Reklama

Namuose tykantys pavojai: praktiški patarimai, kaip jų išvengti

Kiekvienoje šeimoje gimus vaikeliui, atsiranda daug naujų rūpesčių, o jam paaugus jų dar ir padaugėja.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Draugiška namų aplinka saugiai vaikystei

Vaikai - smalsūs, maži žmogučiai, kuriems kiekvienas ne vietoje padėtas daiktas kelia smalsumą, o kiekviena galimybė užlipti kur nors aukščiau, tai tarsi mažas iššūkis, kurį reikia įveikti. Kiekvieniems tėvams yra labai svarbu apsaugoti savo mažylius, kad šie jų mažieji iššūkiai juos supančiam pasauliui neturėtų liūdnų pasekmių.

Dažnai jaunos šeimos namus įsirenginėja dar gerokai iki susilaukiant mažylių, todėl į tokius dalykus, kaip būsimų vaikų saugumas neatkreipia dėmesio. Tačiau yra keletas aspektų, į kuriuos atsižvelgę galėsite pagelbėti sau ateityje, o ir pasirinktų kambarių interjero dizainas nuo nė kiek nenukentės. O galbūt ir priešingai, padės atrasti patogesnius, labiau apgalvotus sprendimus.

Virtuvė - viena pavojingiausių vietų namuose.

Paprasčiausias būdas apsaugoti vaikus nuo pavojų tykančių virtuvėje yra specialiais varteliais užtvėrus įėjimą (beje, šie varteliai puikiai tiks ir užtverti laiptus).

Tačiau neįmanoma vaiko nuolat laikyti atskirto nuo virtuvės, todėl reikia pasirūpinti ir kitais saugumo kriterijais. Pavyzdžiui, aiškiai suplanuoti, kur ir kokia buitinė technika stovės. Jeigu yra galimybė ir jums yra priimtina, tuomet orkaitę, mikrobangų krosnelę galima montuoti aukščiau. Tokiu būdu vaikai jų nepasieks, o ir iš veikiančios mikrobangų krosnelės sklindantis elektromagnetinio lauko dažnis nepaveiks jūsų mažylio.

Taipogi, svarbu, jog tiek orkaitė, tiek indaplovė turėtų užrakinimo funkcijas, kurios neleis vaikams netyčia jų įjungti. Kad vaikai nenusidegintų rankyčių, rinkitės orkaitę su nekaistančiu stiklu, viryklę, kuri įsijungs tik padėjus puodą, o ne prilietus delnu.

Visą kitą buitinę techniką (virdulius, skrudintuves, plaktuvus ir kt.) laikykite toliau nuo stalviršių kraštų ir arčiau sienų, kad vaikas negalėtų jų patraukti ir užsiversti ant savęs.

Baldai: kokius rinktis?

Vaiko atsiradimas jūsų gyvenime neturėtų labai nulemti jūsų namų baldų pasirinkimo. Svarbiausia yra tai, jog baldai turi būti jums patogūs ir mieli, o jeigu apsvarstysite keletą patarimų, jie užtikrins ir saugią vaikystę jūsų vaikams.

Visų pirmą, visi stambesni baldai, esantys namuose, ar planuojami įsigyti vaiko kambariui turi būti stacionarūs, t.y. nejudėti, todėl įsitikinkite, jog visos namie esančios spintos, lentynos tvirtai stovi (jei reikia, pritvirtinkite prie sienų) ir neužkris ant vaiko net jam pabandžius ant jų lipti.

Papildomo stabilumo baldams suteiks tvirtos jų gamybai naudojamos medžiagos bei kojelės, kurių dėka baldo svorio centras pasiskirstys tolygiai ir jis tvirtai stovės. Stalčiams ir spintelėms rinkitės tokias uždarymo sistemas, kurios užsidaro lėtai, kad jas atidaręs mažylis neprisivertų pirštų šioms staigiai užsivėrus. Venkite ir aštrių kampų, į kuriuos gali susižeisti ne tik vaikas, bet ir jūs patys (be abejo, visuomet galima pagalvoti apie specialių apsaugos priemonių baldams įsigijimą). Taip pat patartina vengti stiklinių staliukų, kurie sudužę gali rimtai sužeisti mažylį.

Spalva, medžiaga iš kurios bus gaminami baldai - tai jūsų pasirinkimo laisvė. Tiesa, siekdami palengvinti sau namų ruošos darbus rinkitės lengvai valomų paviršių bei medžiagų baldus, juk mažieji šeimos nariai nevengia ir nešvariomis rankutėmis pažinti pasaulį. Taip pat, vertėtų svarstyti rinktis ir atsparius įbrėžimams paviršius stalams, kavos ar TV staleliams.

Norėdami užtikrinti ne tik baldų saugumą, verta pasirūpinti ir kilimais bei laidais, esančiais namuose. Kilimas neslys, o tai reiškia, jog namuose bėgiojantis vaikas nepargrius ir neužsigaus atsitrenkęs į stalą ar kitą kietą baldą, jei po kilimu patiesite specialią guminę dangą. Taip pat pasirūpinkite laidais, geriausia, kai jiems yra parengtos specialios ertmės balduose, leidžiančios juos paslėpti. Tokiu būdu niekas neužklius ir nesusižeis už netvarkingai gulinčių laidų.


http://www.baldai4u.lt/

Užsakymo nr.: PT_68759742

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.

Paskelbti 2017 metų populiariausi naujagimių vardai: kas labiausiai nustebino

VĮ Registrų centras paskelbė populiariausių 2017 metų antrojo pusmečio vaikų vardų sąrašus.

Močiučių patarimas jaunoms mamoms, kurį verta užmiršti amžiams

Tikriausiai, esate girdėję patarimą nekreipti dėmesio į zirziantį ar verkiantį vaiką? Esą, lai jis papyksta, ir nusiramins pats... Kanados mokslininkų atliktas tyrimas leidžia daryti išvadą, kad kūdikiai, kuriuos mamos ignoruoja, patiria dėl to stresą, ir tai turi neigiamos įtakos ne tik jų vystymuisi, bet ir imuninei sistemai.

Patarimai, kaip išmokyti vaiką žaisti vieną

Meną žaisti vieni įvaldo jau kūdikiai. Tačiau jie gali šį gebėjimą prarasti, jei tėvai bus pernelyg „geri" savo atžaloms. Ir manys, kad turi užsiimti su savo vaiku, kai tik jis praplėšia akis.

Patarimai, kaip tėvai gali paskatinti vaiko kalbos raidą

Naujagimis „kalba“ nuo gimimo. Tačiau praeina nemažai laiko, kol jo pirmąją kalbą – verksmą – pradeda suprasti tėvai. Kaip galima padėti vaiko kalbos raidai ir kuo greičiau išgirsti sąmoningai sakomą MAMA ir TĖTĖ?

Kas labiausiai trukdo sulieknėti pagimdžiusioms mamoms?

Kone kiekviena pagimdžiusi mama susiduria su situacija, kad po gimdymo lieka nereikalingų kilogramų. Nors kiekvienos moters organizmas yra individualus, visgi egzistuoja patarimų, kurie be išimties tinka visoms. Taip pat ir klaidos neretai būna universalios - sužinokime, kokios jos.

Kaip prižiūrėti pirmuosius dantukus?

Kai kūdikiui seilės ima tekėti upeliais, atrodo, tuoj išsikals dantukai. Bet jų vis nėra. O kai jau pasirodo, ir vėl galvosūkis: kaip prižiūrėti, kad būtų sveiki? Konsultuoja gydytoja odontologė Vilda Burbulytė.

Kineziterapeutė: tai ne tik naudinga sveikatai, bet ir stiprina tarpusavio ryšį

„Vienas, du trys, neriam", – dar nevaikščiojančiam kūdikiui sako besišypsanti mama ir panardina jį po vandeniu. Iškilęs virš vandens mažylis net krykščia iš malonumo, o mama meiliai priglaudžia ir pamyluoja mažylį. Tokių ilgam įsimenančių akimirkų galima užfiksuoti vaikams skirtuose baseinuose, į kuriuos ateiti kviečiami ir tėveliai su pačiais mažiausiais kūdikėliais. Apie tokių maudynių naudą kalbamės su kineziterapeute Vaida Semaškiene.

Vaikų auklėjimas pagal Zodiako ženklą (1)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo charakterį: avinai labiau užsispyrę, mergelės pedantiškos, o žuvys svajoklės. Tad ir skirtingu metu gimusių vaikų auklėjimas turėtų kiek skirtis. Vieniems reikia daugiau palaikymo, o kitiems - šilto žodžio ar fizinio artumo.

Jūs nustebsite, ką sugeba patys mažiausi kūdikiai

Jau kelių mėnesių amžiaus kūdikiai rikiuoja tai, ką mato, pagal priežastį ir pasekmę. Iš kur tai žinome? Iš jų pačių!

5 aukso vertės palinkėjimai vaikų turintiems tėvams

Manote, kad jūsų vaikas nusipelnė tobulų tėvų? Ne. Tėvų troškimas būti tobuliems susijęs su noru mylėti savo vaiką besąlygiškai, nes savęs juk besąlygiškai mylėti negalime. Tobulumas nėra būtinas tėvams. Mes neturime būti tobuli, mes turime mylėti savo vaikus.

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“