Edgaras Lubys – apie vaikus, egoizmą ir gyvenimo pamokas

 (7)
Edgaras Lubys – žinomas atlikėjas, kompozitorius ir sveiko bei sąmoningo gyvenimo keliu einantis tėtis.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiandien Edgaras rūpinasi gražuolėmis žmona ir dukryte bei laukia greitai pasaulį išvysiančio antrojo vaikelio. Atvirai kalbamės su Edgaru apie tai, ką jam reiškia tėvystė.

Kokias vertybes perėmėte iš savo tėčio?

Niekada nejaučiau, kad kažką perėmiau iš tėvų. Visada jaučiausi esąs atskira asmenybė. Galiu pripažinti, kad tik prieš kelerius metus pradėjau pastebėti, kad vis dėlto perėmiau šį tą iš tėvų(šypsosi). Manau, iš tėčio paveldėjau santūrumą ir diplomatiškumą. Mano tėtis yra labai paprastas ir santūrus žmogus, kuris verčiau nusileidžia ir nesiginčija, net jeigu yra teisus. Manau, kad tai labai kilni savybė, kurios šiandien trūksta žmonių tarpusavio bendravime.

O ką norėtumėte įdiegti savo vaikams?

Savo vaikams nekuriu jokių didelių lūkesčių. Svarbiausia, kad jie jaustųsi laimingi, kad jiems nereikėtų meluoti, kad jaustų pasitikėjimą manimi, tėčiu. O dar geriau, kad ilgesnį laiką būčiau jų draugu, o ne „prievaizdu", kuris baudžia ir nieko neleidžia (šypsosi). Nemanau, kad namuose esu griežtas.

Ar pasikeitė jūsų gyvenimas, požiūris į pasaulį tapus tėčiu?

Manau, gyvenimas pasikeičia visiems, kurie susilaukia vaikų. Na, daugiau ar mažiau pasikeičia. Mano gyvenimo būdas nepasikeitė: dar iki susilaukdami vaikų mes su Živile buvome pakankamai brandūs ir tam pasiruošę. Veikiau sakyčiau, kad pasikeitė gyvenimo epicentras – juo tapo vaikai.

O ar jūsų savybės keitėsi, kai tapote tėtis?

Na... Vaikų atėjimą, jų augimą ir kitus rūpesčius reikia pačiam patirti, kad suprastum, apie ką kalba. Dabar, kai pats esu tėtis, suprantu, kad tik atsiradus vaikams šeima ima vadintis šeima. Iki tol sutuoktiniai žiūri tik vienas į kitą.

Vaikai, manau, valo mūsų egoizmą iš visų kraštų ir kampų. Augindami vaikus žmonės išmoksta tarnauti vieni kitiems, mylėti nieko nesitikėdami gauti atgal. Žinoma, yra žmonių, kurie vaikus „programuoja", kad jie visuomet būtų sėkmingi, išsilavinę, pasiektų karjeros aukštumų ir panašiai. Dažnai visa tai tampa sunkia našta ir vaikams, ir patiems tėvams, nes vaikai nepateisina tėvų susikurtų lūkesčių.

Kalbant atvirai, aš suprantu, kad mano vaikas ir greit ateisiantis į šį pasaulį antrasis vaikiukas man nepriklauso. Tai sielos, kurios siunčiamos mums su žmona – turime jais kurį laiką pasirūpinti. Vėliau vaikai išeis ir kurs savo gyvenimus, laikas lekia labai greitai.

Pagrindinė savybė, kurios moko vaikai, yra kantrybė (juokiasi). Visi tėčiai ir mamos tai kuo puikiausiai supranta... kiek reikia kantrybės su mažais vaikais. Prieš gimstant vaikams tėvai daugiau ar mažiau gyvena sau, o kai jie gimsta, pradedame gyventi dėl jų.

Taigi, tėvystė gali padėti progresuoti dvasiniame kelyje?

Manau, tikrai taip. Kur dar aš gaučiau tokią mokyklą, tokias pamokas? Tai pati geriausia gyvenimo mokykla, kurią šiais laikais, deja, ne visi pabaigia. Gyvenimas šeimoje – tikra mokykla: nuolatos stengiesi prisiderinti prie kitų žmonių, eiti į kompromisus, padėti vieni kitiems. Kartais čia tenka išmokti tiesiog daryti ir nieko nesitikėti atgal, ugdyti empatiją. Išties tai pati nuostabiausia mokykla, kokia tik gali būti (šypsosi).

Ko palinkėtumėt vyrams, dvejojantiems dėl tėvystės?

Nedvejoti. Ir imtis atsakomybės (šypsosi). Tai padarys iš jūsų tikrus vyrus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.