www.tavovaikas.lt
2017 m. rugsėjo 7 d. 00:03
Taip, taip, rugsėjis yra tas mėnuo, kai švenčiama daugiausia gimtadienių, rašo mother.ly portalas.
Šią tendenciją pirmą kartą pastebėjo žurnalistas Mattas Stilesas, pasigilinęs į 1994-2014 m. su gimimu susijusius statistinius duomenis, gautus iš JAV Nacionalinio sveikatos statistikos centro ir JAV socialinės apsaugos administracijos. Žurnalistas išsiaiškino, kad, jei tikėtume statistika, rugsėjo mėnesio vidurys yra pats populiariausias metas gimti.
Anot M. Stileso, dažniausios amerikiečių gimtadienių datos – rugsėjo 9, 19 ir 12. Maža to, 9 iš 10 populiariausių vaikų gimtadienio datų Jungtinėse Valstijose minimos taip pat rugsėjo mėn.
Kodėl gimdymo namams rugsėjo mėnuo tampa tikru darbymečiu?
Nors šios tendencijos priežastys nėra visiškai aiškios, vis tik kalendorius pateikia šokių tokių užuominų. Atmetę devynis mėnesius nuo rugsėjo 9 d. matome gruodžio 17 d. Nėra sudėtinga padaryti išvadą, kad šią dieną daugelis skiria apsikabinimams ir pasiruošimo šventiniam periodui darbams.
Jei vaikas gimė rugsėjo 19 d., kiaušialąstė turėjo būti apvaisinta maždaug gruodžio 27 d. Ši data dar iškalbingesnė: tai diena, skirta atsipalaiduoti šalia mylimo žmogaus po itin įtempto ir dažnai chaotiško Kalėdų maratono.
Atlikti tyrimai rodo, kad Kalėdų periodo populiarumas vertinant pastojimus biologine prasme artimas atostogų fenomenui.
Įdomu pastebėti, kaip teigia M. Stilesas, kad dažniausiai pastojimo dienomis tampančios datos itin nepopuliarios gimdymų atžvilgiu. „Rečiausiai gimimo dienomis tampančios datos – Kūčios, Kalėdos ir Naujųjų metų diena, – konstatavo jis. – Nėra populiari ir Padėkos diena. Liepos 4-oji atsidūrusi sąrašo pabaigoje."
Viena iš akivaizdžiausių priežasčių, kodėl žiemos švenčių laikotarpiu gimsta mažiausiai vaikų, - tai medicininių intervencijų (cezario pjūvių, gimdymo skatinimų ir pan.) numatymo šventinėms dienoms retumas. Paprastai tokios iš anksto planuojamos medicininės intervencijos numatomos ne švenčių dienomis.
Vis dėlto Valentino dieną medikai būna linkę pasidarbuoti iš peties: tai vienintelė šventinė diena, kai gimsta palyginti nemažai mažylių.
Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.
Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?
VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.
Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?
Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.
Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.
Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.
Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.
Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.
Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.
Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.
Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.
Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.
Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.
DAUGIAU ⟩