7 stereotipai, kurie labiausiai apkartina mamų gyvenimą

 (10)
Gimus vaikeliui, dažnai linkime jo tėvams „mėgautis motinyste ir tėvyste“. Tačiau realybė tokia, kad gyvename aplinkoje, kurioje nuolat sakoma, kaip „turi būti“, ir jei nėra būtent taip, mama patiria nusivylimą ir kitus neigiamus jausmus.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gera mama negali pavargti

Mama irgi žmogus, ir ji gali pavargti nuo savo pareigų. Net jei tai jūsų mylimas ir ilgai lauktas vaikas, turite teisę 20 minučių pabūti viena tyloje su žurnalu ir puodeliu arbatos. Kiekviena mūsų iš tiesų turi daug rūpesčių ir pareigų per dieną, tad kartais norisi tiesiog truputį pagulėti, viena akim žiūrint televizorių ar porą minučių paplepėti su drauge telefonu – tai ne nusikaltimas!

Gera mama negali ilgam palikti savo vaiko

Atminkite, „ilgam" reiškia ne mažiau nei mėnesį, ir tai – gyvenime būna įvairių situacijų.

Neverta kaskart darantis manikiūrą, einant į kirpyklą ar sėdint su draugėmis priekaištauti sau, kad šį laiką galėjote praleisti su vaiku, mokydama jį anglų kalbos ar dėliodama su juo kaladėles.

Mažyliui nieko nenutiks, jei jis porą valandų pabus su tėčiu ar močiute. Beje, psichologai tikina, kad vaikams naudinga nuo pat mažens bendrauti su įvairiais žmonėmis. Taigi, mažylio palikimas kelioms valandoms su patikimu žmogumi tikrai niekam nepakenks, o bus tik į naudą.

Gera mama privalo viską spėti

Rūpintis vaiku, parduotuvėje nupirkti tai, kas būtina, gaminti, skalbti, lyginti, plauti grindis, valyti dulkes, laistyti gėles... Ką dar pamiršome įtraukti į šį sąrašą, kuriame nėra tik punkto „atskirti pelus nuo grūdų", kitaip jau būtų galima lygintis su Pelene? Labai svarbu ir būtina perleisti dalį buities darbų kitiems šeimos nariams, ir tai reikia daryti be jokių abejonių ar drovėjimosi.

Pabandykite pirmą kartą ištarti frazę: „Aš nespėju, ar tu negalėtum..." Iš pradžių jums bus sunku pripažinti, kad tenka prašyti pagalbos, bet greitai bus lengviau, ir gyvenimas taps lengvesnis. Svarbiausia, kad padėjėjai nenuviltų!

Gera mama turi būti tobula žmona savo vyrui

Kartais labai sunku po kelių bemiegių naktų vakare adekvačiai reaguoti į žaismingus vyro pasiūlymus. Tad kodėl mes jaučiamės kaltos kaskart, kai užmigdamos iš nuovargio atsisakome sekso, nespėjame rytojui suruošti jo kostiumo ir vakarienei iškepti jo mėgstamų kotletų? Galbūt todėl, kad vyras nuolat įsižeidžia ir sako: „Namie tu nieko ypatingo nedarai, nesuprantu, nuo ko taip pavargsti." Geriausias būdas tai parodyti – pirma pasitaikiusia proga bent pusdieniui palikti jį vieną su vaiku.

Patikėkite, po tokio išbandymo jis supras, kad daug valandų trunkantys jo pasitarimai darbe ir darbų terminai yra niekis, lyginant su 20 minučių isteriškai rėkiančiu aštuonių mėnesių kūdikiu.

Gera mama turi išauklėti gerus vaikus

Ramius, tylius, visiškai savarankiškus, neišrankius maistui ir drabužiams, nereikalaujančius dėmesio, iš pusės žodžio suprantančius bet kokius tėvų prašymus, pradėjusius sėdėti 4, o kalbėti – 10-ies mėnesių, be jokių amžiaus krizių apraiškų. Patikėkite, gamtoje tokių vaikų nebūna, o paprasti vaikai turi būti sveiki ir linksmi išdykėliai, tam jie ir vaikai. Tad pamirškite ilgą „tobulo vaiko apibūdinimų" sąrašą ir mylėkite savo mažylį tokį, koks jis yra.

Gera mama privalo užtikrinti vaikams geriausią išsilavinimą

Mūsų vaikų dienotvarkė labai turininga: ankstyvojo lavinimo mokyklėlė, tada privatus darželis, kuriame taikomos įvairios raidą skatinančios metodikos, muzikos mokykla, profesionalaus sporto būrelis, gimnazija, kurioje dėstomos kelios užsienio kalbos arba licėjus su tiksliųjų mokslų pakraipa, o po to – geriausia šalies aukštoji mokykla. Būtinybė suteikti savo vaikui geriausią išsilavinimą kiekvienai mūsų tarsi išduodama jau gimdymo namuose – vietoj vaiko gimimo liudijimo!

O juk vaiko raidai ne visada reikia kažkokių ypatingų užsiėmimų ir metodikų. Mažylis su džiaugsmu mokysis apie pasaulį tiesiog klausydamasis mylimos mamos pasakojimų, juk jam įdomu sužinoti apie viską, kas vyksta aplink.

Gera mama neturi teisės daryti klaidų

Mamos, žinoma, pasižymi gera intuicija, bet, sutikite, jūs juk negalėjote numatyti, kad vaikas pasileis bėgti, nukris ir išsinarins ranką, prognozuoti, kad staiga ims lyti, mažylis peršlaps kojas ir susirgs, arba nuspėti, kad jam kils alerginė reakcija gydytojo išrašytiems vaistams. Problemos ir klaidos – mūsų gyvenimo dalis. Jei į jas reaguosite ramiai ir išmintingai, jos taps neįkainojama patirtimi, ir jau kitą kartą panašioje situacijoje tikrai priimsite teisingą sprendimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.

Vaikas užmiega tik nešiojamas, kitu atveju verkia: psichologės komentaras

Tris mėnesius mama migdė kūdikėlį ant rankų. Jei bando paguldyti į lovytę nesuptą – mažylė ima verkti. Ar ignoruoti mažylės norą būti panešiotai ir leisti verkti? O gal nevirkdyti ir nešioti?

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.