Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos?

 (1)
Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tėvai tiki, kad tai saugovaiką nuo tam tikrų ligų, be to, kalbama, kad gintaras turi teigiamą poveikį ir malšina dygstančių dantukų skausmą.

Tačiau specialistai jau ne pirmą kartą perspėja, kad gintaro karoliai gali būti pavojingi mažyliui.

Bene dažniausiai minima grėsmė - pasismaugimo pavojus. Kūdikiai ir maži vaikai dar gerai nekontroliuoja savo kūno, todėl jei karoliai imtų spausti gerklę, mažyliai patys jų neatlaisvintų.

Dar kitas įvardijamas pavojus - užspringimas. Karoliams pabirus yra tikimybė, kad mažylis įsikiš juos į burną ir užsprings.

Apie tai, kad gintaro karoliai gali atnešti daugiau žalos, o ne naudos, šiomis dienomis įspėjo prancūzų dienraštis „Le Parisien“. Jame aprašytas Prancūzijoje atliktas šio produkto tyrimas, kurio metu tyrimui karoliai buvo paimti iš skirtingų parduotuvių, butikų, turgų.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos?
© Vida Press

Iš viso buvo surinkti 32 gintaro karoliai ir apyrankės. Atlikus bandymus nustatyta, kad net 28 iš jų neatitinka saugumo reikalavimų. Tyrėjai taip pat nustatė, jog karolių pardavėjai neinformuoja pirkėjų apie galimas šio produkto grėsmes kūdikiams. Prie karolių nebuvo instrukcijos, kokio amžiaus žmonėms jie tinka ir į ką reikia atkreipti dėmesį.

Tyrimo išvada: geriau nesegti karolių kūdikiams ant kaklo ir tuo labiau nepalikti jų be priežiūros. Jeigu visgi manote, kad karoliai būtini jūsų mažylio sveikatai, geriau rinktis tokius, kurie lengvai atsisega, kad, vaikui užveržus kaklą, jis vienu judesiu galėtų juos nusiimti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę (1)

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.