7 stereotipai, kurie labiausiai apkartina mamų gyvenimą

 (10)
Gimus vaikeliui, dažnai linkime jo tėvams „mėgautis motinyste ir tėvyste“. Tačiau realybė tokia, kad gyvename aplinkoje, kurioje nuolat sakoma, kaip „turi būti“, ir jei nėra būtent taip, mama patiria nusivylimą ir kitus neigiamus jausmus.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gera mama negali pavargti

Mama irgi žmogus, ir ji gali pavargti nuo savo pareigų. Net jei tai jūsų mylimas ir ilgai lauktas vaikas, turite teisę 20 minučių pabūti viena tyloje su žurnalu ir puodeliu arbatos. Kiekviena mūsų iš tiesų turi daug rūpesčių ir pareigų per dieną, tad kartais norisi tiesiog truputį pagulėti, viena akim žiūrint televizorių ar porą minučių paplepėti su drauge telefonu – tai ne nusikaltimas!

Gera mama negali ilgam palikti savo vaiko

Atminkite, „ilgam" reiškia ne mažiau nei mėnesį, ir tai – gyvenime būna įvairių situacijų.

Neverta kaskart darantis manikiūrą, einant į kirpyklą ar sėdint su draugėmis priekaištauti sau, kad šį laiką galėjote praleisti su vaiku, mokydama jį anglų kalbos ar dėliodama su juo kaladėles.

Mažyliui nieko nenutiks, jei jis porą valandų pabus su tėčiu ar močiute. Beje, psichologai tikina, kad vaikams naudinga nuo pat mažens bendrauti su įvairiais žmonėmis. Taigi, mažylio palikimas kelioms valandoms su patikimu žmogumi tikrai niekam nepakenks, o bus tik į naudą.

Gera mama privalo viską spėti

Rūpintis vaiku, parduotuvėje nupirkti tai, kas būtina, gaminti, skalbti, lyginti, plauti grindis, valyti dulkes, laistyti gėles... Ką dar pamiršome įtraukti į šį sąrašą, kuriame nėra tik punkto „atskirti pelus nuo grūdų", kitaip jau būtų galima lygintis su Pelene? Labai svarbu ir būtina perleisti dalį buities darbų kitiems šeimos nariams, ir tai reikia daryti be jokių abejonių ar drovėjimosi.

Pabandykite pirmą kartą ištarti frazę: „Aš nespėju, ar tu negalėtum..." Iš pradžių jums bus sunku pripažinti, kad tenka prašyti pagalbos, bet greitai bus lengviau, ir gyvenimas taps lengvesnis. Svarbiausia, kad padėjėjai nenuviltų!

Gera mama turi būti tobula žmona savo vyrui

Kartais labai sunku po kelių bemiegių naktų vakare adekvačiai reaguoti į žaismingus vyro pasiūlymus. Tad kodėl mes jaučiamės kaltos kaskart, kai užmigdamos iš nuovargio atsisakome sekso, nespėjame rytojui suruošti jo kostiumo ir vakarienei iškepti jo mėgstamų kotletų? Galbūt todėl, kad vyras nuolat įsižeidžia ir sako: „Namie tu nieko ypatingo nedarai, nesuprantu, nuo ko taip pavargsti." Geriausias būdas tai parodyti – pirma pasitaikiusia proga bent pusdieniui palikti jį vieną su vaiku.

Patikėkite, po tokio išbandymo jis supras, kad daug valandų trunkantys jo pasitarimai darbe ir darbų terminai yra niekis, lyginant su 20 minučių isteriškai rėkiančiu aštuonių mėnesių kūdikiu.

Gera mama turi išauklėti gerus vaikus

Ramius, tylius, visiškai savarankiškus, neišrankius maistui ir drabužiams, nereikalaujančius dėmesio, iš pusės žodžio suprantančius bet kokius tėvų prašymus, pradėjusius sėdėti 4, o kalbėti – 10-ies mėnesių, be jokių amžiaus krizių apraiškų. Patikėkite, gamtoje tokių vaikų nebūna, o paprasti vaikai turi būti sveiki ir linksmi išdykėliai, tam jie ir vaikai. Tad pamirškite ilgą „tobulo vaiko apibūdinimų" sąrašą ir mylėkite savo mažylį tokį, koks jis yra.

Gera mama privalo užtikrinti vaikams geriausią išsilavinimą

Mūsų vaikų dienotvarkė labai turininga: ankstyvojo lavinimo mokyklėlė, tada privatus darželis, kuriame taikomos įvairios raidą skatinančios metodikos, muzikos mokykla, profesionalaus sporto būrelis, gimnazija, kurioje dėstomos kelios užsienio kalbos arba licėjus su tiksliųjų mokslų pakraipa, o po to – geriausia šalies aukštoji mokykla. Būtinybė suteikti savo vaikui geriausią išsilavinimą kiekvienai mūsų tarsi išduodama jau gimdymo namuose – vietoj vaiko gimimo liudijimo!

O juk vaiko raidai ne visada reikia kažkokių ypatingų užsiėmimų ir metodikų. Mažylis su džiaugsmu mokysis apie pasaulį tiesiog klausydamasis mylimos mamos pasakojimų, juk jam įdomu sužinoti apie viską, kas vyksta aplink.

Gera mama neturi teisės daryti klaidų

Mamos, žinoma, pasižymi gera intuicija, bet, sutikite, jūs juk negalėjote numatyti, kad vaikas pasileis bėgti, nukris ir išsinarins ranką, prognozuoti, kad staiga ims lyti, mažylis peršlaps kojas ir susirgs, arba nuspėti, kad jam kils alerginė reakcija gydytojo išrašytiems vaistams. Problemos ir klaidos – mūsų gyvenimo dalis. Jei į jas reaguosite ramiai ir išmintingai, jos taps neįkainojama patirtimi, ir jau kitą kartą panašioje situacijoje tikrai priimsite teisingą sprendimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (1)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!

Kaip pastebėti, kad atsilieka vaiko kalbos raida ir jam reikia pagalbos

Kada turi pradėti kalbėti ir kaip vaikas mokosi kalbos? Kada sunerimti ir kreiptis į logopedą?

Pats nereikalingiausias daiktas auginant vaikus yra... (1)

Šiuo metu prekybos centrai ir elektroninės parduotuvės siūlo daugybę daiktų, skirtų padėti auginti vaikus.

Kaip vaiko kalbos raidai gali padėti tėvai: interviu su logopede

Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė Diana Jazukevičienė, pastebėjusi tėvų poreikį ieškoti informacijos internete, sukūrė specialų puslapį, kuriame nemokamai dalijasi patarimais bei lavinančiomis užduotimis.

Vaikas miega su tėvais vienoje lovoje: psichologės komentaras (2)

Į šeimą atkeliavę maži žmogučiai užvaldo ne tik tėvų protą, mintis, jausmus, bet neretai užkariauja ir tėvų lovas. O kai kurie jų tėvų miegamuosiuose lieka ilgam.

Įvardijo, kiek didės vaiko pinigai nuo kitų metų

Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras (1)

„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.

Vaikas su ašaromis eina į darželį: psichologės patarimai šeimai (4)

Beveik dviejų metų dukrytę auginanti šeima, pradėjusi leisti mažylę į darželį, susidūrė su adaptacijos, ligų ir pertraukų problemomis. Ką susirūpinusiai mamai patars specialistė?