Edgaras Lubys – apie vaikus, egoizmą ir gyvenimo pamokas

 (7)
Edgaras Lubys – žinomas atlikėjas, kompozitorius ir sveiko bei sąmoningo gyvenimo keliu einantis tėtis.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiandien Edgaras rūpinasi gražuolėmis žmona ir dukryte bei laukia greitai pasaulį išvysiančio antrojo vaikelio. Atvirai kalbamės su Edgaru apie tai, ką jam reiškia tėvystė.

Kokias vertybes perėmėte iš savo tėčio?

Niekada nejaučiau, kad kažką perėmiau iš tėvų. Visada jaučiausi esąs atskira asmenybė. Galiu pripažinti, kad tik prieš kelerius metus pradėjau pastebėti, kad vis dėlto perėmiau šį tą iš tėvų(šypsosi). Manau, iš tėčio paveldėjau santūrumą ir diplomatiškumą. Mano tėtis yra labai paprastas ir santūrus žmogus, kuris verčiau nusileidžia ir nesiginčija, net jeigu yra teisus. Manau, kad tai labai kilni savybė, kurios šiandien trūksta žmonių tarpusavio bendravime.

O ką norėtumėte įdiegti savo vaikams?

Savo vaikams nekuriu jokių didelių lūkesčių. Svarbiausia, kad jie jaustųsi laimingi, kad jiems nereikėtų meluoti, kad jaustų pasitikėjimą manimi, tėčiu. O dar geriau, kad ilgesnį laiką būčiau jų draugu, o ne „prievaizdu", kuris baudžia ir nieko neleidžia (šypsosi). Nemanau, kad namuose esu griežtas.

Ar pasikeitė jūsų gyvenimas, požiūris į pasaulį tapus tėčiu?

Manau, gyvenimas pasikeičia visiems, kurie susilaukia vaikų. Na, daugiau ar mažiau pasikeičia. Mano gyvenimo būdas nepasikeitė: dar iki susilaukdami vaikų mes su Živile buvome pakankamai brandūs ir tam pasiruošę. Veikiau sakyčiau, kad pasikeitė gyvenimo epicentras – juo tapo vaikai.

O ar jūsų savybės keitėsi, kai tapote tėtis?

Na... Vaikų atėjimą, jų augimą ir kitus rūpesčius reikia pačiam patirti, kad suprastum, apie ką kalba. Dabar, kai pats esu tėtis, suprantu, kad tik atsiradus vaikams šeima ima vadintis šeima. Iki tol sutuoktiniai žiūri tik vienas į kitą.

Vaikai, manau, valo mūsų egoizmą iš visų kraštų ir kampų. Augindami vaikus žmonės išmoksta tarnauti vieni kitiems, mylėti nieko nesitikėdami gauti atgal. Žinoma, yra žmonių, kurie vaikus „programuoja", kad jie visuomet būtų sėkmingi, išsilavinę, pasiektų karjeros aukštumų ir panašiai. Dažnai visa tai tampa sunkia našta ir vaikams, ir patiems tėvams, nes vaikai nepateisina tėvų susikurtų lūkesčių.

Kalbant atvirai, aš suprantu, kad mano vaikas ir greit ateisiantis į šį pasaulį antrasis vaikiukas man nepriklauso. Tai sielos, kurios siunčiamos mums su žmona – turime jais kurį laiką pasirūpinti. Vėliau vaikai išeis ir kurs savo gyvenimus, laikas lekia labai greitai.

Pagrindinė savybė, kurios moko vaikai, yra kantrybė (juokiasi). Visi tėčiai ir mamos tai kuo puikiausiai supranta... kiek reikia kantrybės su mažais vaikais. Prieš gimstant vaikams tėvai daugiau ar mažiau gyvena sau, o kai jie gimsta, pradedame gyventi dėl jų.

Taigi, tėvystė gali padėti progresuoti dvasiniame kelyje?

Manau, tikrai taip. Kur dar aš gaučiau tokią mokyklą, tokias pamokas? Tai pati geriausia gyvenimo mokykla, kurią šiais laikais, deja, ne visi pabaigia. Gyvenimas šeimoje – tikra mokykla: nuolatos stengiesi prisiderinti prie kitų žmonių, eiti į kompromisus, padėti vieni kitiems. Kartais čia tenka išmokti tiesiog daryti ir nieko nesitikėti atgal, ugdyti empatiją. Išties tai pati nuostabiausia mokykla, kokia tik gali būti (šypsosi).

Ko palinkėtumėt vyrams, dvejojantiems dėl tėvystės?

Nedvejoti. Ir imtis atsakomybės (šypsosi). Tai padarys iš jūsų tikrus vyrus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.

Ypatingo grožio dvynukės išgarsėjo akimirksniu (3)

Identiškos dvynukės Leah Rose ir Ava Marie Kalifornijoje (JAV) gimė 2010 metų liepos 7 dieną. Vos mergaitėms ūgtelėjus, jų tėvai ėmė girdėti iš aplinkinių pagyrimų, jog abi mažylės yra išskirtinio grožio.

Gražiausia pasaulyje pavadinta mergaitė sulaukė milžiniško dėmesio: prabilo jos mama (26)

Po to, kai britų „DailyMail“ paskelbė gražiausių pasaulio mergaičių sąrašą ir jo pirmoje vietoje puikavosi 6 metų rusaitė Anastasija Kniazeva, dėmesys jos šeimai išaugo šimteriopai.

Be kojų ir rankų gimęs Nikas Vujičičius tapo daugiavaikiu: jo dvynės gimė ypatingą dieną (17)

Du vaikus su žmona Kanae Miyahara auginantis Nikas Vujičičius per vieną dieną tapo daugiavaikiu tėčiu. Šįkart šeimai gimė dvynukės mergaitės.

Kodėl princas ir princesė negauna jiems siunčiamų tūkstančių dovanų iš viso pasaulio

Kalėdos – gerumo metas, kuomet norime pasveikinti mylimus žmones, padėkoti jiems už buvimą drauge ir nusiųsti mielą dovanėlę.

42 metų aktorė pirmą kartą taps mama

JAV kino ir televizijos aktorė Eva Longoria (42), mums geriausiai žinoma iš „Nusivylusių namų šeimininkių“ ruošiasi pirmą kartą tapti mama.

5 trūkumai, kurie bado akis naujoje karališkos šeimos nuotraukoje (5)

Tradiciškai prieš Kalėdas daugelis karališkųjų šeimų išplatina savo kalėdinius sveikinimus.

Slapukai: viena paslaptingiausių šou verslo porų susilaukė dvynių

Nors oficialaus patvirtinimo ir nėra, žiniasklaida ūžia, jog dainininkas Enrique Iglesias ir tenisininkė Anna Kournikova susilaukė dvynių.

Paviešino naują karališkosios šeimos nuotrauką ir žinią, kuri ypatinga princesei Charlotte

Didžiosios Britanijos princas Williamas (35) su žmona Kate Middleton šiandien išplatino naują savo šeimos nuotrauką.

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (10)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.