Beata Nicholson: dabar man svarbiausia yra...

 (7)
Prieš vienuolika metų į ūkanotąjį Londoną žurnalistė Beata Nicholson (34 m.) išskrido paskui meilę. Prieš metus ji grįžo į Lietuvą ir parsivežė viską, ką ten užgyveno: populiarų tinklaraštį „Beatos virtuvė", šūsnį kulinarijos knygų, kurias pati ir parašė, ir savo šeimą - vyrą Tomą (39 m.) ir du vaikus. „Grįžome iš meilės. Sau, vienas kitam, vaikams", - sako laiminga moteris.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Let's move to Lithuania"

„„Let's move to Lithuania" (liet. „Važiuokime į Lietuvą" - aut. past.). Tokius žodžius prieš daugiau nei dvejus metus pasakė Beatos vyras Tomas šeimos automobilį vairuodamas iš Velso, kuriame leido savaitgalį, į namus Londono centre.

„What?" (liet. „Ką?" - aut. past.)

Ir mane trenkė žaibas. Atsimenu tiksliai šią akimirką. Na, gal kilometro, kuriame tai įvyko, ir nepasakyčiau, bet viskas nuo tada ir prasidėjo...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dvyniai ir jų santykiai su kitais Zodiako ženklais
Vaikų vardų mados Kaune: TOP 10 ir mamų komentarai

Mes kartu nusprendėme, kad norime daugiau laiko praleisti su vaikais (aš ir Tomas), mažiau dirbti (Tomas), valgyti daugiau mano tėčio užaugintų pomidorų ir visų kitų daržovių (aš), būti arčiau gamtos ir mažiau skraidyti (aš), daugiau laiko praleisti su mano šeima (aš), daugiau sportuoti (Tomas), auginti vištas (aš), dažniau atostogauti ne Lietuvoje (Tomas), patobulinti lietuvių kalbą (Jurgis ir Tomas)...

Iš visų žmonių labiausiai mūsų sprendimą palaikė ir gyrė, neatspėsite, kas. Tomo mama. Ji mano, kad visiems šis pokytis bus į naudą ir pažadėjo su malonumu atskristi mūsų aplankyti. Štai ir viskas, gyvenimas yra vienas ir gražus", - tada dar labai šviežius įspūdžius tinklaraštyje užrašė Beata

Miegamasis rajonas? Nieko panašaus!

„Aš važiuosiu namo!" Tas jausmas - lyg skrydis", - sako Beata. Žinoma, buvo abejojančiųjų, skubančiųjų įspėti: „Pusę  metų Lietuvoje gyvensi apimta euforijos, paskui - nyki rutina..."

Ar nebuvo akimirkos, kad pagalvotumėte: „Nereikėjo...", klausiu jos prabėgus daugiau nei pusmečiui.

Vilniuje vyksta labai daug įdomių dalykų, ateina tos pačios mados, galbūt ne tokiu dideliu mastu ir ne taip sparčiai, bet ateina. Be to, dabar man svarbiausia yra mano šeima ir mano veikla. O jiems čia - rojus.
Beata Nicholson

„Nepasigailėjau nei aš, nei mano vyras, nei vaikai. Mūsų gyvenimas yra labai geras čia, Lietuvoje, - atsako Beata. - Lietuvių sąmonėje įsišaknijusi iliuzija, kad kažkur kitur yra geriau. O gal visi žmonės nori to, ko neturi, nuolat lyginasi su kitais, mano, kad kaimyno žolė žalesnė, ten gerai, o čia - blogai. Taip nėra. Visur gyvenimas yra įvairus".

Londone Beatos šeima gyveno beveik centre, tipiškai angliškai: viena namų siena dalijosi su kaimynais, turėjo jaukų kiemelį su sodeliu ir parką šalia namų, į kurį visas rajonas vesdavo vaikus ir šunis. Ir nelabai didelę virtuvę, kurioje, kaip kažkada Beata užsiminė, niekas netilpo.

Lietuvoje Nicholsonai gyvena miesto paribyje, pušyne, gerokai erdvesniame name su dideliu kiemu. „Dabar Jurgis ir Izabelė kur kas dažniau ir ilgiau būna lauke. Abu vaikai lanko tarptautinę Amerikos mokyklą, pamokos ten vyksta anglų kalba, mokykla yra kur kas mažesnė, nei ta, kurią lankė Londone, bendravimas jaukesnis, mokytojas vaikui gali skirti daugiau dėmesio. Tai dideli pliusai."

<span style="color: #ff0000;">Beata Nicholson:</span> dabar man svarbiausia yra...
Beata Nicholson ir vaikai Jurgis bei Izabelė
© TV3

Beata neslepia, kad pasiilgsta Londono ritmo  ir spalvų, tada skrenda jo aplankyti, tačiau teigia ir Lietuvoje nesijaučianti lyg miegamajame rajone. „Vilniuje vyksta labai daug įdomių dalykų, ateina tos pačios mados, galbūt ne tokiu dideliu mastu ir ne taip sparčiai, bet ateina. Be to, dabar man svarbiausia yra mano šeima ir mano veikla. O jiems čia - rojus."

Apie galimybes

„Lyginti Londoną ir Vilnių - tai tas pats, kas klausti, kuo panašūs ir kuo skiriasi skruzdėlė ir dramblys. Abu jie yra Dievo kūriniai. Londonas yra prikimštas, prigrūstas visko, jautiesi „suspaustas". Tuo tarpu Vilniuje  galiu kvėpuoti.

Londone visuomenė labai įvairi, itin spalvinga, o socialiniai sluoksniai kur kas ryškesni ir aiškesni nei Lietuvoje. Anglai labai uždari, todėl dauguma atvykėlių ten gyvena tarsi komunomis, neturi anglų draugų, lietuviai bendrauja tik su lietuviais. Mano vyras - britas, esu kaip ir pusiau tos visuomenės narys, man buvo šiek tiek lengviau", - pasakoja Beata.

„Lietuva - mano liga, visada ilgėjausi to namų jausmo, bet kad grįšiu, nedrįsau svajoti. Maniau, tai pernelyg sunku. Tačiau kai Tomas metė samdinio darbą ir pradėjo savo verslus, atsirado tokia galimybė".
Beata Nicholson

Sako, kad Londonas - galimybių miestas. Jūsų optimizmas dėl Vilniaus daugumai lietuvių turbūt atrodo įtartinas, provokuoju pašnekovę. „Negaliu lyginti savęs su kitais. Lietuvoje aš matau labai daug galimybių. Neišnaudotų. Ir mano vyras jas mato, kaip tik dabar čia pradeda savo naują verslą.

Visiems sunku tas galimybes „pagauti", man irgi nelengva, turiu labai daug su savimi dirbti ir pakovoti, bet tai tikrai įmanoma. Eiti į priekį. Labiausiai trukdo mūsų nuostata, kad Lietuva  - maža šalis, čia - maža rinka.

Didžiojoje Britanijoje, sakyčiau, jau viskas yra padaryta. Ten didžiulė konkurencija. Galbūt, kai mano vaikai bus paaugliai, sakys, kad nori mokytis, gyventi ir dirbti Londone. Bet juk ir aš užaugau Kėdainiuose, provincijos miestelyje, ir turiu daugybę draugų, kurie užaugo mažuose miesteliuose ir kaimeliuose, baigė paprastas mokyklas, o dabar dirba tarptautiniuose bankuose, garsiose organizacijose, keliauja ir daro viską, ką daro aktyvūs žmonės londonuose ir bet kur kitur. Viskas yra mūsų galvose."

Londono subrandintas

„Lietuva - mano liga, visada ilgėjausi to namų jausmo, bet kad grįšiu, nedrįsau svajoti. Maniau, tai pernelyg sunku. Tačiau kai Tomas metė samdinio darbą ir pradėjo savo verslus, atsirado tokia galimybė. Aš irgi buvau laisva, turėjau įmonę Lietuvoje, man sekėsi ir sekasi. Kai pagalvoju, turbūt visada nesąmoningai ruošiausi grįžti namo, juk pati savo rankomis viską čia ir sukūriau. Man buvo svarbu puoselėti ryšį su Lietuva."

Kiek Londonas lėmė, kad esate bene garsiausia virtuvės šefė Lietuvoje, teiraujuosi Beatos. „Jei nebūčiau išvykusi į Londoną, šiandien turbūt būčiau tas, kas buvau - televizijos žurnalistė. Mano verslą subrandino Londonas. Maisto tema visada mane traukė, tačiau prieš dešimt metų maisto kultūra Lietuvoje buvo skurdi, skonį diktavo kinų restoranai. Londone atradau visiškai kitokią maisto kultūrą, maisto produktus, kurių nebuvau regėjusi, įvairiausius skonius, devynias galybes kulinarijos žurnalų, knygų, kursų... Tada ir supratau, kad maistas yra kaip tik tai, ko aš noriu imtis."

Kur yra namai

 „Dabar mūsų namai yra čia. Tomas, nors yra anglas,  jaučiasi kaip namie. Per dešimt metų, kai blaškiausi tarp Didžiosios Britanijos ir Lietuvos, ši labai pasikeitė. Šį pokytį labiausiai jaučia vyras, nes dabar visose viešose vietose gali susikalbėti angliškai. 

<span style="color: #ff0000;">Beata Nicholson:</span> dabar man svarbiausia yra...
Beata ir Tomas Nicholsonai
© DELFI / Tomas Vinickas

Mano jaunėlis Jurgis save taip pat laiko anglu, lietuviškai kalba sunkiai, bet jau susikalbame, tai štai jam turbūt ir yra sunkiausia, labai ilgisi draugų, kurie liko Londone. Izabelė, nors vyresnė, apsiprato greičiau. Jie abu laukia kelionių į Londoną,  juk ten liko pusbroliai, pusseserės, močiutė. Mes saugome tą ryšį. Tarptautinę mokyklą vaikams išrinkome kaip tik dėl laisvės bet kada grįžti į Londoną. 

Dabar mano nuotaika puiki. Per radiją girdėjau pokalbį su vienu profesoriumi, kuris taip pat grįžo į Lietuvą. Jis sakė: „Aš dabar jaučiuosi savas. Mano širdyje  - ramybė." O Tomas, kažkieno kažkada paklaustas apie sprendimą palikti Londoną, yra pasakęs taip: „Senatvėje juk nesigailėsi, kad daugiau laiko praleidai su vaikais ir mažiau dirbai."

Birželio mėnesio "Tavo vaikas" žurnale (Nr.6) skaitykite:

Interviu su Juozu Liesiu
Nėščioji ir vasara: svarbiausi gydytojos patarimai
Beatos virtuvėje: kai ateina ledų sezonas
Sutrikęs vaikų miegas
Drausmės lentelė: kaip ji veikia?

Išsamus žurnalo anonsas - ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip po patirto šoko jaučiasi Angelinos Jolie ir Brado Pitto vaikai (2)

Praėjus beveik pusei metų nuo to laiko, kai Angelina Jolie ir Bradas Pittas pateikė dokumentus skyryboms, aktorė ir šešių vaikų mama pirmą kartą atvirai papasakojo, kaip tai atsiliepė jai ir jos vaikams.

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.