Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje

 (6)
Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai prieš kurį laiką Pietų Afrikos Keiptauno Universitete atliktas tyrimas parodė, kad pirmųjų mėnesių kūdikiams geriausia miegoti šalia tėvų, jaučiant jų širdies plakimą ir kūno šilumą. Be to, tyrimui vadovavęs gydytojas Nils Bergman sakė, kad taip yra geriau ne tik kūdikiams, o ir visiems vaikams iki trejų ar net ketverių metų.

Tyrime dalyvavo 16 kūdikių. Vieni jų miegojo tėvų lovoje, kiti - savo lovelėje šalia. Tyrėjai nustatė, jog šalia mamos miegoję kūdikiai užmigo lengviau, miegojo giliau, ilgiau, be to, jų širdies ritmas buvo pastovus, o tai liudijo, jog jie jaučiasi atsipalaidavę. Savo lovelėse miegoję kūdikiai pribusdavo dažniau, jų miegas nebuvo toks kokybiškas, be to, širdies plakimas rodė, jog jie patiria stresą.

Miegojimas kartu vienoje lovoje susilaukia ir daug kritikos. Šio būdo skeptikai sako, kad tėvų lovos čiužiniai nepritaikyti kūdikio stuburiukui, kad vaistų vartojusi mama gali pakenkti šalia jos gulinčiam mažyliui. The Daily Mail cituotas minėtojo tyrimo vadovas sakė, kad normalių šeimų atveju tai nėra problema. Pavojus vaikui kyla tada, kai tėvai yra apsvaigę, rūko, vartoja alkoholį ar narkotikus.

Miegojimo kartu ir atskirai tradicijos pasaulyje skiriasi. Vakarų šalyse migdyti kūdikius šalia savęs nėra tap populiaru, kaip, pavyzdžiui, Afrikoje, Azijoje ir kitose ne Vakarų pasaulio šalyse.

Nils Bergman mano, kad miegojimas kartu stiprina mamos ir mažylio ryšį bei teigiamai veikia vaiko smegenų vystymąsi. Esą atskirai migdomas mažylis patiria stresą ir tai neigiamai atsiliepia jo smegenų raidai, o vėliau ir elgsenai.

Tuo tarpu staigios kūdikių mirties atvejus tyrinėjantis profesorius George Haycock įsitikinęs, kad saugiausia kūdikiui miegoti atskiroje lovelėje tėvų kambaryje.

Kaip ten bebūtų, ši tema atrodo iš tiesų niekada nesibaigs, ir mes apie tai rašysime dar ne kartą. Argumentų skirtingų metodų šalininkai turi įvairių. O ką manote jūs?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.

Vaikas užmiega tik nešiojamas, kitu atveju verkia: psichologės komentaras

Tris mėnesius mama migdė kūdikėlį ant rankų. Jei bando paguldyti į lovytę nesuptą – mažylė ima verkti. Ar ignoruoti mažylės norą būti panešiotai ir leisti verkti? O gal nevirkdyti ir nešioti?

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.