6 vaikų auginimo klausimai, dėl kurių dažniausiai susipeša mamos

Mamų interneto forumai Lietuvoje pamažu prarado savo turėtą populiarumą, kai išpopuliarėjo socialinis tinklas „Facebook“. Daugelis mamų grupių tiesiog persikėlė bendrauti čia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau mamų interneto forumai tebėra viena jaunų mamų bendravimo formų. Neretai juose pasitaiko aršių ginčų apie gimdymą, vaiko primaitinimą, auklėjimą, vaikų darželius.

Bene daugiausia ginčų mamų forumuose keliančios temos yra šios:

Cezario pjūvis ir natūralus gimdymas

Nors oficialiai cezario pjūvio pasirinkti be svarių priežasčių nėra galima, tai būsimųjų ir dabartinių mamyčių nestabdo. Ginčijamasi taip stipriai, kad net žiežirbos iš akių lekia. Argumentų jūra, ir visi jie tokie, lyg būtų specialiai atrinkti. Pavyzdžiui, teigiama, kad nepatyrus gimdymo kančių nepavyks mylėti vaiko (tėčiai ir seneliai pagal šią logiką iš esmės nepajėgūs mylėti vaiko).

Maitinimas krūtimi ir mišinukai

Maitinate krūtimi? Viskas aišku – aukojatės taip, kad neturite jokių kitų pomėgių ir reikalų gyvenime. Tikėtina, kad nelikę ir sveikų dantų bei kaulų. Ne ką mažiau tikėtina, kad visa tai atliekate viešose vietose, visiems aplink esantiems žmonėms matant. Pirmenybę teikiate mišinukams? – Nėra ryšio su vaiku, mažylio imunitetas prastas.

Vienas vaikas ir daug vaikų

Jei vienas – užaugs egoistas, daugiau nei du – nuolat kovos dėl motinos meilės, kambario, ledų ir dviračių. Apie pinigus, kuriuos moka mokesčių mokėtojai, net neverta kalbėti. Kol šios siaubingos prognozės dar neišsipildė, mamos aktyviai teritoriją mėgina padalinti forumuose.

Gydytojai, skiepai ir natūralumas

Pediatras ar forumų pagalba? Diagnozė pagal simptomus ar ne? Bruknių lapai ar vaistai? Tabletės, kurių išrašė medikas, ar sirupai, padėję kuriai nors tetai? Atskira tema – skiepai ir neskiepijimas. Žodžiu, jei laiku nesustosite veltis į tokias diskusijas, neurozė jums garantuota.

Miegojimas kartu ir atskirame kambaryje

Vienos aršiai kartoja, kad vaikas kartu ramiau miega, todėl dieną – nešynė, o naktį – miegas bendroje lovoje. Kitos savo ruožtu šaiposi, kad miegos mažylis su tėvais lovoje iki 15 m., o tada jau be psichiatro šeima neapsieis. Vaikai šioje situacijoje elgiasi išmintingiausiai: kol mamos isteriškai daužo klaviatūros klavišus, vaikai patyliukais užmiega ten, kur jiems patogiau.

Auginti namuose 3 metus ar grįžti į darbą po mėnesio?

Teisė į savirealizaciją – puikus dalykas. Nieko blogo, jei mama nori tai daryti darbe, o tuo metu vaikas paliekamas su aukle. Vis tik yra tokių, kurios nori pasišvęsti vaikams 24 valandas per parą, - tai irgi yra gerai. Svarbiausia, kad variantas būtų tinkamas visiems šeimos nariams, bet ne interneto vartotojams. Vis tik panašu, kad daugelis mano priešingai. Višta perekšlė, vaikai užaugs, o pasikalbėti su mama nebus apie ką. Dirbanti mama? Gegutė, nepastebėsi, kaip vaikai užaugs.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.