Atostogos Turkijoje su mažu vaiku: mamos Lauros įspūdžiai

 (20)
Su neseniai pirmąjį gimtadienį šventusiu Augustu atostogų į Turkiją išvažiavusi mama Laura dalijasi savo įspūdžiais. Ar iš tiesų atostogos su mažu vaiku yra labiau „darbas“, o ne poilsis. Panašiai manė ir vilnietė, tačiau jos patirtis po kelionės – kitokia.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net jei tai tik savaitė kurorte su “viskas įskaičiuota”, kiekvienas tavo nuotykis – suplanuotas minučių tikslumu, kasdieniai kąsniai – visų kitų, bet tik ne tavo rūpestis, tai vis dėlto kelionė, kuri augina. Net ne mažuosius, o suaugusius šalia – vos metų su trupučiu žmogus turi kuo nustebinti!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Video, kuris prajuokino 4 milijonus: ar susilaikysite nekvatoję jūs?
Ką verta žinoti apie žindymą viešoje vietoje?

Atostogos Turkijoje su mažu vaiku: mamos Lauros įspūdžiai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Skambės kiek kaprizingai, bet pasiūlymas keliauti į Turkiją manęs nė kiek nežavėjo. Maniau, įstrigsime viešbutyje, o tų tikrų kelioninių nuotykių – nė kvapo.

Atostogos Turkijoje su mažu vaiku: mamos Lauros įspūdžiai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Knietėjo klaidžioti nepažįstamomis gatvėmis, tyrinėti, atrodo, dar turistų neatrastus kampelius, vairuoti nežinomais keliais, per visą šalį ieškoti svajonėse piešto paplūdimio peizažo.

Tačiau tik Turkija žadėjo pagrindinius reikalavimus atostogoms: maudynes bei saulės vonias ir, geriausia, kad visa tai – Europoje ar bent šalia jos.

Taigi, išvykome. Tiesa, su ne itin atostoginiais lūkesčiais: juk tas kartu keliaujantis trečias, greičiausiai, nebus nusiteikęs savaitę gyventi kiek ramesniu tempu.

Ir nors paskutinės atostogos kartu buvo be jokio rūpesčio, tąkart Augustas dar atostogavo nesikeldamas iš vežimėlio. Maniau, šįkart visos atostogos – tik pagal sūnaus planus. Kurie dažniausiai ne itin suderinami su mūsiškiais.

Ir kaip tas mažiausiasis stebino kaskart, kai mes vos ką suplanavę atsidusdavom: “Gero nelauk!”

Taip, atostogos su mažu žmogumi šalia – kitokios, ir vis dėlto nuostabios. Kiekvienas spėjo įgyvendinti savus planus, o ir ašarų – mažiau nei įprasta.

Aš tikiu (tik kartais pamirštu) – net ir kūdikis, ar metų su trupučiu pasaulį pasiruošęs užkariauti padauža nuspėja tavo norus, lūkesčius ir planus. Telieka nusiraminti ir patikėti: kad ir kas, viskas
bus gerai!

Net ir tada, kai keliauji tik dviese 8 valandas automobiliu, ar svajoji apie lėtą vakarienę su vyno taure. Ir ką, tas pats mažylis, kiek pasiožiuodamas, bet ima ir paklauso!

Taip, vietoj nenustygtsantis Augustas kantriai kasdien po valandą sėdėdavo kartu prie pietų ir vakarienės stalo. Ir nors į burną neimdavo anei nieko, kas bent kiek arčiau sveikos mitybos piramidės, vis dėlto smalsiai skanaudavo visa, kas dar neatrasta. Ir ne 5 kartus per dieną su įvairiausiais užkandžiais, o tvarkingai 3 – be anei vieno papildomo sausainėlio.

Sukaupdavo visus kantrybės likučius kelionėmis autobusu, kuriame laisvės ant žemės – kokių 15 kv.cm. Ar valandų valandas stebėdavo besikeičiančius vaizdus pro automobilio langą, sėdėdamas kone pusę paros automobilinėje kėdutėje.

Net ir pasivaikščiojimai, klusnesni nei įprasta: iš kažkur jam vis dėlto suprantama, ką reiškia “einame drauge”, “eik tiesiai”, “fu” ar “negalima”.

O pietų miegelis: nepamenu, kada jis paskutinį kartą snaudė vežimėlyje ar mano glėbyje. Ir ką, kai labai nori, tinka ir taip.

Tenisas, net ir tas, pasirodo, įmanomas reikalas, net ir trise – žinoma, kamuoliuką smūgiuoji stengiantis ne suklaidinti priešininką, o mušti kuo toliau mažojo. Dvigubas iššūkis, ir vis dėlto – labai smagu!

Taip, ir tai laikas, kuris augina. Kuomet per greitai prabėgusioje savaitėje sutelpa metų patirtys, atradimai, pasiekimai, nuostabos ir pamokos – labiau tėvams, o ne vaikams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Vaikas nesisėda ant puoduko: psichologės patarimai tėvams (1)

Beveik dvejų metų berniukas jau buvo atsisakęs sauskelnių ir apie tris mėnesius nebesituštino į jas. Tačiau gimus broliui viskas pasikeitė. Kaip vėl iš naujo suformuoti jam savarankiško tualeto įgūdžius?

Kokio Zodiako ženklo vaiką sunkiausia auklėti

Kelis vaikus auginantys tėvai pastebi, kad neretai vienoje šeimoje augančių ir vienodai auklėjamų vaikų charakteriai iš esmės skiriasi. Viena iš priežasčių - tam tikrus charakterio bruožus vaikas atsineša jau gimdamas. Svarbu nepamiršti, kada jis gimė ir koks yra jo Zodiako ženklas.

Ilga kelionė namo: ką patiria neišnešiotų kūdikių mamos

Lapkričio 17 d. minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Visada šalia neišnešioto kūdikio yra jo mama. Anksčiau laiko pagimdžiusios moterys dažniau susiduria su psichologiniais sunkumais – nerimu, depresija, potrauminiu stresu. Tik nedidelė dalis gauna reikalingą psichologinę pagalbą. Kol visi susikoncentravę į vaikelį, mama lieka antrame plane.

Psichologė – apie moters tapimą mama: tarp vienatvės ir visuomenės spaudimo (2)

Sigita Valevičienė – keturių vaikų mama, psichologė, dirbanti su moterimis nėštumo, gimdymo metu ir po jo. Su ja kalbėjausi apie tai, kam skiriama mažiausiai dėmesio knygose apie nėštumą ir gimdymą – laikotarpį iš karto po gimdymo.

Kur ir kaip guldyti kūdikius (9)

Pagaliau išvydusios savo 9 mėnesius lauktą mažylį, mamos nori kuo ilgiau būti su juo. Tačiau akušeriai bei neonatologai pataria miegoti atskirai, kūdikį paguldant į savo lovelę. Medikai įsitikinę, kad pirmosiomis naujagimio gyvenimo savaitėmis reikėtų vengti bet kokios rizikos, be to, tėvų lova mažyliui yra tiesiog per minkšta.

Vaikas žnaibosi: kaip tinkamai sureaguoti, kad tai nepasikartotų (3)

Sunerimusi mama klausia psichologės patarimo, kaip tinkamai reaguoti į savo dukrytės žnaibymąsi. Metų ir trijų mėnesių mažylė ne kartą yra skaudžiai įžnybusi ir tėčiui, ir močiutei.

Kaip nuo mažų dienų užkirsti kelią vaiko isterijoms ir netinkamam elgesiui

Auginanti beveik vienerių metų vaiką mama klausia, kaip tinkamai reaguoti į mažylio nepasitenkinimą, kai jam neleidžiama daryti, tai, ko norisi.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Sveikatos psichologė – apie vaikų miegą: klausykite savo širdies

Besilaukdama pirmojo vaiko apgalvojau daug klausimų, bet apie miegą mąsčiau kaip apie savaime suprantamą dalyką. Kas čia gali būti sunkaus? Pavargai, atsigulei ir užmigai, - man taip atrodė.

Vaikas masturbuojasi: kaip tinkamai sureaguoti tėvams (11)

Pastebėjusi, kad sūnus save liečia ir jaučia malonumą, mama sutriko: kaip tinkamai reaguoti į tokius vaiko veiksmus? Psichologės komentaras.

Vaikas kategoriškai atsisako sėstis ant naktipuodžio: psichologės komentaras (5)

Trejų metų vaiką auginanti mama nerimauja, kad jos duktė niekaip neatsisako sauskelnių. Savo laiške skaitytoja rašo išbandžiusi daug būdų ir visi nepadėjo. Ką mamai patars specialistė?

Viena iš priežasčių, kodėl kūdikiai prastai miega naktimis

Kūdikio verksmas naktį iš vėžių gali išmušti net ir ramiausią mamą. Ypač kai mažylis dieną saldžiai miega, o naktį verčia apie jį šokinėti. Kodėl supainioja dieną su naktimi?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Padėkite, auginu neramų vaiką, kuris niekada neužmiega pats (18)

Kūdikį auginanti mama teiraujasi specialisto pagalbos, kaip jai išmokyti vaikelį užmigti greičiau ir paprasčiau. Nes dabar jis užmiega vienu būdu - tik mamai kartu su juo šokinėjant ant kamuolio.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.