Patarimai labai pavargusiai mamai

 (4)
Pervargusi mama ne visada pati supranta, kad jai reikia pagalbos. Gerai, jei pirmuosius jos „perdegimo“ požymius pastebi artimieji. O jei ne? Siūlome keletą patarimų nuo vaikų auginimo pavargusioms mamoms. Jei ne visi, tai bent vienas ar kitas tiks būtent jums.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Raskite veiklą, kuri būtų įdomi tik jums, kaip žmogui, profesionalui, ir kuri neleistų virsti priedu prie vaikų. Nesiūlome visos dienos universitete ar biure. Užsirašykite į kursus internetu, susiraskite papildomo darbo – net jei skirsite tam valandą per dieną, pasijusite geriau.

Neįklimpkite socialiniuose tinkluose, verčiau skaitykite, žiūrėkite gerus filmus ir serialus. Tai galima daryti maitinant vaiką krūtimi, o einant pasivaikščioti – klausyti audioknygų.

Lepinkite save. Leiskite sau manikiūrą, apsipirkti. Galiausiai nusipirkite šokoladą ir pati suvalgykite. Milijonai motinų užkimba ant meškerės „vaikams – tai, kas geriausia ir brangiausia". Iš tiesų vaikui labiausiai reikia sveikos ir laimingos mamos, o skirtumo tarp pigaus ir brangaus kombinezono jis nepastebės.

Nesistenkite būti idealia šeimininke. Netapsite prasta, jei pasisamdysite auklę ar namų šeimininkę, o pati praleisite laisvą laiką su vaikais arba pailsėsite. Na, arba tiesiog susitaikykite su nešvariomis grindimis, jei šiandien neturite nuotaikos ar jėgų.

Gaminkite dviem dienoms. Vakarykščiai kotletai nepakenks jūsų ir jūsų vyro sveikatai, priešingai nei neišsimiegojimas ir nervų išsekimas. Ir mažiau skaitykite apie pagamintų košių žalą vaikams.

Nesidrovėkite paprašyti pagalbos vyro, mamos, anytos, sesės, draugės. Net artimiesiems ne visada aišku, ką reikia daryti.

Leiskite laiką viena ar su draugais tik be vaikų – bent pora valandų kas dvi savaites. Pasinaudokite visomis progomis atsipalaiduoti, atitrūkti – net jei tai bus vonia su putomis, kai vaikai miega. Stenkitės paįvairinti pasivaikščiojimus su vaikais. Vietoj žaidimų aikštelės nueikite į zoologijos sodą, botanikos sodą ar atraskite naują maršrutą pasivaikščiojimui.

Leiskite laiką su vyru. Tai gali būti vakarienė su žvakėmis, sporto rungtynių aptarimas ar net stalo žaidimas – viskas, kas atitrauks jus nuo pokalbių apie buitį, vaikus, ir suteiks progų naujai pažvelgti vienas į kitą.

Filtruokite informaciją. Nežiūrėkite kriminalinių naujienų, geriau mielas humoro serialas nei gilus, bet nuobodus dramos filmas.

Venkite konfliktų. Manote, kad pardavėjas įžūliai elgiasi, o močiutė parke mestelėjo netinkamą pastabą? Mandagiai, bet tvirtai pareikškite savo nuomonę. Situacija neduoda ramybės? Paleiskite ją. Nesigardžiuokite, neaptarinėkite, jei pasakojate, pasakokite trumpai, emociškai neįsitraukdama ir iš naujo neišgyvendama. Kartokite lyg mantrą: „Esu rami."

Atsiminkite – esate pati už save atsakinga. Niekas (net ir vaikai) neįvertins jūsų aukos. Visi vertins jūsų darbą kaip savaime suprantamą dalyką. Darykite tik tai, kam pakanka jėgų. Nereikia virti barščių, turint temperatūros.

Keliaukite. Visų biudžetai skirtingi, bet net išvyka į gretimą miestą (ar kitą rajoną) – nuotykis, naujos emocijos ir pasikeitę vaizdai.

Nelyginkite savęs su vaikų neturinčiais žmonėmis. Skaudu žiūrėti, kaip buvę kurso draugai kyla karjeros laiptais ir kelis kartus per metus važiuoja atostogų, o savaitgaliais eina į parodas ir į kiną (ir žinoma, fotografuojasi ir dalinasi nuotraukomis instagrame)? Taip, dabar jūsų gyvenimas pasikeitė, bet vaikai auga, taigi galėsite atsigriebti už prarastą laiką.

Vykite šalin kaltės jausmą. Jūs – geriausia mama savo vaikui, jūs jį rengiate, maitinate, rūpinatės jo sveikata, kalbatės su juo, bučiuojate ir apkabinate. Jau to visiškai pakanka.

Visur stenkitės įžvelgti gerų dalykų, dažniau šypsokitės, žiūrėkite į veidrodį. Net jei jūsų baterija – ties nuliu, tai daro stebuklus, pozityvas traukia pozityvą. Mokykitės džiaugtis smulkmenomis – geru oru, šmaikščia mažylio išdaiga, gardžiu pyragu. Tada atsiras vis daugiau priežasčių džiaugtis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Vaiko raida nuo gimimo iki metų: ką jis moka ir kokie žaislai tinka

Neretai tėvai domisi, kokius žaislus pirkti ir ką žaisti su kūdikiais nuo gimimo. Vaikų raidos specialistai pabrėžia, kad naujagimius ir kūdikius labiausiai ugdo artimųjų meilė, švelnumas, rūpestis, buvimas šalia.

Vaikas nuo gimimo iki 3 metų: kokių žaislų jam reikia

Renkant žaislus patiems mažiausiems svarbu atsižvelgti į tai, kad jie būtų ne tik saugūs, kokybiški, bet ir atitiktų mažylio amžių. Apžvelkime kūdikio raidą nuo gimimo iki trejų metų ir tai, kokie žaislai jam tinkamiausi.

Per 9 paras iš tėvų paimta 90 vaikų

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi

Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Dažniausios priežastys, kodėl vaikas neramiai miega ir pagalba jam

Mamos nevalgiems ir miegoti nenorintiems mažiesiems dažnai kartoja: nevalgysi/nemiegosi - neaugsi. Tai moksliškai pagrįsta tiesa. Tačiau būna atvejų, kai miegas „neateina"dėl objektyvių priežasčių.

Ar po cezario pjūvio gimę vaikai skiriasi nuo natūraliu būdu gimusių bendraamžių

Ar skiriasi tokie vaikučiai nuo bendraamžių, į pasaulį atėjusių po natūralaus gimdymo?

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.