Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?

 (7)
Mama pastebėjo, kad jos dvejų metų berniukas mėgsta dėtis karolius ir apyranke, o kartais imituoja, kad maitina savo pliušinius žaisliukus krūtimi. Ar jau laikas sunerimti, teiraujasi ji psichologės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Diana klausia:

"Mūsų mažyliui netrukus dveji metai. Aš vis dar jį maitinu mamos pienu prieš dienos ir nakties miegą. Paskutiniu metu pastebėjau, jog sūnelis pradėjo žaisti, jog maitina krūtimi namuose esančius meškinus: pasikelia marškinėlius ir glaudžia žaislus.

Ar reikėtų dėl to sunerimti? Ar tai normalu, kaip ir noras dėtis mano papuošalus: žiedus, karolius, apyrankes?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Anastasija Pilkionienė, www.ipi.lt.

Sveiki, Diana, ankstyvoji vaikystė - labai svarbus etapas tolimesnei asmenybės raidai. Individualiosios psichologijos pradininkas A. Adleris teigė, kad pagrindiniai asmenybės bruožai susiformuoja iki 5 metų.

Todėl jūsų nerimas dėl sūnaus elgesio suprantamas, nes būtent šeima ir santykiai joje pakloja pagrindą asmenybei toliau vystytis, o jūs, kaip mama, jaučiate atsakomybę už tai, kaip jis auga. Jūsų mažyliui greitai sukaks dveji metai.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Šiame amžiaus tarpsnyje intensyviai vystosi "savasis Aš", kuris vis labiau atsiskiria nuo mamos ir vis daugiau reiškia savo nepriklausomus norus.

Aktyviausias "savojo Aš" formavimasis vyksta vaikui žaidžiant vaidmenų žaidimus. Priimdamas ir atlikdamas tam tikrus vaidmenis vaikas atranda, kas tinka jam, atskiria save nuo kitų.

Jūsų sūnelis pradėjo žaisti, ir tai yra normalu. Jaučiu, kad jums kelia nerimą, kaip jūsų vaikas žaidžia, ar tam turi įtakos maitinimas krūtimi, ar tai turės pasekmių jo raidai. Tai, kokius vaidmenis vaikai pasirenka savo žaidimams, priklauso nuo įspūdžių ir žinių, kuriuos jie gauna iš juos supančios aplinkos.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Pagrindiniai motyvai žaidžiant gali būti noras atkurti emociškai svarbius įvykius arba suvaidinti svarbaus suaugusiojo veiksmus. Jūs esate labai svarbus žmogus savo sūnaus gyvenime, todėl žaisdamas jis kopijuoja jus ir jūsų veiksmus ir taip bando atrasti save.

Šiame amžiaus tarpsnyje pradeda formuotis savo lyties suvokimas, kuriam didžiulę įtaką turi šeima, nes nuo pačių pirmųjų dienų tėvai sąmoningai ar nesąmoningai elgiasi su mažyliais skirtingai, priklausomai nuo jų lyties.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Tai daroma įvairiais būdais - žaislai, apranga, bendravimas, knygutės, bendraamžiai, žiniasklaida ir t.t.. Panašu, kad jūsų sūnus bando suvokti savo lytį, kopijuodamas jūsų elgesį, nes tarp jūsų dar nenutrūko ryšys "mama-kūdikis".

Tam, kad vaikas suvoktų savo lytį, jam svarbu matyti ne tik moteriško elgesio modelius, bet ir susipažinti su vyriško elgesio pavyzdžiais, kuriuos jis gali pamatyti bendraudamas ne tik su tėčiu, bet ir su kitais svarbiais vyrais jo gyvenime (seneliu, dėde, krikštatėviu), žaisdamas su savo amžiaus arba vyresniais berniukais.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Jums, kaip mamai, svarbu suteikti savo sūnui galimybes bendrauti su kuo įvairesniais žmonėmis ir gauti kuo įvairesnės patirties, kas ir užtikrintų sėkmingą jo raidą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kodėl vaikas nenori tuštintis į tualetą, nors šlapinasi be problemų

Skaitytoja klausia patarimo apie tai, kaip pripratinti vaiką tuštintis į tualetą. Sauskelnių jis atsisakė prieš pusmetį, tačiau "tualeto reikalai" vis dar šlubuoja.

Skaitytoja: kaip ištverti vaiko isterikavimus ir kritimą ant žemės ko nors negavus (3)

Trejų metų dukrytę auginanti mama prisipažįsta sunkiai susitvarkanti su mažylės isterijos priepuoliais. Ką jai patars specialistė?

Birutė: vaikas nemėgsta savo močiutės, tiesiog bėga nuo jos – ką daryti? (26)

Mama klausia specialistų patarimo: ką daryti, jei sūnus nemėgsta močiutės ir nenori su ja pasilikti. Močiutę tai liūdina, mama irgi jaučiasi nepatogiai. Gal yra išeitis?

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

Rugsėjo mėnesį yra trys neeilinės dienos – 9, 19 ir 21

Kai šeimos planuoja pagausėjimą, jos iš anksto apgalvoja, kokiu metų laiku gims būsimasis vaikelis. Jeigu paklaustumėte JAV dirbančių pedagogų, kuo jiems ypatingas rugsėjis, daugelis atsakytų, kad būtent šį mėnesį yra švenčiama daugiausia vaikų gimtadienių.

Kaip sužinoti, kokio ūgio užaugęs bus jūsų vaikas (3)

Kažin, kokio ūgio bus mano vaikas? Taip savęs klausia ne vieni mažylio susilaukę tėvai. Preliminarų vaiko ūgį užaugus galima sužinoti atlikus kelis matematinius veiksmus.

Neramaus kūdikio košmaras, arba ko niekada nesupras tie, kam su vaiku lengva (67)

Mano mergaitei jau metukai. Ir pagaliau drįstu parašyti apie pirmojo pusmečio išgyvenimus, auginant reiklią nuolatiniam dėmesiui, itin neramią dukrytę. Pirmasis mudviejų pusmetis buvo mano didžiausias fizinių jėgų ir emocinės pusiausvyros išbandymas.

Kad vardas atneštų sėkmę gyvenime, svarbu kai ką žinoti (5)

Egzistuoja daugybė veiksnių, darančių poveikį žmogaus likimui. Vardas – dažnai toli gražu ne patį nereikšmingiausią vaidmenį atliekantis veiksnys.

Vaikai, kuriems nebus lengva gyvenime: kaip padėti gali tėvai

Vaikai krykštauja, žaidžia, o jis stovi vienas ir stebi arba ramiai sau piešia įsispraudęs kamputyje. Ar sunerimti tėvams? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Būkite žmonės, niekada nesakykite to pagimdžiusiai moteriai (100)

Vaiką pagimdžiusi mama jautriai reaguoja į aplinkinių pastabas apie vaikų auginimą, žindymą ir kūną po gimdymo. Neretai neatsargiai vieną ar kitą žodį lepteli artimi žmonės - anyta, mama, bendradarbė, draugė.

Miego problemų specialistė: kiek turi miegoti skirtingo amžiaus vaikai (4)

Esu tikra, kad matėte keletą lentelių, kiek valandų tam tikro amžiaus vaikas turi miegoti dieną ir naktį.

Jei vaikas miega tėvų lovoje: dar negirdėti faktai (40)

„Kuo daugiau vaikas myluojamas vaikystėje, tuo ramesnis jis bus suaugęs."

Kokius trūkumus turi vaikų migdymo metodai, kuriais žavisi daug šiuolaikinių mamų (12)

Kūdikio atėjimas į šeimą – didžiulė laimė. Tačiau tėvų džiaugsmas greitai ima blėsti, jei kas naktį juos pažadina verksmas.

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Kai šokdina ir neklauso nuosavas vaikas: ką patars specialistė

Kaip reaguoti, kai vaikas elgiasi nepagarbiai su jumis ir ožiuojasi? Siūlome keletą galimų šios problemos sprendimo būdų.