20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vieno konkurso metu TAVO VAIKO feisbuko paskyros bičiules pakvietėme pabaigti mintį „Būti mama – tai...". Sulaukėme daugybės komentarų ir čia publikuojame 20 įdomiausių pasisakymų.

Būti mama – tai virtimas iš pelėdos į vyturi, o po to į zombį; pietų gaminimas 9 valandą ryto turint laisvą minutę; 15 kg sąmoningos meilės vienoje rankoje ir 6,5 kg dar nesąmoningos meilės kitoje rankoje; daug meiles ir bučinių; daug paprastų mielų dalykų, tokių kaip kaip akmenukas saujoje arba krūva akmenukų saujoje; tai stebuklai paprastuose dalykuose; gyvenimas aukštyn kojomis iš naujo kitu kampu atrandant džiaugsmą ir laimę.

**

Būti mama – tai neapsakomas jausmas, tarsi iliuzija, o ypač tada, kai matai laimingas vaikų akis, kai jie ramūs ir laimingi sako MAMA.

**

Būti mama – tai nesibaigiantys iššūkiai, kiekviena meilės pilna diena. Ir žinojimas, kad savo vaikui esi brangiausias ir reikalingiausias žmogus pasaulyje.

**

Būti mama – tai pati didžiausia dovana moteriai, kokią davė Dievulis.

**

Būti mama – tai dovana. Jeigu galėčiau, visus akmenėlius jiems nurinkčiau nuo kelio, kad jis taptų lygus ir šviesus.

**

Buti mama – tai buti Spaidermenu, Betmenu, moterimi kate, nematomu žmogumi, Žaibu Makvynu, Hariu Poteriu, popiežiumi, policininku, gydytoju ir mokytoju vienu metu.

**

Būti mama – tai nuolatinis nesibaigiantis judėjimas: naujos žinios, naujos pažintys, naujos emocijos, nauji rūpesčiai ir nebegalėjimas savęs įsivaizduoti be viso šito. Tai nepakartojama galimybė grįžti į vaikystę.

**

Būti mama – tai besąlygiškai MYLĖTI ir būti MYLIMAI. Kai ašaros rieda iš laimės.

**

Būti mama – tai galimybė kiekvieną dieną kažkam suteikti džiaugsmo.

**

Būti mama – tai nuostabus jausmas ir patyrimas priimti iššūkius, dovanoti gerumą, meilę, rūpestį ir šilumą. Tai duoti, mylėti, suprasti, laukti ir tikėti. Ir visą savo gyvenimą nešioti širdy savo vaiko džiaugsmus ir rūpesčius, laimę ir nesėkmes.

**

Būti mama – tai būti visų profesijų specialiste. Turi viską žinoti ir išmanyti. Atlygis pats geriausias – mažųjų išdykėlių apsikabinimai, bučiniai ir prisiglaudimai.

**

Būti mama - tai turėti „super" galių visais klausimais ir pačiomis įvairiausiomis gyvenimo aplinkybėmis.

**

Būti mama - tai pamatyti tai, ko nematei, išgirsti tai, ko negirdėjai, padaryti tai, ko netikėjai galinti padaryti, suprasti tai, kas buvo nesuvokiama, džiaugtis tuo, kas nebuvo pažįstama, išmokti to, ko nei vienas universitetas nemoko.

**

Būti mama – tai filmas, kuriame žanrai keičiasi kiekvieną akimirką – tai komedija, tai drama, tai fantastika, tai romantika.

**

Būti mama – tai mokslas, kurio mokomės visą gyvenimą, įgydami daug kompetencijų, tokių kaip atsakomybė, kantrumas, begalinė meilė, džiaugsmas. Būti mama – tai būti gyvenimo mokytoja.

**

Būti mama – tai užimti pačias svarbiausias ir atsakingiausias pareigas, kurių tinkamam vykdymui nebūtina turėti trijų aukštųjų išsilavinimų, pilnutėlės sąskaitos banke ar Mis Pasaulis išvaizdos. Užtenka tik mylinčios širdies, neišsenkamos kantrybės, didelės drąsos ir ryžto.

**

Būti mama – tai kiekvieną rytą iš naujo įsimylėti tą mažą žmogutį, kuris tau nusišypso.

**

Būti mama - tai suvokti pasaulį vaiko akimis.

**

Būti mama - tai matyti, kaip auga stebuklas.

**

Būti mama - tai iš tiesų GYVENTI!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!