6 vaikų auginimo klausimai, dėl kurių dažniausiai susipeša mamos

Mamų interneto forumai Lietuvoje pamažu prarado savo turėtą populiarumą, kai išpopuliarėjo socialinis tinklas „Facebook“. Daugelis mamų grupių tiesiog persikėlė bendrauti čia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau mamų interneto forumai tebėra viena jaunų mamų bendravimo formų. Neretai juose pasitaiko aršių ginčų apie gimdymą, vaiko primaitinimą, auklėjimą, vaikų darželius.

Bene daugiausia ginčų mamų forumuose keliančios temos yra šios:

Cezario pjūvis ir natūralus gimdymas

Nors oficialiai cezario pjūvio pasirinkti be svarių priežasčių nėra galima, tai būsimųjų ir dabartinių mamyčių nestabdo. Ginčijamasi taip stipriai, kad net žiežirbos iš akių lekia. Argumentų jūra, ir visi jie tokie, lyg būtų specialiai atrinkti. Pavyzdžiui, teigiama, kad nepatyrus gimdymo kančių nepavyks mylėti vaiko (tėčiai ir seneliai pagal šią logiką iš esmės nepajėgūs mylėti vaiko).

Maitinimas krūtimi ir mišinukai

Maitinate krūtimi? Viskas aišku – aukojatės taip, kad neturite jokių kitų pomėgių ir reikalų gyvenime. Tikėtina, kad nelikę ir sveikų dantų bei kaulų. Ne ką mažiau tikėtina, kad visa tai atliekate viešose vietose, visiems aplink esantiems žmonėms matant. Pirmenybę teikiate mišinukams? – Nėra ryšio su vaiku, mažylio imunitetas prastas.

Vienas vaikas ir daug vaikų

Jei vienas – užaugs egoistas, daugiau nei du – nuolat kovos dėl motinos meilės, kambario, ledų ir dviračių. Apie pinigus, kuriuos moka mokesčių mokėtojai, net neverta kalbėti. Kol šios siaubingos prognozės dar neišsipildė, mamos aktyviai teritoriją mėgina padalinti forumuose.

Gydytojai, skiepai ir natūralumas

Pediatras ar forumų pagalba? Diagnozė pagal simptomus ar ne? Bruknių lapai ar vaistai? Tabletės, kurių išrašė medikas, ar sirupai, padėję kuriai nors tetai? Atskira tema – skiepai ir neskiepijimas. Žodžiu, jei laiku nesustosite veltis į tokias diskusijas, neurozė jums garantuota.

Miegojimas kartu ir atskirame kambaryje

Vienos aršiai kartoja, kad vaikas kartu ramiau miega, todėl dieną – nešynė, o naktį – miegas bendroje lovoje. Kitos savo ruožtu šaiposi, kad miegos mažylis su tėvais lovoje iki 15 m., o tada jau be psichiatro šeima neapsieis. Vaikai šioje situacijoje elgiasi išmintingiausiai: kol mamos isteriškai daužo klaviatūros klavišus, vaikai patyliukais užmiega ten, kur jiems patogiau.

Auginti namuose 3 metus ar grįžti į darbą po mėnesio?

Teisė į savirealizaciją – puikus dalykas. Nieko blogo, jei mama nori tai daryti darbe, o tuo metu vaikas paliekamas su aukle. Vis tik yra tokių, kurios nori pasišvęsti vaikams 24 valandas per parą, - tai irgi yra gerai. Svarbiausia, kad variantas būtų tinkamas visiems šeimos nariams, bet ne interneto vartotojams. Vis tik panašu, kad daugelis mano priešingai. Višta perekšlė, vaikai užaugs, o pasikalbėti su mama nebus apie ką. Dirbanti mama? Gegutė, nepastebėsi, kaip vaikai užaugs.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Kaip išrinkti dovaną pagal Zodiako ženklą (1)

Ką padovanoti vaikui artėjančių švenčių proga, gali pasufleruoti ir mažylio Zodiako ženklas. Kiekvienam iš jų būdingos tam tikros charakterio savybės, į kurias atsižvelgiant ir reikia rinkti dovaną.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kalbos raidą tyrinėjanti mokslininkė dr. Ingrida Balčiūnienė: dvynių kalba – iššūkis tėvams (4)

Dr. Ingridos Balčiūnienės, Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistikos katedros docentės, parengtas straipsnis apie dvynukų kalbos raidos ypatumus.

Kai vaikas sako NE, jis tėvams nori perduoti vieną svarbią žinią (1)

„Ar nori valgyti?“ „Ne!“ „Eime į lauką“ „Ne!“ „Kurią kepurę nori dėtis – raudoną ar geltoną?“ „Ne!“ Jeigu jums pažįstamos šios situacijos, skaitykite toliau.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: mums trūksta švelnumo

Apibaru vaiką, kad išpylė arbatą. Vyras niekur neranda, kur praėjusiais metais padėjo kalėdines lemputes. Visi vairuoja kaip išprotėję. Gana rimtai apsvarstau Geležinės lapės pasiūlymą „Susipykti su visais, tada nereikės pirkti tų nelaimingų kalėdinių dovanų". Facebook platybėse akį patraukia vaizdinga skritulinė diagrama: „Kodėl pykstu?". Atsakymas: „Nežinau", 100 proc. Juokiuosi.

Kiek iš tiesų skiriame laiko savo vaikams per dieną

Jau kone anekdotu tapęs posakis, kad „lietuviai tėvai savo vaikams skiria 7 minutes“ kažin ar yra statistiškai tikslus. Visgi kaip rodo tyrimai, tėvai vis daugiau skiria laiko vaikams, negu, pavyzdžiui, prieš keliasdešimt metų.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (4)

Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Patarimai labai pavargusiai mamai (3)

Pervargusi mama ne visada pati supranta, kad jai reikia pagalbos. Gerai, jei pirmuosius jos „perdegimo“ požymius pastebi artimieji. O jei ne? Siūlome keletą patarimų nuo vaikų auginimo pavargusioms mamoms. Jei ne visi, tai bent vienas ar kitas tiks būtent jums.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Vaikas nesisėda ant puoduko: psichologės patarimai tėvams (1)

Beveik dvejų metų berniukas jau buvo atsisakęs sauskelnių ir apie tris mėnesius nebesituštino į jas. Tačiau gimus broliui viskas pasikeitė. Kaip vėl iš naujo suformuoti jam savarankiško tualeto įgūdžius?

Kokio Zodiako ženklo vaiką sunkiausia auklėti

Kelis vaikus auginantys tėvai pastebi, kad neretai vienoje šeimoje augančių ir vienodai auklėjamų vaikų charakteriai iš esmės skiriasi. Viena iš priežasčių - tam tikrus charakterio bruožus vaikas atsineša jau gimdamas. Svarbu nepamiršti, kada jis gimė ir koks yra jo Zodiako ženklas.

6 vaikų auginimo klausimai, dėl kurių dažniausiai susipeša mamos

Mamų interneto forumai Lietuvoje pamažu prarado savo turėtą populiarumą, kai išpopuliarėjo socialinis tinklas „Facebook“. Daugelis mamų grupių tiesiog persikėlė bendrauti čia.

Ilga kelionė namo: ką patiria neišnešiotų kūdikių mamos

Lapkričio 17 d. minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Visada šalia neišnešioto kūdikio yra jo mama. Anksčiau laiko pagimdžiusios moterys dažniau susiduria su psichologiniais sunkumais – nerimu, depresija, potrauminiu stresu. Tik nedidelė dalis gauna reikalingą psichologinę pagalbą. Kol visi susikoncentravę į vaikelį, mama lieka antrame plane.