Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį

 (24)
Jūsų mažyliui jau pusantrų metų? Pastebėjote kokių nors požymių, kad jis jau pasirengęs atsisveikinti su sauskelnėmis? Vadinasi, galima pradėti skiepyti jam naujus įpročius.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1.Pasirengęs turi būti ne tik vaikas, bet ir suaugusieji. Akivaizdu, kad perėjimo nuo sauskelnių iki naktipuodžio etapu laiko bendravimui su vaiku reikės kur kas daugiau. Negalima vystyti įgūdžių prašytis ant naktipuodžio tik sekmadieniais ar tik tomis dienomis, kai svečiuose laukiama senelės. Tai – kasdienis darbas. Nenuleiskite rankų, jei iš pirmo karto nepasiseka. Tiesą sakant, niekam iš pirmo karto nepasiseka.

2.Vaikams, kaip ir suaugusiesiems, būdinga nuotaikų kaita. Pradėti pratinti prie naktipuodžio geriausia tada, kai visi šeimos nariai sveiki ir gerai nusiteikę. Jeigu planuojate išvykti atostogų, pagalvokite, ar verta pradėti pratinti dabar, nes kelionėje galite neturėti tam sąlygų ir laiko. Nepradėkite pratinimo prie naktipuodžio tada, kai vaiko gyvenime vyksta svarbūs įvykiai: gimsta sesė ar brolis, vaikas pradeda lankyti lopšelį ar į namus ateina nauja auklė.

3.Nupirkite gerą ir... šiltą naktipuodį, nes šalti puoduko kraštai gali ilgam atbaidyti vaiką. Sėdynė turi atitikti natūralius išlinkimus, gerai, jei bus patogi atrama nugarai (tokius naktipuodžius vadina fiziologiniais). Pirmiausia naktipuodį išplaukite ir pastatykite mažylio kambaryje, kad naktipuodis taptų jam įprastu daiktu.

4.Pažindinamės su naktipuodžiu. Pasiūlome vaikui atsisėsti ant naktipuodžio, kai „proceso" tikimybė maksimali – pamiegojus, pavalgius, kai vaikas savo elgesiu rodo, kad jau laikas.

Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
© Vida Press

5.Sėkmės atveju negailėkite vaikui pagyrimų. Jei nepasiseks, stenkitės nenusivilti, o jei ir nusivylėte, to neparodykite.

6.Fiksuojame dėmesį ne tik į patį naktipuodį, bet ir mokome, kaip paimti naktipuodį, kaip jį atidengti, kaip nusimauti kelnaites, kaip ir kur išpilti naktipuodžio turinį, kaip išplauti naktipuodį, kaip jį uždengti ir pastatyti į vietą. Išvardintų veiksmų realizavimą lengva paversti įdomiu žaidimu. Puiku, jei po kiekvieno sėkmingo veiksmo tėvai nešykšti pagyrų – tada procesą lydi teigiamos emocijos, o tai svarbiausia pereinamuoju etapu.

7.Pamau rengiame susitikimus su naktipuodžiu ne tik tada, kai yra reikalas, o tada, kai to reikalauja dienotvarkė. Pavyzdžiui, būtinai sodiname vaiką ant puoduko prieš miegą, prieš pasivaikščiojimą, po miego ar pavalgius.

8.Nereikia iš karto atsisveikinti su sauskelnėmis. Jos tiks kelionėms, nakčiai, einant pasivaikščioti vėsiu metų laiku ir per pietų miegą. Tik visada, kai vaikas pabunda sausas ir greitai atsisėda ant naktipuodžio, pagiriame ir parodome sausas sauskelnes.

9.Svarbu, kad naktipuodis būtų laikomas ne žaislu, o konkrečios paskirties daiktu. Taigi nereikia per daug akcentuoti žaidimo su puoduku. „Štai čia – kėdė, ant jos sėdima. Štai čia – naktipuodis, į jį sisiojama ir kakojama." Kita klaida – laikymas pasodinus per ilgai. Jei vaikui nepavyksta padaryti, neverskite jo sėdėti dar pusvalandį.

Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
© Vida Press

10.Nėra svarbu – naktipuodžis ar unitazas. Kaip jums patogiau. Turint omenyje, kad iš pradžių procesas gali užtrukti, naktipuodis patogesnis, nes kambaryje bendrauti smagiau, nei mažoje tualeto patalpoje. Galima derinti naktipuodį ir klozetą, ypač su berniukais. Speciali kėdutė tualete, ant jos stovint pasisioti – tiesiog malonumas ir sąsaja su suaugusiųjų pasauliu. O jei dar tėtis parodys, kaip tai daryti...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.

Vaikas užmiega tik nešiojamas, kitu atveju verkia: psichologės komentaras

Tris mėnesius mama migdė kūdikėlį ant rankų. Jei bando paguldyti į lovytę nesuptą – mažylė ima verkti. Ar ignoruoti mažylės norą būti panešiotai ir leisti verkti? O gal nevirkdyti ir nešioti?

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.