Besilaukianti J. Jarutė: tai yra mano laikas, dabar esu pati gražiausia!

Kūdikio laukimas – ypatingas laikas kiekvienai moteriai. Tuomet norisi save labiau palepinti ir leisti sau tai, ko įprastai neleisdavai.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kitų metų pradžioje kūdikio susilauksianti manekenė ir tinklaraščio apie sportą ir sveiką mitybą „Ona būk plona" autorė Justina Jarutė tikina besilaukdama tapusi šiek tiek lėtesne ir niekur nebeskubančia.

„Manau, kad tai savotiška psichologinė mobilizacija, kai sąmoningai nori save ir pilvuką apsaugoti nuo tam tikrų aplinkos veiksnių. Nustojau jaudintis dėl dalykų, kurie anksčiau atrodė itin svarbūs ir rimti. Tapau jautresnė, o žvilgsnis dažniau krypsta į vežimėlius ir mažus mauglius juose", – juokauja žinoma moteris ir priduria, kad besilaukdama vėl atradusi harmoniją vienatvėje, tad vis daugiau laiko praleidžianti namuose. Čia ji mielai eksperimentuoja virtuvėje, rašo, skaito, buvo net megzti pradėjusi. Pasak J. Jarutės, nors buitis ir tapo maloniu reikalu, tačiau artimiausiomis dienomis ji vėl lips į lėktuvą ir būdama nėščia leisis jau į trečią kelionę. Pastarosios jai reikalingas kaip grynas oras.

Besilaukiant visos moterys neišvengiamai susiduria su kūno pokyčiais. Galima dėl jų jaudintis, o galima – džiaugtis. J. Jarutė priklauso toms moterims, kurioms malonu matyti besikeičiantį kūną. „Besilaukiančiųjų džinsai – juokingi, bet labai patogūs. Aplinkinių prieš tai galimai grėsmingai atrodę epitetai, tokie kaip „dručkė", dabar skamba mielai. Pilvūzas, ant kurio, lyg ant staliuko, telpa pagrindinis patiekalas, arbatos puodelis ir dar desertas, yra pati nuostabiausia kūno dalis. Skruostai, kurie iš įdubusių virto iškilusiais, sukuria dar platesnės šypsenos efektą. Tai yra mano laikas. Dabar aš esu pati gražiausia!", – drąsiai sako tinklaraštininkė.

Ne viena moteris pasakoja, kad nėštumo metu pasikeitė skonio receptoriai, J. Jarutė – ne išimtis. Tris metus nevalgiusi mėsos, šiandien ji nieko neranda gardesnio už vištienos ar ilgai virtą jautienos sriubą, o į žuvį žiūrėti visiškai nenori. „Mano nuomone, reikia klausyti kūno ir jo norams neprieštarauti. Gal rožinės kreidos ar razinomis farširuotų akmenų valgyti ir nereikėtų, bet būti gyvoms vien grikiais taip pat ne išeitis", – įsitikinusi tinklaraščio „Ona būk plona" autorė.

Nors ir stengiasi į viską žiūrėti tik pozityviai, J. Jarutė neslepia, kad jos nėštumas nėra toks sklandus tarsi sviestu pateptas. Jai teko susidurti su nugaros bėdomis, o intensyvias treniruotes pakeisti ramiu pasivaikščiojimu. „Tačiau supratau, kad su tuo laikinai teks susigyventi. Plėšytis dabar ne laikas", – įsitikinusi moteris, tačiau prisipažįsta, kad į sporto salę pas draugą ir sporto trenerį Tadą Pocių kartais užsukanti ne tik paplepėti, bet ir vieną kitą pratimą padaryti.

Besilaukianti J. Jarutė: tai yra mano laikas, dabar esu pati gražiausia!
© Asmeninio albumo nuotr.

Treneris T. Pocius sako, kad, jei medikai leidžia, sportuoti nėštumo metu galima ir reikia, tačiau tai reikėtų daryti tik su specialistų priežiūra, kad būtų išvengta klaidų ir nebūtų pakenkta būsimos mamos ir jos vaiko sveikatai. Visos treniruotės metu būtina atidžiai stebėti moters pulsą, širdies darbą.

„Besilaukiančioms tinka pratimai su mankštos juostomis (gumomis), kilogramo ar dviejų svarmenimis. Sportuojant su šiomis priemonėmis stiprinami rankų ir nugaros raumenys. Įvairūs pratimai su gumomis atliekami gulint arba sėdint ant kilimėlio, vieną juostos galą galima duoti prilaikyti vyrui, o kitą tempti virš galvos, į šalis ar savęs link. Šiuo gyvenimo periodu moterims labai svarbu stiprinti dubens dugno raumenis. Tai galima daryti gulint ant nugaros ir lėtai keliant dubenį į viršų. Pakeltas dubuo sulaikomas kelioms sekundėms, o tada nuleidžiamas žemyn. Rankos tuo metu turi būti laikomos prie šonų, kojos sulenktos per kelius ir laikomos pečių plotyje. Be to, kad stiprina dubens dugno raumenis, šis pratimas padeda stangrinti ir sėdmenis. Tos kurios fiziškai yra stipresnės gali atlikti ir sunkesnę šio pratimo versiją – vieną koją laikyti ne sulenktą ant žemės, o pakeltą į viršų 90 laipsnių kampu. Nėštumo metu puikiai tinka ir daugeliui žinomas, bet gal nelabai mėgstamas pratimas „lenta". Jį atliekant reikia „kyboti" virš grindų, remiantis tik rankomis ir kojų pirštais, tuo metu dirba viso kūno raumenys", – teigia sporto treneris.

Besilaukianti J. Jarutė: tai yra mano laikas, dabar esu pati gražiausia!
© Asmeninio albumo nuotr.

Pasak T. Pociaus, svarbu, kad sportuodama moteris jaustųsi komfortiškai ir nepersistengtų. Šioje situacijoje negali būti jokių savęs baudimų ir krūvio didinimų, pavyzdžiui, už praleistą treniruotę ar suvalgytą papildomą kąsnį. Sportuoti reikėtų su patingėjimu ir savęs palepinimu. „Tai tikrai ne tas laikas, kai reikia siekti sporto rezultatų. Kūno formų palaikymui užtenka sportuoti 2-3 kartus per savaitę, tačiau būtina griežtai stebėti mitybą. Būtent dėl netinkamos mitybos kai kurios moterys nėštumo metu priauga itin daug svorio, kurio atsikratyti po to nebūna labai paprasta", – sako treneris.

Besilaukianti J. Jarutė: tai yra mano laikas, dabar esu pati gražiausia!
© Asmeninio albumo nuotr.

J. Jarutė pasakoja pagalvojanti ir apie ateitį: kaip ramiai vaikščios, gal ir bėgios stumdama vežimėlį, o išsprendusi sveikatos bėdas, padedama T. Pociaus, vėl kibs į intensyvias treniruotes ir dar kartą parodys tinklaraščio „Ona būk plona" sekėjams, kad pasitelkus teisingas priemones kūną galima transformuoti neatpažįstamai. „Taip, aš tai sakau drąsiai, nes kartą jau tai padariau. Padarysiu ir vėl. Viskas yra labai paprasta", – tvirtai sako J. Jarutė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.