Ar sustiprins dvynių gimimas karališkąją santuoką?

 (3)
Monakas džiaugiasi karališkais naujagimiais dvyniais. Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė berniuko ir mergaitės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Smalsuoliai nekantravo, kokius gi vardus vaikams suteiks šeima, ir to ilgai laukti nereikėjo. Kaip pranešama oficialiame spaudos pranešime, gruodžio dešimtosios popietę, 17.06 val. gimusi mergaitė pavadinta Gabriella Therese Marie, o dviem minutėm jaunesnis brolis (gimė 17.04) vardu Jacques Honoré Rainier. Pastarasis vardas suteiktas senelio garbei – kunigaikštis Rainier mirė 2005 metais.

Dvyniai gimė gruodžio 10 dieną Monake, princesės Grace vardo ligoninėje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paaiškėjo, kaip ir kur Kalėdas sutiks Kembridžo hercogienė Kate Middleton
Ko pasigenda Lietuvoje gyvenantis 2 vaikų tėtis italas

Nors dukrytė ir gimė pirmoji, šalies sosto pirmuoju įpėdiniu tampa berniukas. Monake galiojantis įstatymas suteikia šią privilegiją berniukams, nesvarbu, kad jie yra jaunesni už seses.

Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
© Reuters/Scanpix

Gimus karališkosios poros vaikams keičiasi sosto paveldėtojų eilė. Iki šiol karališkasis sostas būtų atitekęs kunigaikščio Alberto II seseriai kunigaikštytei Caroline von Hannover (57) ir jos vyriausiam sūnui Andrea Casiraghi (30). Dabar ši garbė atitenka ką tik gimusiam sūnui Jacques'ui.

Sosto paveldėjimo tvarka reglamentuota dešimtame Monako Konstitucijos straipsnyje. Pagal jį pirmenybė teikiama vyriškos lyties palikuoniui. Pagal Monako įstatymus abu esami nesantuokiniai kunigaikščio Alberto II vaikai į sostą pretenduoti negali.

Pietų Afrikoje gimusi Charlene, praeityje žinoma plaukikė, pirmagimius gimdė sulaukusi 36 -erių metų. Manoma, kad jai buvo atlikta cezario pjūvio operacija.

Kaip po gimdymo jaučiasi mama ir naujagimiai, daug informacijos nepateikiama, spaudos pranešime pateiktas vienas standartinis sakinys, jog „mama ir vaikai jaučiasi gerai".

Dvynių gimimą Monake pasveikino pabūklų salvėmis - kiekvienam vaikui buvo iššauta po 21 salvę, iš viso - 42.

Monakas švenčia: kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
Monakas švenčia: kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
© Reuters/Scanpix

Charlene ir Albertas II šeimą sukūrė 2011 metais. Gandų apie esą pašlijusius karališkosios poros santykius būta jau nuo pirmųjų santuokos dienų, taip pat tuos kelerius metus, kai jie gyveno neturėdami vaikų. 

Šias kalbas pakurstydavo bendros poros nuotraukos, kurių daugumoje Charlene atrodydavo liūdna, jose nesimatė romantiškų jausmų, kurie būdingi neseniai susituokusioms poroms. Apie tai, kad laukia šeimos pagausėjimo, pirmoji Monako pora pranešė gegužės mėnesį. Buvo sakoma, kad gimdymas planuojamas apie Kalėdas.

Ar sustiprins dvynių gimimas karališkąją santuoką?
© Vida Press

Apie Charlene nėštumą nebuvo daug atviraujama, nors tai, kad kunigaikštienė laukiasi dvynių, kalbėta nuo pirmųjų dienų. 

Tik nėštumui baigiantis žiniasklaidoje pasirodė oficialus patvirtinimas, kad Albertas II taps iš karto dviejų vaikų tėčiu. 

Įdomi detalė buvo ta, kad vaikų lytis žinojo tik viena Charlene, o princas Albertas II nepageidavo to žinoti. Jis norėjo, kad tai būtų staigmena.

Ar sustiprins dvynių gimimas karališkąją santuoką?
© Vida Press

Dabar laukiama, kada bus paviešintos pirmosios kūdikių nuotraukos, šios tradicijos kunigaikštis Albertas II su žmona neturėtų ignoruoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.