Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?

 (7)
Mama pastebėjo, kad jos dvejų metų berniukas mėgsta dėtis karolius ir apyranke, o kartais imituoja, kad maitina savo pliušinius žaisliukus krūtimi. Ar jau laikas sunerimti, teiraujasi ji psichologės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Diana klausia:

"Mūsų mažyliui netrukus dveji metai. Aš vis dar jį maitinu mamos pienu prieš dienos ir nakties miegą. Paskutiniu metu pastebėjau, jog sūnelis pradėjo žaisti, jog maitina krūtimi namuose esančius meškinus: pasikelia marškinėlius ir glaudžia žaislus.

Ar reikėtų dėl to sunerimti? Ar tai normalu, kaip ir noras dėtis mano papuošalus: žiedus, karolius, apyrankes?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Anastasija Pilkionienė, www.ipi.lt.

Sveiki, Diana, ankstyvoji vaikystė - labai svarbus etapas tolimesnei asmenybės raidai. Individualiosios psichologijos pradininkas A. Adleris teigė, kad pagrindiniai asmenybės bruožai susiformuoja iki 5 metų.

Todėl jūsų nerimas dėl sūnaus elgesio suprantamas, nes būtent šeima ir santykiai joje pakloja pagrindą asmenybei toliau vystytis, o jūs, kaip mama, jaučiate atsakomybę už tai, kaip jis auga. Jūsų mažyliui greitai sukaks dveji metai.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Šiame amžiaus tarpsnyje intensyviai vystosi "savasis Aš", kuris vis labiau atsiskiria nuo mamos ir vis daugiau reiškia savo nepriklausomus norus.

Aktyviausias "savojo Aš" formavimasis vyksta vaikui žaidžiant vaidmenų žaidimus. Priimdamas ir atlikdamas tam tikrus vaidmenis vaikas atranda, kas tinka jam, atskiria save nuo kitų.

Jūsų sūnelis pradėjo žaisti, ir tai yra normalu. Jaučiu, kad jums kelia nerimą, kaip jūsų vaikas žaidžia, ar tam turi įtakos maitinimas krūtimi, ar tai turės pasekmių jo raidai. Tai, kokius vaidmenis vaikai pasirenka savo žaidimams, priklauso nuo įspūdžių ir žinių, kuriuos jie gauna iš juos supančios aplinkos.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Pagrindiniai motyvai žaidžiant gali būti noras atkurti emociškai svarbius įvykius arba suvaidinti svarbaus suaugusiojo veiksmus. Jūs esate labai svarbus žmogus savo sūnaus gyvenime, todėl žaisdamas jis kopijuoja jus ir jūsų veiksmus ir taip bando atrasti save.

Šiame amžiaus tarpsnyje pradeda formuotis savo lyties suvokimas, kuriam didžiulę įtaką turi šeima, nes nuo pačių pirmųjų dienų tėvai sąmoningai ar nesąmoningai elgiasi su mažyliais skirtingai, priklausomai nuo jų lyties.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Tai daroma įvairiais būdais - žaislai, apranga, bendravimas, knygutės, bendraamžiai, žiniasklaida ir t.t.. Panašu, kad jūsų sūnus bando suvokti savo lytį, kopijuodamas jūsų elgesį, nes tarp jūsų dar nenutrūko ryšys "mama-kūdikis".

Tam, kad vaikas suvoktų savo lytį, jam svarbu matyti ne tik moteriško elgesio modelius, bet ir susipažinti su vyriško elgesio pavyzdžiais, kuriuos jis gali pamatyti bendraudamas ne tik su tėčiu, bet ir su kitais svarbiais vyrais jo gyvenime (seneliu, dėde, krikštatėviu), žaisdamas su savo amžiaus arba vyresniais berniukais.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Jums, kaip mamai, svarbu suteikti savo sūnui galimybes bendrauti su kuo įvairesniais žmonėmis ir gauti kuo įvairesnės patirties, kas ir užtikrintų sėkmingą jo raidą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (1)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!

Kaip pastebėti, kad atsilieka vaiko kalbos raida ir jam reikia pagalbos

Kada turi pradėti kalbėti ir kaip vaikas mokosi kalbos? Kada sunerimti ir kreiptis į logopedą?

Pats nereikalingiausias daiktas auginant vaikus yra... (1)

Šiuo metu prekybos centrai ir elektroninės parduotuvės siūlo daugybę daiktų, skirtų padėti auginti vaikus.

Kaip vaiko kalbos raidai gali padėti tėvai: interviu su logopede

Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė Diana Jazukevičienė, pastebėjusi tėvų poreikį ieškoti informacijos internete, sukūrė specialų puslapį, kuriame nemokamai dalijasi patarimais bei lavinančiomis užduotimis.

Vaikas miega su tėvais vienoje lovoje: psichologės komentaras (2)

Į šeimą atkeliavę maži žmogučiai užvaldo ne tik tėvų protą, mintis, jausmus, bet neretai užkariauja ir tėvų lovas. O kai kurie jų tėvų miegamuosiuose lieka ilgam.

Įvardijo, kiek didės vaiko pinigai nuo kitų metų

Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras (1)

„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.

Vaikas su ašaromis eina į darželį: psichologės patarimai šeimai (3)

Beveik dviejų metų dukrytę auginanti šeima, pradėjusi leisti mažylę į darželį, susidūrė su adaptacijos, ligų ir pertraukų problemomis. Ką susirūpinusiai mamai patars specialistė?