Rugsėjo mėnesį yra trys neeilinės dienos – 9, 19 ir 21

Kai šeimos planuoja pagausėjimą, jos iš anksto apgalvoja, kokiu metų laiku gims būsimasis vaikelis. Jeigu paklaustumėte JAV dirbančių pedagogų, kuo jiems ypatingas rugsėjis, daugelis atsakytų, kad būtent šį mėnesį yra švenčiama daugiausia vaikų gimtadienių.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taip, taip, rugsėjis yra tas mėnuo, kai švenčiama daugiausia gimtadienių, rašo mother.ly portalas.

Šią tendenciją pirmą kartą pastebėjo žurnalistas Mattas Stilesas, pasigilinęs į 1994-2014 m. su gimimu susijusius statistinius duomenis, gautus iš JAV Nacionalinio sveikatos statistikos centro ir JAV socialinės apsaugos administracijos. Žurnalistas išsiaiškino, kad, jei tikėtume statistika, rugsėjo mėnesio vidurys yra pats populiariausias metas gimti.

Anot M. Stileso, dažniausios amerikiečių gimtadienių datos – rugsėjo 9, 19 ir 12. Maža to, 9 iš 10 populiariausių vaikų gimtadienio datų Jungtinėse Valstijose minimos taip pat rugsėjo mėn.

Kodėl gimdymo namams rugsėjo mėnuo tampa tikru darbymečiu?

Nors šios tendencijos priežastys nėra visiškai aiškios, vis tik kalendorius pateikia šokių tokių užuominų. Atmetę devynis mėnesius nuo rugsėjo 9 d. matome gruodžio 17 d. Nėra sudėtinga padaryti išvadą, kad šią dieną daugelis skiria apsikabinimams ir pasiruošimo šventiniam periodui darbams.

Jei vaikas gimė rugsėjo 19 d., kiaušialąstė turėjo būti apvaisinta maždaug gruodžio 27 d. Ši data dar iškalbingesnė: tai diena, skirta atsipalaiduoti šalia mylimo žmogaus po itin įtempto ir dažnai chaotiško Kalėdų maratono.

Atlikti tyrimai rodo, kad Kalėdų periodo populiarumas vertinant pastojimus biologine prasme artimas atostogų fenomenui.

Įdomu pastebėti, kaip teigia M. Stilesas, kad dažniausiai pastojimo dienomis tampančios datos itin nepopuliarios gimdymų atžvilgiu. „Rečiausiai gimimo dienomis tampančios datos – Kūčios, Kalėdos ir Naujųjų metų diena, – konstatavo jis. – Nėra populiari ir Padėkos diena. Liepos 4-oji atsidūrusi sąrašo pabaigoje."

Viena iš akivaizdžiausių priežasčių, kodėl žiemos švenčių laikotarpiu gimsta mažiausiai vaikų, - tai medicininių intervencijų (cezario pjūvių, gimdymo skatinimų ir pan.) numatymo šventinėms dienoms retumas. Paprastai tokios iš anksto planuojamos medicininės intervencijos numatomos ne švenčių dienomis.

Vis dėlto Valentino dieną medikai būna linkę pasidarbuoti iš peties: tai vienintelė šventinė diena, kai gimsta palyginti nemažai mažylių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas

Siekiant pagerinti demografinę padėtį, siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas.

5 patarimai, kad vaikas lengvai užmigtų ir miegotų naktį nepribusdamas

Susilaukus vaiko, daugelio dalykų tėvams tenka mokytis nuo nulio: kaip kūdikį prausti, maitinti, migdyti ir kt.

Vaiko raida nuo gimimo iki metų: ką jis moka ir kokie žaislai tinka

Neretai tėvai domisi, kokius žaislus pirkti ir ką žaisti su kūdikiais nuo gimimo. Vaikų raidos specialistai pabrėžia, kad naujagimius ir kūdikius labiausiai ugdo artimųjų meilė, švelnumas, rūpestis, buvimas šalia.

Vaikas nuo gimimo iki 3 metų: kokių žaislų jam reikia

Renkant žaislus patiems mažiausiems svarbu atsižvelgti į tai, kad jie būtų ne tik saugūs, kokybiški, bet ir atitiktų mažylio amžių. Apžvelkime kūdikio raidą nuo gimimo iki trejų metų ir tai, kokie žaislai jam tinkamiausi.

Per 9 paras iš tėvų paimta 90 vaikų

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi

Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Dažniausios priežastys, kodėl vaikas neramiai miega ir pagalba jam

Mamos nevalgiems ir miegoti nenorintiems mažiesiems dažnai kartoja: nevalgysi/nemiegosi - neaugsi. Tai moksliškai pagrįsta tiesa. Tačiau būna atvejų, kai miegas „neateina"dėl objektyvių priežasčių.

Ar po cezario pjūvio gimę vaikai skiriasi nuo natūraliu būdu gimusių bendraamžių

Ar skiriasi tokie vaikučiai nuo bendraamžių, į pasaulį atėjusių po natūralaus gimdymo?

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.