Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pilvo masažas ir mankšta

Kad pilvo raumenys atsipalaiduotų ir iš žarnyno lengviau išeitų dujos, keletą minučių pilvą švelniai, vos paspausdama, glostykite laikrodžio rodyklės kryptimi. Tada kojas per keliukus sulenkite, prispauskite prie pilvuko, palaikykite ir vėl ištieskite (keletą kartų). Kaip taisyklingai atlikti pilvo masažą ir mankštelę, turėtų parodyti vaikutį gydanti gydytoja ar slaugos darbuotoja. Masažą atlikite šiltomis rankomis, šaltos vaikučiui gali nepatikti.

Apie kūdikių pilvo pūtimą sklando daugybė mitų. Kokie jų yra pramanai, o kuriais tikėti verta? Skaitykite apie tai mūsų parengtą straipsnį „Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą“.

Guldymas ant pilvo

Keisdama sauskelnes ar iki maitinimo likus 20 minučių, kūdikį paguldykite ant pilvuko. Tai stiprina pilvo raumenis. Gelbsti ir kitas būdas. Paguldykite vaiką ant savo rankos taip, kad galvą būtų delne, o liemuo - ant dilbio, ir pasūpuokite arba panešiokite. Pilvas remiasi į ranką, spaudžiami raumenys pradeda judėti ir pasišalina dujos, o skraidinamas ir nešiojamas vaikelis nurimsta. Negalima ant pilvuko guldyti ką tik pamaitinto vaikelio, nes gali atpilti, geriau palaukti nors pusvalandį.

Pilvas prie pilvo

Kūdikį paguldykite pilvuku žemyn ant savo pilvo. Jausdamas, kaip jis ramiai dirba, vaikelio žarnynas gaus „pavyzdį", kaip reikia dirbti. Be to, vaikui jūsų žarnyno judesiai ir garsai yra įprasti, girdėti dar gyvenant įsčiose, todėl juos jausdamas greičiau nurims. Jei mama labai sunerimusi, pavargusi, gali padėti tėtis.

Kartais pilvo skausmas gali signalizuoti apie rimtas problemas. Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Skauda pilvą: priežastis gali būti netikėta“.

Maudynės

Šiltame vandenyje gerai atsipalaiduoja pilvo raumenys, nurimsta žarnyno spazmai. Tad kūdikį paplukdykite vonioje arba užsirašykite į baseiną kūdikiams.

Vaistai

Lašiukų nuo pilvo pūtimo yra įvairių. Vaistų poveikis įvairus, todėl juos pirkdama atidžiai perskaitykite informacinį lapelį. Girdant vienais reikia žinoti vaikučio svorį, kitų poveikis ilgesnis, bet atsiranda vėliau, nei sugirdžius kitokių vaistukų.

Gydytojo konsultacija

Jei kūdikiui skauda pilvuką dėl refliukso, jis gausiai atpylinėja, tuomet pilvuko dieglius reikia malšinti dar kitokiais vaistais. Dėl jų pasitarkite su gydytoju.

Kartais būna taip, kad vaikui skauda pilvą, bet jokios priežasties gydytojas neranda. Interviu su psichologe apie tai, kad kartais pilvo skausmą reikia gydyti ne gydytojui, o psichologui. Straipsnis „Vaikui skauda, bet priežasties nėra".

Arbata

Nors specialių arbatėlių, malšinančių pilvuko skausmą, yra apstu, medikai sutaria, kad jos mažai padeda. Be to, išgerta arbata mažina norą gerti pienuko, nors tai svarbiausias kūdikio maistas. Silpnos arbatos galite pasiūlyti keliaujant, kai nėra sąlygų žindyti, ir jau po valgio. Jei nutarėte jas išbandyti, rinkitės arbatėlę su pankoliu, nes nuo kmynų gali užkietėti kūdikio viduriai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Populiariausi vaikų vardai JAV: kai kurie mėgstami ir Lietuvoje

Tęsiame temą apie populiariausius naujagimių vardus kitose šalyse ir šįkart žvalgomės po JAV.

Kokio ūgio ir svorio gimsta berniukai, o kokio – mergaitės

Sakoma, kad mergaitės anksčiau nei berniukai pradeda vaikščioti ir kalbėti, bet berniukai greičiau auga. Kiek čia tiesos?

Siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas (2)

Siekiant pagerinti demografinę padėtį, siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas.

5 patarimai, kad vaikas lengvai užmigtų ir miegotų naktį nepribusdamas

Susilaukus vaiko, daugelio dalykų tėvams tenka mokytis nuo nulio: kaip kūdikį prausti, maitinti, migdyti ir kt.

Vaiko raida nuo gimimo iki metų: ką jis moka ir kokie žaislai tinka

Neretai tėvai domisi, kokius žaislus pirkti ir ką žaisti su kūdikiais nuo gimimo. Vaikų raidos specialistai pabrėžia, kad naujagimius ir kūdikius labiausiai ugdo artimųjų meilė, švelnumas, rūpestis, buvimas šalia.

Vaikas nuo gimimo iki 3 metų: kokių žaislų jam reikia

Renkant žaislus patiems mažiausiems svarbu atsižvelgti į tai, kad jie būtų ne tik saugūs, kokybiški, bet ir atitiktų mažylio amžių. Apžvelkime kūdikio raidą nuo gimimo iki trejų metų ir tai, kokie žaislai jam tinkamiausi.

Per 9 paras iš tėvų paimta 90 vaikų

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi

Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Dažniausios priežastys, kodėl vaikas neramiai miega ir pagalba jam

Mamos nevalgiems ir miegoti nenorintiems mažiesiems dažnai kartoja: nevalgysi/nemiegosi - neaugsi. Tai moksliškai pagrįsta tiesa. Tačiau būna atvejų, kai miegas „neateina"dėl objektyvių priežasčių.

Ar po cezario pjūvio gimę vaikai skiriasi nuo natūraliu būdu gimusių bendraamžių

Ar skiriasi tokie vaikučiai nuo bendraamžių, į pasaulį atėjusių po natūralaus gimdymo?

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.