Kai mušasi mažas vaikas, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.
Birutė: vaikas nemėgsta savo močiutės, tiesiog bėga nuo jos – ką daryti?
Mama klausia specialistų patarimo: ką daryti, jei sūnus nemėgsta močiutės ir nenori su ja pasilikti. Močiutę tai liūdina, mama irgi jaučiasi nepatogiai. Gal yra išeitis?
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).
Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Rugsėjo mėnesį yra trys neeilinės dienos – 9, 19 ir 21
Kai šeimos planuoja pagausėjimą, jos iš anksto apgalvoja, kokiu metų laiku gims būsimasis vaikelis. Jeigu paklaustumėte JAV dirbančių pedagogų, kuo jiems ypatingas rugsėjis, daugelis atsakytų, kad būtent šį mėnesį yra švenčiama daugiausia vaikų gimtadienių.
Kad vardas atneštų sėkmę gyvenime, svarbu kai ką žinoti
Egzistuoja daugybė veiksnių, darančių poveikį žmogaus likimui. Vardas – dažnai toli gražu ne patį nereikšmingiausią vaidmenį atliekantis veiksnys.
Vaikai krykštauja, žaidžia, o jis stovi vienas ir stebi arba ramiai sau piešia įsispraudęs kamputyje. Ar sunerimti tėvams? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.
Vaikai, kuriems nebus lengva gyvenime: kaip padėti gali tėvai
Būkite žmonės, niekada nesakykite to pagimdžiusiai moteriai
Vaiką pagimdžiusi mama jautriai reaguoja į aplinkinių pastabas apie vaikų auginimą, žindymą ir kūną po gimdymo. Neretai neatsargiai vieną ar kitą žodį lepteli artimi žmonės - anyta, mama, bendradarbė, draugė.
Kokius trūkumus turi vaikų migdymo metodai, kuriais žavisi daug šiuolaikinių mamų
Kūdikio atėjimas į šeimą – didžiulė laimė. Tačiau tėvų džiaugsmas greitai ima blėsti, jei kas naktį juos pažadina verksmas.
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.
Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kai <em>šokdina</em> ir neklauso nuosavas vaikas: ką patars specialistė
Kaip reaguoti, kai vaikas elgiasi nepagarbiai su jumis ir ožiuojasi? Siūlome keletą galimų šios problemos sprendimo būdų.
Patarimai, kad krikštynos būtų gražios ir įsimintinos
Krikštynos yra ta šventė, kuri iš tikrųjų būna tik kartą gyvenime. Norime, kad ji būtų tobula, tačiau dažniausiai pritrūkstame patirties.
Kūdikio gimimas yra savaime stebuklas, kurį ir taip sunku suvokti.
13 netikėtų ir keistų faktų apie kūdikius
Skaitytoja klausia: anyta mano vaiką pavadino autistu, ar ji teisi?
Pustrečių metų sūnų auginanti moteris sunerimusi dėl jo raidos ir klausia patarimo.
Vaiko pykčio priepuolis: efektyvūs specialisto patarimai
Su vaiko pykčio priepuoliais susidurianti mama išbandė įvairius būdus, tačiau nuleido rankas, nes niekas nepadeda. Ką jaunai mamai patars specialistas?
Dvimetę mergaitę auginanti mama sunerimusi: kai grįžta iš darbo, jos dukrytė nepaleidžia nė sekundei. Ar tai normalu ir kaip elgtis tokioje situacijoje?
Vaikas nepaleidžia mamos nė sekundei: specialistės patarimai, kaip elgtis ir išvengti isterijos
TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.
13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.
Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį
Ko labiausiai bijo mamos, vaikui ieškodamos auklės
„Savo mažę vesiu į darželį, jokiu būdu nepatikėsiu jos auklei", – taip man anądien pareiškė viena vaiko priežiūros atostogas bebaigianti draugė, kai pasiteiravau, kur liks jos duktė, kai ši išeis į darbą.
Kodėl kūdikis pravirksta mums išėjus iš kambario?
Daugumą erzina ir liūdina, kad vaikas pradeda verkti: „Tą pačią akimirką, tik paliktas vienas lovytėje, ima rėkti taip, kad prikeltų numirėlį."
Atpratinti vaiką nuo čiulptuko ne visada būna paprasta, kaip pripratinti. Tėvai pasitelkia fantaziją ir išbando ne vieną būdą, kol „ramintojėliui" mažylis pasako „viso gero".
Marijampolėje vaikai kviečiami atsisveikinti su čiulptukais neįprastu būdu
Tai nepatiks daug kam: šalin išmaniuosius įrenginius nuo mažų vaikų
Ką darote, kai jūsų mažyliui prailgsta laukti eilėje prie gydytojo kabineto ar jis suirzta ilgai važiuodamas automobiliu? Greičiausiai, kaip ir daugelis tėvų, traukiate atsarginį variantą - telefoną ar planšetę, kuriuos gavęs į rankas mažylis trumpam nusiramina.
Kiek laiko moteriai reikia atsigauti po gimdymo: netikėti tyrimo rezultatai
Po gimdymo moters organizmas atsigauna per metus, o ne per šešias savaites, kaip dažniausiai buvo manoma iki šiol. Tokius tyrimo rezultatus pristatė mokslininkai iš Didžiosios Britanijos.
Ne visos moterys nori žindyti savo vaikus. Nuo ko tai priklauso, kalbamės su klinikine psichologe psichoterapeute Marija Vaštake.
Nenoriu žindyti. Ir taškas!
Ar tikrai kenkia ir dėl to reikia liautis bučiuoti vaiką į lūpas: specialisto komentaras
Kalifornijos universiteto (JAV) profesorė dr. Charlotte Reznick viešai pareiškė, kad tėvai turėtų liautis bučiavę savo vaikus į lūpas, nes toks bučinys vaikus jaudina seksualiai.
Tretieji gyvenimo metai yra ypatingi ir vaikui, ir tėvams
Dvimečiai jau pradeda suprasti jausmus, suvokti sąsajas, o jų noras eksperimentuoti didėja ir didėja. Vaikas atranda pasaulį!
Visuomenėje dažniau yra kalbama apie vaikų nepriežiūros atvejus: kai tėvai negali ar nemoka pasirūpinti vaikais, palikdami juos likimo valiai. Tačiau yra ir kita vaikų auklėjimo pusė - pernelyg didelis kontroliavimas ir hipergloba.
Palikite vaiką ramybėje: požymiai, kad tėvai yra pernelyg rūpestingi
10 dažnai girdimų patarimų mamoms, kuriais nereikia tikėti
Vaiko susilaukusi moteris kone kiekvieną dieną išgirsta daugybę patarimų - iš savo tėvų, draugių, kaimynių, interneto forumuose. Kokius patarimus galima praleisti pro ausis?
Mažylio primaitinimas: tėvų klaida, stabdanti vaiko raidą
Kada kūdikis pradės savarankiškai valgyti šaukšteliu? Vieni mažyliai patys košę kabliuoja nesulaukę vienerių, kiti, jau atšventę ir antrąjį savo gimtadienį, vis dar to nemoka. Nuo ko priklauso, kada susiformuos valgymo įgūdžiai? Daugiausiai – nuo tėvų pastangų ir kantrybės, kurios tikrai prireiks.
Vardai ir... metų laikai. Kaip susiję šie du, atrodo, kad iš pirmo žvilgsnio, visai nesusietini dalykai? Ogi labai paprastai.
Kaip išrinkti vaikui vardą pagal tai, kokiu metų laiku jis gimė
10 priežasčių, kodėl mamos yra puikios įmonių vadovės
Vaikų turinti mama yra puiki vadovė, nes augindama vaikus įgavo tokių įgūdžių, kurie puikiai praverčia ir darbe.
Esminė tėvų klaida, dėl kurios įvyksta daug konfliktų su trimečiais
Mamos žino, kad trimečio auklėjimas – ne juokų darbas. Vadinamoji trečiųjų metų krizė tėvams kainuoja daug pastangų ir kūrybiškumo.
Šiame horoskope rasite visų šeimos narių aprašymus pagal jų Zodiako ženklus.
<span style="color: #ff0000;">ŠEIMOS HOROSKOPAS:</span> kurie Zodiako ženklai yra nepaklusniausi vaikai ir atlaidžiausi tėvai
Kaip per tris dienas išmokyti vaiką prašytis ant naktipuodžio
Vaikų raidos ir lavinimo specialistė amerikietė Julie Fellom yra sukūrusi savo programą, kurios laikantis vaiką galima pripratinti prie naktipuodžio galima per tris dienas ar dar greičiau.
Kaip atpažinti išmintingą mamą: 3 išskirtiniai bruožai
Mamų būna visokių: greitų it uraganas ir ramių, niekur neskubančių. Tačiau šįkart kalbėsime ne apie temperamentus ir charakterio bruožus, o tai, ką įgyjame būdamos mamomis – gyvenimo patirtį ir išmintį. Išmintingos mamos yra panašios viena į kitą tuo, kad yra įsisąmoninusios šias tris taisykles.
Pradėjus lauktis mažylio, o ypač jam gimus namus užplūsta begalinė laimė ir džiaugsmas. Užtat miegamajame, išspyręs iki tol viešpatavusią aistrą, apsigyvena nuobodulys. Kaip jo atsikratyti? Straipsnio konsultantas - gydytojas psichoterapeutas seksologas Viktoras Šapurovas.
Kaip gimę vaikai pakeičia poros intymų gyvenimą
Gera mama gimstama ar išmokstama būti
„Mes, mamos, labai domimės vaiko raida, bet kodėl nėra net tokios sąvokos kaip „motinos raida"?"
Kokio Zodiako ženklo vaikams šie metai bus patys sėkmingiausi
Raudonojo ugninio gaidžio metai pagal kinų horoskopą prasidėjo 2017 m. sausio 28 d. Kas Gaidžio metais laukia mūsų vaikų?
Pokyčiai poroje, kai gimsta vaikas, yra neišvengiami. Ką svarbu žinoti apie tai, kalbamės su A. Kaluginu.
Diskusija su A. Kaluginu: kas pasikeičia atsiradus vaikams
Kokio Zodiako ženklo tėčiai ir mamos yra rūpestingiausi tėvai savo vaikams
Kokie bruožai būdingi tėčiams ir mamoms pagal jų Zodiako ženklą? Horoskopas ir mamai, ir tėčiui.
7 svarbūs patarimai tiems, kas neseniai susilaukė vaikų
Kai gimsta ilgai lauktas ir svajotas kūdikis, jauni tėvai netrukus susiduria su negailestinga realybe. Kūdikis neaišku ko rėkia, jo nuraminti neįmanoma, be galo trūksta miego, hormonai siautėja, o stresas lipa per kraštus. Patariame, kaip sau padėti gimus kūdikiui.
Kai kurioms moterims, kad ir kaip jos stengtųsi, nepatogu nešioti kūdikį dešine ranka.
Paaiškino, kodėl dauguma motinų nešioja savo vaikus ant kairės rankos
Įvardijo dieną, kada gimsta daugiausia genijų
Žmonės, kurie apdovanoti ypatingais talentais ir gebėjimais vadinami genijais. Jie gali būti įvairiausių sričių specialistai – ir mokslininkai, ir kūrybinių sričių atstovai.
Kineziterapeutė: kada kūdikiui reikia masažo?
Kokiais atvejais kūdikiui ir mažam vaikui sveika atlikti masažą? Ar jį tęsti, jei mažylis mankštos ar masažo metu ima verkti? Šiuos klausimus uždavėme specialistei.
Nėštumas pakeičia moters smegenis, ir šie pokyčiai išlieka bent dvejus metus, pirmadienį pranešė tyrėjai iš Europos.
Mokslininkai tvirtina, kad nėštumas pakeičia moters smegenis
Astrologė: kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Vardo išrinkimas – tai pirmoji tėvų dovana savo gimusiam mažyliui. Ne bet kokia dovana, o ypatinga, nes suteikiama visam gyvenimui. Astrologės Saulės patarimai, kaip išrinkti vaikui vardą.
Kurį mėnesį gimusiems vaikams prasčiausiai sekasi mokykloje
Nuo sausio iki kovo pradėtiems kūdikiams didesnė mokymosi sunkumų rizika, nes jų mamoms nėštumo metu trūko vitamino D, rodo naujas tyrimas.
Kaip susikalbėti su trejų metų mažyliu, kuris negavęs norimo daikto sukelia namuose isteriją? Mamai jau trūko kantrybė, ji bandė ir fizinę bausmę, bet tai nepadėjo. Specialistės komentaras.
Veiksmingi patarimai, kaip susikalbėti su neklusniu vaiku jo nežeminant - nemušant ir nerėkiant
Vaikas užklupo sekso metu. Ką daryti?
Atidarytos durys, nelabai tinkama vieta, triukšmas arba tiesiog atsitiktinumas – nėra prasmės ieškoti priežasčių, jei vaikas užklupo jus lovoje pačią netinkamiausią ir intymiausią akimirką. Bet verta pagalvoti apie tai, kaip mažyliui paaiškinti tai, ką jis išvydo.
Pedagogė: kaip bendrauti su vaiku, kuriam artėja ar jau sukako treji metai
Kas yra trejų metų krizė ir kuo ji pasireiškia? Pedagogė Airija Domutytė ne tik apžvelgia jos simptomus, bet ir pateikia konkrečių patarimų tėvams.
Noriu pasidalinti kiek kitokia ankstuko istorija, kurios pagrindinė priežastis – klastingas ir žaibiškas HELLP sindromas. Daugeliui tai negirdėta, nežinoma ir atsakymo kodėl jis atsiranda, nežino niekas.
Dovydo istorija: klastingas ir žaibiškas sindromas vos nenuvarė į kapus ir mamos, ir vaiko
Ką po naujojo Darbo kodekso priėmimo turi žinoti mamos ir tėčiai
Kitais metais įsigaliosiantis naujasis Darbo kodeksas sulaukė prieštaringų vertinimų – vieni kodeksą giria, kiti peikia dėl atostogų trukmės, darbo sutarčių pokyčių, viršvalandžių ir kt. Buvo netgi svarstymų iš kodekso išbraukti „mamadienius".
Vaikas miega vienoje lovoje su tėvais: yra privalumų
Miegojimas bendroje lovoje turi daug privalumų, ypač auginant kūdikius ir mažus vaikus. Pirma, galite stebėti savo atžalos miegojimą. Tai daugiausiai susiję su kvėpavimo kontrole, kuri itin svarbi pirmuosius tris mažylio gyvenimo mėnesius.
Gimus vaikeliui, dažnai linkime jo tėvams „mėgautis motinyste ir tėvyste“. Tačiau realybė tokia, kad gyvename aplinkoje, kurioje nuolat sakoma, kaip „turi būti“, ir jei nėra būtent taip, mama patiria nusivylimą ir kitus neigiamus jausmus.
7 stereotipai, kurie labiausiai apkartina mamų gyvenimą
Iki ašarų jaudinanti istorija: Amelijos gimimas buvo ne toks, kokį įsivaizdavo mama
Žinia, kad laukiasi vaikelio, Amelijos tėvams buvo netikėta, tačiau ypač džiugi. Visą nėštumo laikotarpį būsimoji mama reguliariai lankėsi tiek pas šeimos gydytoją ir ginekologę poliklinikoje, tiek privačiai. Tačiau likimas šiai šeimai buvo paruošęs nelengvą išbandymą. Amelijos mamos pasakojimas.
Kaip pripratinti vaiką užmigti savarankiškai
Nusprendėte, kad jūsų vaikas jau nebe kūdikis ir gali miegoti savo lovytėje bei užmigti pats? Tuomet jums pravers šie patarimai.
Sunerimusi mama klausia psichologės patarimo dėl savo dviejų metų dukrytės elgesio: nuo 8 mėnesių be problemų sėdėjusi ant naktipuodžio, mažylė dabar ėmė protestuoti – nesisėda, spiriasi, verkia.
Vaikas nesisėda ant naktipuodžio – ką daryti?
Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
Jūsų mažyliui jau pusantrų metų? Pastebėjote kokių nors požymių, kad jis jau pasirengęs atsisveikinti su sauskelnėmis? Vadinasi, galima pradėti skiepyti jam naujus įpročius.
Dėl Dievo meilės, nesakykite to pagimdžiusiai moteriai
Po gimdymo dar kurį laiką, veikiama hormonų ir naujo gyvenimo ritmo, moteris būna jautresnė, negu įprastai. Netyčia ištartas grubesnis žodis ar neapgalvota pastaba gali atnešti daug ašarų ir graužaties.
Dvejų metų sūnų auginanti mama jaučiasi ne juokais sutrikusi, o to priežastis – sūnaus elgesys.
Sutrikusi mama: nesusitvarkau su dviejų metų vaiku