Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kodėl pučia pilvą?

Pilvo diegliai kankina apie trečdalį kūdikių. Pastebėta, kad berniukus šiek tiek dažniau nei mergaites, tačiau moksliškai šį teiginį sunku paaiškinti.

Manoma, kad šią problemą paskatina daugelis veiksnių. Viena jų - nebrandi virškinimo ir nervų sistema.

Kai pagerėja šių sistemų veikla (apie 4-5 mėn.), diegliai savaime praeina.

Dauguma mokslininkų sutaria, kad priežastis gali būti karvės pieno baltymas, kurį nebrandžiam žarnynui sunku suvirškinti. Taip pat - per mažai gerųjų žarnyno bakterijų, laktazės (fermento) stoka, kūdikio permaitinimas.

Daug įtakos turi ir tėvų nerimas bei pyktis, įtampa (vaikas jaučia emocijas).

Kartais kūdikis prisiryja valgydamas oro, dėl to taip pat gali būti pilvo skausmai.

Žindymas ir pilvo diegliai

Kad kūdikius mažiau kamuotų diegliai, maitinančioms mamoms patariama atsisakyti kofeino turinčių gėrimų - jie dirgina ir taip jautrią vaiko nervų sistemą, taip pat patariama negerti pieno ir nevalgyti pieno produktų. Galima pabandyti keletą dienų atsisakyti varškės, sūrio, kefyro, pieno ir pan. Jei vaikui pagerėja, dietą reikia tęsti toliau. Tačiau jei diegliai nepraėjo, ko gero, priežastis kita.

Taip pat krūtimi maitinančiai mamai patariama atsisakyti ir itin aštrių produktų bei prieskonių. Žindyvė turėtų vengti ir tokio maisto, kuris jai pačiai sukelia nemalonius pojūčius žarnyne.

Mišiniais maitinamas kūdikis taip pat gali kentėti nuo dieglių, jei jam netinka mišinėlis. Kūdikiui negalima duoti saldžių gėrimų (sulčių, saldžios arbatos). Jei atrodo, kad vaikas labai nori gerti, reikia pasiūlyti paprasto vandens.

Kaip padėti?

Reikia stengtis nepermaitinti. Neramūs kūdikiai nuolat prašo krūties, tačiau pienas perkrauna skrandį ir tik pablogina padėtį. Pastebėta, kad dažniau nuo pilvo dieglių kenčia aktyvūs, valgūs kūdikiai. Prieš maitinant galima vaiką paguldyti ant pilvo - tai padeda išeiti dujoms.

Taip pat labai svarbu pavalgytam vaikučiui padėti atsirūgti, kad patekęs į skrandį oras nekeliautų žarnynu tolyn.

Kiti pagalbos būdai:

-Šiluma ir masažas. Čia tinka įvairūs būdai - ir pašildytas audeklas, ir šiltos rankos, ir, žinoma, masažas aplink bambą laikrodžio rodyklės kryptimi.

-Bendravimas su vaiku, todėl kartais geriausias vaistas - paprasčiausiai panešioti, pasūpuoti ant rankų. Galima pabandyti nukreipti kūdikio dėmesį: įjungti švelnią muziką, padainuoti ar tiesiog ką nors pašnibždėti į ausį.

-Kūdikiai, kaip ir suaugusieji, yra skirtingo temperamento. Todėl vienam gali būti smagu judėti (būti kilnojamam aukštyn žemyn, važiuoti mašina ar pan.), o kitas gali nusiraminti suvyniotas vystyklu, kaip anksčiau mus vystė mamos ir močiutės.

Jei sunku susitvarkyti patiems, reikia kreiptis pagalbos į vaikų gydytoją, jis patars ir galbūt paskirs vaistų. Dažniausiai skiriami preparatai, saugantys, kad nesusidarytų dujos, - simetikonas ir probiotikai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Ar sunerimti, jei vaikas nemėgsta prisilietimų ar naujų skonių: gydytojos komentaras

Kai kurie vaikai nuo pat kūdikystės nemėgsta prisilietimų, bijo šiurkščių paviršių, nemėgsta naujų skonių. Ar tai rimta?

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.