Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pilvo masažas ir mankšta

Kad pilvo raumenys atsipalaiduotų ir iš žarnyno lengviau išeitų dujos, keletą minučių pilvą švelniai, vos paspausdama, glostykite laikrodžio rodyklės kryptimi. Tada kojas per keliukus sulenkite, prispauskite prie pilvuko, palaikykite ir vėl ištieskite (keletą kartų). Kaip taisyklingai atlikti pilvo masažą ir mankštelę, turėtų parodyti vaikutį gydanti gydytoja ar slaugos darbuotoja. Masažą atlikite šiltomis rankomis, šaltos vaikučiui gali nepatikti.

Apie kūdikių pilvo pūtimą sklando daugybė mitų. Kokie jų yra pramanai, o kuriais tikėti verta? Skaitykite apie tai mūsų parengtą straipsnį „Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą“.

Guldymas ant pilvo

Keisdama sauskelnes ar iki maitinimo likus 20 minučių, kūdikį paguldykite ant pilvuko. Tai stiprina pilvo raumenis. Gelbsti ir kitas būdas. Paguldykite vaiką ant savo rankos taip, kad galvą būtų delne, o liemuo - ant dilbio, ir pasūpuokite arba panešiokite. Pilvas remiasi į ranką, spaudžiami raumenys pradeda judėti ir pasišalina dujos, o skraidinamas ir nešiojamas vaikelis nurimsta. Negalima ant pilvuko guldyti ką tik pamaitinto vaikelio, nes gali atpilti, geriau palaukti nors pusvalandį.

Pilvas prie pilvo

Kūdikį paguldykite pilvuku žemyn ant savo pilvo. Jausdamas, kaip jis ramiai dirba, vaikelio žarnynas gaus „pavyzdį", kaip reikia dirbti. Be to, vaikui jūsų žarnyno judesiai ir garsai yra įprasti, girdėti dar gyvenant įsčiose, todėl juos jausdamas greičiau nurims. Jei mama labai sunerimusi, pavargusi, gali padėti tėtis.

Kartais pilvo skausmas gali signalizuoti apie rimtas problemas. Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Skauda pilvą: priežastis gali būti netikėta“.

Maudynės

Šiltame vandenyje gerai atsipalaiduoja pilvo raumenys, nurimsta žarnyno spazmai. Tad kūdikį paplukdykite vonioje arba užsirašykite į baseiną kūdikiams.

Vaistai

Lašiukų nuo pilvo pūtimo yra įvairių. Vaistų poveikis įvairus, todėl juos pirkdama atidžiai perskaitykite informacinį lapelį. Girdant vienais reikia žinoti vaikučio svorį, kitų poveikis ilgesnis, bet atsiranda vėliau, nei sugirdžius kitokių vaistukų.

Gydytojo konsultacija

Jei kūdikiui skauda pilvuką dėl refliukso, jis gausiai atpylinėja, tuomet pilvuko dieglius reikia malšinti dar kitokiais vaistais. Dėl jų pasitarkite su gydytoju.

Kartais būna taip, kad vaikui skauda pilvą, bet jokios priežasties gydytojas neranda. Interviu su psichologe apie tai, kad kartais pilvo skausmą reikia gydyti ne gydytojui, o psichologui. Straipsnis „Vaikui skauda, bet priežasties nėra".

Arbata

Nors specialių arbatėlių, malšinančių pilvuko skausmą, yra apstu, medikai sutaria, kad jos mažai padeda. Be to, išgerta arbata mažina norą gerti pienuko, nors tai svarbiausias kūdikio maistas. Silpnos arbatos galite pasiūlyti keliaujant, kai nėra sąlygų žindyti, ir jau po valgio. Jei nutarėte jas išbandyti, rinkitės arbatėlę su pankoliu, nes nuo kmynų gali užkietėti kūdikio viduriai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (1)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!

Kaip pastebėti, kad atsilieka vaiko kalbos raida ir jam reikia pagalbos

Kada turi pradėti kalbėti ir kaip vaikas mokosi kalbos? Kada sunerimti ir kreiptis į logopedą?

Pats nereikalingiausias daiktas auginant vaikus yra... (1)

Šiuo metu prekybos centrai ir elektroninės parduotuvės siūlo daugybę daiktų, skirtų padėti auginti vaikus.

Kaip vaiko kalbos raidai gali padėti tėvai: interviu su logopede

Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė Diana Jazukevičienė, pastebėjusi tėvų poreikį ieškoti informacijos internete, sukūrė specialų puslapį, kuriame nemokamai dalijasi patarimais bei lavinančiomis užduotimis.

Vaikas miega su tėvais vienoje lovoje: psichologės komentaras (2)

Į šeimą atkeliavę maži žmogučiai užvaldo ne tik tėvų protą, mintis, jausmus, bet neretai užkariauja ir tėvų lovas. O kai kurie jų tėvų miegamuosiuose lieka ilgam.

Įvardijo, kiek didės vaiko pinigai nuo kitų metų

Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras (1)

„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.

Vaikas su ašaromis eina į darželį: psichologės patarimai šeimai (4)

Beveik dviejų metų dukrytę auginanti šeima, pradėjusi leisti mažylę į darželį, susidūrė su adaptacijos, ligų ir pertraukų problemomis. Ką susirūpinusiai mamai patars specialistė?