Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje

 (6)
Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai prieš kurį laiką Pietų Afrikos Keiptauno Universitete atliktas tyrimas parodė, kad pirmųjų mėnesių kūdikiams geriausia miegoti šalia tėvų, jaučiant jų širdies plakimą ir kūno šilumą. Be to, tyrimui vadovavęs gydytojas Nils Bergman sakė, kad taip yra geriau ne tik kūdikiams, o ir visiems vaikams iki trejų ar net ketverių metų.

Tyrime dalyvavo 16 kūdikių. Vieni jų miegojo tėvų lovoje, kiti - savo lovelėje šalia. Tyrėjai nustatė, jog šalia mamos miegoję kūdikiai užmigo lengviau, miegojo giliau, ilgiau, be to, jų širdies ritmas buvo pastovus, o tai liudijo, jog jie jaučiasi atsipalaidavę. Savo lovelėse miegoję kūdikiai pribusdavo dažniau, jų miegas nebuvo toks kokybiškas, be to, širdies plakimas rodė, jog jie patiria stresą.

Miegojimas kartu vienoje lovoje susilaukia ir daug kritikos. Šio būdo skeptikai sako, kad tėvų lovos čiužiniai nepritaikyti kūdikio stuburiukui, kad vaistų vartojusi mama gali pakenkti šalia jos gulinčiam mažyliui. The Daily Mail cituotas minėtojo tyrimo vadovas sakė, kad normalių šeimų atveju tai nėra problema. Pavojus vaikui kyla tada, kai tėvai yra apsvaigę, rūko, vartoja alkoholį ar narkotikus.

Miegojimo kartu ir atskirai tradicijos pasaulyje skiriasi. Vakarų šalyse migdyti kūdikius šalia savęs nėra tap populiaru, kaip, pavyzdžiui, Afrikoje, Azijoje ir kitose ne Vakarų pasaulio šalyse.

Nils Bergman mano, kad miegojimas kartu stiprina mamos ir mažylio ryšį bei teigiamai veikia vaiko smegenų vystymąsi. Esą atskirai migdomas mažylis patiria stresą ir tai neigiamai atsiliepia jo smegenų raidai, o vėliau ir elgsenai.

Tuo tarpu staigios kūdikių mirties atvejus tyrinėjantis profesorius George Haycock įsitikinęs, kad saugiausia kūdikiui miegoti atskiroje lovelėje tėvų kambaryje.

Kaip ten bebūtų, ši tema atrodo iš tiesų niekada nesibaigs, ir mes apie tai rašysime dar ne kartą. Argumentų skirtingų metodų šalininkai turi įvairių. O ką manote jūs?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!