Patarimai labai pavargusiai mamai

 (4)
Pervargusi mama ne visada pati supranta, kad jai reikia pagalbos. Gerai, jei pirmuosius jos „perdegimo“ požymius pastebi artimieji. O jei ne? Siūlome keletą patarimų nuo vaikų auginimo pavargusioms mamoms. Jei ne visi, tai bent vienas ar kitas tiks būtent jums.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Raskite veiklą, kuri būtų įdomi tik jums, kaip žmogui, profesionalui, ir kuri neleistų virsti priedu prie vaikų. Nesiūlome visos dienos universitete ar biure. Užsirašykite į kursus internetu, susiraskite papildomo darbo – net jei skirsite tam valandą per dieną, pasijusite geriau.

Neįklimpkite socialiniuose tinkluose, verčiau skaitykite, žiūrėkite gerus filmus ir serialus. Tai galima daryti maitinant vaiką krūtimi, o einant pasivaikščioti – klausyti audioknygų.

Lepinkite save. Leiskite sau manikiūrą, apsipirkti. Galiausiai nusipirkite šokoladą ir pati suvalgykite. Milijonai motinų užkimba ant meškerės „vaikams – tai, kas geriausia ir brangiausia". Iš tiesų vaikui labiausiai reikia sveikos ir laimingos mamos, o skirtumo tarp pigaus ir brangaus kombinezono jis nepastebės.

Nesistenkite būti idealia šeimininke. Netapsite prasta, jei pasisamdysite auklę ar namų šeimininkę, o pati praleisite laisvą laiką su vaikais arba pailsėsite. Na, arba tiesiog susitaikykite su nešvariomis grindimis, jei šiandien neturite nuotaikos ar jėgų.

Gaminkite dviem dienoms. Vakarykščiai kotletai nepakenks jūsų ir jūsų vyro sveikatai, priešingai nei neišsimiegojimas ir nervų išsekimas. Ir mažiau skaitykite apie pagamintų košių žalą vaikams.

Nesidrovėkite paprašyti pagalbos vyro, mamos, anytos, sesės, draugės. Net artimiesiems ne visada aišku, ką reikia daryti.

Leiskite laiką viena ar su draugais tik be vaikų – bent pora valandų kas dvi savaites. Pasinaudokite visomis progomis atsipalaiduoti, atitrūkti – net jei tai bus vonia su putomis, kai vaikai miega. Stenkitės paįvairinti pasivaikščiojimus su vaikais. Vietoj žaidimų aikštelės nueikite į zoologijos sodą, botanikos sodą ar atraskite naują maršrutą pasivaikščiojimui.

Leiskite laiką su vyru. Tai gali būti vakarienė su žvakėmis, sporto rungtynių aptarimas ar net stalo žaidimas – viskas, kas atitrauks jus nuo pokalbių apie buitį, vaikus, ir suteiks progų naujai pažvelgti vienas į kitą.

Filtruokite informaciją. Nežiūrėkite kriminalinių naujienų, geriau mielas humoro serialas nei gilus, bet nuobodus dramos filmas.

Venkite konfliktų. Manote, kad pardavėjas įžūliai elgiasi, o močiutė parke mestelėjo netinkamą pastabą? Mandagiai, bet tvirtai pareikškite savo nuomonę. Situacija neduoda ramybės? Paleiskite ją. Nesigardžiuokite, neaptarinėkite, jei pasakojate, pasakokite trumpai, emociškai neįsitraukdama ir iš naujo neišgyvendama. Kartokite lyg mantrą: „Esu rami."

Atsiminkite – esate pati už save atsakinga. Niekas (net ir vaikai) neįvertins jūsų aukos. Visi vertins jūsų darbą kaip savaime suprantamą dalyką. Darykite tik tai, kam pakanka jėgų. Nereikia virti barščių, turint temperatūros.

Keliaukite. Visų biudžetai skirtingi, bet net išvyka į gretimą miestą (ar kitą rajoną) – nuotykis, naujos emocijos ir pasikeitę vaizdai.

Nelyginkite savęs su vaikų neturinčiais žmonėmis. Skaudu žiūrėti, kaip buvę kurso draugai kyla karjeros laiptais ir kelis kartus per metus važiuoja atostogų, o savaitgaliais eina į parodas ir į kiną (ir žinoma, fotografuojasi ir dalinasi nuotraukomis instagrame)? Taip, dabar jūsų gyvenimas pasikeitė, bet vaikai auga, taigi galėsite atsigriebti už prarastą laiką.

Vykite šalin kaltės jausmą. Jūs – geriausia mama savo vaikui, jūs jį rengiate, maitinate, rūpinatės jo sveikata, kalbatės su juo, bučiuojate ir apkabinate. Jau to visiškai pakanka.

Visur stenkitės įžvelgti gerų dalykų, dažniau šypsokitės, žiūrėkite į veidrodį. Net jei jūsų baterija – ties nuliu, tai daro stebuklus, pozityvas traukia pozityvą. Mokykitės džiaugtis smulkmenomis – geru oru, šmaikščia mažylio išdaiga, gardžiu pyragu. Tada atsiras vis daugiau priežasčių džiaugtis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (1)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!

Kaip pastebėti, kad atsilieka vaiko kalbos raida ir jam reikia pagalbos

Kada turi pradėti kalbėti ir kaip vaikas mokosi kalbos? Kada sunerimti ir kreiptis į logopedą?

Pats nereikalingiausias daiktas auginant vaikus yra... (1)

Šiuo metu prekybos centrai ir elektroninės parduotuvės siūlo daugybę daiktų, skirtų padėti auginti vaikus.

Kaip vaiko kalbos raidai gali padėti tėvai: interviu su logopede

Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė Diana Jazukevičienė, pastebėjusi tėvų poreikį ieškoti informacijos internete, sukūrė specialų puslapį, kuriame nemokamai dalijasi patarimais bei lavinančiomis užduotimis.

Vaikas miega su tėvais vienoje lovoje: psichologės komentaras (2)

Į šeimą atkeliavę maži žmogučiai užvaldo ne tik tėvų protą, mintis, jausmus, bet neretai užkariauja ir tėvų lovas. O kai kurie jų tėvų miegamuosiuose lieka ilgam.

Įvardijo, kiek didės vaiko pinigai nuo kitų metų

Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras (1)

„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.

Vaikas su ašaromis eina į darželį: psichologės patarimai šeimai (3)

Beveik dviejų metų dukrytę auginanti šeima, pradėjusi leisti mažylę į darželį, susidūrė su adaptacijos, ligų ir pertraukų problemomis. Ką susirūpinusiai mamai patars specialistė?