Antonovų šeima: 10 nėštumų, 3 persileidimai ir 1 mirtis

 (240)
Dešimt nėštumų, trys persileidimai ir vieno sūnaus mirtis. Jeigu ne tragiškos aplinkybės, dabar Antonovų šeimos nuotraukoje puikuotųsi ne šeši, o vienuolika vaikų. Nors visi Rimos gimdymai galėjo kainuoti jos pačios gyvybę, moteris tikina, kad savo gyvenimo be mylinčių vaikų ji neįsivaizduoja.
© TV3

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nelaimė Antonovų namus aplankė prieš kelerius metus. Tuomet jie ant rankų sūpavo vos mėnesio kūdikį. Rimai sunku kalbėti apie širdį veriančius įvykius. Nedaugžodžiaudama šešių vaikų mama prisipažįsta - sūnelio netektis griuvo ant jos pečių: „Iš pradžių, aš ganėtinai stipriai laikiausi, matyt, buvau šoke. Tačiau po kelių dienų apėmė neapsakomi jausmai. Man buvo labai didelė depresija. Susidūriau su didžiulėmis problemomis. Pašlijo sveikata, buvo be galo sunku išgyventi. Vos su Vidu neišsiskyriau. Man pačiai buvo labai sunku, o dar turėjau guosti jį. Kažkuris vienas iš mūsų privalėjo būti stiprus, juk reikia ir kitais vaikais rūpintis. Viską teko man nešti ant savo pečių."

Apie tragediją sunkiai kalba ir vyriausias Lietuvoje tėtis. Vidas sako dar ir šiandien nubraukiantis ašarą. O žmonos pastangas dėl šeimos darnos vadina didele auka: „Ji pasiaukojo man. Ne kiekviena moteris taip sugebėtų. Įsivaizduokite, dešimt nėštumų. Pastojimai buvo pavojingi jos gyvybei. Trys persileidimai, iš kurių vienas su dvynukais. Mūsų berniuko mirtis... Jai reikėjo iškentėti labai daug, galima sakyti, kad penkerius metus ji vaikščiojo nėščia. Tai auka man ir mūsų vaikams. Aš dėkingas Rimai, kad gyvenu, kad mane vaikai myli. Mūsų šeima - tokia vienintelė pasaulyje."

Gyvenimo klaidos nepadarė tik per stebuklą

Kalbėdama apie savo vaikus, Rima pripažįsta, kad susitvarkyti su būriu atžalų kartais būna labai sunku. Ji prisimena, kaip viena gydytoja vertė ją nutraukti užsimezgusią gyvybę: „Kai atėjau pas daktarę, ji taip man ir pasakė - kam tau tiek vaikų. Tu pati ir tavo vaikas neišgyvens, darykis valymą. Neklausyti gydytojos buvo sunku. Juk ji profesionalė, išmano savo darbą. Tačiau mano širdis prieštaravo jos žodžiams. Kai po trejų metų mes susitikome sporto klube, ji pamatė mane su dukryte, nuleido akis ir neištarė nė žodžio. O juk aš rimtai tikėjau jos žodžiais, buvo daug baimės ir streso. Šios gyvenimo klaidos nepadariau tik per stebuklą."

Šeši maži Antonovų stebuklai choru pripažįsta - šeimos galva namuose mama. Jos žodis visuomet paskutinis. Ji neklauso nieko, išskyrus savęs. Būtent taip Rima pasielgė ir tuomet, kai prieš septyniolika metų tekėjo už Vido. Visi aplinkiniai, patys artimiausi ir net tėvai atkalbinėjo ją nuo lemtingojo „Taip".

Antonovų šeima: 10 nėštumų, 3 persileidimai ir 1 mirtis
6 Antonovų vaikai
© TV3

Išgyventi kalėjime padėjo vaikelio laukimas

Antonovų vestuvės atrodė originaliai, jiems tai buvo laimingiausia diena gyvenime, visiems kitiems - nuostabą keliantis reiškinys. Jaunavedžiai aukso žiedus sumainė kalėjimo izoliatoriuje, liudijant būriui žiniasklaidos atstovų. Tačiau, kaip sako Vidas, abejingų jiems nebuvo: „Kalėjimo viršininkas mums suteikė privilegiją - ilgalaikius pasimatymus. Daugiau niekas tokių teisių neturėjo. Pamenu, kai tuomet vykdžiau bausmę kalėjime, tuometiniame lageryje, Rima po mūsų eilinio pasimatymo atsiuntė man dovaną - nėštumo testą. Jausmas buvo neapsakomas. Tiek džiaugsmo, tiek gerų emocijų, juk dar vienas vaikelis. Tik tai man ir padėjo išgyventi."

Vidas teigia, kad savo vaikus auklėja dorai, jis vadovaujasi savo mamos auklėjimo principais: „Aš žinau, kas yra tėvo instinktas. Paglostau, panešioju. Pats valgyti darau ir naktį keliuosi. Man tai yra malonumas. Mama manęs niekuomet nebardavo, niekada nepykdavo ir, gink Dieve, niekada nėra sudavusi. Aš stengiuosi būti geras tėtis ir mano vaikai yra tokie pat. Gerumu galima pasiekti daugiau nei kuo kitu. Aš labai noriu dar vaikučių, nesvarbu, ar dukrytė, ar sūnelis. Dabar pasižiūriu į juos ir labai džiaugiuosi. Kiekvienas vaikas atneša tokią laimę ir tokį norą pamatyti dar kitus savo vaikus. Sielos gal prašosi pačios?"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.