Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę

 (1)
Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svečiavausi sūnaus šeimoje Airijoje. Rytas. Guliu plačioje lovoje. Dar tik prabudau, bet saulutė jau šviečia tiesiai į mane pro didelius langus. Džiaugiuosi saulėtu rytu, ir galvoju, ką čia skanaus pagaminti anūkelių pusryčiams.

Neišgirstu atsiveriančių durų, bet tiesiog pajuntu, kad kažkas kambaryje dar yra. Pasuku galvą ir pamatau mažylę. Stovi tarpduryje nedrąsiai, susivėlusia galvele, apkabinusi savo mylimiausią, jau daug visko mačiusį, nublukusį nuo skalbimo ir subliuškusį nuo mylavimų pliušinį dalmantinuką.

Pamačiusi, kad aš jau pabudusi, įsiropščia į lovą ir klausia:

- Ar galiu pas tave pabūt, močiute?

- Gulkis šalia, žiūrėk, kaip šviečia saulutė.

-Aha!

Atsigula šalia manęs. Mažylė pažiūri į langą, į mane, vėl į langą, o veidukas rimtas, rimtas, be šypsenėlės, akytės didelės, didelės ir staiga sako:

- Močiute, aš taaaip myliu savo sesutę!

Jos rankytės stipriai, stipriai prispaudžia prie savęs dalmantinuką, atrodo, kad jis sulys į jos trapų kūnelį. Nuo didelių pastangų kuo stipriau apkabinti, net veidelis persikreipia. Žvilgteli į mane ir vėl:

- Močiute, aš taaip myliu savo broliuką!

Mažos rankytės dar stipriau suspaudžia dalmantinuką, kuris visiškai pradingsta jos glėbyje, veidukas net suvirpa nuo įdėtų pastangų dar stipriau apkabinti.

Aš tyliu.

Mažylė žvilgteli į mane ir vėl sako:

- Močiute, aš taaip myliu tėvelį ir mamytę!

Jau neturi daugiau jėgu spausti dalmatinuko,- apkabina mane. Staiga dalmatinukas šauna į viršų, ir, nepasiekęs lubų skrenda atgal, o aš išgirstu jau ne šiaip pasakymą, o šauksmą:

- Aš taaaip myyyliuuu visą pasaulį!

Nežinau, kas atsitiko, atrodė, kad sprogo tūkstančiai bombų, užtaisytų galinga Meilės energija, kuri akimirksniu pasiekė ir užpildė tolimiausias Visatos kerteles. Atrodė, kad Visata ir visos dangiškos būtybės sustingo iš palaimingo džiaugsmo, pajutę tą galingą tikros, tyros, besąlygiškos vaikiškos meilės pliūpsnį.

Kol aš maudžiausi toje galingoje meilės srovėje, mažylė tyliai išsirangė iš mano lovos ir, apsikabinusi savo dalmantinuką, be žodžių, apdovanojusi mane ir visą pasaulį galinga Meilės energija, nutrepsėjo prie durų, ir, dar kartą žvilgtelėjusi į mane, tyliai jas uždarė.

O aš taip ir likau apgaubta tos begalinės meilės, kurios nepajėgiu ir neturiu teisės nešti viena, noriu ir privalau pasidalinti jeigu ne su visu pasauliu, tai bent su jo dalele.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (1)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!

Kaip pastebėti, kad atsilieka vaiko kalbos raida ir jam reikia pagalbos

Kada turi pradėti kalbėti ir kaip vaikas mokosi kalbos? Kada sunerimti ir kreiptis į logopedą?

Pats nereikalingiausias daiktas auginant vaikus yra... (1)

Šiuo metu prekybos centrai ir elektroninės parduotuvės siūlo daugybę daiktų, skirtų padėti auginti vaikus.

Kaip vaiko kalbos raidai gali padėti tėvai: interviu su logopede

Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė Diana Jazukevičienė, pastebėjusi tėvų poreikį ieškoti informacijos internete, sukūrė specialų puslapį, kuriame nemokamai dalijasi patarimais bei lavinančiomis užduotimis.

Vaikas miega su tėvais vienoje lovoje: psichologės komentaras (2)

Į šeimą atkeliavę maži žmogučiai užvaldo ne tik tėvų protą, mintis, jausmus, bet neretai užkariauja ir tėvų lovas. O kai kurie jų tėvų miegamuosiuose lieka ilgam.

Įvardijo, kiek didės vaiko pinigai nuo kitų metų

Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras (1)

„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.

Vaikas su ašaromis eina į darželį: psichologės patarimai šeimai (4)

Beveik dviejų metų dukrytę auginanti šeima, pradėjusi leisti mažylę į darželį, susidūrė su adaptacijos, ligų ir pertraukų problemomis. Ką susirūpinusiai mamai patars specialistė?