Edgaras Lubys – apie vaikus, egoizmą ir gyvenimo pamokas

 (7)
Edgaras Lubys – žinomas atlikėjas, kompozitorius ir sveiko bei sąmoningo gyvenimo keliu einantis tėtis.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiandien Edgaras rūpinasi gražuolėmis žmona ir dukryte bei laukia greitai pasaulį išvysiančio antrojo vaikelio. Atvirai kalbamės su Edgaru apie tai, ką jam reiškia tėvystė.

Kokias vertybes perėmėte iš savo tėčio?

Niekada nejaučiau, kad kažką perėmiau iš tėvų. Visada jaučiausi esąs atskira asmenybė. Galiu pripažinti, kad tik prieš kelerius metus pradėjau pastebėti, kad vis dėlto perėmiau šį tą iš tėvų(šypsosi). Manau, iš tėčio paveldėjau santūrumą ir diplomatiškumą. Mano tėtis yra labai paprastas ir santūrus žmogus, kuris verčiau nusileidžia ir nesiginčija, net jeigu yra teisus. Manau, kad tai labai kilni savybė, kurios šiandien trūksta žmonių tarpusavio bendravime.

O ką norėtumėte įdiegti savo vaikams?

Savo vaikams nekuriu jokių didelių lūkesčių. Svarbiausia, kad jie jaustųsi laimingi, kad jiems nereikėtų meluoti, kad jaustų pasitikėjimą manimi, tėčiu. O dar geriau, kad ilgesnį laiką būčiau jų draugu, o ne „prievaizdu", kuris baudžia ir nieko neleidžia (šypsosi). Nemanau, kad namuose esu griežtas.

Ar pasikeitė jūsų gyvenimas, požiūris į pasaulį tapus tėčiu?

Manau, gyvenimas pasikeičia visiems, kurie susilaukia vaikų. Na, daugiau ar mažiau pasikeičia. Mano gyvenimo būdas nepasikeitė: dar iki susilaukdami vaikų mes su Živile buvome pakankamai brandūs ir tam pasiruošę. Veikiau sakyčiau, kad pasikeitė gyvenimo epicentras – juo tapo vaikai.

O ar jūsų savybės keitėsi, kai tapote tėtis?

Na... Vaikų atėjimą, jų augimą ir kitus rūpesčius reikia pačiam patirti, kad suprastum, apie ką kalba. Dabar, kai pats esu tėtis, suprantu, kad tik atsiradus vaikams šeima ima vadintis šeima. Iki tol sutuoktiniai žiūri tik vienas į kitą.

Vaikai, manau, valo mūsų egoizmą iš visų kraštų ir kampų. Augindami vaikus žmonės išmoksta tarnauti vieni kitiems, mylėti nieko nesitikėdami gauti atgal. Žinoma, yra žmonių, kurie vaikus „programuoja", kad jie visuomet būtų sėkmingi, išsilavinę, pasiektų karjeros aukštumų ir panašiai. Dažnai visa tai tampa sunkia našta ir vaikams, ir patiems tėvams, nes vaikai nepateisina tėvų susikurtų lūkesčių.

Kalbant atvirai, aš suprantu, kad mano vaikas ir greit ateisiantis į šį pasaulį antrasis vaikiukas man nepriklauso. Tai sielos, kurios siunčiamos mums su žmona – turime jais kurį laiką pasirūpinti. Vėliau vaikai išeis ir kurs savo gyvenimus, laikas lekia labai greitai.

Pagrindinė savybė, kurios moko vaikai, yra kantrybė (juokiasi). Visi tėčiai ir mamos tai kuo puikiausiai supranta... kiek reikia kantrybės su mažais vaikais. Prieš gimstant vaikams tėvai daugiau ar mažiau gyvena sau, o kai jie gimsta, pradedame gyventi dėl jų.

Taigi, tėvystė gali padėti progresuoti dvasiniame kelyje?

Manau, tikrai taip. Kur dar aš gaučiau tokią mokyklą, tokias pamokas? Tai pati geriausia gyvenimo mokykla, kurią šiais laikais, deja, ne visi pabaigia. Gyvenimas šeimoje – tikra mokykla: nuolatos stengiesi prisiderinti prie kitų žmonių, eiti į kompromisus, padėti vieni kitiems. Kartais čia tenka išmokti tiesiog daryti ir nieko nesitikėti atgal, ugdyti empatiją. Išties tai pati nuostabiausia mokykla, kokia tik gali būti (šypsosi).

Ko palinkėtumėt vyrams, dvejojantiems dėl tėvystės?

Nedvejoti. Ir imtis atsakomybės (šypsosi). Tai padarys iš jūsų tikrus vyrus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Dainininkė Beata Wilkin: po skyrybų likau viena su dviem vaikais

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Du vaikus įvaikinusi šeima įvardijo didžiausius patiriamus sunkumus

Du vaikus į šeimą priėmę Laurynas Kaminskas ir Živilė Kaminskienė įvardijo, ko trūksta įtėviams ir globėjams Lietuvoje.

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai (1)

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.