Kad vardas atneštų sėkmę gyvenime, svarbu kai ką žinoti

 (5)
Egzistuoja daugybė veiksnių, darančių poveikį žmogaus likimui. Vardas – dažnai toli gražu ne patį nereikšmingiausią vaidmenį atliekantis veiksnys.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tinkamai parinktas vardas gali sustiprinti įgimtus žmogaus gebėjimus ar sušvelninti silpnąsias charakterio savybes. Ar galima vaiką pavadinti kito žmogaus vardu?

1. Paprastai vaikus vadina tų žmonių vardais, kuriuos jie dar atsimena ar apie kuriuos šį tą žino, t. y. sukaupta duomenų, prisiminimų, biografinių faktų, nuveiktų darbų ar istorijos aplinkybių. Taigi vaikas, augdamas ir formuodamasis kaip asmenybė tokioje atmosferoje, sąmoningai ar nesąmoningai sugeria šią informaciją kaip kempinė ir po truputį ima panašėti į žmogų, kurio garbei buvo pavadintas, rašo vseodetyah.com. Tėvų lūkesčiai neabejotinai gali šį procesą suaktyvinti.

Jei vaikas pavadintas giminaičio ar išskirtinio žmogaus garbei, norėta, kad vaikas būtų panašus į jį, perimtų gerąsias šio asmens savybes. Taigi žmogus augdamas ir vystydamasis žengia jau pramintu taku, po truputį vis labiau panašėdamas į savo pirmtaką.

2. Daugiausia ginčų kyla tais atvejais, kai vaikui suteikiamas jau mirusio giminaičio vardas. Šios tradicijos šaknys ganėtinai gilios ir daugelyje kultūrų ji vis dar ganėtinai populiari. Maža to, kai kuriose šeimose vardai būna paveldimi – kartojasi kas vieną ar dvi kartas.

Ši tradicija iš esmės nėra bloga. Manoma, kad vardas, išsaugojamas ateities kartose, padeda perduoti žinias iš praeities į ateitį, suteikia jėgų visai giminei, atmintyje išsaugomos žinios apie protėvius ir jų atliktus darbus. Musulmonai ir judėjai iki šiol tradiciškai vadina sūnų tėvo garbei, jei tėvas mirė iki sūnui gimstant.

3. Vis tik kiekviena giminė turi nesėkmingų vardų. Tokiu vardu mažylio vadinti nerekomenduojama, nes naujasis vardo savininkas (ypač turintis tokią pat pavardę) rizikuoja pakartoti nelaimingą ankstesnio vardo savininko likimą. Dažniausiai intuityviai vengiama suteikti vaikui vardą giminaičio, kuris, pavyzdžiui, tragiškai žuvo būdamas jaunas ar mirė nuo sunkios ligos.

4. Jei giminaitis buvo pagarsėjęs blogais darbais, pavyzdžiui, vykdė nusikaltimus ir gyvenimą baigė kalėjime ar tiesiog po savęs nepaliko gražių prisiminimų, tokio vardo taip pat geriau vaikui neduoti. Kitokiu atveju kyla rizika vaikui perimti pirmtako negatyvą ir ateityje neturėti laimingo gyvenimo.

5. Pasitaiko atvejų, kai vaikui jokiais būdais negalima suteikti mirusio giminaičio vardo. Jei šeimoje jau buvo vaikas, kuris mirė nuo ligos ar tragiškai žuvo, jokiais būdais negalima kito vaiko vadinti tokiu pačiu ar panašiu vardu. Pernelyg didelė tikimybė, kad mirusio brolio ar sesers vardu pavadintas vaikas pakartos pirmtako likimą.

Be to, suaugę tokius vardus gavę žmonės retai būna laimingi, prie jų kimba ligos, nesiseka asmeninio gyvenimo srityje, neaplanko laimė. Taigi jei šeimoje mirė vaikas, geriau jį paleisti ir nemėginti jo sugrąžinti kito žmogaus pavidalu.

6. Ar verta vaiką vadinti gyvo ir sveiko giminaičio garbei? Nuomonių pasitaiko įvairių. Tarp tą patį vardą turinčių giminaičių mezgasi glaudus ryšys, galintis į besiformuojančios asmenybės gyvenimą įnešti papildomų sunkumų. Tiesa, viskas gali būti ir atvirkščiai: toks ryšys gali žmogui padėti rasti savo paskirtį šiame pasaulyje ir pasiekti gerų rezultatų.

7. Jei sūnui suteikiamas tėvo vardas, jis jam gali tapti ne mokiniu (vėliau – atrama ir palaikymu), o konkurentu. Kita vertus, didėja tikimybė, kad sūnus pasirinks tėvo kelią, bet juo nueis toliau, pratęs ir pagerins tėvo pasiekimus.

8. Jei mergaitei suteikiamas mamos vardas, galima tikėtis motinos likimo pasikartojimo. Moteriai motinos įtaka visada išlieka stipri, net jei ji mirusi. Tuo pačiu vardu pavadintos motinos įtaka dukteriai milžiniška ir netgi gali sukliudyti jai nugyventi savo pačios gyvenimą.

9. Tradicija vaikus vadinti žinomų žmonių garbei taip pat turi ganėtinai ilgą istoriją ir yra plačiai paplitusi tiek krikščioniškose, tiek musulmoniškose ir judėjų kultūrose. Krikščionys vaikus vadindavo šventųjų vardais. Manyta ir vis dar manoma, kad vaikas, pavadintas šventojo garbei, gauna jį saugantį angelą.

Mūsų dienomis populiaru vaikus vadinti garsių aktorių, muzikantų, sportininkų ar mokslininkų garbei. Tokia mada nėra bloga, jei vardas parenkamas tinkamai ir dera su įgimtais vaiko gebėjimais. Jei vis tik tarp vardo ir vaiko charakterio bei temperamento nėra harmonijos, laimės ir sėkmės jis tikrai nesuteiks.

Jei vardas vaikui suteiktas įžymybės ar istorinės asmenybės vardas, o jo savininkas dėl savo charakterio neprilygsta garsiajam savo pirmtakui, jis gali susidurti su nevisavertiškumo ir nepasitikėjimo savimi jausmais.

10. Suteikiant vaikui vardą įžymybės garbei būtina numatyti, kaip šis vardas skambės vaikui gimtosios kultūros kontekste. Jei vardas šiai bendruomenei bus svetimas, jo savininkas nuo pat ankstyvos vaikystės atsidurs savotiškoje socialinėje izoliacijoje, o tai kažin ar darys teigiamą poveikį tolimesniam jo gyvenimui

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Vaikas kategoriškai atsisako sėstis ant naktipuodžio: psichologės komentaras (2)

Trejų metų vaiką auginanti mama nerimauja, kad jos duktė niekaip neatsisako sauskelnių. Savo laiške skaitytoja rašo išbandžiusi daug būdų ir visi nepadėjo. Ką mamai patars specialistė?

Viena iš priežasčių, kodėl kūdikiai prastai miega naktimis

Kūdikio verksmas naktį iš vėžių gali išmušti net ir ramiausią mamą. Ypač kai mažylis dieną saldžiai miega, o naktį verčia apie jį šokinėti. Kodėl supainioja dieną su naktimi?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Padėkite, auginu neramų vaiką, kuris niekada neužmiega pats (15)

Kūdikį auginanti mama teiraujasi specialisto pagalbos, kaip jai išmokyti vaikelį užmigti greičiau ir paprasčiau. Nes dabar jis užmiega vienu būdu - tik mamai kartu su juo šokinėjant ant kamuolio.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kodėl kai kurie tėvai nuskuta savo mažiems vaikams plaukus

Yra žmonių, manančių, kad pirmuosius vaiko plaukus reikia nuskusti, tada esą jie ataugs vešlesni ir stipresni. Tiesa tai ar pramanai? Iš kur atsirado toks paprotys?

Kodėl vaikas nenori tuštintis į tualetą, nors šlapinasi be problemų

Skaitytoja klausia patarimo apie tai, kaip pripratinti vaiką tuštintis į tualetą. Sauskelnių jis atsisakė prieš pusmetį, tačiau "tualeto reikalai" vis dar šlubuoja.

Skaitytoja: kaip ištverti vaiko isterikavimus ir kritimą ant žemės ko nors negavus (3)

Trejų metų dukrytę auginanti mama prisipažįsta sunkiai susitvarkanti su mažylės isterijos priepuoliais. Ką jai patars specialistė?

Birutė: vaikas nemėgsta savo močiutės, tiesiog bėga nuo jos – ką daryti? (26)

Mama klausia specialistų patarimo: ką daryti, jei sūnus nemėgsta močiutės ir nenori su ja pasilikti. Močiutę tai liūdina, mama irgi jaučiasi nepatogiai. Gal yra išeitis?

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

Rugsėjo mėnesį yra trys neeilinės dienos – 9, 19 ir 21

Kai šeimos planuoja pagausėjimą, jos iš anksto apgalvoja, kokiu metų laiku gims būsimasis vaikelis. Jeigu paklaustumėte JAV dirbančių pedagogų, kuo jiems ypatingas rugsėjis, daugelis atsakytų, kad būtent šį mėnesį yra švenčiama daugiausia vaikų gimtadienių.

Kaip sužinoti, kokio ūgio užaugęs bus jūsų vaikas (3)

Kažin, kokio ūgio bus mano vaikas? Taip savęs klausia ne vieni mažylio susilaukę tėvai. Preliminarų vaiko ūgį užaugus galima sužinoti atlikus kelis matematinius veiksmus.

Neramaus kūdikio košmaras, arba ko niekada nesupras tie, kam su vaiku lengva (67)

Mano mergaitei jau metukai. Ir pagaliau drįstu parašyti apie pirmojo pusmečio išgyvenimus, auginant reiklią nuolatiniam dėmesiui, itin neramią dukrytę. Pirmasis mudviejų pusmetis buvo mano didžiausias fizinių jėgų ir emocinės pusiausvyros išbandymas.

Kad vardas atneštų sėkmę gyvenime, svarbu kai ką žinoti (5)

Egzistuoja daugybė veiksnių, darančių poveikį žmogaus likimui. Vardas – dažnai toli gražu ne patį nereikšmingiausią vaidmenį atliekantis veiksnys.

Vaikai, kuriems nebus lengva gyvenime: kaip padėti gali tėvai

Vaikai krykštauja, žaidžia, o jis stovi vienas ir stebi arba ramiai sau piešia įsispraudęs kamputyje. Ar sunerimti tėvams? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.