Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?

 (7)
Mama pastebėjo, kad jos dvejų metų berniukas mėgsta dėtis karolius ir apyranke, o kartais imituoja, kad maitina savo pliušinius žaisliukus krūtimi. Ar jau laikas sunerimti, teiraujasi ji psichologės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Diana klausia:

"Mūsų mažyliui netrukus dveji metai. Aš vis dar jį maitinu mamos pienu prieš dienos ir nakties miegą. Paskutiniu metu pastebėjau, jog sūnelis pradėjo žaisti, jog maitina krūtimi namuose esančius meškinus: pasikelia marškinėlius ir glaudžia žaislus.

Ar reikėtų dėl to sunerimti? Ar tai normalu, kaip ir noras dėtis mano papuošalus: žiedus, karolius, apyrankes?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Anastasija Pilkionienė, www.ipi.lt.

Sveiki, Diana, ankstyvoji vaikystė - labai svarbus etapas tolimesnei asmenybės raidai. Individualiosios psichologijos pradininkas A. Adleris teigė, kad pagrindiniai asmenybės bruožai susiformuoja iki 5 metų.

Todėl jūsų nerimas dėl sūnaus elgesio suprantamas, nes būtent šeima ir santykiai joje pakloja pagrindą asmenybei toliau vystytis, o jūs, kaip mama, jaučiate atsakomybę už tai, kaip jis auga. Jūsų mažyliui greitai sukaks dveji metai.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Šiame amžiaus tarpsnyje intensyviai vystosi "savasis Aš", kuris vis labiau atsiskiria nuo mamos ir vis daugiau reiškia savo nepriklausomus norus.

Aktyviausias "savojo Aš" formavimasis vyksta vaikui žaidžiant vaidmenų žaidimus. Priimdamas ir atlikdamas tam tikrus vaidmenis vaikas atranda, kas tinka jam, atskiria save nuo kitų.

Jūsų sūnelis pradėjo žaisti, ir tai yra normalu. Jaučiu, kad jums kelia nerimą, kaip jūsų vaikas žaidžia, ar tam turi įtakos maitinimas krūtimi, ar tai turės pasekmių jo raidai. Tai, kokius vaidmenis vaikai pasirenka savo žaidimams, priklauso nuo įspūdžių ir žinių, kuriuos jie gauna iš juos supančios aplinkos.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Pagrindiniai motyvai žaidžiant gali būti noras atkurti emociškai svarbius įvykius arba suvaidinti svarbaus suaugusiojo veiksmus. Jūs esate labai svarbus žmogus savo sūnaus gyvenime, todėl žaisdamas jis kopijuoja jus ir jūsų veiksmus ir taip bando atrasti save.

Šiame amžiaus tarpsnyje pradeda formuotis savo lyties suvokimas, kuriam didžiulę įtaką turi šeima, nes nuo pačių pirmųjų dienų tėvai sąmoningai ar nesąmoningai elgiasi su mažyliais skirtingai, priklausomai nuo jų lyties.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Tai daroma įvairiais būdais - žaislai, apranga, bendravimas, knygutės, bendraamžiai, žiniasklaida ir t.t.. Panašu, kad jūsų sūnus bando suvokti savo lytį, kopijuodamas jūsų elgesį, nes tarp jūsų dar nenutrūko ryšys "mama-kūdikis".

Tam, kad vaikas suvoktų savo lytį, jam svarbu matyti ne tik moteriško elgesio modelius, bet ir susipažinti su vyriško elgesio pavyzdžiais, kuriuos jis gali pamatyti bendraudamas ne tik su tėčiu, bet ir su kitais svarbiais vyrais jo gyvenime (seneliu, dėde, krikštatėviu), žaisdamas su savo amžiaus arba vyresniais berniukais.

Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
© Vida Press

Jums, kaip mamai, svarbu suteikti savo sūnui galimybes bendrauti su kuo įvairesniais žmonėmis ir gauti kuo įvairesnės patirties, kas ir užtikrintų sėkmingą jo raidą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.

Vaikas užmiega tik nešiojamas, kitu atveju verkia: psichologės komentaras

Tris mėnesius mama migdė kūdikėlį ant rankų. Jei bando paguldyti į lovytę nesuptą – mažylė ima verkti. Ar ignoruoti mažylės norą būti panešiotai ir leisti verkti? O gal nevirkdyti ir nešioti?

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.

Paskelbti 2017 metų populiariausi naujagimių vardai: kas labiausiai nustebino

VĮ Registrų centras paskelbė populiariausių 2017 metų antrojo pusmečio vaikų vardų sąrašus.