Be rankų ir kojų gyvenantis jaunas tėtis moko džiaugtis gyvenimu FOTO

 (15)
Ko reikia žmogui, kad jis gyventų pilnavertį gyvenimą ir jaustųsi laimingas? Klausimas, atsakymo į kurį kiekvienas iš mūsų turime ieškoti individualiai. Tačiau australo Nicko Vujicic gyvenimas įrodo - žmogui reikia nedaug.
© AFP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nicko gyvenimo istorija jau yra įkvėpusi tūkstančius žmonių visame pasaulyje. Jeigu nieko apie jį negirdėjote, nepraleiskite progos šiandien. 

Nickas gimė prieš 31 -erius metus Australijoje, serbų kilmės šeimoje. Nickas neturi kojų, rankų, bet jis moka džiaugtis gyvenimu ir kiekviena diena, praleista su savo šeima.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu mačiau du kartus
VIDEO: neeilinė vyro reakcija sužinojus, kad jis taps seneliu

Be rankų ir kojų gyvenantis jaunas tėtis moko džiaugtis gyvenimu <span style="color: #ff0000;"><sup>FOTO</sup></span>
© Vida Press

Šį savaitgalį Nicką su šeima fotografai įamžino viename Havajų paplūdimyje. Čia jis ilsėjosi su žmona Kanae ir mažuoju sūneliu. Tiesa, poilsis buvo trumpas, nes Nicko viešnagės tikslas kitas - jis specialiai atvažiavo dalyvauti konferencijoje, skirtoje diskriminacijos bei patyčių problemoms aptarti.

Nuotraukos, kuriose įamžintos šeimos akimirkos, yra labai ypatingos, tačiau Nicko gyvenimo istorija - dar įspūdingesnė.

Vos gimusiam jam gydytojai diagnozavo labai retą sindromą, kuriam būdinga tai, kad būna neišsivysčiusios visos keturios žmogaus galūnės - kojos ir rankos. Paprastai žmonės, jį turintys, nesugeba pasirūpinti savimi ir negali gyventi pilnaverčio gyvenimo. Tačiau Nicko pavyzdys įrodė visai ką kita.

Jis per savo 31 -erius gyvenimo metus išmoko tiek ir pasiekė tokių rezultatų, kurie daugumai mūsų yra neįkandami. Nickas daug keliauja po pasaulį, jis moka plaukti, žaisti golfą, valdo burlentę ir turi talentą motyvuoti žmones siekti savo gyvenimo tikslų, skaito paskaitas ir dalyvauja konferencijose. Paprastai tariant, jis įkvepia žmones gyventi, parodydamas, kad savo laimės kalviu esame kiekvienas iš mūsų, ir mūsų teisė rinktis, ar norime gyventi laimingą gyvenimą.

Be rankų ir kojų gyvenantis jaunas tėtis moko džiaugtis gyvenimu <span style="color: #ff0000;"><sup>FOTO</sup></span>
© Vida Press

Tačiau Nickas ne visada jautėsi toks pasitikintis savimi ir laimingas, kaip šiandien. Būdamas vaiku bei paaugliu, jis išgyveno depresiją ir net bandė nusižudyti.

Kai Nickui sukako aštuoneri, jis pirmą kartą užsiminė savo mamai, kad nebenori toliau gyventi. Po dvejų metų, kai jam buvo dešimt, berniukas bandė nusiskandinti vonioje. Laimė, nesėkmingai. Vėliau, padedamas tėvų bei draugų, Nickas sustiprėjo ir nugalėjo depresiją.

Trylikos metų Nicką sujaudino laikraštyje perskaityta žinutė apie neįgalų žmogų, kuris nepaisant savo sveikatos problemų, skyrė savo gyvenimą padėti kitiems. Paauglį įkvėpė ši naujiena, ir jis suprato, kad panašiu drąsos ir stiprybės pavyzdžiui, jis, Nickas, taip pat gali būti kitiems.

Neseniai Nickas parašė knygą apie tai, kaip kovoti su smurtu ir patyčiomis, ji vadinasi „Išlikite stiprūs: jūs galite įveikti patyčias".

Be rankų ir kojų gyvenantis jaunas tėtis moko džiaugtis gyvenimu <span style="color: #ff0000;"><sup>FOTO</sup></span>
© Vida Press

Asmeninis Nicko gyvenimas taip pat klostosi sėkmingai: 2011 metų jis pasipiršo draugei Kanae, 2012 -aisiais jie susituokė, o po metų susilaukė sūnaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.