Vaikas užklupo sekso metu. Ką daryti?

 (46)
Atidarytos durys, nelabai tinkama vieta, triukšmas arba tiesiog atsitiktinumas – nėra prasmės ieškoti priežasčių, jei vaikas užklupo jus lovoje pačią netinkamiausią ir intymiausią akimirką. Bet verta pagalvoti apie tai, kaip mažyliui paaiškinti tai, ką jis išvydo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip tai padaryti teisingai ir taktiškai, kad neišgąsdintume atžalos ir nesukeltume jam traumos, psichikos sutrikimo ar seksualinių problemų ateityje?

Pirmoji reakcija

Jei vaikas užklupo jus sekso metu, svarbiausia nepulti į isteriją, ir žinoma, sustoti. Nuo to, ką konkrečiai pamatė vaikas, priklauso tolesnis pokalbis su juo. Atkreipkite dėmesį – būtent pokalbis, jokiu būdu ne riksmai „Eik lauk", „Tu trukdai", nes būtent stipri tėvų reakcija vaikui gali sukelti psichologinę traumą. Svarbiausia – nusiraminti ir suimti save į rankas. Jei jūs mylėjotės tyliai ir po antklode, gali būti, kad vaikas nieko nesuprato, ir iš jūsų pusės būtų kvaila akcentuoti tai, ką jūs darėte.

Audringas ir triukšmingas seksas

Jei kambaryje stovintį vaiką pamatėte pačią, taip sakant, atsakingiausią ir triukšmingiausią sekso akimirką, mažylis gali būti išsigandęs, nes nesupranta, kas vyksta. Jam gali pasirodyti, kad tėtis skriaudžia mamą, kad jai skauda ir yra nemalonu. Tokiu atveju būtina nuraminti vaiką, paaiškinti, kad nieko baisaus nenutiko, kad tai toks suaugusiųjų žaidimas, kad tėvai taip pat myli vienas kitą, ir būtent dėl tokios didelės meilės tuo ir užsiima. Tačiau bet kokiu atveju verta iškart atkreipti dėmesį į vaiko reakciją ir priklausomai nuo to, kokia ji, pakreipti tolesnį pokalbį.

Kaip paaiškinti?

Jei vaikas dar visai mažas, galima jam pasakyti, kad tai toks sportas, kuriuo užsiima suaugusieji, kad tėtis daro masažą mamai arba atvirkščiai. Bet jei vaikas vyresnis, apsimesti, kad jūs nieko tokio nedarėte, yra mažų mažiausiai kvaila. Tačiau nereikėtų ir elgtis kaip pričiuptiems nusikaltėliams. Labai svarbu paaiškinti vaikui, kad suaugusieji gali užsiimti tokiais dalykais, kad ir jis (ji) tai darys, kai užaugs. Galima įvardyti, kad jūs mylėjotės, ir kad tai nėra baisu, o be to, po tokio užsiėmimo gali gimti broliukas arba sesutė. Ryšio tarp sekso ir vaikų gimimo supratimas taip pat svarbus.

Jeigu vaikui lieka nuoskaudų

Tačiau nepaisant jūsų pokalbio su vaiku rezultato, vertėtų atkreipti dėmesį į jo savijautą ir elgesį vėliau. Dauguma suaugusiųjų dabar prisipažįsta, kad vaikystėje užklupę tėvus „gėdingame" procese, kurį laiką jautė jiems pasibjaurėjimą, nes negalėjo nė numanyti, kad jų mama ir tėtis gali išdarinėti tokius dalykus. Jei pastebėsite požymius, kad ir jūsų vaikas gali taip jaustis, dar kartą pasikalbėkite su juo šia tema, pasikalbėkite apie vaiko jausmus ir emocijas, paaiškinkite, kad tokiu būdu suaugusieji išreiškia savo meilę, kad jiems labai patinka bučiniai ir apkabinimai. Ir būtinai pridurkite, kad jūsų amžiuje tai normalu!

Nieko baisaus

Taip pat vertėtų pasakyti, kad ne tik vaikas turi suprasti, jog tai, kas vyksta, yra normalu, bet ir jūs patys. Dauguma tėčių ir mamų baiminasi tokių incidentų, galvodami, kad tai būtinai traumuos vaiką (nors dažniausiai traumuoja būtent tėvų reakcija). Bet iš tiesų daug labiau gyvenimą vaikui gali sugadinti barniai ir skandalai šeimoje, nei atsitiktinai pamatytas besimylinčių tėvų vaizdas. Meilė vis dėlto geriau nei karas.

Tam, kad tokių situacijų nepasitaikytų, išmokykite vaiką belstis prieš įeinant į miegamąjį, taip pat stenkitės neiti į vaiko kambarį nepasibeldę – taip jis irgi išsiugdys įprotį belstis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.

Paskelbti 2017 metų populiariausi naujagimių vardai: kas labiausiai nustebino

VĮ Registrų centras paskelbė populiariausių 2017 metų antrojo pusmečio vaikų vardų sąrašus.

Močiučių patarimas jaunoms mamoms, kurį verta užmiršti amžiams

Tikriausiai, esate girdėję patarimą nekreipti dėmesio į zirziantį ar verkiantį vaiką? Esą, lai jis papyksta, ir nusiramins pats... Kanados mokslininkų atliktas tyrimas leidžia daryti išvadą, kad kūdikiai, kuriuos mamos ignoruoja, patiria dėl to stresą, ir tai turi neigiamos įtakos ne tik jų vystymuisi, bet ir imuninei sistemai.

Patarimai, kaip išmokyti vaiką žaisti vieną

Meną žaisti vieni įvaldo jau kūdikiai. Tačiau jie gali šį gebėjimą prarasti, jei tėvai bus pernelyg „geri" savo atžaloms. Ir manys, kad turi užsiimti su savo vaiku, kai tik jis praplėšia akis.

Patarimai, kaip tėvai gali paskatinti vaiko kalbos raidą

Naujagimis „kalba“ nuo gimimo. Tačiau praeina nemažai laiko, kol jo pirmąją kalbą – verksmą – pradeda suprasti tėvai. Kaip galima padėti vaiko kalbos raidai ir kuo greičiau išgirsti sąmoningai sakomą MAMA ir TĖTĖ?

Kas labiausiai trukdo sulieknėti pagimdžiusioms mamoms?

Kone kiekviena pagimdžiusi mama susiduria su situacija, kad po gimdymo lieka nereikalingų kilogramų. Nors kiekvienos moters organizmas yra individualus, visgi egzistuoja patarimų, kurie be išimties tinka visoms. Taip pat ir klaidos neretai būna universalios - sužinokime, kokios jos.

Kaip prižiūrėti pirmuosius dantukus?

Kai kūdikiui seilės ima tekėti upeliais, atrodo, tuoj išsikals dantukai. Bet jų vis nėra. O kai jau pasirodo, ir vėl galvosūkis: kaip prižiūrėti, kad būtų sveiki? Konsultuoja gydytoja odontologė Vilda Burbulytė.

Kineziterapeutė: tai ne tik naudinga sveikatai, bet ir stiprina tarpusavio ryšį

„Vienas, du trys, neriam", – dar nevaikščiojančiam kūdikiui sako besišypsanti mama ir panardina jį po vandeniu. Iškilęs virš vandens mažylis net krykščia iš malonumo, o mama meiliai priglaudžia ir pamyluoja mažylį. Tokių ilgam įsimenančių akimirkų galima užfiksuoti vaikams skirtuose baseinuose, į kuriuos ateiti kviečiami ir tėveliai su pačiais mažiausiais kūdikėliais. Apie tokių maudynių naudą kalbamės su kineziterapeute Vaida Semaškiene.

Vaikų auklėjimas pagal Zodiako ženklą (1)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo charakterį: avinai labiau užsispyrę, mergelės pedantiškos, o žuvys svajoklės. Tad ir skirtingu metu gimusių vaikų auklėjimas turėtų kiek skirtis. Vieniems reikia daugiau palaikymo, o kitiems - šilto žodžio ar fizinio artumo.

Jūs nustebsite, ką sugeba patys mažiausi kūdikiai

Jau kelių mėnesių amžiaus kūdikiai rikiuoja tai, ką mato, pagal priežastį ir pasekmę. Iš kur tai žinome? Iš jų pačių!

5 aukso vertės palinkėjimai vaikų turintiems tėvams

Manote, kad jūsų vaikas nusipelnė tobulų tėvų? Ne. Tėvų troškimas būti tobuliems susijęs su noru mylėti savo vaiką besąlygiškai, nes savęs juk besąlygiškai mylėti negalime. Tobulumas nėra būtinas tėvams. Mes neturime būti tobuli, mes turime mylėti savo vaikus.

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“