6 vaikų auginimo klausimai, dėl kurių dažniausiai susipeša mamos

Mamų interneto forumai Lietuvoje pamažu prarado savo turėtą populiarumą, kai išpopuliarėjo socialinis tinklas „Facebook“. Daugelis mamų grupių tiesiog persikėlė bendrauti čia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau mamų interneto forumai tebėra viena jaunų mamų bendravimo formų. Neretai juose pasitaiko aršių ginčų apie gimdymą, vaiko primaitinimą, auklėjimą, vaikų darželius.

Bene daugiausia ginčų mamų forumuose keliančios temos yra šios:

Cezario pjūvis ir natūralus gimdymas

Nors oficialiai cezario pjūvio pasirinkti be svarių priežasčių nėra galima, tai būsimųjų ir dabartinių mamyčių nestabdo. Ginčijamasi taip stipriai, kad net žiežirbos iš akių lekia. Argumentų jūra, ir visi jie tokie, lyg būtų specialiai atrinkti. Pavyzdžiui, teigiama, kad nepatyrus gimdymo kančių nepavyks mylėti vaiko (tėčiai ir seneliai pagal šią logiką iš esmės nepajėgūs mylėti vaiko).

Maitinimas krūtimi ir mišinukai

Maitinate krūtimi? Viskas aišku – aukojatės taip, kad neturite jokių kitų pomėgių ir reikalų gyvenime. Tikėtina, kad nelikę ir sveikų dantų bei kaulų. Ne ką mažiau tikėtina, kad visa tai atliekate viešose vietose, visiems aplink esantiems žmonėms matant. Pirmenybę teikiate mišinukams? – Nėra ryšio su vaiku, mažylio imunitetas prastas.

Vienas vaikas ir daug vaikų

Jei vienas – užaugs egoistas, daugiau nei du – nuolat kovos dėl motinos meilės, kambario, ledų ir dviračių. Apie pinigus, kuriuos moka mokesčių mokėtojai, net neverta kalbėti. Kol šios siaubingos prognozės dar neišsipildė, mamos aktyviai teritoriją mėgina padalinti forumuose.

Gydytojai, skiepai ir natūralumas

Pediatras ar forumų pagalba? Diagnozė pagal simptomus ar ne? Bruknių lapai ar vaistai? Tabletės, kurių išrašė medikas, ar sirupai, padėję kuriai nors tetai? Atskira tema – skiepai ir neskiepijimas. Žodžiu, jei laiku nesustosite veltis į tokias diskusijas, neurozė jums garantuota.

Miegojimas kartu ir atskirame kambaryje

Vienos aršiai kartoja, kad vaikas kartu ramiau miega, todėl dieną – nešynė, o naktį – miegas bendroje lovoje. Kitos savo ruožtu šaiposi, kad miegos mažylis su tėvais lovoje iki 15 m., o tada jau be psichiatro šeima neapsieis. Vaikai šioje situacijoje elgiasi išmintingiausiai: kol mamos isteriškai daužo klaviatūros klavišus, vaikai patyliukais užmiega ten, kur jiems patogiau.

Auginti namuose 3 metus ar grįžti į darbą po mėnesio?

Teisė į savirealizaciją – puikus dalykas. Nieko blogo, jei mama nori tai daryti darbe, o tuo metu vaikas paliekamas su aukle. Vis tik yra tokių, kurios nori pasišvęsti vaikams 24 valandas per parą, - tai irgi yra gerai. Svarbiausia, kad variantas būtų tinkamas visiems šeimos nariams, bet ne interneto vartotojams. Vis tik panašu, kad daugelis mano priešingai. Višta perekšlė, vaikai užaugs, o pasikalbėti su mama nebus apie ką. Dirbanti mama? Gegutė, nepastebėsi, kaip vaikai užaugs.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kokio ūgio ir svorio gimsta berniukai, o kokio – mergaitės

Sakoma, kad mergaitės anksčiau nei berniukai pradeda vaikščioti ir kalbėti, bet berniukai greičiau auga. Kiek čia tiesos?

Siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas (2)

Siekiant pagerinti demografinę padėtį, siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas.

5 patarimai, kad vaikas lengvai užmigtų ir miegotų naktį nepribusdamas

Susilaukus vaiko, daugelio dalykų tėvams tenka mokytis nuo nulio: kaip kūdikį prausti, maitinti, migdyti ir kt.

Vaiko raida nuo gimimo iki metų: ką jis moka ir kokie žaislai tinka

Neretai tėvai domisi, kokius žaislus pirkti ir ką žaisti su kūdikiais nuo gimimo. Vaikų raidos specialistai pabrėžia, kad naujagimius ir kūdikius labiausiai ugdo artimųjų meilė, švelnumas, rūpestis, buvimas šalia.

Vaikas nuo gimimo iki 3 metų: kokių žaislų jam reikia

Renkant žaislus patiems mažiausiems svarbu atsižvelgti į tai, kad jie būtų ne tik saugūs, kokybiški, bet ir atitiktų mažylio amžių. Apžvelkime kūdikio raidą nuo gimimo iki trejų metų ir tai, kokie žaislai jam tinkamiausi.

Per 9 paras iš tėvų paimta 90 vaikų

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi

Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Dažniausios priežastys, kodėl vaikas neramiai miega ir pagalba jam

Mamos nevalgiems ir miegoti nenorintiems mažiesiems dažnai kartoja: nevalgysi/nemiegosi - neaugsi. Tai moksliškai pagrįsta tiesa. Tačiau būna atvejų, kai miegas „neateina"dėl objektyvių priežasčių.

Ar po cezario pjūvio gimę vaikai skiriasi nuo natūraliu būdu gimusių bendraamžių

Ar skiriasi tokie vaikučiai nuo bendraamžių, į pasaulį atėjusių po natūralaus gimdymo?

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.