Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pilvo masažas ir mankšta

Kad pilvo raumenys atsipalaiduotų ir iš žarnyno lengviau išeitų dujos, keletą minučių pilvą švelniai, vos paspausdama, glostykite laikrodžio rodyklės kryptimi. Tada kojas per keliukus sulenkite, prispauskite prie pilvuko, palaikykite ir vėl ištieskite (keletą kartų). Kaip taisyklingai atlikti pilvo masažą ir mankštelę, turėtų parodyti vaikutį gydanti gydytoja ar slaugos darbuotoja. Masažą atlikite šiltomis rankomis, šaltos vaikučiui gali nepatikti.

Apie kūdikių pilvo pūtimą sklando daugybė mitų. Kokie jų yra pramanai, o kuriais tikėti verta? Skaitykite apie tai mūsų parengtą straipsnį „Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą“.

Guldymas ant pilvo

Keisdama sauskelnes ar iki maitinimo likus 20 minučių, kūdikį paguldykite ant pilvuko. Tai stiprina pilvo raumenis. Gelbsti ir kitas būdas. Paguldykite vaiką ant savo rankos taip, kad galvą būtų delne, o liemuo - ant dilbio, ir pasūpuokite arba panešiokite. Pilvas remiasi į ranką, spaudžiami raumenys pradeda judėti ir pasišalina dujos, o skraidinamas ir nešiojamas vaikelis nurimsta. Negalima ant pilvuko guldyti ką tik pamaitinto vaikelio, nes gali atpilti, geriau palaukti nors pusvalandį.

Pilvas prie pilvo

Kūdikį paguldykite pilvuku žemyn ant savo pilvo. Jausdamas, kaip jis ramiai dirba, vaikelio žarnynas gaus „pavyzdį", kaip reikia dirbti. Be to, vaikui jūsų žarnyno judesiai ir garsai yra įprasti, girdėti dar gyvenant įsčiose, todėl juos jausdamas greičiau nurims. Jei mama labai sunerimusi, pavargusi, gali padėti tėtis.

Kartais pilvo skausmas gali signalizuoti apie rimtas problemas. Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Skauda pilvą: priežastis gali būti netikėta“.

Maudynės

Šiltame vandenyje gerai atsipalaiduoja pilvo raumenys, nurimsta žarnyno spazmai. Tad kūdikį paplukdykite vonioje arba užsirašykite į baseiną kūdikiams.

Vaistai

Lašiukų nuo pilvo pūtimo yra įvairių. Vaistų poveikis įvairus, todėl juos pirkdama atidžiai perskaitykite informacinį lapelį. Girdant vienais reikia žinoti vaikučio svorį, kitų poveikis ilgesnis, bet atsiranda vėliau, nei sugirdžius kitokių vaistukų.

Gydytojo konsultacija

Jei kūdikiui skauda pilvuką dėl refliukso, jis gausiai atpylinėja, tuomet pilvuko dieglius reikia malšinti dar kitokiais vaistais. Dėl jų pasitarkite su gydytoju.

Kartais būna taip, kad vaikui skauda pilvą, bet jokios priežasties gydytojas neranda. Interviu su psichologe apie tai, kad kartais pilvo skausmą reikia gydyti ne gydytojui, o psichologui. Straipsnis „Vaikui skauda, bet priežasties nėra".

Arbata

Nors specialių arbatėlių, malšinančių pilvuko skausmą, yra apstu, medikai sutaria, kad jos mažai padeda. Be to, išgerta arbata mažina norą gerti pienuko, nors tai svarbiausias kūdikio maistas. Silpnos arbatos galite pasiūlyti keliaujant, kai nėra sąlygų žindyti, ir jau po valgio. Jei nutarėte jas išbandyti, rinkitės arbatėlę su pankoliu, nes nuo kmynų gali užkietėti kūdikio viduriai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.