Reklama

Namuose tykantys pavojai: praktiški patarimai, kaip jų išvengti

Kiekvienoje šeimoje gimus vaikeliui, atsiranda daug naujų rūpesčių, o jam paaugus jų dar ir padaugėja.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Draugiška namų aplinka saugiai vaikystei

Vaikai - smalsūs, maži žmogučiai, kuriems kiekvienas ne vietoje padėtas daiktas kelia smalsumą, o kiekviena galimybė užlipti kur nors aukščiau, tai tarsi mažas iššūkis, kurį reikia įveikti. Kiekvieniems tėvams yra labai svarbu apsaugoti savo mažylius, kad šie jų mažieji iššūkiai juos supančiam pasauliui neturėtų liūdnų pasekmių.

Dažnai jaunos šeimos namus įsirenginėja dar gerokai iki susilaukiant mažylių, todėl į tokius dalykus, kaip būsimų vaikų saugumas neatkreipia dėmesio. Tačiau yra keletas aspektų, į kuriuos atsižvelgę galėsite pagelbėti sau ateityje, o ir pasirinktų kambarių interjero dizainas nuo nė kiek nenukentės. O galbūt ir priešingai, padės atrasti patogesnius, labiau apgalvotus sprendimus.

Virtuvė - viena pavojingiausių vietų namuose.

Paprasčiausias būdas apsaugoti vaikus nuo pavojų tykančių virtuvėje yra specialiais varteliais užtvėrus įėjimą (beje, šie varteliai puikiai tiks ir užtverti laiptus).

Tačiau neįmanoma vaiko nuolat laikyti atskirto nuo virtuvės, todėl reikia pasirūpinti ir kitais saugumo kriterijais. Pavyzdžiui, aiškiai suplanuoti, kur ir kokia buitinė technika stovės. Jeigu yra galimybė ir jums yra priimtina, tuomet orkaitę, mikrobangų krosnelę galima montuoti aukščiau. Tokiu būdu vaikai jų nepasieks, o ir iš veikiančios mikrobangų krosnelės sklindantis elektromagnetinio lauko dažnis nepaveiks jūsų mažylio.

Taipogi, svarbu, jog tiek orkaitė, tiek indaplovė turėtų užrakinimo funkcijas, kurios neleis vaikams netyčia jų įjungti. Kad vaikai nenusidegintų rankyčių, rinkitės orkaitę su nekaistančiu stiklu, viryklę, kuri įsijungs tik padėjus puodą, o ne prilietus delnu.

Visą kitą buitinę techniką (virdulius, skrudintuves, plaktuvus ir kt.) laikykite toliau nuo stalviršių kraštų ir arčiau sienų, kad vaikas negalėtų jų patraukti ir užsiversti ant savęs.

Baldai: kokius rinktis?

Vaiko atsiradimas jūsų gyvenime neturėtų labai nulemti jūsų namų baldų pasirinkimo. Svarbiausia yra tai, jog baldai turi būti jums patogūs ir mieli, o jeigu apsvarstysite keletą patarimų, jie užtikrins ir saugią vaikystę jūsų vaikams.

Visų pirmą, visi stambesni baldai, esantys namuose, ar planuojami įsigyti vaiko kambariui turi būti stacionarūs, t.y. nejudėti, todėl įsitikinkite, jog visos namie esančios spintos, lentynos tvirtai stovi (jei reikia, pritvirtinkite prie sienų) ir neužkris ant vaiko net jam pabandžius ant jų lipti.

Papildomo stabilumo baldams suteiks tvirtos jų gamybai naudojamos medžiagos bei kojelės, kurių dėka baldo svorio centras pasiskirstys tolygiai ir jis tvirtai stovės. Stalčiams ir spintelėms rinkitės tokias uždarymo sistemas, kurios užsidaro lėtai, kad jas atidaręs mažylis neprisivertų pirštų šioms staigiai užsivėrus. Venkite ir aštrių kampų, į kuriuos gali susižeisti ne tik vaikas, bet ir jūs patys (be abejo, visuomet galima pagalvoti apie specialių apsaugos priemonių baldams įsigijimą). Taip pat patartina vengti stiklinių staliukų, kurie sudužę gali rimtai sužeisti mažylį.

Spalva, medžiaga iš kurios bus gaminami baldai - tai jūsų pasirinkimo laisvė. Tiesa, siekdami palengvinti sau namų ruošos darbus rinkitės lengvai valomų paviršių bei medžiagų baldus, juk mažieji šeimos nariai nevengia ir nešvariomis rankutėmis pažinti pasaulį. Taip pat, vertėtų svarstyti rinktis ir atsparius įbrėžimams paviršius stalams, kavos ar TV staleliams.

Norėdami užtikrinti ne tik baldų saugumą, verta pasirūpinti ir kilimais bei laidais, esančiais namuose. Kilimas neslys, o tai reiškia, jog namuose bėgiojantis vaikas nepargrius ir neužsigaus atsitrenkęs į stalą ar kitą kietą baldą, jei po kilimu patiesite specialią guminę dangą. Taip pat pasirūpinkite laidais, geriausia, kai jiems yra parengtos specialios ertmės balduose, leidžiančios juos paslėpti. Tokiu būdu niekas neužklius ir nesusižeis už netvarkingai gulinčių laidų.


http://www.baldai4u.lt/

Užsakymo nr.: PT_68759742

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!