatinga, nes suteikiama visam gyvenimui. Astrologės Saulės patarimai, kaip išrinkti vaikui vardą.
Astrologė: kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Psichologė – apie nieko nekainuojantį būdą padaryti vaiką laimingą
Vaikų psichologės Mildos Karklytės parengta publikacija apie prisilietimų galią.
Vaikas užklupo sekso metu. Ką daryti?
Atidarytos durys, nelabai tinkama vieta, triukšmas arba tiesiog atsitiktinumas – nėra prasmės ieškoti priežasčių, jei vaikas užklupo jus lovoje pačią netinkamiausią ir intymiausią akimirką. Bet verta pagalvoti apie tai, kaip mažyliui paaiškinti tai, ką jis išvydo.
Net jeigu norite, kad jūsų vaikas kuo greičiau išmoktų naudotis puoduku, labai svarbu per daug nereikalauti nei iš mažylio, nei iš savęs.
Pagrindinė klaida, kurią daro tėvai, norėdami atpratinti vaiką nuo sauskelnių
Kokio Zodiako ženklo vaikus auginti lengviausia?
Ar tikrai vaikas Liūtas yra namuose karalius, o Vėžiukas toks švelnus, kad nors prie žaizdos dėk? Apžvelkime dažniausias vaiko Zodiako ženklų savybes.
Ką po naujojo Darbo kodekso priėmimo turi žinoti mamos ir tėčiai
Kitais metais įsigaliosiantis naujasis Darbo kodeksas sulaukė prieštaringų vertinimų – vieni kodeksą giria, kiti peikia dėl atostogų trukmės, darbo sutarčių pokyčių, viršvalandžių ir kt. Buvo netgi svarstymų iš kodekso išbraukti „mamadienius".
Jūsų mažylis atsikelia labai anksti? Šie patarimai išmokys jūsų atžalą ilgiau miegoti ir padės jo dienos ritmui prisiderinti prie jūsiškio.
Kai vaikas nubunda per anksti: patarimai tėvams, kaip prailginti miegą
Vienerių metų krizė: kodėl pasikeičia vaiko elgesys
Vaikui dar nėra metukų, o mama laiške rašo, kad sunkiai su juo susitvarko. Kaip susikalbėti su dar nekalbančiu mažyliu, pataria specialistė.
Iki ašarų jaudinanti istorija: Amelijos gimimas buvo ne toks, kokį įsivaizdavo mama
Žinia, kad laukiasi vaikelio, Amelijos tėvams buvo netikėta, tačiau ypač džiugi. Visą nėštumo laikotarpį būsimoji mama reguliariai lankėsi tiek pas šeimos gydytoją ir ginekologę poliklinikoje, tiek privačiai. Tačiau likimas šiai šeimai buvo paruošęs nelengvą išbandymą. Amelijos mamos pasakojimas.
Kineziterapeutė Indrė Pateckienė dažnai sutinka tėvelių, kurie nežino kaip elgtis, kai jų mažylis stojasi ant kojyčių ir nori žengti pirmuosius žingsnius.
Kineziterapeutė atskleidžia taisyklę, kurią žinoti turi visi vaikų susilaukę tėvai
Kaip tapti gera mama: po vieną taisyklę kiekvienai mėnesio dienai
Pasaulyje yra tik vienas tobulas vaikas. Ir jį turi kiekviena mama.
Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
Jūsų mažyliui jau pusantrų metų? Pastebėjote kokių nors požymių, kad jis jau pasirengęs atsisveikinti su sauskelnėmis? Vadinasi, galima pradėti skiepyti jam naujus įpročius.
Kai kūdikio žindymo etapas praeina, apie visą šį procesą kažkaip keista kalbėti. Pasidalinsiu šio reikalo užbaigimo patirtimi, nes nemažai mamyčių to klausia. Ir suprantu, kodėl.
Atsisveikinimas su žindymu: greitai ar neskausmingai?
Mamos ir tėčio atostogos dviese: kaip jaučiasi pas močiutę paliktas vaikas
Tik su vyru atostogų išvykstanti jauna mama teiraujasi psichologės, ar nepakenks toks atsiskyrimas vienerių metų vaikui.
Ko labiausiai reikia vaikui, kurį apima isterija? Atsakymas – tikrai ne diržo ir bausmės!
Daugiau kaip metukų dukrytę auginanti mama sunerimo – jos mažylė neleidžia pasišalinti iš kambario nė minutei. Kai mama grįžusi paima ant rankų, isterijos kaip nebūta.
Pustrečių metų sūnų auginanti mama leidžia jį į darželį ir nerimauja, ar ten sūnus neišmoks netinkamo elgesio iš kitų vaikų.
Darželio grupėje yra neklaužada: kaip reaguoti kitiems
Didžiausias iššūkis, kurį patiria vaiko susilaukę tėvai
Kūdikio gimimas - didžiulis džiaugsmas daugumai šeimų. Ar įmanoma tam pasiruošti iš anksto ir ką svarbu atminti tapus tėvais?
Prieš keldami į feisbuką vaiko nuotrauką, perskaitykite tai
Dar visai neseniai kūdikių ir vaikų nuotraukos gražiai gulė šeiminiuose albumuose, dabar jos puikuojasi virtualioje erdvėje ir dažnai yra pasiekiamos ne tik artimiausiems šeimos nariams.
Norėtumėte sužinoti, ar jūsų vaikas praaugs visa galva visus kitus ar liks už visus mažesnis? Yra paprasta (nors nebūtinai teisinga) matematinė lygtis, kuri gali padėti prognozuoti jūsų atžalos ūgį.
Paprasta formulė: kokio ūgio bus jūsų vaikas
Kaip gimimo laikas turi įtakos charakteriui
Kaip metų laikas, kuriuo gimė vaikas, turi įtakos jo charakterio ypatumams?
Kuri mama iš visų 12 Zodiako ženklų yra verčiausia <span style="color: #ff0000;"><em>supermamos</em></span> vardo
Šis horoskopas padės iššifruoti kiekvieno Zodiako ženklo motiniškų instinktų niuansus.
Ar egzistuoja ryšys tarp vaikų gimimo eiliškumo šeimoje ir jų charakterio šeimoje? Šis klausimas domina jau ne vieną kartą, neabejojama, kad sąsajų tikrai yra.
Kaip sėkmė gyvenime priklauso nuo to, kelinti šeimoje gimėte
Pavasarį gimę vaikai – kitokie
Pasidomėjome, kuo ypatingi mažyliai, pasaulį išvydę pavasarį: kokie dažniausi mitai susiję su „pavasarinukais"?
10 priežasčių, kodėl būdama mama esu laiminga
Būti ar nebūti laiminga mama - štai kur klausimas! Tinklaraštininkės Eglės mintys apie motinystę ir amžiną mamų (ne) pasitenkinimo savimi jausmą.
Mokslininkai, ištyrę vaikų vystymąsi ankstyvame amžiuje, padarė tokią išvadą: vaikams, kurie nuo 9 mėnesių iki 2 metų amžiaus ilgai paliekami vieni (vaikiškoje lovelėje ar manieže), sulėtėja intelektualinis vystymasis. Ateityje toks vaikas turės ir emocinių problemų, bendraudamas su aplinkiniais.
Kas nutinka, jei vaikystėje gauname per mažai meilės
Originalus būdas atsisveikinti su čiulptukais
Pripratinti mažylį prie čiulptuko nėra sunku, tačiau atpratinti prireikia ir laiko, ir kantrybės, ir išradingumo.
Zodiako ženklas, kurį augindami tėvai išlies ne vieną kibirą prakaito
Ką apie vaiko charakterį pasako jo Zodiako ženklas Avinas?
Kovo 15 d. d. 18 val. prekybos centre „Panorama“ vykstantis „Ankstukų“ projektas pristatys fotografijų galeriją, kurioje įamžinti anksčiau nei įprastai gimę kūdikiai.
Jaudinanti fotosesija atskleidžia per anksti gimusių vaikų ryžtą gyventi
Kodėl 2016 metais gimusius ir dar gimsiančius vaikus vadina ypatingais?
Jeigu dar nespėjote pastoti, tačiau planuojate pradėti kūdikį, paskubėkite. Pasirodo, šių metų rudenį gims ypatingi vaikai. Kokios savybės būdingos 2016 m. gimsiantiems mažyliams? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.
Psichologė: nedrauskite vaikui verkti, kai atsisveikindamas jis liūdi
Daugelio mamų ir tėčių širdys plyšta, kai mylimą ir puoselėjamą mažylį tenka palikti kitų žmonių priežiūrai, arba darželyje.
Tobulų mamų nebūna, apie tai rašėme ne kartą. Kaip būti pakankamai gera mama, kokios ir reikia vaikui, informacijos gausybė. Lengviname jums gyvenimą ir pateikiame trumpą santrauką - 5 požymiai, kad esate gera mama.
Gerą mamą atskirsite pagal šiuos 5 požymius
Rūtos eksperimentas: į kurį prekybos centrą mamai su vaiku geriau neužeiti
Mama Rūta nusprendė pasidalinti savo patirtimi apie prekybos centruose esančius mamos ir vaiko kambarius. „Manau, kad šie kambariai yra labai svarbūs šiuolaikiškoms mamos, kurios nesėdi visą dieną namuose, o mėgsta aktyviai leisti laiką su mažyliais. Tačiau kiek pastebėjau ne visi prekybos centrai linkę investuoti ir sukurti gražią, tvarkingą šių kambarių atmosferą", - sako moteris.
Vaiko iki trejų metų raidos ypatumai: jis didelis ar dar mažas?
Karstytis žaidimų aikštelėje? Vienam miegoti pas senelę? Ar tėvai savo vienerių ar dvejų metų vaikui jau gali tai leisti? Arba ginčytis su kitais vaikais? Ar tėvams visada reikia įsikišti?
Ar papasakoti paaugusiam vaikui, kad jo susilaukti tėvams kainavo daug pastangų ir jo gyvybė buvo pradėta mėgintuvėlyje? Tokį klausimą psichologei uždavė mama Lina.
Ar atskleisti vaikui, kad jis gimė po dirbtinio apvaisinimo procedūros
Kaip pripratinti vaiką prie naktipuodžio per 3 dienas?
Ar įmanoma išmokyti vaiką daryti į naktipuodį per tris dienas? Dauguma iš mūsų į šį klausimą ilgai negalvoję pasakytų, kad ne. Tačiau visai gali būti, kad perskaitę šį straipsnį, pakeisite nuomonę.
Kaip kovoti su vaiko kaprizais: patarimai, kurie padės <em style="color: #ff0000;">išvyti ožius</em>
Kai draugės sūnui Juliukui buvo keli mėnesiai, visi aplinkiniai tik ir aikčiojo - koks ramus ir geras vaikas! Pyplys iš tiesų buvo ypač ramus, kai nemiegodavo, šypsodavosi savo bedante burnyte visam pasauliui ir, rodos, nė neketino verkti. Tačiau neseniai aplankiusi draugę, pamačiau visai kitokį vaiką.
Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimo, kad jis labai pasikeitė – ėmė neklausyti, nevykdo tai, ko paprašytas, ignoruoja tai, kas sakoma.
Kai vaikui sukanka treji metai, nutinka kai kas svarbaus
Labai svarbi savybė, be kurios neišgyventume: kodėl tėvai ją nori <em>išmušti</em> vaikams
Augindami vaiką vis stengiamės skatinti jį dalytis su kitais vaikais žaisliukais, skanėstais. Jeigu to nedaro, manome, kad privalome mokyti, antraip mažylis išaugs savimyla. Pasirodo, kad vaikams iki septynerių metų egoizmas yra būdingas, o tam tikrą jo dozę sveika turėti ir visą gyvenimą.
Batų dizainerės patarimai perkantiems naujus batus
Visi tėveliai žino - po smagios vasarėlės teks atnaujinti vaiko garderobą, mat vasara pasižymi ne tik saulėtomis dienomis bei atostogomis, bet ir vaiko augimo šuoliu. Rudenį dažnas pasitinka išstypęs, gerokai ūgtelėjęs, o tada ateina metas peržiūrėti vaiko spintą.
Pasirodo, antrųjų-trečiųjų metų krizė, apie kurią prisiklausėme ir prisiskaitėme, iš tiesų tėra mūsų vaizduotės vaisius ir jos nebūtų, jeigu laiku išgertume melisų arbatos arba valerijonų lašų.
Psichologė – apie dažniausią tėvų klaidą, kuri trukdo vaikui augti
Kokio Zodiako ženklo vaiką lengviausia auginti
Kokia charakterio savybė labiausiai būdinga Liūtui, Vandeniui ar Mergelei? Sužinokime pasidomėję vaikų horoskopu visiems 12 Zodiako ženklų.
Vaikas prilipęs prie mamos: kaip skatinti savarankiškumą
Pusantrų metų dukrytę auginanti mama teiraujasi specialistų, ką daryti, kad jos mažylė nebūtų tarsi mamos „rankinukas“, visada prilipusi prie mamos, o norėtų ir mokėtų pažaisti viena.
Vienerių-dvejų metukų mažylio galvelėje tiek daug visko vyksta. Jūsų dėmesiui – straipsnis apie vaiko vystymąsi antraisiais gyvenimo metais - kodėl svarbiau už specialias ugdymo programas yra vaiką išklausyti, turėti jam laiko ir džiaugtis juo.
Ką sugeba dvejų metų vaikai ir kaip juos reikia lavinti
Vienas paprastas būdas užauginti protingą vaiką
„Svarbiausias dalykas, ką tėvai gali daryti - kalbėtis su vaikais ir jiems skaityti", - sako dr. D. Reidas Lyonas iš Vaiko sveikatos ir žmogaus raidos instituto. Neseniai atliktas tyrimas patvirtina šią išvadą.
Namuose tykantys pavojai: praktiški patarimai, kaip jų išvengti
Kiekvienoje šeimoje gimus vaikeliui, atsiranda daug naujų rūpesčių, o jam paaugus jų dar ir padaugėja.
Kensingtono rūmai ne juokais susirūpino mažojo sosto paveldėtojo, princo George'o, saugumu. Išplatintame oficialiame spaudos pranešime sakoma, kad paskutiniuoju metu suaktyvėjo paparacų persekiojimas, todėl karališkoji šeima kreipiasi į visus viešu laišku.
Karališkoji šeima nerimauja dėl mažajam princui gresiančio pavojaus
Vaikas prie vandens: ar reikia maudymuko ir kiek leisti turkštis?
Karštą vasaros dieną visus vilioja vanduo. Ir didelius, ir mažus. Čia apžvelgsime tai, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį susiruošę su savo vaikais prie vandens - pradedant vandens temperatūra ir kokybe, baigiant plaukimo priemonėmis ir higiena.
Vaikas ir naktipuodis: svarbūs patarimai
Išmokyti vaiką naudotis tualetu nėra labai lengva užduotis, kaip gali pasirodyti mums, suaugusiesiems. Laikas, kuomet vaikai susidraugauja su naktipuodžiu, irgi labai individualus.
Kada ir kaip geriausia atpratinti vaiką nuo čiulptuko?
Čiulptukai ir tėvų daromos klaidos: svarbu žinoti
Auginate nevalgų vaiką? Sveikiname, turime jums vieną gerą žinią
Nepagalvokite, kad mes juokaujame. Iš tiesų, jei auginate vaiką, kurį vadinate nevalgiu, o jis auga sveikas, jo sveikatos tyrimai geri, tegalime jus pasveikinti. Jūs auginate asmenybę, kuri nuo mažų dienų yra sumani, pasiryžusi pasiekti savo tikslo.
Vaikas parašė laišką savo negyvam šuniui. Ir gavo atsakymą
Jaudinanti istorija apie mažylio draugystę su šunimi: šeimos augintinio netekęs berniukas paprašė mamos parašyti laišką mylimam šuniukui. Kas nutiko po to, nesitikėjo niekas.
Dvejų metų neturintį mažylį auginanti mama pastebėjo, kad jis tapo agresyvus: mušasi, o sudrausmintas – dar ir kandžiojasi bei verkia. Ką daryti, teiraujasi mama.
Vaiko agresija: mušasi, kandžiojasi ir verkia
Kaip be ašarų ir streso atjunkyti nuo krūties: pataria psichologė
Pusantrų metukų vaiką auginančiai mamai sunkiai sekasi atjunkymas. Mažylis verkia ir nenurimsta, kol negauna krūties. Ką sunerimusiai mamai patars specialistė?
Nieko nekainuojantis būdas padaryti vaiką laimingą
Psichologai bei psichoterapeutai tvirtina, jog artimo emocinio ryšio su vaiku trūkumas sukelia problemų – vaikas susiduria su daugiau baimių, tampa mažiau atsparus stresui, jam sunkiau tampa adaptuotis darželyje ar mokykloje, netgi dažniau serga ir blogiau miega.
Artėjant vasarai, ne viena šeima susidurs su situacija, kai mažą vaiką teks pirmą kartą palikti kitų artimųjų priežiūrai. Ką svarbu žinoti tėveliams?
Atostogos be vaiko: kaip pirmą kartą jį palikti seneliams
Numerologija: ką slepia gimimo data
Astrologai ir numerologai neabejoja, kad gimimo data turi įtakos žmogui jo tolimesniame gyvenime.
Atostogos Turkijoje su mažu vaiku: mamos Lauros įspūdžiai
Su neseniai pirmąjį gimtadienį šventusiu Augustu atostogų į Turkiją išvažiavusi mama Laura dalijasi savo įspūdžiais. Ar iš tiesų atostogos su mažu vaiku yra labiau „darbas“, o ne poilsis. Panašiai manė ir vilnietė, tačiau jos patirtis po kelionės – kitokia.
Yra mamų, kurios teigia, kad gimus antram vaikeliui vyresnėlis nerodo jokio pavydo, priešingai, myli ir globoja savo sesutę ar broliuką. Kitos mamos girdėdamos tokius pasakojimus puola į neviltį, nes jų vyresnėliai ant jaunėlio kaip tik pyksta: muša, kandžioja. Ar gali būti, kad gimus antram vaikeliui namuose tvyro taika ir ramybė?
Psichologė: gimus vaikui, konfliktų ir pavydo išvengti neįmanoma