Rugsėjo mėnesį yra trys neeilinės dienos – 9, 19 ir 21

Kai šeimos planuoja pagausėjimą, jos iš anksto apgalvoja, kokiu metų laiku gims būsimasis vaikelis. Jeigu paklaustumėte JAV dirbančių pedagogų, kuo jiems ypatingas rugsėjis, daugelis atsakytų, kad būtent šį mėnesį yra švenčiama daugiausia vaikų gimtadienių.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taip, taip, rugsėjis yra tas mėnuo, kai švenčiama daugiausia gimtadienių, rašo mother.ly portalas.

Šią tendenciją pirmą kartą pastebėjo žurnalistas Mattas Stilesas, pasigilinęs į 1994-2014 m. su gimimu susijusius statistinius duomenis, gautus iš JAV Nacionalinio sveikatos statistikos centro ir JAV socialinės apsaugos administracijos. Žurnalistas išsiaiškino, kad, jei tikėtume statistika, rugsėjo mėnesio vidurys yra pats populiariausias metas gimti.

Anot M. Stileso, dažniausios amerikiečių gimtadienių datos – rugsėjo 9, 19 ir 12. Maža to, 9 iš 10 populiariausių vaikų gimtadienio datų Jungtinėse Valstijose minimos taip pat rugsėjo mėn.

Kodėl gimdymo namams rugsėjo mėnuo tampa tikru darbymečiu?

Nors šios tendencijos priežastys nėra visiškai aiškios, vis tik kalendorius pateikia šokių tokių užuominų. Atmetę devynis mėnesius nuo rugsėjo 9 d. matome gruodžio 17 d. Nėra sudėtinga padaryti išvadą, kad šią dieną daugelis skiria apsikabinimams ir pasiruošimo šventiniam periodui darbams.

Jei vaikas gimė rugsėjo 19 d., kiaušialąstė turėjo būti apvaisinta maždaug gruodžio 27 d. Ši data dar iškalbingesnė: tai diena, skirta atsipalaiduoti šalia mylimo žmogaus po itin įtempto ir dažnai chaotiško Kalėdų maratono.

Atlikti tyrimai rodo, kad Kalėdų periodo populiarumas vertinant pastojimus biologine prasme artimas atostogų fenomenui.

Įdomu pastebėti, kaip teigia M. Stilesas, kad dažniausiai pastojimo dienomis tampančios datos itin nepopuliarios gimdymų atžvilgiu. „Rečiausiai gimimo dienomis tampančios datos – Kūčios, Kalėdos ir Naujųjų metų diena, – konstatavo jis. – Nėra populiari ir Padėkos diena. Liepos 4-oji atsidūrusi sąrašo pabaigoje."

Viena iš akivaizdžiausių priežasčių, kodėl žiemos švenčių laikotarpiu gimsta mažiausiai vaikų, - tai medicininių intervencijų (cezario pjūvių, gimdymo skatinimų ir pan.) numatymo šventinėms dienoms retumas. Paprastai tokios iš anksto planuojamos medicininės intervencijos numatomos ne švenčių dienomis.

Vis dėlto Valentino dieną medikai būna linkę pasidarbuoti iš peties: tai vienintelė šventinė diena, kai gimsta palyginti nemažai mažylių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Vaikas kategoriškai atsisako sėstis ant naktipuodžio: psichologės komentaras (2)

Trejų metų vaiką auginanti mama nerimauja, kad jos duktė niekaip neatsisako sauskelnių. Savo laiške skaitytoja rašo išbandžiusi daug būdų ir visi nepadėjo. Ką mamai patars specialistė?

Viena iš priežasčių, kodėl kūdikiai prastai miega naktimis

Kūdikio verksmas naktį iš vėžių gali išmušti net ir ramiausią mamą. Ypač kai mažylis dieną saldžiai miega, o naktį verčia apie jį šokinėti. Kodėl supainioja dieną su naktimi?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Padėkite, auginu neramų vaiką, kuris niekada neužmiega pats (15)

Kūdikį auginanti mama teiraujasi specialisto pagalbos, kaip jai išmokyti vaikelį užmigti greičiau ir paprasčiau. Nes dabar jis užmiega vienu būdu - tik mamai kartu su juo šokinėjant ant kamuolio.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kodėl kai kurie tėvai nuskuta savo mažiems vaikams plaukus

Yra žmonių, manančių, kad pirmuosius vaiko plaukus reikia nuskusti, tada esą jie ataugs vešlesni ir stipresni. Tiesa tai ar pramanai? Iš kur atsirado toks paprotys?

Kodėl vaikas nenori tuštintis į tualetą, nors šlapinasi be problemų

Skaitytoja klausia patarimo apie tai, kaip pripratinti vaiką tuštintis į tualetą. Sauskelnių jis atsisakė prieš pusmetį, tačiau "tualeto reikalai" vis dar šlubuoja.

Skaitytoja: kaip ištverti vaiko isterikavimus ir kritimą ant žemės ko nors negavus (3)

Trejų metų dukrytę auginanti mama prisipažįsta sunkiai susitvarkanti su mažylės isterijos priepuoliais. Ką jai patars specialistė?

Birutė: vaikas nemėgsta savo močiutės, tiesiog bėga nuo jos – ką daryti? (26)

Mama klausia specialistų patarimo: ką daryti, jei sūnus nemėgsta močiutės ir nenori su ja pasilikti. Močiutę tai liūdina, mama irgi jaučiasi nepatogiai. Gal yra išeitis?

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

Rugsėjo mėnesį yra trys neeilinės dienos – 9, 19 ir 21

Kai šeimos planuoja pagausėjimą, jos iš anksto apgalvoja, kokiu metų laiku gims būsimasis vaikelis. Jeigu paklaustumėte JAV dirbančių pedagogų, kuo jiems ypatingas rugsėjis, daugelis atsakytų, kad būtent šį mėnesį yra švenčiama daugiausia vaikų gimtadienių.

Kaip sužinoti, kokio ūgio užaugęs bus jūsų vaikas (3)

Kažin, kokio ūgio bus mano vaikas? Taip savęs klausia ne vieni mažylio susilaukę tėvai. Preliminarų vaiko ūgį užaugus galima sužinoti atlikus kelis matematinius veiksmus.

Neramaus kūdikio košmaras, arba ko niekada nesupras tie, kam su vaiku lengva (67)

Mano mergaitei jau metukai. Ir pagaliau drįstu parašyti apie pirmojo pusmečio išgyvenimus, auginant reiklią nuolatiniam dėmesiui, itin neramią dukrytę. Pirmasis mudviejų pusmetis buvo mano didžiausias fizinių jėgų ir emocinės pusiausvyros išbandymas.

Kad vardas atneštų sėkmę gyvenime, svarbu kai ką žinoti (5)

Egzistuoja daugybė veiksnių, darančių poveikį žmogaus likimui. Vardas – dažnai toli gražu ne patį nereikšmingiausią vaidmenį atliekantis veiksnys.

Vaikai, kuriems nebus lengva gyvenime: kaip padėti gali tėvai

Vaikai krykštauja, žaidžia, o jis stovi vienas ir stebi arba ramiai sau piešia įsispraudęs kamputyje. Ar sunerimti tėvams? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.