5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Aš labai myliu Lietuvą.

Per patį Moters dienos įkarštį rankose išdidžiai laikiau elektrinį grąžtą ir išsijuosusi „gaminau“ skylę sienoje. Ne todėl, kad neturėjau, kas man ją išgręžtų. Todėl, kad užsimaniau tą skylę „pasigamint“ būtent tą minutę... Mane buvimas Moterimi „veža“ ne tik dėl moteriško unikalumo, bet ir neįtikėtino šios lyties universalumo, galinčio skleistis čia, Lietuvoje.

Aš galiu dėvėti bet kurios spalvos rūbus, ir dėl to niekas nekels diskusijų. Aš galiu dėvėti ir sijonus, ir kelnes, ir „fufaikas“, avėti botus, kaliošus ar „kablus“, ir tai tebus mano stiliaus apraiškos... Nes čia - Lietuva.

Aš galiu vizgint uodegą ir vaikščiot papūtusi lūpas, jei tik man to norisi, galiu kad ir kasdien nusipiešti „špakliumi“ pageidaujamą veidą, užsitempt ant užpakalio mini, o gal pasislėpt patogiame maxi, ir vis dar išlikt ... tiesiog Moterimi. Nes čia - Lietuva.

Aš galiu gręžt sienoje skyles, pasikabint namuose šviestuvus, net perkast daržą savo ale gležnomis rankomis, atsisėst į patogią boso kėdę, aptraukta oda, užsisakyt bare viskio be ledukų... Už tai man gresia būti išvadintai boba su kiaušais, betgi vis tiek liksiu „nieko sau“ Moteris... Nes čia - Lietuva.

Aš galiu kalbėti ir tylėti, gundyti ir raminti, uždegti ir užgesinti, dirbti ir tinginiauti, gimdyti ir negimdyti... Gimdyti vieną „viršininką“ ar visą futbolo komandą. Galiu reikštis, realizuotis, aktualizuotis ir dar visaip kaip „-uotis“, ir už tai nebūsiu nei užmėtyta akmenimis, nei sudeginta ant laužo, nors esu Moteris... Čia - Lietuva.

Aš galiu tikėti ir netikėti, tikėtis ir nusivilti, nusvilti, griūti ir vėl pakilti. Galiu šokti ir dainuoti, pūsti dūdą ir studijuoti. Galiu būti veganė ar vegetarė, mėsėdė ar žolėdė. Vienokia ar kitokia, o gal tiesiog visokia.

Nes aš laisva ir galiu rinktis.

Todėl, kad gyvenu nuostabioje šalyje pavadinimu LIETUVA.

Aš nesu akla, kurčia ar klaidžiojanti LSD haliucinacijų labirintais.

Mano šaly yra burbančių, stenančių, krizenančių ir pro dantis piktus žodžius košiančių žmonių, liūdnomis, apsiblaususiomis ar alkoholiu užpiltomis akimis, bet...

Joje išsibarsčiusi visa puokštė sudėtingų problemų ir neišspręstų klausimų, bet...

Aš rizikuoju susidurti su priešiškumu ir nepalaikymu, biurokratine raizgalyne ir viešu nuplakimu žodžiais, bet...

Bet, bet, bet...

Aš taip pat savo kely susiduriu su tuo, kas mane įkvepia, kas į mano kišenę įdeda ne tik šypseną, bet ir viltį... Su stiprybe, vedančia pirmyn, nors ir virpančiomis kojomis, nors ir po ašaromis laistomu skėčiu. Su gausybe širdingų žmonių, net nesiruošiančių paversti mano šalies orvelišku gyvulių ūkiu. Su būriu senolių šviečiančiais veidais, besimeldžiančių už Lietuvos vaikų ateitį. Su dosnumu, gailestingumu ir stebuklais. Su darbštumu, ryžtu, drąsa, išmintimi ir stulbinančiu protu. Ir dar su daug daug nuostabių dalykų.

Argi ne puiki manoji Tėvynė?

Su dar vienu Lietuvos gimtadieniu, lietuvės ir lietuviai! Priglauskim ranką prie širdies ir traukim iš jos visos ne tik garbingą giesmę, bet ir meilę mūsų šaliai!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt. Na, o šiandien publikuojame mums atsiųstą Vaidos istoriją.

Aktorė Miglė Polikevičiūtė: motinystė yra nuolatinis procesas

Miglė Polikevičiūtė – teatro ir kino aktorė, įvertinta prestižiniais Lietuvos teatro ir kino apdovanojimais – Auksiniu scenos kryžiumi ir Sidabrine Gerve, sūnelio mama, konferencijos „Sveika ir laiminga mama" ambasadorė.

Daugkartinę Europos ir pasaulio šokių čempionę trys vaikai įkvėpė imtis naujos veiklos (1)

Portalo TavoVaikas.lt naujos rubrikos KURIANTI MAMA viešnia šiandien – veikli moteris ir trijų vaikučių mama Lauryna.

Dainininkė Beata Wilkin: po skyrybų likau viena su dviem vaikais

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Ypatingą dukrytę auginanti mama: kodėl aš pasidariau savo pirmąją tatuiruotę (3)

Sanna Karosas, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos Klaipėdos apskrities skyriaus koordinatorė pasakoja savo istoriją

Du vaikus įvaikinusi šeima įvardijo didžiausius patiriamus sunkumus

Du vaikus į šeimą priėmę Laurynas Kaminskas ir Živilė Kaminskienė įvardijo, ko trūksta įtėviams ir globėjams Lietuvoje.

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai (1)

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.