5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Aš labai myliu Lietuvą.

Per patį Moters dienos įkarštį rankose išdidžiai laikiau elektrinį grąžtą ir išsijuosusi „gaminau“ skylę sienoje. Ne todėl, kad neturėjau, kas man ją išgręžtų. Todėl, kad užsimaniau tą skylę „pasigamint“ būtent tą minutę... Mane buvimas Moterimi „veža“ ne tik dėl moteriško unikalumo, bet ir neįtikėtino šios lyties universalumo, galinčio skleistis čia, Lietuvoje.

Aš galiu dėvėti bet kurios spalvos rūbus, ir dėl to niekas nekels diskusijų. Aš galiu dėvėti ir sijonus, ir kelnes, ir „fufaikas“, avėti botus, kaliošus ar „kablus“, ir tai tebus mano stiliaus apraiškos... Nes čia - Lietuva.

Aš galiu vizgint uodegą ir vaikščiot papūtusi lūpas, jei tik man to norisi, galiu kad ir kasdien nusipiešti „špakliumi“ pageidaujamą veidą, užsitempt ant užpakalio mini, o gal pasislėpt patogiame maxi, ir vis dar išlikt ... tiesiog Moterimi. Nes čia - Lietuva.

Aš galiu gręžt sienoje skyles, pasikabint namuose šviestuvus, net perkast daržą savo ale gležnomis rankomis, atsisėst į patogią boso kėdę, aptraukta oda, užsisakyt bare viskio be ledukų... Už tai man gresia būti išvadintai boba su kiaušais, betgi vis tiek liksiu „nieko sau“ Moteris... Nes čia - Lietuva.

Aš galiu kalbėti ir tylėti, gundyti ir raminti, uždegti ir užgesinti, dirbti ir tinginiauti, gimdyti ir negimdyti... Gimdyti vieną „viršininką“ ar visą futbolo komandą. Galiu reikštis, realizuotis, aktualizuotis ir dar visaip kaip „-uotis“, ir už tai nebūsiu nei užmėtyta akmenimis, nei sudeginta ant laužo, nors esu Moteris... Čia - Lietuva.

Aš galiu tikėti ir netikėti, tikėtis ir nusivilti, nusvilti, griūti ir vėl pakilti. Galiu šokti ir dainuoti, pūsti dūdą ir studijuoti. Galiu būti veganė ar vegetarė, mėsėdė ar žolėdė. Vienokia ar kitokia, o gal tiesiog visokia.

Nes aš laisva ir galiu rinktis.

Todėl, kad gyvenu nuostabioje šalyje pavadinimu LIETUVA.

Aš nesu akla, kurčia ar klaidžiojanti LSD haliucinacijų labirintais.

Mano šaly yra burbančių, stenančių, krizenančių ir pro dantis piktus žodžius košiančių žmonių, liūdnomis, apsiblaususiomis ar alkoholiu užpiltomis akimis, bet...

Joje išsibarsčiusi visa puokštė sudėtingų problemų ir neišspręstų klausimų, bet...

Aš rizikuoju susidurti su priešiškumu ir nepalaikymu, biurokratine raizgalyne ir viešu nuplakimu žodžiais, bet...

Bet, bet, bet...

Aš taip pat savo kely susiduriu su tuo, kas mane įkvepia, kas į mano kišenę įdeda ne tik šypseną, bet ir viltį... Su stiprybe, vedančia pirmyn, nors ir virpančiomis kojomis, nors ir po ašaromis laistomu skėčiu. Su gausybe širdingų žmonių, net nesiruošiančių paversti mano šalies orvelišku gyvulių ūkiu. Su būriu senolių šviečiančiais veidais, besimeldžiančių už Lietuvos vaikų ateitį. Su dosnumu, gailestingumu ir stebuklais. Su darbštumu, ryžtu, drąsa, išmintimi ir stulbinančiu protu. Ir dar su daug daug nuostabių dalykų.

Argi ne puiki manoji Tėvynė?

Su dar vienu Lietuvos gimtadieniu, lietuvės ir lietuviai! Priglauskim ranką prie širdies ir traukim iš jos visos ne tik garbingą giesmę, bet ir meilę mūsų šaliai!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui: turi labai daug gauti, kad galėtum duoti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.