Kad vardas atneštų sėkmę gyvenime, svarbu kai ką žinoti

 (5)
Egzistuoja daugybė veiksnių, darančių poveikį žmogaus likimui. Vardas – dažnai toli gražu ne patį nereikšmingiausią vaidmenį atliekantis veiksnys.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tinkamai parinktas vardas gali sustiprinti įgimtus žmogaus gebėjimus ar sušvelninti silpnąsias charakterio savybes. Ar galima vaiką pavadinti kito žmogaus vardu?

1. Paprastai vaikus vadina tų žmonių vardais, kuriuos jie dar atsimena ar apie kuriuos šį tą žino, t. y. sukaupta duomenų, prisiminimų, biografinių faktų, nuveiktų darbų ar istorijos aplinkybių. Taigi vaikas, augdamas ir formuodamasis kaip asmenybė tokioje atmosferoje, sąmoningai ar nesąmoningai sugeria šią informaciją kaip kempinė ir po truputį ima panašėti į žmogų, kurio garbei buvo pavadintas, rašo vseodetyah.com. Tėvų lūkesčiai neabejotinai gali šį procesą suaktyvinti.

Jei vaikas pavadintas giminaičio ar išskirtinio žmogaus garbei, norėta, kad vaikas būtų panašus į jį, perimtų gerąsias šio asmens savybes. Taigi žmogus augdamas ir vystydamasis žengia jau pramintu taku, po truputį vis labiau panašėdamas į savo pirmtaką.

2. Daugiausia ginčų kyla tais atvejais, kai vaikui suteikiamas jau mirusio giminaičio vardas. Šios tradicijos šaknys ganėtinai gilios ir daugelyje kultūrų ji vis dar ganėtinai populiari. Maža to, kai kuriose šeimose vardai būna paveldimi – kartojasi kas vieną ar dvi kartas.

Ši tradicija iš esmės nėra bloga. Manoma, kad vardas, išsaugojamas ateities kartose, padeda perduoti žinias iš praeities į ateitį, suteikia jėgų visai giminei, atmintyje išsaugomos žinios apie protėvius ir jų atliktus darbus. Musulmonai ir judėjai iki šiol tradiciškai vadina sūnų tėvo garbei, jei tėvas mirė iki sūnui gimstant.

3. Vis tik kiekviena giminė turi nesėkmingų vardų. Tokiu vardu mažylio vadinti nerekomenduojama, nes naujasis vardo savininkas (ypač turintis tokią pat pavardę) rizikuoja pakartoti nelaimingą ankstesnio vardo savininko likimą. Dažniausiai intuityviai vengiama suteikti vaikui vardą giminaičio, kuris, pavyzdžiui, tragiškai žuvo būdamas jaunas ar mirė nuo sunkios ligos.

4. Jei giminaitis buvo pagarsėjęs blogais darbais, pavyzdžiui, vykdė nusikaltimus ir gyvenimą baigė kalėjime ar tiesiog po savęs nepaliko gražių prisiminimų, tokio vardo taip pat geriau vaikui neduoti. Kitokiu atveju kyla rizika vaikui perimti pirmtako negatyvą ir ateityje neturėti laimingo gyvenimo.

5. Pasitaiko atvejų, kai vaikui jokiais būdais negalima suteikti mirusio giminaičio vardo. Jei šeimoje jau buvo vaikas, kuris mirė nuo ligos ar tragiškai žuvo, jokiais būdais negalima kito vaiko vadinti tokiu pačiu ar panašiu vardu. Pernelyg didelė tikimybė, kad mirusio brolio ar sesers vardu pavadintas vaikas pakartos pirmtako likimą.

Be to, suaugę tokius vardus gavę žmonės retai būna laimingi, prie jų kimba ligos, nesiseka asmeninio gyvenimo srityje, neaplanko laimė. Taigi jei šeimoje mirė vaikas, geriau jį paleisti ir nemėginti jo sugrąžinti kito žmogaus pavidalu.

6. Ar verta vaiką vadinti gyvo ir sveiko giminaičio garbei? Nuomonių pasitaiko įvairių. Tarp tą patį vardą turinčių giminaičių mezgasi glaudus ryšys, galintis į besiformuojančios asmenybės gyvenimą įnešti papildomų sunkumų. Tiesa, viskas gali būti ir atvirkščiai: toks ryšys gali žmogui padėti rasti savo paskirtį šiame pasaulyje ir pasiekti gerų rezultatų.

7. Jei sūnui suteikiamas tėvo vardas, jis jam gali tapti ne mokiniu (vėliau – atrama ir palaikymu), o konkurentu. Kita vertus, didėja tikimybė, kad sūnus pasirinks tėvo kelią, bet juo nueis toliau, pratęs ir pagerins tėvo pasiekimus.

8. Jei mergaitei suteikiamas mamos vardas, galima tikėtis motinos likimo pasikartojimo. Moteriai motinos įtaka visada išlieka stipri, net jei ji mirusi. Tuo pačiu vardu pavadintos motinos įtaka dukteriai milžiniška ir netgi gali sukliudyti jai nugyventi savo pačios gyvenimą.

9. Tradicija vaikus vadinti žinomų žmonių garbei taip pat turi ganėtinai ilgą istoriją ir yra plačiai paplitusi tiek krikščioniškose, tiek musulmoniškose ir judėjų kultūrose. Krikščionys vaikus vadindavo šventųjų vardais. Manyta ir vis dar manoma, kad vaikas, pavadintas šventojo garbei, gauna jį saugantį angelą.

Mūsų dienomis populiaru vaikus vadinti garsių aktorių, muzikantų, sportininkų ar mokslininkų garbei. Tokia mada nėra bloga, jei vardas parenkamas tinkamai ir dera su įgimtais vaiko gebėjimais. Jei vis tik tarp vardo ir vaiko charakterio bei temperamento nėra harmonijos, laimės ir sėkmės jis tikrai nesuteiks.

Jei vardas vaikui suteiktas įžymybės ar istorinės asmenybės vardas, o jo savininkas dėl savo charakterio neprilygsta garsiajam savo pirmtakui, jis gali susidurti su nevisavertiškumo ir nepasitikėjimo savimi jausmais.

10. Suteikiant vaikui vardą įžymybės garbei būtina numatyti, kaip šis vardas skambės vaikui gimtosios kultūros kontekste. Jei vardas šiai bendruomenei bus svetimas, jo savininkas nuo pat ankstyvos vaikystės atsidurs savotiškoje socialinėje izoliacijoje, o tai kažin ar darys teigiamą poveikį tolimesniam jo gyvenimui

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Vaikas užmiega tik nešiojamas, kitu atveju verkia: psichologės komentaras

Tris mėnesius mama migdė kūdikėlį ant rankų. Jei bando paguldyti į lovytę nesuptą – mažylė ima verkti. Ar ignoruoti mažylės norą būti panešiotai ir leisti verkti? O gal nevirkdyti ir nešioti?

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.

Paskelbti 2017 metų populiariausi naujagimių vardai: kas labiausiai nustebino

VĮ Registrų centras paskelbė populiariausių 2017 metų antrojo pusmečio vaikų vardų sąrašus.

Močiučių patarimas jaunoms mamoms, kurį verta užmiršti amžiams

Tikriausiai, esate girdėję patarimą nekreipti dėmesio į zirziantį ar verkiantį vaiką? Esą, lai jis papyksta, ir nusiramins pats... Kanados mokslininkų atliktas tyrimas leidžia daryti išvadą, kad kūdikiai, kuriuos mamos ignoruoja, patiria dėl to stresą, ir tai turi neigiamos įtakos ne tik jų vystymuisi, bet ir imuninei sistemai.

Patarimai, kaip išmokyti vaiką žaisti vieną

Meną žaisti vieni įvaldo jau kūdikiai. Tačiau jie gali šį gebėjimą prarasti, jei tėvai bus pernelyg „geri" savo atžaloms. Ir manys, kad turi užsiimti su savo vaiku, kai tik jis praplėšia akis.

Patarimai, kaip tėvai gali paskatinti vaiko kalbos raidą

Naujagimis „kalba“ nuo gimimo. Tačiau praeina nemažai laiko, kol jo pirmąją kalbą – verksmą – pradeda suprasti tėvai. Kaip galima padėti vaiko kalbos raidai ir kuo greičiau išgirsti sąmoningai sakomą MAMA ir TĖTĖ?

Kas labiausiai trukdo sulieknėti pagimdžiusioms mamoms?

Kone kiekviena pagimdžiusi mama susiduria su situacija, kad po gimdymo lieka nereikalingų kilogramų. Nors kiekvienos moters organizmas yra individualus, visgi egzistuoja patarimų, kurie be išimties tinka visoms. Taip pat ir klaidos neretai būna universalios - sužinokime, kokios jos.

Kaip prižiūrėti pirmuosius dantukus?

Kai kūdikiui seilės ima tekėti upeliais, atrodo, tuoj išsikals dantukai. Bet jų vis nėra. O kai jau pasirodo, ir vėl galvosūkis: kaip prižiūrėti, kad būtų sveiki? Konsultuoja gydytoja odontologė Vilda Burbulytė.

Kineziterapeutė: tai ne tik naudinga sveikatai, bet ir stiprina tarpusavio ryšį

„Vienas, du trys, neriam", – dar nevaikščiojančiam kūdikiui sako besišypsanti mama ir panardina jį po vandeniu. Iškilęs virš vandens mažylis net krykščia iš malonumo, o mama meiliai priglaudžia ir pamyluoja mažylį. Tokių ilgam įsimenančių akimirkų galima užfiksuoti vaikams skirtuose baseinuose, į kuriuos ateiti kviečiami ir tėveliai su pačiais mažiausiais kūdikėliais. Apie tokių maudynių naudą kalbamės su kineziterapeute Vaida Semaškiene.

Vaikų auklėjimas pagal Zodiako ženklą (1)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo charakterį: avinai labiau užsispyrę, mergelės pedantiškos, o žuvys svajoklės. Tad ir skirtingu metu gimusių vaikų auklėjimas turėtų kiek skirtis. Vieniems reikia daugiau palaikymo, o kitiems - šilto žodžio ar fizinio artumo.

Jūs nustebsite, ką sugeba patys mažiausi kūdikiai

Jau kelių mėnesių amžiaus kūdikiai rikiuoja tai, ką mato, pagal priežastį ir pasekmę. Iš kur tai žinome? Iš jų pačių!

5 aukso vertės palinkėjimai vaikų turintiems tėvams

Manote, kad jūsų vaikas nusipelnė tobulų tėvų? Ne. Tėvų troškimas būti tobuliems susijęs su noru mylėti savo vaiką besąlygiškai, nes savęs juk besąlygiškai mylėti negalime. Tobulumas nėra būtinas tėvams. Mes neturime būti tobuli, mes turime mylėti savo vaikus.