Kad vardas atneštų sėkmę gyvenime, svarbu kai ką žinoti

 (5)
Egzistuoja daugybė veiksnių, darančių poveikį žmogaus likimui. Vardas – dažnai toli gražu ne patį nereikšmingiausią vaidmenį atliekantis veiksnys.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tinkamai parinktas vardas gali sustiprinti įgimtus žmogaus gebėjimus ar sušvelninti silpnąsias charakterio savybes. Ar galima vaiką pavadinti kito žmogaus vardu?

1. Paprastai vaikus vadina tų žmonių vardais, kuriuos jie dar atsimena ar apie kuriuos šį tą žino, t. y. sukaupta duomenų, prisiminimų, biografinių faktų, nuveiktų darbų ar istorijos aplinkybių. Taigi vaikas, augdamas ir formuodamasis kaip asmenybė tokioje atmosferoje, sąmoningai ar nesąmoningai sugeria šią informaciją kaip kempinė ir po truputį ima panašėti į žmogų, kurio garbei buvo pavadintas, rašo vseodetyah.com. Tėvų lūkesčiai neabejotinai gali šį procesą suaktyvinti.

Jei vaikas pavadintas giminaičio ar išskirtinio žmogaus garbei, norėta, kad vaikas būtų panašus į jį, perimtų gerąsias šio asmens savybes. Taigi žmogus augdamas ir vystydamasis žengia jau pramintu taku, po truputį vis labiau panašėdamas į savo pirmtaką.

2. Daugiausia ginčų kyla tais atvejais, kai vaikui suteikiamas jau mirusio giminaičio vardas. Šios tradicijos šaknys ganėtinai gilios ir daugelyje kultūrų ji vis dar ganėtinai populiari. Maža to, kai kuriose šeimose vardai būna paveldimi – kartojasi kas vieną ar dvi kartas.

Ši tradicija iš esmės nėra bloga. Manoma, kad vardas, išsaugojamas ateities kartose, padeda perduoti žinias iš praeities į ateitį, suteikia jėgų visai giminei, atmintyje išsaugomos žinios apie protėvius ir jų atliktus darbus. Musulmonai ir judėjai iki šiol tradiciškai vadina sūnų tėvo garbei, jei tėvas mirė iki sūnui gimstant.

3. Vis tik kiekviena giminė turi nesėkmingų vardų. Tokiu vardu mažylio vadinti nerekomenduojama, nes naujasis vardo savininkas (ypač turintis tokią pat pavardę) rizikuoja pakartoti nelaimingą ankstesnio vardo savininko likimą. Dažniausiai intuityviai vengiama suteikti vaikui vardą giminaičio, kuris, pavyzdžiui, tragiškai žuvo būdamas jaunas ar mirė nuo sunkios ligos.

4. Jei giminaitis buvo pagarsėjęs blogais darbais, pavyzdžiui, vykdė nusikaltimus ir gyvenimą baigė kalėjime ar tiesiog po savęs nepaliko gražių prisiminimų, tokio vardo taip pat geriau vaikui neduoti. Kitokiu atveju kyla rizika vaikui perimti pirmtako negatyvą ir ateityje neturėti laimingo gyvenimo.

5. Pasitaiko atvejų, kai vaikui jokiais būdais negalima suteikti mirusio giminaičio vardo. Jei šeimoje jau buvo vaikas, kuris mirė nuo ligos ar tragiškai žuvo, jokiais būdais negalima kito vaiko vadinti tokiu pačiu ar panašiu vardu. Pernelyg didelė tikimybė, kad mirusio brolio ar sesers vardu pavadintas vaikas pakartos pirmtako likimą.

Be to, suaugę tokius vardus gavę žmonės retai būna laimingi, prie jų kimba ligos, nesiseka asmeninio gyvenimo srityje, neaplanko laimė. Taigi jei šeimoje mirė vaikas, geriau jį paleisti ir nemėginti jo sugrąžinti kito žmogaus pavidalu.

6. Ar verta vaiką vadinti gyvo ir sveiko giminaičio garbei? Nuomonių pasitaiko įvairių. Tarp tą patį vardą turinčių giminaičių mezgasi glaudus ryšys, galintis į besiformuojančios asmenybės gyvenimą įnešti papildomų sunkumų. Tiesa, viskas gali būti ir atvirkščiai: toks ryšys gali žmogui padėti rasti savo paskirtį šiame pasaulyje ir pasiekti gerų rezultatų.

7. Jei sūnui suteikiamas tėvo vardas, jis jam gali tapti ne mokiniu (vėliau – atrama ir palaikymu), o konkurentu. Kita vertus, didėja tikimybė, kad sūnus pasirinks tėvo kelią, bet juo nueis toliau, pratęs ir pagerins tėvo pasiekimus.

8. Jei mergaitei suteikiamas mamos vardas, galima tikėtis motinos likimo pasikartojimo. Moteriai motinos įtaka visada išlieka stipri, net jei ji mirusi. Tuo pačiu vardu pavadintos motinos įtaka dukteriai milžiniška ir netgi gali sukliudyti jai nugyventi savo pačios gyvenimą.

9. Tradicija vaikus vadinti žinomų žmonių garbei taip pat turi ganėtinai ilgą istoriją ir yra plačiai paplitusi tiek krikščioniškose, tiek musulmoniškose ir judėjų kultūrose. Krikščionys vaikus vadindavo šventųjų vardais. Manyta ir vis dar manoma, kad vaikas, pavadintas šventojo garbei, gauna jį saugantį angelą.

Mūsų dienomis populiaru vaikus vadinti garsių aktorių, muzikantų, sportininkų ar mokslininkų garbei. Tokia mada nėra bloga, jei vardas parenkamas tinkamai ir dera su įgimtais vaiko gebėjimais. Jei vis tik tarp vardo ir vaiko charakterio bei temperamento nėra harmonijos, laimės ir sėkmės jis tikrai nesuteiks.

Jei vardas vaikui suteiktas įžymybės ar istorinės asmenybės vardas, o jo savininkas dėl savo charakterio neprilygsta garsiajam savo pirmtakui, jis gali susidurti su nevisavertiškumo ir nepasitikėjimo savimi jausmais.

10. Suteikiant vaikui vardą įžymybės garbei būtina numatyti, kaip šis vardas skambės vaikui gimtosios kultūros kontekste. Jei vardas šiai bendruomenei bus svetimas, jo savininkas nuo pat ankstyvos vaikystės atsidurs savotiškoje socialinėje izoliacijoje, o tai kažin ar darys teigiamą poveikį tolimesniam jo gyvenimui

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (1)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!

Kaip pastebėti, kad atsilieka vaiko kalbos raida ir jam reikia pagalbos

Kada turi pradėti kalbėti ir kaip vaikas mokosi kalbos? Kada sunerimti ir kreiptis į logopedą?

Pats nereikalingiausias daiktas auginant vaikus yra... (1)

Šiuo metu prekybos centrai ir elektroninės parduotuvės siūlo daugybę daiktų, skirtų padėti auginti vaikus.

Kaip vaiko kalbos raidai gali padėti tėvai: interviu su logopede

Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė Diana Jazukevičienė, pastebėjusi tėvų poreikį ieškoti informacijos internete, sukūrė specialų puslapį, kuriame nemokamai dalijasi patarimais bei lavinančiomis užduotimis.

Vaikas miega su tėvais vienoje lovoje: psichologės komentaras (2)

Į šeimą atkeliavę maži žmogučiai užvaldo ne tik tėvų protą, mintis, jausmus, bet neretai užkariauja ir tėvų lovas. O kai kurie jų tėvų miegamuosiuose lieka ilgam.

Įvardijo, kiek didės vaiko pinigai nuo kitų metų

Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras (1)

„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.

Vaikas su ašaromis eina į darželį: psichologės patarimai šeimai (4)

Beveik dviejų metų dukrytę auginanti šeima, pradėjusi leisti mažylę į darželį, susidūrė su adaptacijos, ligų ir pertraukų problemomis. Ką susirūpinusiai mamai patars specialistė?