Psichologė: gyvenimą po gimdymo daug kas įsivaizduoja klaidingai
Labai dažnai kūdikį planuojantys tėveliai tėvystę įsivaizduoją kiek kitaip, nei ji yra iš tikrųjų. Taiklios psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos šia tema.
Marijampolėje vaikai kviečiami atsisveikinti su čiulptukais neįprastu būdu
Atpratinti vaiką nuo čiulptuko ne visada būna paprasta, kaip pripratinti. Tėvai pasitelkia fantaziją ir išbando ne vieną būdą, kol „ramintojėliui" mažylis pasako „viso gero".
Moksliškai įrodyta, kad skaitymo kūdikiams nauda ilgalaikė. Todėl tėvai, nuo gimimo skaitantys mažyliams ir abejojantys, ar kūdikiai jų klauso, gali būti ramūs. Taip, klauso ir girdi.
Vienas paprastas būdas užauginti protingą vaiką
Nuotraukos, kurių nederėtų viešinti socialiniuose tinkluose
Socialiniuose tinkluose mirga marga mažų vaikučių nuotraukų. Kartais lazda akivaizdžiai perlenkiama, todėl atkreipiame jūsų dėmesį, kokių nuotraukų nederėtų viešinti, arba prieš tai darant reikia gerokai apsvarstyti, ar to tikrai reikia.
Motinos dienai sukūrė projektą, kuris atskleidžia tikrąjį motinystės veidą
Dviejų vaikų mama ir profesionali fotografė Silva Žebrauskaitė-Riazanova net ir gyvendama Londone nepamiršta švęsti pirmojo gegužės sekmadienio, kuomet Lietuvoje minima Motinos diena.
Dvimečiai jau pradeda suprasti jausmus, suvokti sąsajas, o jų noras eksperimentuoti didėja ir didėja. Vaikas atranda pasaulį!
Tretieji gyvenimo metai yra ypatingi ir vaikui, ir tėvams
Palikite vaiką ramybėje: požymiai, kad tėvai yra pernelyg rūpestingi
Visuomenėje dažniau yra kalbama apie vaikų nepriežiūros atvejus: kai tėvai negali ar nemoka pasirūpinti vaikais, palikdami juos likimo valiai. Tačiau yra ir kita vaikų auklėjimo pusė - pernelyg didelis kontroliavimas ir hipergloba.
Mažylio primaitinimas: tėvų klaida, stabdanti vaiko raidą
Kada kūdikis pradės savarankiškai valgyti šaukšteliu? Vieni mažyliai patys košę kabliuoja nesulaukę vienerių, kiti, jau atšventę ir antrąjį savo gimtadienį, vis dar to nemoka. Nuo ko priklauso, kada susiformuos valgymo įgūdžiai? Daugiausiai – nuo tėvų pastangų ir kantrybės, kurios tikrai prireiks.
Vardai ir... metų laikai. Kaip susiję šie du, atrodo, kad iš pirmo žvilgsnio, visai nesusietini dalykai? Ogi labai paprastai.
Kaip išrinkti vaikui vardą pagal tai, kokiu metų laiku jis gimė
10 priežasčių, kodėl mamos yra puikios įmonių vadovės
Vaikų turinti mama yra puiki vadovė, nes augindama vaikus įgavo tokių įgūdžių, kurie puikiai praverčia ir darbe.
Esminė tėvų klaida, dėl kurios įvyksta daug konfliktų su trimečiais
Mamos žino, kad trimečio auklėjimas – ne juokų darbas. Vadinamoji trečiųjų metų krizė tėvams kainuoja daug pastangų ir kūrybiškumo.
Šiame horoskope rasite visų šeimos narių aprašymus pagal jų Zodiako ženklus.
<span style="color: #ff0000;">ŠEIMOS HOROSKOPAS:</span> kurie Zodiako ženklai yra nepaklusniausi vaikai ir atlaidžiausi tėvai
Kaip per tris dienas išmokyti vaiką prašytis ant naktipuodžio
Vaikų raidos ir lavinimo specialistė amerikietė Julie Fellom yra sukūrusi savo programą, kurios laikantis vaiką galima pripratinti prie naktipuodžio galima per tris dienas ar dar greičiau.
Kaip atpažinti išmintingą mamą: 3 išskirtiniai bruožai
Mamų būna visokių: greitų it uraganas ir ramių, niekur neskubančių. Tačiau šįkart kalbėsime ne apie temperamentus ir charakterio bruožus, o tai, ką įgyjame būdamos mamomis – gyvenimo patirtį ir išmintį. Išmintingos mamos yra panašios viena į kitą tuo, kad yra įsisąmoninusios šias tris taisykles.
Pradėjus lauktis mažylio, o ypač jam gimus namus užplūsta begalinė laimė ir džiaugsmas. Užtat miegamajame, išspyręs iki tol viešpatavusią aistrą, apsigyvena nuobodulys. Kaip jo atsikratyti? Straipsnio konsultantas - gydytojas psichoterapeutas seksologas Viktoras Šapurovas.
Kaip gimę vaikai pakeičia poros intymų gyvenimą
Gera mama gimstama ar išmokstama būti
„Mes, mamos, labai domimės vaiko raida, bet kodėl nėra net tokios sąvokos kaip „motinos raida"?"
Kokio Zodiako ženklo vaikams šie metai bus patys sėkmingiausi
Raudonojo ugninio gaidžio metai pagal kinų horoskopą prasidėjo 2017 m. sausio 28 d. Kas Gaidžio metais laukia mūsų vaikų?
Pokyčiai poroje, kai gimsta vaikas, yra neišvengiami. Ką svarbu žinoti apie tai, kalbamės su A. Kaluginu.
Diskusija su A. Kaluginu: kas pasikeičia atsiradus vaikams
Kokio Zodiako ženklo tėčiai ir mamos yra rūpestingiausi tėvai savo vaikams
Kokie bruožai būdingi tėčiams ir mamoms pagal jų Zodiako ženklą? Horoskopas ir mamai, ir tėčiui.
7 svarbūs patarimai tiems, kas neseniai susilaukė vaikų
Kai gimsta ilgai lauktas ir svajotas kūdikis, jauni tėvai netrukus susiduria su negailestinga realybe. Kūdikis neaišku ko rėkia, jo nuraminti neįmanoma, be galo trūksta miego, hormonai siautėja, o stresas lipa per kraštus. Patariame, kaip sau padėti gimus kūdikiui.
Kai kurioms moterims, kad ir kaip jos stengtųsi, nepatogu nešioti kūdikį dešine ranka.
Paaiškino, kodėl dauguma motinų nešioja savo vaikus ant kairės rankos
Įvardijo dieną, kada gimsta daugiausia genijų
Žmonės, kurie apdovanoti ypatingais talentais ir gebėjimais vadinami genijais. Jie gali būti įvairiausių sričių specialistai – ir mokslininkai, ir kūrybinių sričių atstovai.
Kineziterapeutė: kada kūdikiui reikia masažo?
Kokiais atvejais kūdikiui ir mažam vaikui sveika atlikti masažą? Ar jį tęsti, jei mažylis mankštos ar masažo metu ima verkti? Šiuos klausimus uždavėme specialistei.
Nėštumas pakeičia moters smegenis, ir šie pokyčiai išlieka bent dvejus metus, pirmadienį pranešė tyrėjai iš Europos.
Mokslininkai tvirtina, kad nėštumas pakeičia moters smegenis
Astrologė: kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Vardo išrinkimas – tai pirmoji tėvų dovana savo gimusiam mažyliui. Ne bet kokia dovana, o ypatinga, nes suteikiama visam gyvenimui. Astrologės Saulės patarimai, kaip išrinkti vaikui vardą.
Kurį mėnesį gimusiems vaikams prasčiausiai sekasi mokykloje
Nuo sausio iki kovo pradėtiems kūdikiams didesnė mokymosi sunkumų rizika, nes jų mamoms nėštumo metu trūko vitamino D, rodo naujas tyrimas.
Kaip susikalbėti su trejų metų mažyliu, kuris negavęs norimo daikto sukelia namuose isteriją? Mamai jau trūko kantrybė, ji bandė ir fizinę bausmę, bet tai nepadėjo. Specialistės komentaras.
Veiksmingi patarimai, kaip susikalbėti su neklusniu vaiku jo nežeminant - nemušant ir nerėkiant
Vaikas užklupo sekso metu. Ką daryti?
Atidarytos durys, nelabai tinkama vieta, triukšmas arba tiesiog atsitiktinumas – nėra prasmės ieškoti priežasčių, jei vaikas užklupo jus lovoje pačią netinkamiausią ir intymiausią akimirką. Bet verta pagalvoti apie tai, kaip mažyliui paaiškinti tai, ką jis išvydo.
Pedagogė: kaip bendrauti su vaiku, kuriam artėja ar jau sukako treji metai
Kas yra trejų metų krizė ir kuo ji pasireiškia? Pedagogė Airija Domutytė ne tik apžvelgia jos simptomus, bet ir pateikia konkrečių patarimų tėvams.
Noriu pasidalinti kiek kitokia ankstuko istorija, kurios pagrindinė priežastis – klastingas ir žaibiškas HELLP sindromas. Daugeliui tai negirdėta, nežinoma ir atsakymo kodėl jis atsiranda, nežino niekas.
Dovydo istorija: klastingas ir žaibiškas sindromas vos nenuvarė į kapus ir mamos, ir vaiko
Ką po naujojo Darbo kodekso priėmimo turi žinoti mamos ir tėčiai
Kitais metais įsigaliosiantis naujasis Darbo kodeksas sulaukė prieštaringų vertinimų – vieni kodeksą giria, kiti peikia dėl atostogų trukmės, darbo sutarčių pokyčių, viršvalandžių ir kt. Buvo netgi svarstymų iš kodekso išbraukti „mamadienius".
Vaikas miega vienoje lovoje su tėvais: yra privalumų
Miegojimas bendroje lovoje turi daug privalumų, ypač auginant kūdikius ir mažus vaikus. Pirma, galite stebėti savo atžalos miegojimą. Tai daugiausiai susiję su kvėpavimo kontrole, kuri itin svarbi pirmuosius tris mažylio gyvenimo mėnesius.
Gimus vaikeliui, dažnai linkime jo tėvams „mėgautis motinyste ir tėvyste“. Tačiau realybė tokia, kad gyvename aplinkoje, kurioje nuolat sakoma, kaip „turi būti“, ir jei nėra būtent taip, mama patiria nusivylimą ir kitus neigiamus jausmus.
7 stereotipai, kurie labiausiai apkartina mamų gyvenimą
Iki ašarų jaudinanti istorija: Amelijos gimimas buvo ne toks, kokį įsivaizdavo mama
Žinia, kad laukiasi vaikelio, Amelijos tėvams buvo netikėta, tačiau ypač džiugi. Visą nėštumo laikotarpį būsimoji mama reguliariai lankėsi tiek pas šeimos gydytoją ir ginekologę poliklinikoje, tiek privačiai. Tačiau likimas šiai šeimai buvo paruošęs nelengvą išbandymą. Amelijos mamos pasakojimas.
Kaip pripratinti vaiką užmigti savarankiškai
Nusprendėte, kad jūsų vaikas jau nebe kūdikis ir gali miegoti savo lovytėje bei užmigti pats? Tuomet jums pravers šie patarimai.
Sunerimusi mama klausia psichologės patarimo dėl savo dviejų metų dukrytės elgesio: nuo 8 mėnesių be problemų sėdėjusi ant naktipuodžio, mažylė dabar ėmė protestuoti – nesisėda, spiriasi, verkia.
Vaikas nesisėda ant naktipuodžio – ką daryti?
Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
Jūsų mažyliui jau pusantrų metų? Pastebėjote kokių nors požymių, kad jis jau pasirengęs atsisveikinti su sauskelnėmis? Vadinasi, galima pradėti skiepyti jam naujus įpročius.
Dėl Dievo meilės, nesakykite to pagimdžiusiai moteriai
Po gimdymo dar kurį laiką, veikiama hormonų ir naujo gyvenimo ritmo, moteris būna jautresnė, negu įprastai. Netyčia ištartas grubesnis žodis ar neapgalvota pastaba gali atnešti daug ašarų ir graužaties.
Dvejų metų sūnų auginanti mama jaučiasi ne juokais sutrikusi, o to priežastis – sūnaus elgesys.
Sutrikusi mama: nesusitvarkau su dviejų metų vaiku
Ko labiausiai reikia vaikui, kurį apima isterija? Atsakymas – tikrai ne diržo ir bausmės!
Daugiau kaip metukų dukrytę auginanti mama sunerimo – jos mažylė neleidžia pasišalinti iš kambario nė minutei. Kai mama grįžusi paima ant rankų, isterijos kaip nebūta.
Požymiai, perspėjantys apie galimą vaiko autizmą
Kada reikėtų sunerimti ir pasikonsultuoti su specialistais? Pateikiame požymius, perspėjančius apie galimą autizmo spektro sutrikimą.
Vaikų auginimas – nelengvas išbandymas. Kas nervina mamą? Ar išėjimas į darbą gali būti tarsi terapija? Išklausykime mamų išpažintis.
Lietuvių mamų išpažintys: kuo motinystė kartais panaši į kalėjimą
Prieš keldami į feisbuką vaiko nuotrauką, perskaitykite tai
Dar visai neseniai kūdikių ir vaikų nuotraukos gražiai gulė šeiminiuose albumuose, dabar jos puikuojasi virtualioje erdvėje ir dažnai yra pasiekiamos ne tik artimiausiems šeimos nariams.
Kas yra autizmas: tiesa ir mitai
Yra žmonių vienišių, kurie preciziškai domisi viena kuria nors tema ar sritimi, tačiau jiems sunkiau įsijausti į kito žmogaus būseną ir tinkamai bendrauti – dažnai jie apibūdinami kaip vengiantys socialinio kontakto. Kai šie autistiški bruožai tokie ryškūs, kad stabdo vaiko vystymąsi, kalbame apie „autizmą" kaip apie sunkų raidos sutrikimą.
Su trejų metų nesulaukusiu sūnumi nesusitvarko mama klausia psichologės patarimo, kaip jai elgtis. Moteriai atrodo, kad į jos kalbas mažylis reaguoja kaip į juoką ir toliau netinkamai elgiasi – mėto daiktus ir tranko duris.
Kodėl taip nutinka, kad kai kurie tėvai nebesusitvarko su vaiku
Kuri mama iš visų 12 Zodiako ženklų yra verčiausia <span style="color: #ff0000;"><em>supermamos</em></span> vardo
Šis horoskopas padės iššifruoti kiekvieno Zodiako ženklo motiniškų instinktų niuansus.
Gydytoja: ar saugu mažyliui miegoti lovoje kartu su tėvais
„Ar tikrai kūdikiui saugiausia miegoti viename kambaryje su tėveliais?
Tikėti neliepiame, bet pasiskaityti visada smagu: kokių savybių žmogaus charakteriui dovanoja savaitės diena, kurią jis gimė.
Kurią savaitės dieną gimsta laimingiausi vaikai
10 priežasčių, kodėl būdama mama esu laiminga
Būti ar nebūti laiminga mama - štai kur klausimas! Tinklaraštininkės Eglės mintys apie motinystę ir amžiną mamų (ne) pasitenkinimo savimi jausmą.
25 žodžiai, kuriuos moka dvejų metų vaikas
Su dvejų metų vaikais daugiau ar mažiau susikalbėti įmanoma. Pagrindinis ir svarbiausias tokio amžiaus vaiko žodis yra „mama".
Niekad nemaniau, kad vaiko negalėjimas užmigti dažnai yra susijęs su tėvų jausmais jam ir ypač su mamos nerimu. Jeigu mažylis atbėga į tėvų lovą vidury nakties, tai dažniausiai rodo, kad mama nesąmoningai dėl jo nerimauja. Pasvarstykime, kiek vaiko miegas susijęs su pačių tėvų ramybe.
Kodėl maži vaikai naktimis blogai miega: interviu, kuris ne vienam atvers akis
Zodiako ženklas, kurį augindami tėvai išlies ne vieną kibirą prakaito
Ką apie vaiko charakterį pasako jo Zodiako ženklas Avinas?
Kodėl svarbu kasdien rasti laiko nuoširdžiam pokalbiui su vaiku
Kiek žodžių per dieną pasakom savo vaikui? Ar apsiribojam liepiamosiomis komandomis - „ateik čia", „paimk", „padėk", nelipk", „negalima", „valgyk", ar kalbam daug, pasakodami apie gyvenimą, save ir patį vaiką, klausdami vaiko nuomonės?
Kas yra gera mama ir ar ja gimstama, ar tampama? Kodėl tėvams neužtenka įgimtos intuicijos ir reikia nuolat atnaujinti žinias apie vaikų auginimą ir auklėjimą? Apie tai kalbamės su psichologe, tėvystės paskaitų lektore ir tinklaraščio "Mes – tėvai" autore Ieva Šuipe.
Gera mama gimstama ar tampama: interviu su psichologe, kuris privers susimąstyti
Psichologė: nedrauskite vaikui verkti, kai atsisveikindamas jis liūdi
Daugelio mamų ir tėčių širdys plyšta, kai mylimą ir puoselėjamą mažylį tenka palikti kitų žmonių priežiūrai, arba darželyje.
Vertingiau už viso pasaulio lobius: 15 dovanų vaikui
Kokias dovanas dovanoti vaikui, kad jos būtų iš tiesų vertingos ir ilgaamžės? Jūsų dėmesiui - dovanų vaikui sąrašas. Rinkitės labiausiai patikusias ir dovanokite saviškiui. O dar geriau - dovanokite visas.
Yra situacijų, kai vaiko elgesys išveda iš kantrybės, ir mama ar tėtis supyksta taip, kad vėliau dėl to patiems būna gėda. Ką daryti tokiu atveju, kai apėmus emocijoms, prieš mylimą vaiką norisi pakelti ranką, pataria specialistė.
Mama: apima toks pyktis, atrodo, galėčiau net primušti
Vaiko iki trejų metų raidos ypatumai: jis didelis ar dar mažas?
Karstytis žaidimų aikštelėje? Vienam miegoti pas senelę? Ar tėvai savo vienerių ar dvejų metų vaikui jau gali tai leisti? Arba ginčytis su kitais vaikais? Ar tėvams visada reikia įsikišti?
Ko reikia, kad vaikas jaustųsi laimingas: atsakymas gali nustebinti
Kiekvienas normalus tėvas nori, kad jo vaikas būtų laimingas. Tik... kas yra ta vaiko laimė? Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Virgilijos Alešenkovienės nuomonė.
„Šimtą kartų tau sakiau“, „Kalbu lyg su siena“,„Su tavim kalbu, ar tu gali paklausyti?!“ - šias ir panašias frazes daugelis tėvų tikrai yra ištarę ne kartą gyvenime. Kodėl vaikai neklauso mūsų?
Kodėl vaikai neklauso tėvų: priežastys, kurias sužinoję išvengsite pykčių