Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje

 (6)
Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai prieš kurį laiką Pietų Afrikos Keiptauno Universitete atliktas tyrimas parodė, kad pirmųjų mėnesių kūdikiams geriausia miegoti šalia tėvų, jaučiant jų širdies plakimą ir kūno šilumą. Be to, tyrimui vadovavęs gydytojas Nils Bergman sakė, kad taip yra geriau ne tik kūdikiams, o ir visiems vaikams iki trejų ar net ketverių metų.

Tyrime dalyvavo 16 kūdikių. Vieni jų miegojo tėvų lovoje, kiti - savo lovelėje šalia. Tyrėjai nustatė, jog šalia mamos miegoję kūdikiai užmigo lengviau, miegojo giliau, ilgiau, be to, jų širdies ritmas buvo pastovus, o tai liudijo, jog jie jaučiasi atsipalaidavę. Savo lovelėse miegoję kūdikiai pribusdavo dažniau, jų miegas nebuvo toks kokybiškas, be to, širdies plakimas rodė, jog jie patiria stresą.

Miegojimas kartu vienoje lovoje susilaukia ir daug kritikos. Šio būdo skeptikai sako, kad tėvų lovos čiužiniai nepritaikyti kūdikio stuburiukui, kad vaistų vartojusi mama gali pakenkti šalia jos gulinčiam mažyliui. The Daily Mail cituotas minėtojo tyrimo vadovas sakė, kad normalių šeimų atveju tai nėra problema. Pavojus vaikui kyla tada, kai tėvai yra apsvaigę, rūko, vartoja alkoholį ar narkotikus.

Miegojimo kartu ir atskirai tradicijos pasaulyje skiriasi. Vakarų šalyse migdyti kūdikius šalia savęs nėra tap populiaru, kaip, pavyzdžiui, Afrikoje, Azijoje ir kitose ne Vakarų pasaulio šalyse.

Nils Bergman mano, kad miegojimas kartu stiprina mamos ir mažylio ryšį bei teigiamai veikia vaiko smegenų vystymąsi. Esą atskirai migdomas mažylis patiria stresą ir tai neigiamai atsiliepia jo smegenų raidai, o vėliau ir elgsenai.

Tuo tarpu staigios kūdikių mirties atvejus tyrinėjantis profesorius George Haycock įsitikinęs, kad saugiausia kūdikiui miegoti atskiroje lovelėje tėvų kambaryje.

Kaip ten bebūtų, ši tema atrodo iš tiesų niekada nesibaigs, ir mes apie tai rašysime dar ne kartą. Argumentų skirtingų metodų šalininkai turi įvairių. O ką manote jūs?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę (1)

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.