Reklama

Namuose tykantys pavojai: praktiški patarimai, kaip jų išvengti

Kiekvienoje šeimoje gimus vaikeliui, atsiranda daug naujų rūpesčių, o jam paaugus jų dar ir padaugėja.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Draugiška namų aplinka saugiai vaikystei

Vaikai - smalsūs, maži žmogučiai, kuriems kiekvienas ne vietoje padėtas daiktas kelia smalsumą, o kiekviena galimybė užlipti kur nors aukščiau, tai tarsi mažas iššūkis, kurį reikia įveikti. Kiekvieniems tėvams yra labai svarbu apsaugoti savo mažylius, kad šie jų mažieji iššūkiai juos supančiam pasauliui neturėtų liūdnų pasekmių.

Dažnai jaunos šeimos namus įsirenginėja dar gerokai iki susilaukiant mažylių, todėl į tokius dalykus, kaip būsimų vaikų saugumas neatkreipia dėmesio. Tačiau yra keletas aspektų, į kuriuos atsižvelgę galėsite pagelbėti sau ateityje, o ir pasirinktų kambarių interjero dizainas nuo nė kiek nenukentės. O galbūt ir priešingai, padės atrasti patogesnius, labiau apgalvotus sprendimus.

Virtuvė - viena pavojingiausių vietų namuose.

Paprasčiausias būdas apsaugoti vaikus nuo pavojų tykančių virtuvėje yra specialiais varteliais užtvėrus įėjimą (beje, šie varteliai puikiai tiks ir užtverti laiptus).

Tačiau neįmanoma vaiko nuolat laikyti atskirto nuo virtuvės, todėl reikia pasirūpinti ir kitais saugumo kriterijais. Pavyzdžiui, aiškiai suplanuoti, kur ir kokia buitinė technika stovės. Jeigu yra galimybė ir jums yra priimtina, tuomet orkaitę, mikrobangų krosnelę galima montuoti aukščiau. Tokiu būdu vaikai jų nepasieks, o ir iš veikiančios mikrobangų krosnelės sklindantis elektromagnetinio lauko dažnis nepaveiks jūsų mažylio.

Taipogi, svarbu, jog tiek orkaitė, tiek indaplovė turėtų užrakinimo funkcijas, kurios neleis vaikams netyčia jų įjungti. Kad vaikai nenusidegintų rankyčių, rinkitės orkaitę su nekaistančiu stiklu, viryklę, kuri įsijungs tik padėjus puodą, o ne prilietus delnu.

Visą kitą buitinę techniką (virdulius, skrudintuves, plaktuvus ir kt.) laikykite toliau nuo stalviršių kraštų ir arčiau sienų, kad vaikas negalėtų jų patraukti ir užsiversti ant savęs.

Baldai: kokius rinktis?

Vaiko atsiradimas jūsų gyvenime neturėtų labai nulemti jūsų namų baldų pasirinkimo. Svarbiausia yra tai, jog baldai turi būti jums patogūs ir mieli, o jeigu apsvarstysite keletą patarimų, jie užtikrins ir saugią vaikystę jūsų vaikams.

Visų pirmą, visi stambesni baldai, esantys namuose, ar planuojami įsigyti vaiko kambariui turi būti stacionarūs, t.y. nejudėti, todėl įsitikinkite, jog visos namie esančios spintos, lentynos tvirtai stovi (jei reikia, pritvirtinkite prie sienų) ir neužkris ant vaiko net jam pabandžius ant jų lipti.

Papildomo stabilumo baldams suteiks tvirtos jų gamybai naudojamos medžiagos bei kojelės, kurių dėka baldo svorio centras pasiskirstys tolygiai ir jis tvirtai stovės. Stalčiams ir spintelėms rinkitės tokias uždarymo sistemas, kurios užsidaro lėtai, kad jas atidaręs mažylis neprisivertų pirštų šioms staigiai užsivėrus. Venkite ir aštrių kampų, į kuriuos gali susižeisti ne tik vaikas, bet ir jūs patys (be abejo, visuomet galima pagalvoti apie specialių apsaugos priemonių baldams įsigijimą). Taip pat patartina vengti stiklinių staliukų, kurie sudužę gali rimtai sužeisti mažylį.

Spalva, medžiaga iš kurios bus gaminami baldai - tai jūsų pasirinkimo laisvė. Tiesa, siekdami palengvinti sau namų ruošos darbus rinkitės lengvai valomų paviršių bei medžiagų baldus, juk mažieji šeimos nariai nevengia ir nešvariomis rankutėmis pažinti pasaulį. Taip pat, vertėtų svarstyti rinktis ir atsparius įbrėžimams paviršius stalams, kavos ar TV staleliams.

Norėdami užtikrinti ne tik baldų saugumą, verta pasirūpinti ir kilimais bei laidais, esančiais namuose. Kilimas neslys, o tai reiškia, jog namuose bėgiojantis vaikas nepargrius ir neužsigaus atsitrenkęs į stalą ar kitą kietą baldą, jei po kilimu patiesite specialią guminę dangą. Taip pat pasirūpinkite laidais, geriausia, kai jiems yra parengtos specialios ertmės balduose, leidžiančios juos paslėpti. Tokiu būdu niekas neužklius ir nesusižeis už netvarkingai gulinčių laidų.


http://www.baldai4u.lt/

Užsakymo nr.: PT_68759742

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.