7 stereotipai, kurie labiausiai apkartina mamų gyvenimą

 (10)
Gimus vaikeliui, dažnai linkime jo tėvams „mėgautis motinyste ir tėvyste“. Tačiau realybė tokia, kad gyvename aplinkoje, kurioje nuolat sakoma, kaip „turi būti“, ir jei nėra būtent taip, mama patiria nusivylimą ir kitus neigiamus jausmus.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gera mama negali pavargti

Mama irgi žmogus, ir ji gali pavargti nuo savo pareigų. Net jei tai jūsų mylimas ir ilgai lauktas vaikas, turite teisę 20 minučių pabūti viena tyloje su žurnalu ir puodeliu arbatos. Kiekviena mūsų iš tiesų turi daug rūpesčių ir pareigų per dieną, tad kartais norisi tiesiog truputį pagulėti, viena akim žiūrint televizorių ar porą minučių paplepėti su drauge telefonu – tai ne nusikaltimas!

Gera mama negali ilgam palikti savo vaiko

Atminkite, „ilgam" reiškia ne mažiau nei mėnesį, ir tai – gyvenime būna įvairių situacijų.

Neverta kaskart darantis manikiūrą, einant į kirpyklą ar sėdint su draugėmis priekaištauti sau, kad šį laiką galėjote praleisti su vaiku, mokydama jį anglų kalbos ar dėliodama su juo kaladėles.

Mažyliui nieko nenutiks, jei jis porą valandų pabus su tėčiu ar močiute. Beje, psichologai tikina, kad vaikams naudinga nuo pat mažens bendrauti su įvairiais žmonėmis. Taigi, mažylio palikimas kelioms valandoms su patikimu žmogumi tikrai niekam nepakenks, o bus tik į naudą.

Gera mama privalo viską spėti

Rūpintis vaiku, parduotuvėje nupirkti tai, kas būtina, gaminti, skalbti, lyginti, plauti grindis, valyti dulkes, laistyti gėles... Ką dar pamiršome įtraukti į šį sąrašą, kuriame nėra tik punkto „atskirti pelus nuo grūdų", kitaip jau būtų galima lygintis su Pelene? Labai svarbu ir būtina perleisti dalį buities darbų kitiems šeimos nariams, ir tai reikia daryti be jokių abejonių ar drovėjimosi.

Pabandykite pirmą kartą ištarti frazę: „Aš nespėju, ar tu negalėtum..." Iš pradžių jums bus sunku pripažinti, kad tenka prašyti pagalbos, bet greitai bus lengviau, ir gyvenimas taps lengvesnis. Svarbiausia, kad padėjėjai nenuviltų!

Gera mama turi būti tobula žmona savo vyrui

Kartais labai sunku po kelių bemiegių naktų vakare adekvačiai reaguoti į žaismingus vyro pasiūlymus. Tad kodėl mes jaučiamės kaltos kaskart, kai užmigdamos iš nuovargio atsisakome sekso, nespėjame rytojui suruošti jo kostiumo ir vakarienei iškepti jo mėgstamų kotletų? Galbūt todėl, kad vyras nuolat įsižeidžia ir sako: „Namie tu nieko ypatingo nedarai, nesuprantu, nuo ko taip pavargsti." Geriausias būdas tai parodyti – pirma pasitaikiusia proga bent pusdieniui palikti jį vieną su vaiku.

Patikėkite, po tokio išbandymo jis supras, kad daug valandų trunkantys jo pasitarimai darbe ir darbų terminai yra niekis, lyginant su 20 minučių isteriškai rėkiančiu aštuonių mėnesių kūdikiu.

Gera mama turi išauklėti gerus vaikus

Ramius, tylius, visiškai savarankiškus, neišrankius maistui ir drabužiams, nereikalaujančius dėmesio, iš pusės žodžio suprantančius bet kokius tėvų prašymus, pradėjusius sėdėti 4, o kalbėti – 10-ies mėnesių, be jokių amžiaus krizių apraiškų. Patikėkite, gamtoje tokių vaikų nebūna, o paprasti vaikai turi būti sveiki ir linksmi išdykėliai, tam jie ir vaikai. Tad pamirškite ilgą „tobulo vaiko apibūdinimų" sąrašą ir mylėkite savo mažylį tokį, koks jis yra.

Gera mama privalo užtikrinti vaikams geriausią išsilavinimą

Mūsų vaikų dienotvarkė labai turininga: ankstyvojo lavinimo mokyklėlė, tada privatus darželis, kuriame taikomos įvairios raidą skatinančios metodikos, muzikos mokykla, profesionalaus sporto būrelis, gimnazija, kurioje dėstomos kelios užsienio kalbos arba licėjus su tiksliųjų mokslų pakraipa, o po to – geriausia šalies aukštoji mokykla. Būtinybė suteikti savo vaikui geriausią išsilavinimą kiekvienai mūsų tarsi išduodama jau gimdymo namuose – vietoj vaiko gimimo liudijimo!

O juk vaiko raidai ne visada reikia kažkokių ypatingų užsiėmimų ir metodikų. Mažylis su džiaugsmu mokysis apie pasaulį tiesiog klausydamasis mylimos mamos pasakojimų, juk jam įdomu sužinoti apie viską, kas vyksta aplink.

Gera mama neturi teisės daryti klaidų

Mamos, žinoma, pasižymi gera intuicija, bet, sutikite, jūs juk negalėjote numatyti, kad vaikas pasileis bėgti, nukris ir išsinarins ranką, prognozuoti, kad staiga ims lyti, mažylis peršlaps kojas ir susirgs, arba nuspėti, kad jam kils alerginė reakcija gydytojo išrašytiems vaistams. Problemos ir klaidos – mūsų gyvenimo dalis. Jei į jas reaguosite ramiai ir išmintingai, jos taps neįkainojama patirtimi, ir jau kitą kartą panašioje situacijoje tikrai priimsite teisingą sprendimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Vaiko raida nuo gimimo iki metų: ką jis moka ir kokie žaislai tinka

Neretai tėvai domisi, kokius žaislus pirkti ir ką žaisti su kūdikiais nuo gimimo. Vaikų raidos specialistai pabrėžia, kad naujagimius ir kūdikius labiausiai ugdo artimųjų meilė, švelnumas, rūpestis, buvimas šalia.

Vaikas nuo gimimo iki 3 metų: kokių žaislų jam reikia

Renkant žaislus patiems mažiausiems svarbu atsižvelgti į tai, kad jie būtų ne tik saugūs, kokybiški, bet ir atitiktų mažylio amžių. Apžvelkime kūdikio raidą nuo gimimo iki trejų metų ir tai, kokie žaislai jam tinkamiausi.

Per 9 paras iš tėvų paimta 90 vaikų

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi

Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Dažniausios priežastys, kodėl vaikas neramiai miega ir pagalba jam

Mamos nevalgiems ir miegoti nenorintiems mažiesiems dažnai kartoja: nevalgysi/nemiegosi - neaugsi. Tai moksliškai pagrįsta tiesa. Tačiau būna atvejų, kai miegas „neateina"dėl objektyvių priežasčių.

Ar po cezario pjūvio gimę vaikai skiriasi nuo natūraliu būdu gimusių bendraamžių

Ar skiriasi tokie vaikučiai nuo bendraamžių, į pasaulį atėjusių po natūralaus gimdymo?

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.