Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Knygelių skaitymas dažnai yra itin svarbi vakaro programos dalis. Iš savo patirties atradau, kad toli gražu ne visos knygos vaikus veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai. Pastebėjau, kad kai kurios knygelės gali suaktyvinti, sužadinti, prailginti migdymo laiką. Jas geriau skaityti dienos metu.

Šiandien noriu apžvelgti ir rekomenduoti tris vaikiškas knygeles, tinkamas priešmokyklinio amžiaus vaikų miego ritualams.

Patricia Geis „Bučkis prieš miegą“

Šioje knygelėje gyvena keturi mieli kartoniniai gyvūnėliai – kiškutis, paršelis, katinėlis ir meškutis, kuriuos vaikas turi paruošti miegui. Su dantų šepetėliu ir pasta reikia visiems išvalyti dantis, muiliuku nuplauti rankas. Kiekvienas gyvūnėlis turi savo įpročių.

Kiškučiui patinka, kai prie lovytės padėta stiklinė vandens, paršeliui būtinai reikia paskaityti pasaką, katinėliui - popierinėmis šukomis sušukuoti ūsus, o meškučiui – šalia paguldyti mėgstamiausią žaisliuką.

Popierines gyvūnų lėles vaikas pats išmyluoja, pabučiuoja ir „paguldo“ miegoti. Bučkis prieš miegą, ir labanakt.

Trace Moroney „Kodėl man patinka miego metas“

Šioje dailiai iliustruotoje knygelėje vaizduojamas zuikis, kuris ruošiasi miegui. Zuikiui patinka išsivalyti dantis, apsirengti mėgstamiausią pižamą, atsisveikinti su mama, kartu su tėčiu skaityti pasaką. Jam patinka sapnuoti įdomiausius nuotykius ir keliones.

Knygelė jauki ir pozityvi, padeda formuoti teigiamas miego asociacijas ir gali įkvėpti savų pasiruošimo miegui tradicijų kūrybą.

Carl-Johan Forssén Ehrlin „Drambliukė, kuri norėjo užmigti“

Maža drambliukė Elen kartu su šios knygelės skaitytoju (kaskart kreipdamasi į vaiką vardu) keliauja į savo miego vietą. Kelionės metu jie aplanko įdomias vietas ir sutinka įvairiausius veikėjus, kurie pataria, ką daryti, kad greičiau užmigtum: švelniai pasiūlo nurimti, nejudėti, atsigulti, užsimerkti.

Knygelės pradžioje yra instrukcija tėvams, kaip ją skaityti. Skirtingi šriftai žymi intonacijas, pabrėžimus, sulėtėjimus, tylesnį ir ramesnį balso toną. Skliausteliuose nurodoma, kurioje vietoje reikia nusižiovauti.

Kiekviena istorija yra skirtinga relaksacija ar atsipalaidavimo technika, pavyzdžiui, vaizdžiai aprašoma, kaip teka upelis ar krenta medžio lapas; drambliukei lipant miego laiptais su kiekvienu laiptu pabrėžiama, kaip ji darosi vis labiau mieguista; veikėja Pelytė Painiavytė labai painiai ir nelogiškai šį tą pasakoja, tad skaitytojo akelės ima vis lėčiau ir ramiau klapsėti.

Moksliniu požiūriu, tai yra neurolingvistinio programavimo ir hipnozės technikų pradžiamokslis.

Mano dvimetė dukra dažniausiai užmiega šiai knygai nepasibaigus, nes tekstas užliūliuoja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!