Vaikas ir naktipuodis: svarbūs patarimai

Išmokyti vaiką naudotis tualetu nėra labai lengva užduotis, kaip gali pasirodyti mums, suaugusiesiems. Laikas, kuomet vaikai susidraugauja su naktipuodžiu, irgi labai individualus.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Amerikos pediatrijos akademijos duomenimis, laikas, kai vaikas pradeda prašytis ant puoduko, priklauso nuo kiekvieno vaiko ypatumų, na bet įprastai vaikai ima prašytis ant puoduko nuo pusantrų iki dvejų su puse metų amžiaus. Daugelis tėvų noriai nustoja dėti vaikui sauskelnes, bet kartais virsmas „dideliu berniuku ar didele mergaite" nebūna lengvas.

Rekomendacijos, kada mokyti vaiką prašytis ant puoduko:

- Vaikas pradeda dėti daiktus į savo vietas.

- Vaikas ima demonstruoti nepriklausomybę, sakydamas „ne",

- Vaikas ima domėtis tualetu (eina paskui jus į vonios kambarį).

- Vaikas moka vaikščioti, gali atsisėsti.

- Iš pradžių vaikas pasako, kad daro tą ar aną (mažą ar didelį reikalą), paskui pasako, kad nori mažo ar didelio reikalo.

- Vaikas jau moka nusirengti ir apsirengti, pasideda drabužius.

Jei jūsų vaikas jau daro šiuos svarbius dalykus, pats metas mokyti jį prašytis ant puoduko. Tikimės, patarimai jums pravers. Šie patarimai yra bendro pobūdžio, tad jei jums jie nepravertė, galbūt vertėtų kreiptis į vaikų psichologą.

Vaikas ir naktipuodis: svarbūs patarimai
© Vida Press

Nedarykite savo vaiko standartų vergu

Vaikai skirtingi, kiekvienas ima prašytis ant puoduko skirtingu laiku. Nesilygiuokite į draugų vaikus ar į vyresnio vaiko pavyzdį. Žinoma, jei vaiku ketveri ar penkeri, o jis dar nesiprašo ant puoduko, pasitarkite su pediatru. Pamėginkite įžvelgti priežastis, kodėl vaikas nesiprašo ant puoduko, galbūt taip yra dėl sveikatos sutrikimų.

Nedėkite vaikui sauskelnių

Mokant vaiką prašytis ant puoduko, vienas iš svarbiausių dalykų - mauti kelnaites. Bent jau dieną jokiu būdu nedėkite sauskelnių. Kad vaikas suprastų, jog yra sausas ar šlapias, jis turi jausti drėgmę oda. Na, o sauskelnės sugeria drėgmę.

Svarbu žinoti vaiko ritmą

Kad sėkmingai išmokytumėte vaiką prašytis ant puoduko, stebėkite vaiko ritmą, kada jis įprastai nori mažo ar didelio reikalo. Pavyzdžiui, vieni vaikai nori tuštintis vos pabudę ar iš karto po pusryčių. Paisykite šio ritmo, kad laiku pasodintumėte vaiką ant puoduko.

Jokių negatyvių pastabų

Kam patinka piktas, bambantis bosas. Nešaukite ant vaiko, jei kas nors atsitiko nelaidykite piktų pastabų. Daugelis vaikų nesimauna kelnaičių, nes tiesiog nenori. Pagirkite vaiką, jei jis pasiprašė ant puoduko. Arba jei vaikas nepridarė į kelnes, pasiprašė ant puoduko, vertėtų jį kaip nors paskatinti.

Tegu mokymasis prašytis ant puoduko būna smagus

Visų pirma, jei vaikas neprisišlapino į kelnes ir pasiprašė ant puoduko, patartina jį apdovanoti. Galima duoti kokią mielą smulkmenėlę. Dar viena strategija - galite padainuoti su vaiku ar, kol jis sėdi ant puoduko, paskaityti jo mėgstamą pasaką.

Vaikas ir naktipuodis: svarbūs patarimai
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.