Atostogos Turkijoje su mažu vaiku: mamos Lauros įspūdžiai

 (20)
Su neseniai pirmąjį gimtadienį šventusiu Augustu atostogų į Turkiją išvažiavusi mama Laura dalijasi savo įspūdžiais. Ar iš tiesų atostogos su mažu vaiku yra labiau „darbas“, o ne poilsis. Panašiai manė ir vilnietė, tačiau jos patirtis po kelionės – kitokia.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net jei tai tik savaitė kurorte su “viskas įskaičiuota”, kiekvienas tavo nuotykis – suplanuotas minučių tikslumu, kasdieniai kąsniai – visų kitų, bet tik ne tavo rūpestis, tai vis dėlto kelionė, kuri augina. Net ne mažuosius, o suaugusius šalia – vos metų su trupučiu žmogus turi kuo nustebinti!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Video, kuris prajuokino 4 milijonus: ar susilaikysite nekvatoję jūs?
Ką verta žinoti apie žindymą viešoje vietoje?

Atostogos Turkijoje su mažu vaiku: mamos Lauros įspūdžiai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Skambės kiek kaprizingai, bet pasiūlymas keliauti į Turkiją manęs nė kiek nežavėjo. Maniau, įstrigsime viešbutyje, o tų tikrų kelioninių nuotykių – nė kvapo.

Atostogos Turkijoje su mažu vaiku: mamos Lauros įspūdžiai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Knietėjo klaidžioti nepažįstamomis gatvėmis, tyrinėti, atrodo, dar turistų neatrastus kampelius, vairuoti nežinomais keliais, per visą šalį ieškoti svajonėse piešto paplūdimio peizažo.

Tačiau tik Turkija žadėjo pagrindinius reikalavimus atostogoms: maudynes bei saulės vonias ir, geriausia, kad visa tai – Europoje ar bent šalia jos.

Taigi, išvykome. Tiesa, su ne itin atostoginiais lūkesčiais: juk tas kartu keliaujantis trečias, greičiausiai, nebus nusiteikęs savaitę gyventi kiek ramesniu tempu.

Ir nors paskutinės atostogos kartu buvo be jokio rūpesčio, tąkart Augustas dar atostogavo nesikeldamas iš vežimėlio. Maniau, šįkart visos atostogos – tik pagal sūnaus planus. Kurie dažniausiai ne itin suderinami su mūsiškiais.

Ir kaip tas mažiausiasis stebino kaskart, kai mes vos ką suplanavę atsidusdavom: “Gero nelauk!”

Taip, atostogos su mažu žmogumi šalia – kitokios, ir vis dėlto nuostabios. Kiekvienas spėjo įgyvendinti savus planus, o ir ašarų – mažiau nei įprasta.

Aš tikiu (tik kartais pamirštu) – net ir kūdikis, ar metų su trupučiu pasaulį pasiruošęs užkariauti padauža nuspėja tavo norus, lūkesčius ir planus. Telieka nusiraminti ir patikėti: kad ir kas, viskas
bus gerai!

Net ir tada, kai keliauji tik dviese 8 valandas automobiliu, ar svajoji apie lėtą vakarienę su vyno taure. Ir ką, tas pats mažylis, kiek pasiožiuodamas, bet ima ir paklauso!

Taip, vietoj nenustygtsantis Augustas kantriai kasdien po valandą sėdėdavo kartu prie pietų ir vakarienės stalo. Ir nors į burną neimdavo anei nieko, kas bent kiek arčiau sveikos mitybos piramidės, vis dėlto smalsiai skanaudavo visa, kas dar neatrasta. Ir ne 5 kartus per dieną su įvairiausiais užkandžiais, o tvarkingai 3 – be anei vieno papildomo sausainėlio.

Sukaupdavo visus kantrybės likučius kelionėmis autobusu, kuriame laisvės ant žemės – kokių 15 kv.cm. Ar valandų valandas stebėdavo besikeičiančius vaizdus pro automobilio langą, sėdėdamas kone pusę paros automobilinėje kėdutėje.

Net ir pasivaikščiojimai, klusnesni nei įprasta: iš kažkur jam vis dėlto suprantama, ką reiškia “einame drauge”, “eik tiesiai”, “fu” ar “negalima”.

O pietų miegelis: nepamenu, kada jis paskutinį kartą snaudė vežimėlyje ar mano glėbyje. Ir ką, kai labai nori, tinka ir taip.

Tenisas, net ir tas, pasirodo, įmanomas reikalas, net ir trise – žinoma, kamuoliuką smūgiuoji stengiantis ne suklaidinti priešininką, o mušti kuo toliau mažojo. Dvigubas iššūkis, ir vis dėlto – labai smagu!

Taip, ir tai laikas, kuris augina. Kuomet per greitai prabėgusioje savaitėje sutelpa metų patirtys, atradimai, pasiekimai, nuostabos ir pamokos – labiau tėvams, o ne vaikams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę (1)

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.