Vaizdo įrašas, kurį privalu pamatyti visoms pavargusioms mamoms

 (3)
Ką daro mamos kiekvieną dieną, kad atėjus vakarui jos supranta, jog sau taip ir nespėjo skirti nė minutėlės laiko?
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikui, šeimas užgriūna naujų rūpesčių lavina. Auginant kūdikius ir mažus vaikus atsikvėpti beveik nėra kada. Kuo vaikas mažesnis, tuo daugiau jam reikia skirti laiko, priežiūros ir dėmesio.

Tačiau tai, ką kiekvieną dieną daro mama ir tėtis yra prasminga ir nusipelno didžiulės pagarbos. Nes tie dalykai, kurie mums, suaugusiesiems, atrodo itin žemiški ir netgi varginantys, vaikams yra be galo svarbūs.

Tinklaraštininkė Esther Anderson iš „Story of This Life“ sukūrė labai mielą vaizdo įrašą, skirtą priminti visiems, kad mamos visada liks brangiausiais žmonėmis mūsų gyvenimuose, o jau suaugę vaikai prisimins ne kažkada gautas brangias dovanas, o laiką, praleistą su pačiais artimiausiais žmonėmis.

Gegužės mėnesį švenčiamos Motinos dienos proga E. Anderson sukūrė vaizdo įrašą apie įprastą mamos dieną ir pavadino jį „A Normal Day“. Paklausta, kokia jai buvo ši diena, dviejų vaikų mama prisimena visas praėjusias "normalios dienos" akimirkas. Apsipirkimas su vaikais, dienos miego vargai, vaikų peštynės, sauskelnių keitimas ir kiti kasdieniai dalykai, kuriuos kiekvieną dieną patiria mamos. O štai moters dukrytė, paklausta, kokia jai buvo ši diena, atsako, kad tai buvo nuostabiausia diena jos gyvenime.

Vaizdo įraše diena pateikiama iš dviejų perspektyvų: kaip ji atrodo mamos akimis ir kaip ji atrodo mažo vaiko akimis. Tėvai, kurie pavargę po kasdienių rūpesčių jaučiasi nevykėliai, vaikų akyse yra stebukladariai, kurie, nepaisant visų kylančių nesklandumų, daro savo vaikų gyvenimą nuostabų.

Įkvepiantis ir mamas padrąsinantis vaizdo įrašas parodo, kad diena iš mamos ir vaiko perspektyvų yra visiškai kitokia. Todėl, mielos mamos, kai jums prisvils tortas, vaikas verks segamas automobilio kėdutėje, kai diena atrodys velniškai netikusi, net ir tokiomis akimirkomis nepraraskite savitvardos ir tikėjimo, kad savo vaikui jūs esate pati nuostabiausia mama. Nusišypsokite. Nes meilė ir slypi mažose kasdienėse smulkmenose, o vaikai mus myli besąlygiškai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Kaip išrinkti dovaną pagal Zodiako ženklą (1)

Ką padovanoti vaikui artėjančių švenčių proga, gali pasufleruoti ir mažylio Zodiako ženklas. Kiekvienam iš jų būdingos tam tikros charakterio savybės, į kurias atsižvelgiant ir reikia rinkti dovaną.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kalbos raidą tyrinėjanti mokslininkė dr. Ingrida Balčiūnienė: dvynių kalba – iššūkis tėvams (4)

Dr. Ingridos Balčiūnienės, Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistikos katedros docentės, parengtas straipsnis apie dvynukų kalbos raidos ypatumus.

Kai vaikas sako NE, jis tėvams nori perduoti vieną svarbią žinią (1)

„Ar nori valgyti?“ „Ne!“ „Eime į lauką“ „Ne!“ „Kurią kepurę nori dėtis – raudoną ar geltoną?“ „Ne!“ Jeigu jums pažįstamos šios situacijos, skaitykite toliau.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: mums trūksta švelnumo

Apibaru vaiką, kad išpylė arbatą. Vyras niekur neranda, kur praėjusiais metais padėjo kalėdines lemputes. Visi vairuoja kaip išprotėję. Gana rimtai apsvarstau Geležinės lapės pasiūlymą „Susipykti su visais, tada nereikės pirkti tų nelaimingų kalėdinių dovanų". Facebook platybėse akį patraukia vaizdinga skritulinė diagrama: „Kodėl pykstu?". Atsakymas: „Nežinau", 100 proc. Juokiuosi.

Kiek iš tiesų skiriame laiko savo vaikams per dieną

Jau kone anekdotu tapęs posakis, kad „lietuviai tėvai savo vaikams skiria 7 minutes“ kažin ar yra statistiškai tikslus. Visgi kaip rodo tyrimai, tėvai vis daugiau skiria laiko vaikams, negu, pavyzdžiui, prieš keliasdešimt metų.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (4)

Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Patarimai labai pavargusiai mamai (3)

Pervargusi mama ne visada pati supranta, kad jai reikia pagalbos. Gerai, jei pirmuosius jos „perdegimo“ požymius pastebi artimieji. O jei ne? Siūlome keletą patarimų nuo vaikų auginimo pavargusioms mamoms. Jei ne visi, tai bent vienas ar kitas tiks būtent jums.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Vaikas nesisėda ant puoduko: psichologės patarimai tėvams (1)

Beveik dvejų metų berniukas jau buvo atsisakęs sauskelnių ir apie tris mėnesius nebesituštino į jas. Tačiau gimus broliui viskas pasikeitė. Kaip vėl iš naujo suformuoti jam savarankiško tualeto įgūdžius?

Kokio Zodiako ženklo vaiką sunkiausia auklėti

Kelis vaikus auginantys tėvai pastebi, kad neretai vienoje šeimoje augančių ir vienodai auklėjamų vaikų charakteriai iš esmės skiriasi. Viena iš priežasčių - tam tikrus charakterio bruožus vaikas atsineša jau gimdamas. Svarbu nepamiršti, kada jis gimė ir koks yra jo Zodiako ženklas.

6 vaikų auginimo klausimai, dėl kurių dažniausiai susipeša mamos

Mamų interneto forumai Lietuvoje pamažu prarado savo turėtą populiarumą, kai išpopuliarėjo socialinis tinklas „Facebook“. Daugelis mamų grupių tiesiog persikėlė bendrauti čia.

Ilga kelionė namo: ką patiria neišnešiotų kūdikių mamos

Lapkričio 17 d. minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Visada šalia neišnešioto kūdikio yra jo mama. Anksčiau laiko pagimdžiusios moterys dažniau susiduria su psichologiniais sunkumais – nerimu, depresija, potrauminiu stresu. Tik nedidelė dalis gauna reikalingą psichologinę pagalbą. Kol visi susikoncentravę į vaikelį, mama lieka antrame plane.