Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis?

 (7)
Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikų susilaukusios moterys su šiais gyvenimo pokyčiais labai dažnai sulaukia ir nemažos kritiško požiūrio lavinos savo atžvilgiu - labai retai epitetai "supermama" ar "namų šeimininkė" reiškia ką nors gero. Tačiau jeigu vaikų neturintys žmonės žinotų, ką iš tiesų mes, mamos, kartais apie juos galvojame, nekęstų mūsų dvigubai.

Jei šiuo metu laukiatės, ir jūsų draugės jus guodžia – nebijok, gyvenimas beveik nepasikeis, jos labai begėdiškai jums meluoja. Jūsų gyvenimas tapus mama pasikeis negrįžtamai. Taip, gal ir galėsite kartas nuo karto palikti mažylį rūpestingai močiutei ar auklei, bet gali būti, kad tiesiog nebenorėsite.

Kad ir kokį įdomų gyvenimą būtume gyvenusios iki sulaukiant šeimos pagausėjimo, tapus mama kažkodėl pasikeičia požiūris į viską, kas jums buvo svarbu iki šiol. Vyrams to nesuprasti. Maniškis yra kategoriškai nusprendęs, kad moterims po gimdymo suskystėja protas. Tebūnie, galbūt jis netgi teisus. Matyt, gamta ne veltui mums "instaliavo" šį instinktą, kad tinkamai rūpintumėmės savo palikuonimis.

Neseniai mane bičiulės labai uoliai įkalbinėjo mergaitiškai lėkti pašildyti šonų kažkur į Viduržemio jūros pakrantę: "Negi nepažiūrės vyras tų vaikų keletą dienelių?", - sako jos. Mintyse dėlioju planą - teoriškai viskas kaip ir įmanoma, bet širdy labai keistas jausmas – aš niekur nenoriu.

Niekada gyvenime nebūčiau pagalvojusi, kad nebenorėsiu pasinerti į naktinį Vilniaus gyvenimą. Arba norėsiu labai retai. Tiesiog dėl nesuvokiamų priežasčių iki tol tokie svarbūs dalykai pasidaro paprasčiausiai beprasmiški. Kad ir kaip neromantiškai skambėtų, būnant mama net penkiasdešimtoji šį mėnesį išvirta košės porcija atrodo prasmingesnė už taurę vyno visų mūsų pamėgtam "In vino".

Kad ir kokį įdomų gyvenimą būtume gyvenusios iki sulaukiant šeimos pagausėjimo, tapus mama kažkodėl pasikeičia požiūris į viską, kas jums buvo svarbu iki šiol. Vyrams to nesuprasti.
Rūta LAPĖ

O kartais taip būna, kad imi ir ilgai besiruošusi išleki porai valandų „apsiuostyti“ tame naktiniame mieste. Bet kartais vietoj siautulingo vakaro užeina keista melancholija - rodos, tiek laukei, tiek ruošeisi, kad patirtum tą saldų palaimingą "kaip tais neatmenamais jaunystės laikais" jausmą, o užėjus į vieną ar kitą seną gerą erdvę supranti, kad nieko nepraleidai - viskas ten po senovei - tie patys veidai (tik jau mažulėlę senstelėję), ir patys pokalbiai. Atmintis, begėdė, gerokai pagražino ir iškreipė prisiminimus.

Tačiau čia ir atsiranda didysis mamų susireikšminimo pavojus – kai giliai viduje viskas, ką veikia vaikų neturintys bičiuliai, tau atrodo paprasčiausiai beprasmiška. Ir linksmybės iki išnaktų, ir viršvalandžiai vardan kelių šimtų papildomų eurų, kuriuos tuoj pat išleisi smegenų pailsinimui kokiam nors Spa ar bariuke.

Jei jau visai atvirai, šaunant darsyk sau į koją, mane apima toks keistas jausmas, kai socialiniame tinkle pamatau kokio nors pažįstamo nuotrauką iš sporto salės – man taip sunku suprasti, kad žmonės kasdien po valandą ar kelias praleidžia sporto salėje vien dėl dailesnio kūno, ar kad sudegintų į skrandį patekusias dienos nuodėmes. Mamoms, jei vaikai judrūs ir reikalaujantys daug dėmesio, nieko papildomai daryti nereikia – jos paprasčiausiai neturi kada pavalgyti. Ir ne, tų super ekologiškos košės likučių pusryčiams ar troškintų brokolių pietums vistiek nesinori (nesuvokiu, kaip tos košės vaikams nepabosta – aš negaliu į jas net žiūrėti).

Matote, kokiu baisiu susireikšminimu kvepia dar vienas pavyzdys. Mes, mamos, išties kartais jaučiamės pranašesnėmis už visus likusius mirtinguosius. O visai be reikalo. Juk vaikų turėjimas - tiesiog kiekvieno pasirinkimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.