Dianos Dargienės šeimoje eglė puošiama viena spalva: kokia?

 (3)
Dainininkei Dianai Dargienei gruodis - įtemptas metų laikas. Šiandien 43 -ąjį gimtadienį švenčianti moteris po kelių savaičių įsisuks į Kalėdų švenčių šurmulį. Kaip dviejų vaikų mama laukia ir ruošiasi Kalėdoms?
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šie metai Dianai Dargienei - ypatingi. Didžiausia naujiena yra ta, jog nuo vasaros pabaigos sūnus Matas išvyko JAV, kur pagal mainų programą vienerius metus mokysis ir susipažins su iki tol svajonių šalimi buvusia Amerika. Septynerių Unė - Prancūzų mokyklos Vilniuje antrokė.

Kai lygiai prieš metus kalbėjome su Diana Dargiene, ji buvo ką tik išleidusi dukrytę į mokyklą ir nuogąstavo, kaip jai seksis. Juk gimtoji Unės kalba - lietuvių, o privačioje mokykloje visos pamokos vyksta prancūzų kalba.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Veiksmingas būdas, kad vaikai klausytų – be rėkimo ir prievartos
26 nėštumo savaitę pagimdžiusi Asta – apie tai, ką teko patirti

Praėjus lygiai metams, Diana Dargienė sako, kad nesigaili išleidusi mergaitę į kitakalbę mokyklą. Jos pažanga per vienerius metus - milžiniška. Tiesa, kai matematikos namų darbus Unė ruošia skaičiuodama prancūziškai, mama ne ką tegali padėti. Tačiau moteris džiaugiasi, kad Unė turi galimybę realizuoti savo talentą kalboms bei kitus gabumus. Mergaitė prancūzų kalba ir dainuoja, ir deklamuoja eilėraščius. Be šios kalbos, Unė moka ir rusų, ir vokiečių kalbų. Pastarosios pramoko slidinėjimo kurortuose, kur vaikams rengiamose stovyklose instruktoriai kalba vokiečių kalba.

Dianos Dargienės šeimoje eglė puošiama viena spalva: kokia?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Dianai Dargienei apskritai patinka Vokietija ir šios šalies tradicijos. Gal todėl su vyru Viliumi moteris mėgsta per savo gimtadienį iškeliauti į kurį nors Vokietijos miestą. Tiesa, dėl susiklosčiusių aplinkybių šiemet šią tradiciją teks praleisti.

- Diana, sakykite, ar jūsų namuose jau kvepia Kalėdomis?

Kalėdomis mūsų namuose kvepia jau seniai, koks mėnuo laiko. Kai tik pradėjo puoštis parduotuvių vitrinos, Unė paprašė, kad ir mes namuose statytume eglę. Turim dirbtinę eglę, didelius namus, tad anksti papuošta eglė suteikia namams jaukumo. Mes eglę pasistatėme seniai, jau net nepamenu, kada tiksliai. Neseniai vyras terasą papuošė, žodžiu, Kalėdų mes jau labai laukiame.

Kiekvienais metais statome tą pačią eglę, tik kasmet papildome eglės papuošalų kolekciją naujais žaisliukais. Kai būname užsienyje, būtinai parsivežam naujų eglės žaisliukų. Dabar neseniai iš Venecijos parsivežėme žaisliuką, turim iš Mulen Ružo atsivežę. Laikomės vienos tradicijos - visi mūsų eglės žaisliukai yra baltos spalvos. Papuošta mūsų eglė būna balta, šviesi kaip sniegas.

Dianos Dargienės šeimoje eglė puošiama viena spalva: kokia?
© Asmeninio archyvo nuotr.

- Kokių dar kalėdinių tradicijų turite?

Šiemet nusipirkome knygą „Kalėdų paslaptis" ir kiekvieną vakarą skaitom su Une po vieną pasakėlę iš jos. Ten viena pasaka skirta vienai Advento dienai. Taip pamažu sužinosime visą istoriją, kaip atsirado Kalėdos. Ši tradicija labai mums patinka ir yra graži.

Kasmet turime Advento kalendorių, kurį stengiamės įsigyti užsienyje. Jie būna kitokie, negu Lietuvoje, įdomesni. Rytais atidarome vis naują Advento kalendoriaus langelį ir ieškome, kokia ten laukia staigmena. Vienais metais pirkome kalendorių, kuris buvo su miniatiūrine „Baby born" lėlyte ir jos aksesuarais: per 24 dienas Unė surinko visą kolekciją - lėlytę, jos aksesuarų, staliuką, rūbelių ir panašiai. Šiemet skridom iš Italijos, ir netyčia užmačiau „Kinder surprise" Advento kalendorių. Jame slepiasi ir patys šokoladiniai kiaušinukai, ir žaisliukai.

Visa šeima labai laukiame Kalėdų, rašome laišką Kalėdų seneliui. Kiekvienais metais Kalėdų senelis ateina pas mus į namus. Vienais metais jis atvažiuoja automobiliu, kitais metais - ateina iš miško, bet būtinai aplanko, pažiūri, kiek paaugo Unė per metus, ko išmoko. Tokiomis akimirkomis labai įdomu stebėti vaiko reakciją, tai ypatingas momentas! Būdavo metų, kad ateina Kalėdų senelis, o Unė lenda po stalu, nors ir labai jo laukė... Visada stengiamės nufilmuoti įsimintiniausias akimirkas.

Dianos Dargienės šeimoje eglė puošiama viena spalva: kokia?
© Asmeninio archyvo nuotr.

Visada visa šeima puošiame Kalėdų eglę, fone grojant gražiai kalėdinei muzikai, stengiamės patys susikurti sau šventę. Pastebiu, kad tas Kalėdų laukimo laikas mūsų šeimoje vis ilgėja, norisi stebuklo laukti ilgai, ilgai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.