Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikai, kurie jau susidraugauja su naktipuodžiu, po kurio laiko ima šlapintis ir tuštintis „kaip dideli“, tai yra sėdėdami ant įprasto klozeto.

Tačiau neretai nutinka taip, kad vaikai bijo sėstis ant klozeto. Pasitaiko, kad vaikas jau lyg ir bandė tuštintis ir šlapintis į įprastą tualetą, tačiau vieną dieną ima ir atsisako. Kas nutiko? Greičiausiai, jis išsigando. Ko dažniausiai bijo vaikai ir kaip jiems padėti?

1. Įkrisiu!

Darželį lankantis mažylis gali saugiai ir be baimės atsisėsti šlapintis ant klozeto, kuris yra pritaikytas vaikams. Tačiau grįžęs namo ar nuėjęs į svečius ima maištauti, nes tualetas yra gerokai platesnis už jo mažą užpakaliuką. Ir šiek tiek per aukštai, tad kojos nesiekia grindų. Nejausdamas tvirto pagrindo po kojomis, mažylis bijo įkristi.

Patarimai tėvams

Neskubėkite ir neskubinkite mažylio. Kovoti su vaiko baimėmis reikia žingsnis po žingsnio ir kantriai, kaip ir tada, kai savo atžalėlę pratinote prie naktipuodžio. Jei vaikas labai priešinasi, naująjį savarankiškumo etapą ženkite šiek tiek vėliau.

Nupirkite ant klozeto dedamą vaikams skirtą dangtį, o kad kojos nekabotų ore - neslystantį specialų laiptelį. Jis pravers ir atliekant kitą higienos procedūrą: laiptelį vaikas gali prisistumti prie kriauklės ir nusiplauti rankas. Jei tokio neturite, pravers vaikiška kėdutė. Tačiau tada turite būti kartu su vaiku, nes ji gali paslysti. Pargriuvęs mažylis įsitaisys dar vieną baimę.

Jei auginate sūnų, gali pratinti tėtis, parodydamas, kaip tualete elgiasi vyrai, o sūnui prie klozeto pastatyti mažą suoliuką ar taburetę. Vyrukas tikrai noriai bandys pamėgdžioti tėtį.

2. Kažkas riaumoja!

Jei visą dieną namie karaliauja tik mama ir mažylis, jai einant į tualetą kartu eina ir mažylis, tad garsas nuleidžiant vandenį jam gerai pažįstamas.

Tačiau kartais vaikas nebūna girdėjęs nuleidžiamo vandens garso, tad pradedant pratinti prie suaugusiųjų klozeto, vandens kriokimo garso mažylis gali išsigąsti.

Patarimas tėvams

Kad vaikas jaustųsi saugus, nuleisdami vandenį vaiką laikykite už rankos. Arba vandenį nuleiskite, kai vaikas iš vonios kambario išeis. Tik jokiu būdu to nedarykite, kol dar sėdi ant klozeto.

3. Bijo būti vienas

Puoduką mažylis gali pernešti į kitą vietą, kad ant jo sėdėdamas būtų arčiau mamos ar tėčio. Klozeto atsinešti negali, tad gamtinius reikalus turi atlikti vienas. O tai baugina.

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote
© Vida Press

Patarimas tėvams

Kad mažylis prisijaukintų tualeto aplinką, iš pradžių eikite kartu su juo, būkite švelnūs, bendraukite, padarykite viską, kad mažyliui būtų jauku. Pamažu vaikas suvoks, kad tualete netyko jokie pavojai.

Tada ženkite kitą žingsnį: trumpam išeikite iš tualeto kambario mažyliui pasakydama, kad kažką pamiršote pasiimti arba turite tučtuojau padaryti. Duris palikite atviras. Išėjusi ką nors pasakokite, kad vaikas girdėtų jūsų balsą. O kad mažyliui norėtųsi į tualetą sugrįžti ir kitą kartą, paverskite šią vietą tokia, kurioje būti malonu. Pavyzdžiui, pastatykite ant spintelės vaikui patinkančią smulkmenėlę, pakabinkite jo piešinį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

5 patarimai, kad vaikas lengvai užmigtų ir miegotų naktį nepribusdamas

Susilaukus vaiko, daugelio dalykų tėvams tenka mokytis nuo nulio: kaip kūdikį prausti, maitinti, migdyti ir kt.

Vaiko raida nuo gimimo iki metų: ką jis moka ir kokie žaislai tinka

Neretai tėvai domisi, kokius žaislus pirkti ir ką žaisti su kūdikiais nuo gimimo. Vaikų raidos specialistai pabrėžia, kad naujagimius ir kūdikius labiausiai ugdo artimųjų meilė, švelnumas, rūpestis, buvimas šalia.

Vaikas nuo gimimo iki 3 metų: kokių žaislų jam reikia

Renkant žaislus patiems mažiausiems svarbu atsižvelgti į tai, kad jie būtų ne tik saugūs, kokybiški, bet ir atitiktų mažylio amžių. Apžvelkime kūdikio raidą nuo gimimo iki trejų metų ir tai, kokie žaislai jam tinkamiausi.

Per 9 paras iš tėvų paimta 90 vaikų

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi

Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Dažniausios priežastys, kodėl vaikas neramiai miega ir pagalba jam

Mamos nevalgiems ir miegoti nenorintiems mažiesiems dažnai kartoja: nevalgysi/nemiegosi - neaugsi. Tai moksliškai pagrįsta tiesa. Tačiau būna atvejų, kai miegas „neateina"dėl objektyvių priežasčių.

Ar po cezario pjūvio gimę vaikai skiriasi nuo natūraliu būdu gimusių bendraamžių

Ar skiriasi tokie vaikučiai nuo bendraamžių, į pasaulį atėjusių po natūralaus gimdymo?

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.