Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Susipažinkime – pristatykite savo šeimą ir vaikus.

Sako, gero toli ieškoti nereikia. Su vyru lankėme tą pačią mokyklą, tad pažįstami esame labai seniai. Šiuo metu gyvenam Kauno rajone. Augom ir ilgą laiką gyvenom Kaune, tačiau atsiradus pirmajam sūnui, su vyru nusprendėme pabėgti truputėlį nuošaliau miesto.

Esu laiminga moteris, pagerbta tarp vyrų. Dabar su vyru auginame du nuostabius berniukus, pirmasis greit švęs pirmąjį jubiliejų, sueis 5 metai, o antrajam eina 4 mėnuo.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.

Esu baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, veterinarinės medicinos studijas. Įgijau veterinarijos gydytojos profesiją ir jau 7 metai dirbu šį darbą. Tai profesija, nuolat reikalaujanti žinių gilinimo, negalima gavus diplomą atsipalaiduoti. Tad net būnant vaiko auginimo atostogose domiuosi naujienomis veterinarijos srityje, dalyvauju interneto seminaruose. Neužtenka vien tik mylėti gyvūnus, turi būti stiprus emociškai žmogus. Kartais reikia tvirto charakterio nepasiduoti augintinių mieliems veideliams, juk kažkas turi pabūti tuo „blogiečiu", kuriam gyvūnas leidžia valyti ausis, karpyti nagus, ar bakstelti adata. Namuose taip pat netrūksta gyvūnų. Auginam šunį ir katiną, abu yra priglausti. Taip pat turime nedidelį akvariumą, kaip mėgstu juokauti – trūksta tik papūgų.

Kaip sekėsi susilaukus vaikučių?

Mūsų abu sūnūs labai geri. Tiek su pirmuoju, tiek dabar su antruoju auginant nepatyrėme jokių didesnių vargų. Nežinome, ką reiškia bemiegės naktys, ar taip skambiai visų aptarinėjami pilvo diegliukų sukeliami negalavimai.

Į darbą sugrįžau, kai pirmagimiui buvo 1,2 m., ilgai užsisėdėti namuose – ne mano būdui. Darbą derinti su vaiko auginimu padėjo mano mama, taip pat didelis indėlis ir mano vyro.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.

Buvau ir iš dalies esu tos nuomonės, kad vaiko auginimas nėra atostogos, kaip kad dažnam atrodo, nesvarbu, kad esame namuose. Ne visų vaikai būna ramūs, todėl vaiko auginimas kitiems yra sunkesnė patirtis, negu ėjimas į darbą. Tačiau, šiuo metu augindama antrą sūnų, šį savo gyvenimo periodą galėčiau vadinti atostogomis. Šiokia tokia patirtis, įgyta su pirmuoju vaiku, vidinė ramybė, kai daugiau ar mažiau viskas žinoma, perdėtų baimių nebuvimas ir ramus vaikas leidžia džiaugtis motinystės akimirkomis. Daugiau dėmesio šiuo metu reikia vyresnėliui. Jis labai žingeidus, nori daugiau dėmesio, jam viskas įdomu – ir kartu su manim veria karoliukus ir virtuvėje sukiojasi, ir tėčiui prie vyriškų darbų „padeda".

Pristatykite savo veiklą - kaip kilo idėja ir ką konkrečiai jūs kuriate?

Nuo mokyklos laikų turiu silpnybę rankdarbiams. Dar būdama moksleivė visuomet darbų pamokoms išsirinkdavau sunkiausius rankdarbius. Daugumai nerti, megzti ar siūti padėdavo mamos ar močiutės, o aš visada pati viską padarydavau.

Nesu naujokė šiuose vandenyse. Karts nuo karto pagamindavau papuošalų draugėms. Man patinka pats gaminimo procesas, atsipalaiduoju. Pirmajam sūnui buvau pagaminusi medinį čiulptuko laikiklį, todėl ir antrajam sūnui panorau pagaminti laikiklį pati, tik šįkart iš silikoninių karoliukų, kurių sudėtyje nėra toksinių medžiagų bei kenksmingo chemikalo BPA. Patiko, pagaminau dar kelis draugių vaikučiams.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.

Tuomet prasidėjo muzikinių žaisliukų – migdukų paieškos. Neradusi, kas patiktų, sugalvojau pati nunerti. Nertų žaislų pasiūla gausi, o štai grojančių ir dar nertų neaptikau. Koks gyvūnas bus, ilgai galvoti nereikėjo. Kūkas (paršiukas) – mano vaikystės mylimiausias žaislas, todėl ir savo vaikams nunėriau po Kūką. Nesvarbu, kad didžiajam greit penkeri, muzikinis žaislas nemažiau mylimas nei mažojo brolio. Žaislo viduje esanti raminanti muzikėlė padeda vaikams nusiraminti ir greičiau užmigti.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.

Taip pradėjo kirbėti mintis, kad galėčiau savo darbais džiuginti ir kitus. Galvojau, kuo mano gaminamų čiulptukų laikikliai gali skirtis nuo kitų. Iš praktikos, pastebėjau, kad ne visada patogu ilgas laikiklis prie čiulptuko, todėl sukūriau laikiklius, kurie pasidalina į 2 dalis. Aktualu migdant – trumpoji dalis lieka prie čiulptuko, taip lengviau rasti išspjautą čiulptuką lovelėje, o ilgesnė dalis atidedama į šalį.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.
Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.

Tuo tarpu mano nerti žaislai išsiskiria tuo, kad juose yra muzika, kuri puikiai pasitarnauja migdant.

Sukūriau feisbuke puslapį „Kūkas“ (ČIA), tai man asocijuojasi su vaikyste, mano mylimiausiu žaislu. Veikla dar tik startuoja, todėl labai smagu, kai gaunu teigiamų atsiliepimų, o įsigiję mano gaminį rekomenduoja ir savo draugams.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.

Esu sentimentali, todėl stengiuosi savo vaikams išsaugoti svarbiausius ir įdomiausius daiktus iš vaikystės – piešinius, pirmuosius drabužėlius, žaisliukus. Šie čiulptukų laikikliai ir grojantys žaislai Kūkai, be abejo, bus padėti į atsiminimų dėžutes. Manau, tai puiki dovana gimimo, lankynų ar krikštynų proga.

Kaip sekasi suderinti veiklą su motinyste?

Didysis sūnus dieną būna darželyje, o mažasis, kaip ir minėjau, labai ramus, todėl kūryba galiu užsiimti ne tik jam miegant, bet ir būdraujant. Vakare, visiems sugrįžus į namus, laiką skiriu šeimai. Kol kas suderinti nesunku, nes dar tik pati veiklos pradžia. Buvau gavusi skubų užsakymą, teko ir vakarus aukoti. Mano veiklą labai palaiko vyras, skatina mane, namų ruošos darbai jam nesvetimi, jei reikia, pavaduoja mane.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį
© Asmeninio albumo nuotr.

Aišku, būna dienų, kai „ranka nekyla", tuomet rankdarbiais neužsiimu. Laikiklius, maitinimo karolius mamoms, kramtukus ir nertus muzikinius migdukus gaminu su meile, negaliu daryti vien tam, kad daryti. Mano kūrybinio kelio dar tik pradžia, bet mažais žingsneliais judu į priekį.

Ko palinkėtumėte mamoms?

Turėti svajonių ir nebijoti siekti jų išsipildymo. Turėti šalia žmogų, kuris palaiko jūsų svajones. Ir būti laimingomis, nes tik esant mums laimingoms, laiminga visa šeima.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Trijų dukryčių mama Asta: labai norėjosi jas aprengti savo mezginiais

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Asta.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.