Vaikas užklupo sekso metu. Ką daryti?

 (46)
Atidarytos durys, nelabai tinkama vieta, triukšmas arba tiesiog atsitiktinumas – nėra prasmės ieškoti priežasčių, jei vaikas užklupo jus lovoje pačią netinkamiausią ir intymiausią akimirką. Bet verta pagalvoti apie tai, kaip mažyliui paaiškinti tai, ką jis išvydo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip tai padaryti teisingai ir taktiškai, kad neišgąsdintume atžalos ir nesukeltume jam traumos, psichikos sutrikimo ar seksualinių problemų ateityje?

Pirmoji reakcija

Jei vaikas užklupo jus sekso metu, svarbiausia nepulti į isteriją, ir žinoma, sustoti. Nuo to, ką konkrečiai pamatė vaikas, priklauso tolesnis pokalbis su juo. Atkreipkite dėmesį – būtent pokalbis, jokiu būdu ne riksmai „Eik lauk", „Tu trukdai", nes būtent stipri tėvų reakcija vaikui gali sukelti psichologinę traumą. Svarbiausia – nusiraminti ir suimti save į rankas. Jei jūs mylėjotės tyliai ir po antklode, gali būti, kad vaikas nieko nesuprato, ir iš jūsų pusės būtų kvaila akcentuoti tai, ką jūs darėte.

Audringas ir triukšmingas seksas

Jei kambaryje stovintį vaiką pamatėte pačią, taip sakant, atsakingiausią ir triukšmingiausią sekso akimirką, mažylis gali būti išsigandęs, nes nesupranta, kas vyksta. Jam gali pasirodyti, kad tėtis skriaudžia mamą, kad jai skauda ir yra nemalonu. Tokiu atveju būtina nuraminti vaiką, paaiškinti, kad nieko baisaus nenutiko, kad tai toks suaugusiųjų žaidimas, kad tėvai taip pat myli vienas kitą, ir būtent dėl tokios didelės meilės tuo ir užsiima. Tačiau bet kokiu atveju verta iškart atkreipti dėmesį į vaiko reakciją ir priklausomai nuo to, kokia ji, pakreipti tolesnį pokalbį.

Kaip paaiškinti?

Jei vaikas dar visai mažas, galima jam pasakyti, kad tai toks sportas, kuriuo užsiima suaugusieji, kad tėtis daro masažą mamai arba atvirkščiai. Bet jei vaikas vyresnis, apsimesti, kad jūs nieko tokio nedarėte, yra mažų mažiausiai kvaila. Tačiau nereikėtų ir elgtis kaip pričiuptiems nusikaltėliams. Labai svarbu paaiškinti vaikui, kad suaugusieji gali užsiimti tokiais dalykais, kad ir jis (ji) tai darys, kai užaugs. Galima įvardyti, kad jūs mylėjotės, ir kad tai nėra baisu, o be to, po tokio užsiėmimo gali gimti broliukas arba sesutė. Ryšio tarp sekso ir vaikų gimimo supratimas taip pat svarbus.

Jeigu vaikui lieka nuoskaudų

Tačiau nepaisant jūsų pokalbio su vaiku rezultato, vertėtų atkreipti dėmesį į jo savijautą ir elgesį vėliau. Dauguma suaugusiųjų dabar prisipažįsta, kad vaikystėje užklupę tėvus „gėdingame" procese, kurį laiką jautė jiems pasibjaurėjimą, nes negalėjo nė numanyti, kad jų mama ir tėtis gali išdarinėti tokius dalykus. Jei pastebėsite požymius, kad ir jūsų vaikas gali taip jaustis, dar kartą pasikalbėkite su juo šia tema, pasikalbėkite apie vaiko jausmus ir emocijas, paaiškinkite, kad tokiu būdu suaugusieji išreiškia savo meilę, kad jiems labai patinka bučiniai ir apkabinimai. Ir būtinai pridurkite, kad jūsų amžiuje tai normalu!

Nieko baisaus

Taip pat vertėtų pasakyti, kad ne tik vaikas turi suprasti, jog tai, kas vyksta, yra normalu, bet ir jūs patys. Dauguma tėčių ir mamų baiminasi tokių incidentų, galvodami, kad tai būtinai traumuos vaiką (nors dažniausiai traumuoja būtent tėvų reakcija). Bet iš tiesų daug labiau gyvenimą vaikui gali sugadinti barniai ir skandalai šeimoje, nei atsitiktinai pamatytas besimylinčių tėvų vaizdas. Meilė vis dėlto geriau nei karas.

Tam, kad tokių situacijų nepasitaikytų, išmokykite vaiką belstis prieš įeinant į miegamąjį, taip pat stenkitės neiti į vaiko kambarį nepasibeldę – taip jis irgi išsiugdys įprotį belstis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!