Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką mato kūdikis veidrodyje?

2-3 mėnuo

Tai amžius, nuo kurio rekomenduojama supažindinti kūdikį su veidrodžiu. Paimkite mažylį ant rankų ir prieikite kartu su juo prie veidrodžio. Kūdikis tarsi užburtas žiūrės į savo atspindį veidrodyje, o atspindys „žiūrės" į kūdikį.

Pirmasis susipažinimas su veidrodžiu yra užburiantis, tarsi kas nors trumpam sustabdytų laiką - kūdikis ir „tas, kitas" negali atitraukti vienas nuo kito akių. Kol kas kūdikis dar nesupranta, kad veidrodyje mato save, tačiau su didžiuliu susidomėjimu apžiūrinėja akis, plaukučius, nosytę, antakius, veiduką. Jeigu atnešite prie veidrodžio, o kūdikis nekreips dėmesio į savo atvaizdą, matyt, jam ši veikla dar per anksti.

4-5 mėnuo

Šiame amžiuje veidrodis kūdikiui be galo įdomus. Mažylis tiesia rankytes į savo naująjį „draugą", kaskart nusišypso savo atvaizdui veidrodyje. Šiuo gyvenimo tarpsniu kūdikis labai nori bendrauti su veidrodžiu, tad galite smagiai kartu leisti laiką. Galite prajuokinti su suteikti kūdikiui malonumą įvairiais eksperimentais.

Pavyzdžiui, užmaukite mažyliui kepurytę ir prineškite prie veidrodžio. Kūdikio akytės dar labiau suspindės, o iš džiaugsmo aktyviai mojuos rankytėmis ir kojytėmis. Taip pat galite paimti kokį žaisliuką ir parodyti jį veidrodyje, pasukioti į įvairias puses. Kūdikis tikrai ties rankutes į žaisliuko atspindį veidrodyje ir norės jį paimti, o kai negalės to padaryti, akyse pamatysite nuostabą.

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose
© Vida Press

6 mėnuo

Šio amžiaus kūdikis bandys surasti savo ir atspindžio veidrodyje „skirtumų", mat jau bando palyginti, kuo skiriasi tikras vaizdas nuo atspindžio veidrodyje. Kai abu su kūdikiu atsistosite prieš veidrodį, jis lies jūsų veidą, paskui bandys paliesti veidrodyje esantį veidą. Matydamas mamą ir jos atspindį, kūdikis gali kraipyti galvytę ir smagiai juoktis - atsisukti tai į jus, tai į veidrodį. Ši neatsibostanti veikla dovanos be galo daug gerų emocijų.

7-8 mėnuo

Nuo šios akimirkos iki maždaug pusantrų metų kūdikis be galo domėsis savo atvaizdu veidrodyje. Jeigu atidžiai stebėsite, pamatysite pirmuosius ženklus, kad mažylis pradeda suvokti save kaip vieną visumą. Jis guguoja, mojuoja rankytėmis, krykštauja ir kartu stebi save veidrodyje. Iki tol jam plaukučiai, nosytė, rankutės buvo tarsi atskiros kūno dalys, o dabar jis pradeda pastebėti, kad turi vientisą kūną. Žiūrėdamas į veidrodį savo kūną pajunta greičiau, mat gali jį pamatyti.

9-11 mėnesių

Tai metas, kai kūdikis toliau ir, ko gero, dar labiau domisi veidrodžiu. Jis bando sugauti savo atvaizdą rankutėmis, bučiuoja jį, „skanauja", glosto. Kartais bando nuropoti už veidrodžio ir paieškoti kito vaikučio, kuris ką tik į jį žiūrėjo. Kūdikis gali bandyti galvytę priglausti prie veidrodžio, tarsi norėtų išstumti lauk „tą, kitą" arba, priešingai, tiesia rankutę, norėdamas jį pritraukti prie savęs. Jeigu visa tai kūdikis daro - vadinasi, jau po truputį pradeda suprasti, kad galbūt veidrodyje mato save.

12-15 mėnesių

Vaikutis, kurį aprengsite naujais drabužiais, nubėgs pasižiūrėti į veidrodį, pasisukios į visas puses, tarsi mėgautųsi pats savimi.

Jeigu paklausite, o kur mano dukrytė, o kur mano sūnelis, parodys piršteliu į atspindį veidrodyje. Tai reiškia, kad mažylis jau lyg ir suvokia, kad mato save, tačiau vis dar bando atspėti veidrodžio paslaptį ir nori apžiūrėti, kas slypi už jo. Nenuostabu, kad vaikutis lyg ir žino, kad mato save veidrodyje, bet nėra visiškai tuo tikras, nes šiuo metu jam pakanka užsidengti rankutėmis akytes ir atrodo, kad jo niekas nemato, kitaip tariant, mažylis dar neturi visiškai susiformavusio suvokimo apie save. Tačiau stebėti save veidrodyje, pasimaivyti prieš jį - puiki veikla.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.