A. Jasaitytė - Čeburiak: neturiu neigiamų nuostatų apie dėvėtus drabužius

 (7)
Apie greitai augančius vaikus šį kartą KIDIBAM šnekučiuojasi su Aiste Jasaityte-Čeburiak, dviejų dailių damų, Elzės (4 m.) ir Sofijos (5 mėn.), mama. Nepaisant daug laiko reikalaujančių mamos pareigų, Aistė dar intensyviai užsiima edukologija ir psichologija, dirba su vaikais bei suaugusiais.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Aistės namai mus pasitinka gaiva, jaukumu ir nepailstančia šviesa bei šypsenomis. Šalimais vežimėlyje popietės miegelio snaudžia Sofija, o mes su Aiste pradedame jaukiai kalbėtis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atvira išpažintis: nelaukiu gimdymo, nes nežinau, kaip išgyvensim
Buvau šokiruota, kai pamačiau gimdyklą

Ką manote apie dalinimąsi išaugtais vaikų drabužiais?

Vaikai itin greitai auga ir tikrai nespėja sunešioti visų jiems įsigytų ar padovanotų drabužių. Dažnai mažieji net nespėja ištepti šių daiktų. Todėl labai naudinga šiuos daiktus vėl prikelti naujam gyvenimui ir leisti juos dėvėti dar kitam mažyliui. Tokia idėja padeda sutaupyti, juk geros kokybės daiktai, natūralūs audiniai kainuoja išties nemažai, o šiuo atveju juos galima įsigyti pigiau. Verčiau sutaupytus pinigus išleisti šeimos pramogoms. O ir kitiems gero padarai.

Iš kur į Jūsų namus atkeliauja drabužiai vaikams? Ar nesibodi savų vaikų rengti jau dėvėtais?

Kai laukiausi vyresnės dukters, išties nemažai rūbelių jai pirkau padėvėtų drabužių parduotuvėse. Man buvo aktualu šliaužtinukai, bodžiai, megztiniai. Buvau labai teigiamai nustebusi, kokios geros kokybės audinių ir žinomų ženklų drabužių galima įsigyti pigiau. Jie atrodė lyg nauji. Buvau laiminga taip gerai apsipirkusi už tiek mažai. Šiuos drabužius iki šiol dėvi ir antroji mano dukra.

Kol vaikai maži, išties daug drabužių jie turi jau dėvėtų, gautų iš draugių. Šiuo metu draugų rate daug mažų vaikų. Tačiau būna, jog perku ir visai naujus drabužius, tačiau stengiuosi apsiriboti dviem kartais per metus, sezoniškai vyresniajai nuperku drabužių, reikalingų darželyje.

<span style="color: #ff0000;">A. Jasaitytė - Čeburiak:</span> neturiu neigiamų nuostatų apie dėvėtus drabužius
Aistė Jasaitytė - Čeburiak ir Sofija
© (www.kidibam.lt nuotr.)

Retkarčiais dar susiduriame su nuostatomis ar baimėmis pirkti dėvėtus drabužius. Kas svarbu Jums?

Neturiu jokių neigiamų nuostatų apie dėvėtus drabužius. Jeigu kažkas baiminasi dėl švaros, juk šiuos daiktus galima įsigijus tiesiog dar kartą išskalbti. Esu girdėjusi žmones kalbant apie energetinius dalykus, ir šiuo klausimu manau, jog kūdikis jokios neigiamos energijos negali turėti. Kūdikis juk šventas, mažas angelėlis. Apie vaikus apskritai neįmanoma nieko blogo net pagalvoti.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Vaida Genytė: savo augantį sūnų noriu matyti ne tik akimis, bet ir širdimi (29)

Pokalbio su Vaida Genyte metu iš dainininkės lūpų ne kartą nuskamba žodis „meilė".

Agnė Grigaliūnienė: diržo gavau vienintelį kartą gyvenime ir tai atsimenu iki šiol

Sąmoninga bei aktyvi mama, suvokianti mūsų visuomenės ir savo trūkumus, tačiau besistengianti savo vaikams perteikti geriausia, ką pati yra gavusi iš savo tėvų. Šiltų vaikystės prisiminimų įkvėptas noras keisti visuomenę gerinant tėvų ir vaikų ryšį – tokią užduotį sau kelia dviejų vaikų mama Agnė Grigaliūnienė.

Kaip po patirto šoko jaučiasi Angelinos Jolie ir Brado Pitto vaikai (4)

Praėjus beveik pusei metų nuo to laiko, kai Angelina Jolie ir Bradas Pittas pateikė dokumentus skyryboms, aktorė ir šešių vaikų mama pirmą kartą atvirai papasakojo, kaip tai atsiliepė jai ir jos vaikams.

Įkurti TAVO VAIKO žurnalą verslininkę įkvėpė vienas smetoninis leidinys (1)

Žurnalas „Tavo vaikas“ švenčia 25-ąjį gimtadienį, jei kalbėtume apie tokio amžiaus žmogų, tai pati branda ir grožis.

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.