Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį

 (24)
Jūsų mažyliui jau pusantrų metų? Pastebėjote kokių nors požymių, kad jis jau pasirengęs atsisveikinti su sauskelnėmis? Vadinasi, galima pradėti skiepyti jam naujus įpročius.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1.Pasirengęs turi būti ne tik vaikas, bet ir suaugusieji. Akivaizdu, kad perėjimo nuo sauskelnių iki naktipuodžio etapu laiko bendravimui su vaiku reikės kur kas daugiau. Negalima vystyti įgūdžių prašytis ant naktipuodžio tik sekmadieniais ar tik tomis dienomis, kai svečiuose laukiama senelės. Tai – kasdienis darbas. Nenuleiskite rankų, jei iš pirmo karto nepasiseka. Tiesą sakant, niekam iš pirmo karto nepasiseka.

2.Vaikams, kaip ir suaugusiesiems, būdinga nuotaikų kaita. Pradėti pratinti prie naktipuodžio geriausia tada, kai visi šeimos nariai sveiki ir gerai nusiteikę. Jeigu planuojate išvykti atostogų, pagalvokite, ar verta pradėti pratinti dabar, nes kelionėje galite neturėti tam sąlygų ir laiko. Nepradėkite pratinimo prie naktipuodžio tada, kai vaiko gyvenime vyksta svarbūs įvykiai: gimsta sesė ar brolis, vaikas pradeda lankyti lopšelį ar į namus ateina nauja auklė.

3.Nupirkite gerą ir... šiltą naktipuodį, nes šalti puoduko kraštai gali ilgam atbaidyti vaiką. Sėdynė turi atitikti natūralius išlinkimus, gerai, jei bus patogi atrama nugarai (tokius naktipuodžius vadina fiziologiniais). Pirmiausia naktipuodį išplaukite ir pastatykite mažylio kambaryje, kad naktipuodis taptų jam įprastu daiktu.

4.Pažindinamės su naktipuodžiu. Pasiūlome vaikui atsisėsti ant naktipuodžio, kai „proceso" tikimybė maksimali – pamiegojus, pavalgius, kai vaikas savo elgesiu rodo, kad jau laikas.

Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
© Vida Press

5.Sėkmės atveju negailėkite vaikui pagyrimų. Jei nepasiseks, stenkitės nenusivilti, o jei ir nusivylėte, to neparodykite.

6.Fiksuojame dėmesį ne tik į patį naktipuodį, bet ir mokome, kaip paimti naktipuodį, kaip jį atidengti, kaip nusimauti kelnaites, kaip ir kur išpilti naktipuodžio turinį, kaip išplauti naktipuodį, kaip jį uždengti ir pastatyti į vietą. Išvardintų veiksmų realizavimą lengva paversti įdomiu žaidimu. Puiku, jei po kiekvieno sėkmingo veiksmo tėvai nešykšti pagyrų – tada procesą lydi teigiamos emocijos, o tai svarbiausia pereinamuoju etapu.

7.Pamau rengiame susitikimus su naktipuodžiu ne tik tada, kai yra reikalas, o tada, kai to reikalauja dienotvarkė. Pavyzdžiui, būtinai sodiname vaiką ant puoduko prieš miegą, prieš pasivaikščiojimą, po miego ar pavalgius.

8.Nereikia iš karto atsisveikinti su sauskelnėmis. Jos tiks kelionėms, nakčiai, einant pasivaikščioti vėsiu metų laiku ir per pietų miegą. Tik visada, kai vaikas pabunda sausas ir greitai atsisėda ant naktipuodžio, pagiriame ir parodome sausas sauskelnes.

9.Svarbu, kad naktipuodis būtų laikomas ne žaislu, o konkrečios paskirties daiktu. Taigi nereikia per daug akcentuoti žaidimo su puoduku. „Štai čia – kėdė, ant jos sėdima. Štai čia – naktipuodis, į jį sisiojama ir kakojama." Kita klaida – laikymas pasodinus per ilgai. Jei vaikui nepavyksta padaryti, neverskite jo sėdėti dar pusvalandį.

Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
© Vida Press

10.Nėra svarbu – naktipuodžis ar unitazas. Kaip jums patogiau. Turint omenyje, kad iš pradžių procesas gali užtrukti, naktipuodis patogesnis, nes kambaryje bendrauti smagiau, nei mažoje tualeto patalpoje. Galima derinti naktipuodį ir klozetą, ypač su berniukais. Speciali kėdutė tualete, ant jos stovint pasisioti – tiesiog malonumas ir sąsaja su suaugusiųjų pasauliu. O jei dar tėtis parodys, kaip tai daryti...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip išrinkti dovaną pagal Zodiako ženklą (1)

Ką padovanoti vaikui artėjančių švenčių proga, gali pasufleruoti ir mažylio Zodiako ženklas. Kiekvienam iš jų būdingos tam tikros charakterio savybės, į kurias atsižvelgiant ir reikia rinkti dovaną.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kalbos raidą tyrinėjanti mokslininkė dr. Ingrida Balčiūnienė: dvynių kalba – iššūkis tėvams (4)

Dr. Ingridos Balčiūnienės, Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistikos katedros docentės, parengtas straipsnis apie dvynukų kalbos raidos ypatumus.

Kai vaikas sako NE, jis tėvams nori perduoti vieną svarbią žinią (1)

„Ar nori valgyti?“ „Ne!“ „Eime į lauką“ „Ne!“ „Kurią kepurę nori dėtis – raudoną ar geltoną?“ „Ne!“ Jeigu jums pažįstamos šios situacijos, skaitykite toliau.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: mums trūksta švelnumo

Apibaru vaiką, kad išpylė arbatą. Vyras niekur neranda, kur praėjusiais metais padėjo kalėdines lemputes. Visi vairuoja kaip išprotėję. Gana rimtai apsvarstau Geležinės lapės pasiūlymą „Susipykti su visais, tada nereikės pirkti tų nelaimingų kalėdinių dovanų". Facebook platybėse akį patraukia vaizdinga skritulinė diagrama: „Kodėl pykstu?". Atsakymas: „Nežinau", 100 proc. Juokiuosi.

Kiek iš tiesų skiriame laiko savo vaikams per dieną

Jau kone anekdotu tapęs posakis, kad „lietuviai tėvai savo vaikams skiria 7 minutes“ kažin ar yra statistiškai tikslus. Visgi kaip rodo tyrimai, tėvai vis daugiau skiria laiko vaikams, negu, pavyzdžiui, prieš keliasdešimt metų.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (4)

Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Patarimai labai pavargusiai mamai (3)

Pervargusi mama ne visada pati supranta, kad jai reikia pagalbos. Gerai, jei pirmuosius jos „perdegimo“ požymius pastebi artimieji. O jei ne? Siūlome keletą patarimų nuo vaikų auginimo pavargusioms mamoms. Jei ne visi, tai bent vienas ar kitas tiks būtent jums.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Vaikas nesisėda ant puoduko: psichologės patarimai tėvams (1)

Beveik dvejų metų berniukas jau buvo atsisakęs sauskelnių ir apie tris mėnesius nebesituštino į jas. Tačiau gimus broliui viskas pasikeitė. Kaip vėl iš naujo suformuoti jam savarankiško tualeto įgūdžius?

Kokio Zodiako ženklo vaiką sunkiausia auklėti

Kelis vaikus auginantys tėvai pastebi, kad neretai vienoje šeimoje augančių ir vienodai auklėjamų vaikų charakteriai iš esmės skiriasi. Viena iš priežasčių - tam tikrus charakterio bruožus vaikas atsineša jau gimdamas. Svarbu nepamiršti, kada jis gimė ir koks yra jo Zodiako ženklas.

6 vaikų auginimo klausimai, dėl kurių dažniausiai susipeša mamos

Mamų interneto forumai Lietuvoje pamažu prarado savo turėtą populiarumą, kai išpopuliarėjo socialinis tinklas „Facebook“. Daugelis mamų grupių tiesiog persikėlė bendrauti čia.

Ilga kelionė namo: ką patiria neišnešiotų kūdikių mamos

Lapkričio 17 d. minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Visada šalia neišnešioto kūdikio yra jo mama. Anksčiau laiko pagimdžiusios moterys dažniau susiduria su psichologiniais sunkumais – nerimu, depresija, potrauminiu stresu. Tik nedidelė dalis gauna reikalingą psichologinę pagalbą. Kol visi susikoncentravę į vaikelį, mama lieka antrame plane.