Paprasta formulė: kokio ūgio bus jūsų vaikas

 (47)
Norėtumėte sužinoti, ar jūsų vaikas praaugs visa galva visus kitus ar liks už visus mažesnis? Yra paprasta (nors nebūtinai teisinga) matematinė lygtis, kuri gali padėti prognozuoti jūsų atžalos ūgį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Formulė, kuri naudojama nuo aštunto praėjusio amžiaus dešimtmečio, buvo atskleista leidinyje „New York Times". Pagal ją, vaikas (su labai maža paklaida) užauga iki savo tėvų ūgių vidurkio.

Kaip apskaičiuoti?

Berniukai: sudėkite abiejų tėvų ūgius ir pridėkite 13 centimetrų, tada padalinkite iš dviejų.

Mergaitės: sudėkite abiejų tėvų ūgius, tada atimkite 13 centimetrų ir padalinkite iš dviejų.

Jeigu skirtumas tarp tėvų ūgių labai didelis, tuomet reikia taikyti ne šią, o kur kas sudėtingesnę formulę.

Neverta pasikliauti aklai

Šios prognozės jokiu būdu nėra šimtu procentu patikimos, nes žmogaus ūgį nulemia ir tokie aplinkos veiksniai kaip mityba.

Manoma, kad genetikai tenka nuo 60 iki 80 procentų atsakomybės už galutinį žmogaus ūgį. 2000 metais buvo atliktas tyrimas su 8798 poromis Suomijos dvynių ir paaiškėjo, kad genetika lėmė 78 procentus suaugusių vyrų ir apie 75 procentus moterų ūgio.

Vis dėlto, kaip visi žinome, ne visi tai pačiai porai gimę vaikai yra vienodo ūgio. Mokslas rodo, kad jaunesni vaikai turi polinkį būti mažesnio ūgio nei vyresni jų broliai ar seserys.

Dar vienas populiarus ūgio spėjimo metodas

Kitas populiarus ūgio spėjimo metodas yra padvigubinti berniuko ūgį kai jam yra dveji, o mergaitės – kai jai pusantrų metų. Dauguma vaikų suaugę nukrypsta nuo šio skaičiaus iki dešimties centimetrų ribose.

Profesorius Davidas Ravine'as iš Vakarų Australijos instituto Medicinos tyrimų centro šią formulę pakomentavo taip: „Grubi taisyklė byloja, kad suaugusio žmogaus ūgis pakankamai tiksliai prognozuojamas padvigubinus jo ūgį būnant dvejų. Įtakos mūsų ūgiui turi daug genų. Paprastai žmogaus ūgis atspindi jo tėvų ūgius. Taip pat daug įtakos gali turėti aplinka. Pavyzdžiui, prasta mityba vaikystėje gali pakenkti augimui ir atsiliepti galutiniam ūgiui. Mityba gimdoje ir pirmaisiais gyvenimo metais taip pat turi įtakos ūgiui, kurį pasieks vaikas".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.