Vaizdo įrašas, kurį privalu pamatyti visoms pavargusioms mamoms

 (3)
Ką daro mamos kiekvieną dieną, kad atėjus vakarui jos supranta, jog sau taip ir nespėjo skirti nė minutėlės laiko?
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikui, šeimas užgriūna naujų rūpesčių lavina. Auginant kūdikius ir mažus vaikus atsikvėpti beveik nėra kada. Kuo vaikas mažesnis, tuo daugiau jam reikia skirti laiko, priežiūros ir dėmesio.

Tačiau tai, ką kiekvieną dieną daro mama ir tėtis yra prasminga ir nusipelno didžiulės pagarbos. Nes tie dalykai, kurie mums, suaugusiesiems, atrodo itin žemiški ir netgi varginantys, vaikams yra be galo svarbūs.

Tinklaraštininkė Esther Anderson iš „Story of This Life“ sukūrė labai mielą vaizdo įrašą, skirtą priminti visiems, kad mamos visada liks brangiausiais žmonėmis mūsų gyvenimuose, o jau suaugę vaikai prisimins ne kažkada gautas brangias dovanas, o laiką, praleistą su pačiais artimiausiais žmonėmis.

Gegužės mėnesį švenčiamos Motinos dienos proga E. Anderson sukūrė vaizdo įrašą apie įprastą mamos dieną ir pavadino jį „A Normal Day“. Paklausta, kokia jai buvo ši diena, dviejų vaikų mama prisimena visas praėjusias "normalios dienos" akimirkas. Apsipirkimas su vaikais, dienos miego vargai, vaikų peštynės, sauskelnių keitimas ir kiti kasdieniai dalykai, kuriuos kiekvieną dieną patiria mamos. O štai moters dukrytė, paklausta, kokia jai buvo ši diena, atsako, kad tai buvo nuostabiausia diena jos gyvenime.

Vaizdo įraše diena pateikiama iš dviejų perspektyvų: kaip ji atrodo mamos akimis ir kaip ji atrodo mažo vaiko akimis. Tėvai, kurie pavargę po kasdienių rūpesčių jaučiasi nevykėliai, vaikų akyse yra stebukladariai, kurie, nepaisant visų kylančių nesklandumų, daro savo vaikų gyvenimą nuostabų.

Įkvepiantis ir mamas padrąsinantis vaizdo įrašas parodo, kad diena iš mamos ir vaiko perspektyvų yra visiškai kitokia. Todėl, mielos mamos, kai jums prisvils tortas, vaikas verks segamas automobilio kėdutėje, kai diena atrodys velniškai netikusi, net ir tokiomis akimirkomis nepraraskite savitvardos ir tikėjimo, kad savo vaikui jūs esate pati nuostabiausia mama. Nusišypsokite. Nes meilė ir slypi mažose kasdienėse smulkmenose, o vaikai mus myli besąlygiškai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.

Pirmieji vaiko žingsniai: tik nedarykite šios meškos paslaugos

Vaikai skirtingi, todėl termino, kad kaip tik tą dieną ar mėnesį visi turi žengti pirmuosius žingsnius, nėra ir negali būti.

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus ir ilgaamžius drabužius vaikams

Renkantis rūbelius patiems mažiausiems šeimos nariams, svarbūs yra keli aspektai: drabužio patogumas, kokybė, funkcionalumas ir, aišku, grožis. Jau 10 metų Lietuvoje esančio vaikiškų prekių parduotuvių „Sterntaler" tinklo direktorė Lina Grendienė sako, kad šiuolaikiniai tėvai tampa vis labiau reiklūs ir sąmoningi.

Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams

Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis

Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.

Kaip greitai ir lengvai atsisveikinti su sauskelnėmis

Kada ir kaip lengviausia pripratinti mažylį prie naktipuodžio?

Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti

Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pirmieji vaiko metai: kas labiausiai neramina tėvus

Prireikia laiko, kol imame suprasti savo kūdikio elgesį. Kodėl jis verkia, kodėl mažai miega? Tad nenuostabu, kad pirmi mėnesiai dažnai kelia nerimą.

Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio

Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.

Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu

Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.

Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama (2)

Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!