Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Knygelių skaitymas dažnai yra itin svarbi vakaro programos dalis. Iš savo patirties atradau, kad toli gražu ne visos knygos vaikus veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai. Pastebėjau, kad kai kurios knygelės gali suaktyvinti, sužadinti, prailginti migdymo laiką. Jas geriau skaityti dienos metu.

Šiandien noriu apžvelgti ir rekomenduoti tris vaikiškas knygeles, tinkamas priešmokyklinio amžiaus vaikų miego ritualams.

Patricia Geis „Bučkis prieš miegą“

Šioje knygelėje gyvena keturi mieli kartoniniai gyvūnėliai – kiškutis, paršelis, katinėlis ir meškutis, kuriuos vaikas turi paruošti miegui. Su dantų šepetėliu ir pasta reikia visiems išvalyti dantis, muiliuku nuplauti rankas. Kiekvienas gyvūnėlis turi savo įpročių.

Kiškučiui patinka, kai prie lovytės padėta stiklinė vandens, paršeliui būtinai reikia paskaityti pasaką, katinėliui - popierinėmis šukomis sušukuoti ūsus, o meškučiui – šalia paguldyti mėgstamiausią žaisliuką.

Popierines gyvūnų lėles vaikas pats išmyluoja, pabučiuoja ir „paguldo“ miegoti. Bučkis prieš miegą, ir labanakt.

Trace Moroney „Kodėl man patinka miego metas“

Šioje dailiai iliustruotoje knygelėje vaizduojamas zuikis, kuris ruošiasi miegui. Zuikiui patinka išsivalyti dantis, apsirengti mėgstamiausią pižamą, atsisveikinti su mama, kartu su tėčiu skaityti pasaką. Jam patinka sapnuoti įdomiausius nuotykius ir keliones.

Knygelė jauki ir pozityvi, padeda formuoti teigiamas miego asociacijas ir gali įkvėpti savų pasiruošimo miegui tradicijų kūrybą.

Carl-Johan Forssén Ehrlin „Drambliukė, kuri norėjo užmigti“

Maža drambliukė Elen kartu su šios knygelės skaitytoju (kaskart kreipdamasi į vaiką vardu) keliauja į savo miego vietą. Kelionės metu jie aplanko įdomias vietas ir sutinka įvairiausius veikėjus, kurie pataria, ką daryti, kad greičiau užmigtum: švelniai pasiūlo nurimti, nejudėti, atsigulti, užsimerkti.

Knygelės pradžioje yra instrukcija tėvams, kaip ją skaityti. Skirtingi šriftai žymi intonacijas, pabrėžimus, sulėtėjimus, tylesnį ir ramesnį balso toną. Skliausteliuose nurodoma, kurioje vietoje reikia nusižiovauti.

Kiekviena istorija yra skirtinga relaksacija ar atsipalaidavimo technika, pavyzdžiui, vaizdžiai aprašoma, kaip teka upelis ar krenta medžio lapas; drambliukei lipant miego laiptais su kiekvienu laiptu pabrėžiama, kaip ji darosi vis labiau mieguista; veikėja Pelytė Painiavytė labai painiai ir nelogiškai šį tą pasakoja, tad skaitytojo akelės ima vis lėčiau ir ramiau klapsėti.

Moksliniu požiūriu, tai yra neurolingvistinio programavimo ir hipnozės technikų pradžiamokslis.

Mano dvimetė dukra dažniausiai užmiega šiai knygai nepasibaigus, nes tekstas užliūliuoja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.