Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos?

 (1)
Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tėvai tiki, kad tai saugovaiką nuo tam tikrų ligų, be to, kalbama, kad gintaras turi teigiamą poveikį ir malšina dygstančių dantukų skausmą.

Tačiau specialistai jau ne pirmą kartą perspėja, kad gintaro karoliai gali būti pavojingi mažyliui.

Bene dažniausiai minima grėsmė - pasismaugimo pavojus. Kūdikiai ir maži vaikai dar gerai nekontroliuoja savo kūno, todėl jei karoliai imtų spausti gerklę, mažyliai patys jų neatlaisvintų.

Dar kitas įvardijamas pavojus - užspringimas. Karoliams pabirus yra tikimybė, kad mažylis įsikiš juos į burną ir užsprings.

Apie tai, kad gintaro karoliai gali atnešti daugiau žalos, o ne naudos, šiomis dienomis įspėjo prancūzų dienraštis „Le Parisien“. Jame aprašytas Prancūzijoje atliktas šio produkto tyrimas, kurio metu tyrimui karoliai buvo paimti iš skirtingų parduotuvių, butikų, turgų.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos?
© Vida Press

Iš viso buvo surinkti 32 gintaro karoliai ir apyrankės. Atlikus bandymus nustatyta, kad net 28 iš jų neatitinka saugumo reikalavimų. Tyrėjai taip pat nustatė, jog karolių pardavėjai neinformuoja pirkėjų apie galimas šio produkto grėsmes kūdikiams. Prie karolių nebuvo instrukcijos, kokio amžiaus žmonėms jie tinka ir į ką reikia atkreipti dėmesį.

Tyrimo išvada: geriau nesegti karolių kūdikiams ant kaklo ir tuo labiau nepalikti jų be priežiūros. Jeigu visgi manote, kad karoliai būtini jūsų mažylio sveikatai, geriau rinktis tokius, kurie lengvai atsisega, kad, vaikui užveržus kaklą, jis vienu judesiu galėtų juos nusiimti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!