Paprasta formulė: kokio ūgio bus jūsų vaikas

 (47)
Norėtumėte sužinoti, ar jūsų vaikas praaugs visa galva visus kitus ar liks už visus mažesnis? Yra paprasta (nors nebūtinai teisinga) matematinė lygtis, kuri gali padėti prognozuoti jūsų atžalos ūgį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Formulė, kuri naudojama nuo aštunto praėjusio amžiaus dešimtmečio, buvo atskleista leidinyje „New York Times". Pagal ją, vaikas (su labai maža paklaida) užauga iki savo tėvų ūgių vidurkio.

Kaip apskaičiuoti?

Berniukai: sudėkite abiejų tėvų ūgius ir pridėkite 13 centimetrų, tada padalinkite iš dviejų.

Mergaitės: sudėkite abiejų tėvų ūgius, tada atimkite 13 centimetrų ir padalinkite iš dviejų.

Jeigu skirtumas tarp tėvų ūgių labai didelis, tuomet reikia taikyti ne šią, o kur kas sudėtingesnę formulę.

Neverta pasikliauti aklai

Šios prognozės jokiu būdu nėra šimtu procentu patikimos, nes žmogaus ūgį nulemia ir tokie aplinkos veiksniai kaip mityba.

Manoma, kad genetikai tenka nuo 60 iki 80 procentų atsakomybės už galutinį žmogaus ūgį. 2000 metais buvo atliktas tyrimas su 8798 poromis Suomijos dvynių ir paaiškėjo, kad genetika lėmė 78 procentus suaugusių vyrų ir apie 75 procentus moterų ūgio.

Vis dėlto, kaip visi žinome, ne visi tai pačiai porai gimę vaikai yra vienodo ūgio. Mokslas rodo, kad jaunesni vaikai turi polinkį būti mažesnio ūgio nei vyresni jų broliai ar seserys.

Dar vienas populiarus ūgio spėjimo metodas

Kitas populiarus ūgio spėjimo metodas yra padvigubinti berniuko ūgį kai jam yra dveji, o mergaitės – kai jai pusantrų metų. Dauguma vaikų suaugę nukrypsta nuo šio skaičiaus iki dešimties centimetrų ribose.

Profesorius Davidas Ravine'as iš Vakarų Australijos instituto Medicinos tyrimų centro šią formulę pakomentavo taip: „Grubi taisyklė byloja, kad suaugusio žmogaus ūgis pakankamai tiksliai prognozuojamas padvigubinus jo ūgį būnant dvejų. Įtakos mūsų ūgiui turi daug genų. Paprastai žmogaus ūgis atspindi jo tėvų ūgius. Taip pat daug įtakos gali turėti aplinka. Pavyzdžiui, prasta mityba vaikystėje gali pakenkti augimui ir atsiliepti galutiniam ūgiui. Mityba gimdoje ir pirmaisiais gyvenimo metais taip pat turi įtakos ūgiui, kurį pasieks vaikas".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.