Rugsėjo mėnesį yra trys neeilinės dienos – 9, 19 ir 21

Kai šeimos planuoja pagausėjimą, jos iš anksto apgalvoja, kokiu metų laiku gims būsimasis vaikelis. Jeigu paklaustumėte JAV dirbančių pedagogų, kuo jiems ypatingas rugsėjis, daugelis atsakytų, kad būtent šį mėnesį yra švenčiama daugiausia vaikų gimtadienių.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taip, taip, rugsėjis yra tas mėnuo, kai švenčiama daugiausia gimtadienių, rašo mother.ly portalas.

Šią tendenciją pirmą kartą pastebėjo žurnalistas Mattas Stilesas, pasigilinęs į 1994-2014 m. su gimimu susijusius statistinius duomenis, gautus iš JAV Nacionalinio sveikatos statistikos centro ir JAV socialinės apsaugos administracijos. Žurnalistas išsiaiškino, kad, jei tikėtume statistika, rugsėjo mėnesio vidurys yra pats populiariausias metas gimti.

Anot M. Stileso, dažniausios amerikiečių gimtadienių datos – rugsėjo 9, 19 ir 12. Maža to, 9 iš 10 populiariausių vaikų gimtadienio datų Jungtinėse Valstijose minimos taip pat rugsėjo mėn.

Kodėl gimdymo namams rugsėjo mėnuo tampa tikru darbymečiu?

Nors šios tendencijos priežastys nėra visiškai aiškios, vis tik kalendorius pateikia šokių tokių užuominų. Atmetę devynis mėnesius nuo rugsėjo 9 d. matome gruodžio 17 d. Nėra sudėtinga padaryti išvadą, kad šią dieną daugelis skiria apsikabinimams ir pasiruošimo šventiniam periodui darbams.

Jei vaikas gimė rugsėjo 19 d., kiaušialąstė turėjo būti apvaisinta maždaug gruodžio 27 d. Ši data dar iškalbingesnė: tai diena, skirta atsipalaiduoti šalia mylimo žmogaus po itin įtempto ir dažnai chaotiško Kalėdų maratono.

Atlikti tyrimai rodo, kad Kalėdų periodo populiarumas vertinant pastojimus biologine prasme artimas atostogų fenomenui.

Įdomu pastebėti, kaip teigia M. Stilesas, kad dažniausiai pastojimo dienomis tampančios datos itin nepopuliarios gimdymų atžvilgiu. „Rečiausiai gimimo dienomis tampančios datos – Kūčios, Kalėdos ir Naujųjų metų diena, – konstatavo jis. – Nėra populiari ir Padėkos diena. Liepos 4-oji atsidūrusi sąrašo pabaigoje."

Viena iš akivaizdžiausių priežasčių, kodėl žiemos švenčių laikotarpiu gimsta mažiausiai vaikų, - tai medicininių intervencijų (cezario pjūvių, gimdymo skatinimų ir pan.) numatymo šventinėms dienoms retumas. Paprastai tokios iš anksto planuojamos medicininės intervencijos numatomos ne švenčių dienomis.

Vis dėlto Valentino dieną medikai būna linkę pasidarbuoti iš peties: tai vienintelė šventinė diena, kai gimsta palyginti nemažai mažylių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.