Vaizdo įrašas, kurį privalu pamatyti visoms pavargusioms mamoms

 (3)
Ką daro mamos kiekvieną dieną, kad atėjus vakarui jos supranta, jog sau taip ir nespėjo skirti nė minutėlės laiko?
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikui, šeimas užgriūna naujų rūpesčių lavina. Auginant kūdikius ir mažus vaikus atsikvėpti beveik nėra kada. Kuo vaikas mažesnis, tuo daugiau jam reikia skirti laiko, priežiūros ir dėmesio.

Tačiau tai, ką kiekvieną dieną daro mama ir tėtis yra prasminga ir nusipelno didžiulės pagarbos. Nes tie dalykai, kurie mums, suaugusiesiems, atrodo itin žemiški ir netgi varginantys, vaikams yra be galo svarbūs.

Tinklaraštininkė Esther Anderson iš „Story of This Life“ sukūrė labai mielą vaizdo įrašą, skirtą priminti visiems, kad mamos visada liks brangiausiais žmonėmis mūsų gyvenimuose, o jau suaugę vaikai prisimins ne kažkada gautas brangias dovanas, o laiką, praleistą su pačiais artimiausiais žmonėmis.

Gegužės mėnesį švenčiamos Motinos dienos proga E. Anderson sukūrė vaizdo įrašą apie įprastą mamos dieną ir pavadino jį „A Normal Day“. Paklausta, kokia jai buvo ši diena, dviejų vaikų mama prisimena visas praėjusias "normalios dienos" akimirkas. Apsipirkimas su vaikais, dienos miego vargai, vaikų peštynės, sauskelnių keitimas ir kiti kasdieniai dalykai, kuriuos kiekvieną dieną patiria mamos. O štai moters dukrytė, paklausta, kokia jai buvo ši diena, atsako, kad tai buvo nuostabiausia diena jos gyvenime.

Vaizdo įraše diena pateikiama iš dviejų perspektyvų: kaip ji atrodo mamos akimis ir kaip ji atrodo mažo vaiko akimis. Tėvai, kurie pavargę po kasdienių rūpesčių jaučiasi nevykėliai, vaikų akyse yra stebukladariai, kurie, nepaisant visų kylančių nesklandumų, daro savo vaikų gyvenimą nuostabų.

Įkvepiantis ir mamas padrąsinantis vaizdo įrašas parodo, kad diena iš mamos ir vaiko perspektyvų yra visiškai kitokia. Todėl, mielos mamos, kai jums prisvils tortas, vaikas verks segamas automobilio kėdutėje, kai diena atrodys velniškai netikusi, net ir tokiomis akimirkomis nepraraskite savitvardos ir tikėjimo, kad savo vaikui jūs esate pati nuostabiausia mama. Nusišypsokite. Nes meilė ir slypi mažose kasdienėse smulkmenose, o vaikai mus myli besąlygiškai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę (1)

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.