Antonovų šeima: 10 nėštumų, 3 persileidimai ir 1 mirtis

 (240)
Dešimt nėštumų, trys persileidimai ir vieno sūnaus mirtis. Jeigu ne tragiškos aplinkybės, dabar Antonovų šeimos nuotraukoje puikuotųsi ne šeši, o vienuolika vaikų. Nors visi Rimos gimdymai galėjo kainuoti jos pačios gyvybę, moteris tikina, kad savo gyvenimo be mylinčių vaikų ji neįsivaizduoja.
© TV3

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nelaimė Antonovų namus aplankė prieš kelerius metus. Tuomet jie ant rankų sūpavo vos mėnesio kūdikį. Rimai sunku kalbėti apie širdį veriančius įvykius. Nedaugžodžiaudama šešių vaikų mama prisipažįsta - sūnelio netektis griuvo ant jos pečių: „Iš pradžių, aš ganėtinai stipriai laikiausi, matyt, buvau šoke. Tačiau po kelių dienų apėmė neapsakomi jausmai. Man buvo labai didelė depresija. Susidūriau su didžiulėmis problemomis. Pašlijo sveikata, buvo be galo sunku išgyventi. Vos su Vidu neišsiskyriau. Man pačiai buvo labai sunku, o dar turėjau guosti jį. Kažkuris vienas iš mūsų privalėjo būti stiprus, juk reikia ir kitais vaikais rūpintis. Viską teko man nešti ant savo pečių."

Apie tragediją sunkiai kalba ir vyriausias Lietuvoje tėtis. Vidas sako dar ir šiandien nubraukiantis ašarą. O žmonos pastangas dėl šeimos darnos vadina didele auka: „Ji pasiaukojo man. Ne kiekviena moteris taip sugebėtų. Įsivaizduokite, dešimt nėštumų. Pastojimai buvo pavojingi jos gyvybei. Trys persileidimai, iš kurių vienas su dvynukais. Mūsų berniuko mirtis... Jai reikėjo iškentėti labai daug, galima sakyti, kad penkerius metus ji vaikščiojo nėščia. Tai auka man ir mūsų vaikams. Aš dėkingas Rimai, kad gyvenu, kad mane vaikai myli. Mūsų šeima - tokia vienintelė pasaulyje."

Gyvenimo klaidos nepadarė tik per stebuklą

Kalbėdama apie savo vaikus, Rima pripažįsta, kad susitvarkyti su būriu atžalų kartais būna labai sunku. Ji prisimena, kaip viena gydytoja vertė ją nutraukti užsimezgusią gyvybę: „Kai atėjau pas daktarę, ji taip man ir pasakė - kam tau tiek vaikų. Tu pati ir tavo vaikas neišgyvens, darykis valymą. Neklausyti gydytojos buvo sunku. Juk ji profesionalė, išmano savo darbą. Tačiau mano širdis prieštaravo jos žodžiams. Kai po trejų metų mes susitikome sporto klube, ji pamatė mane su dukryte, nuleido akis ir neištarė nė žodžio. O juk aš rimtai tikėjau jos žodžiais, buvo daug baimės ir streso. Šios gyvenimo klaidos nepadariau tik per stebuklą."

Šeši maži Antonovų stebuklai choru pripažįsta - šeimos galva namuose mama. Jos žodis visuomet paskutinis. Ji neklauso nieko, išskyrus savęs. Būtent taip Rima pasielgė ir tuomet, kai prieš septyniolika metų tekėjo už Vido. Visi aplinkiniai, patys artimiausi ir net tėvai atkalbinėjo ją nuo lemtingojo „Taip".

Antonovų šeima: 10 nėštumų, 3 persileidimai ir 1 mirtis
6 Antonovų vaikai
© TV3

Išgyventi kalėjime padėjo vaikelio laukimas

Antonovų vestuvės atrodė originaliai, jiems tai buvo laimingiausia diena gyvenime, visiems kitiems - nuostabą keliantis reiškinys. Jaunavedžiai aukso žiedus sumainė kalėjimo izoliatoriuje, liudijant būriui žiniasklaidos atstovų. Tačiau, kaip sako Vidas, abejingų jiems nebuvo: „Kalėjimo viršininkas mums suteikė privilegiją - ilgalaikius pasimatymus. Daugiau niekas tokių teisių neturėjo. Pamenu, kai tuomet vykdžiau bausmę kalėjime, tuometiniame lageryje, Rima po mūsų eilinio pasimatymo atsiuntė man dovaną - nėštumo testą. Jausmas buvo neapsakomas. Tiek džiaugsmo, tiek gerų emocijų, juk dar vienas vaikelis. Tik tai man ir padėjo išgyventi."

Vidas teigia, kad savo vaikus auklėja dorai, jis vadovaujasi savo mamos auklėjimo principais: „Aš žinau, kas yra tėvo instinktas. Paglostau, panešioju. Pats valgyti darau ir naktį keliuosi. Man tai yra malonumas. Mama manęs niekuomet nebardavo, niekada nepykdavo ir, gink Dieve, niekada nėra sudavusi. Aš stengiuosi būti geras tėtis ir mano vaikai yra tokie pat. Gerumu galima pasiekti daugiau nei kuo kitu. Aš labai noriu dar vaikučių, nesvarbu, ar dukrytė, ar sūnelis. Dabar pasižiūriu į juos ir labai džiaugiuosi. Kiekvienas vaikas atneša tokią laimę ir tokį norą pamatyti dar kitus savo vaikus. Sielos gal prašosi pačios?"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.