Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Koks buvo jūsų nėštumas?

Tie nuotaikų svyravimai, jaučiausi nelabai adekvati, hormonų šėlsmas taip sujaukia viską, protu lyg ir suvoki, kad neturėtum taip reaguoti, bet nieko negali padaryti – tai į ašaras puoli, tai nepaaiškinamas liūdesys ar piktumas apima, man tokie jausmai nebuvo būdingi iki nėštumo.

O kai sulaukėte vaikelio?

Kai gimsta vaikelis, gyvenimas įgauna naujų spalvų ir pradeda judėti, pagaliau yra veiksmo! Paskui lyg ir vėl stabteli, todėl sakau: stenkitės nebūti vienos, kad nepervargtumėte, nekamuotų blogos mintys. Aš jau nuo rugsėjo vis nueinu į savo šokių studiją, po truputėlį pasidarbuoju, galbūt būtų tikrai labai sunku, jei nieko aplink daugiau nematyčiau ir būčiau uždaryta tarp keturių sienų.

Kokia ta motinystė, jūsų akimis?

Labai įvairi. Kartais jautiesi toks bejėgis, kai nežinai, kas tavo mažuliukui yra.

Lankėme su vyru ne vienus kursus apie vaikelio auginimą, žindymą, tačiau ten viskas buvo piešiama rožinėmis spalvomis, kad buvo sunku patikėti, jog tikrovė yra visiškai kitokia. Niekas nepasakė, kad iš pradžių žindyti yra labai skausminga, bent jau man taip buvo.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS

Atvirai apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius – naujausiame šventiniame žurnale „Tavo vaikas" (nr. 12).

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© Fotografė Nendrė


Kartais mamoms dėl savo vaikų reikia perplaukti šimtą upių, įveikti tūkstantį kilometrų abejonių ir pašaipų, kad lyg kokios astronautės pirmūnės žengtų tą vieną žingsnelį, kuris yra mažytis žmogui, bet milžiniškas žmonijai.

Kaunietė Giedrės (5 m.) ir Adomo (1 m. 3 mėn.) mama Vilma (38 m.) yra viena tokių mamų. Jos sūnus gimė su kreiva galvyte, nors gydytojai mamą ramino, kad išaugs, moteris nenuleido rankų. Ką šiandien ji pataria kitoms mamoms, sužinosite perskaitę str. „Astronautai".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Dažnai vaikų nesutarimus „nurašome" skirtingiems charakteriams, pomėgiams, amžiaus skirtumui. Bet gal iš tikrųjų brolių ir sesių santykiai labiausiai priklauso nuo mūsų, tėvų, ir to, ką mes darome, sakome, kaip elgiamės, bendraujame? Psichologės psichoterapeutės dr. Romos Jusienės konsultacija – str. „Broliai ir sesės: tarp meilės ir neapykantos".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Artėja Kalėdos. O ar kada pagalvojote, ką galėtumėte dovanoti tiems, apie kuriuos šiaip jau retai kada pagalvojate? Po kaimyno balkonu miegančiam benamiui, kurio dažnai net nebepastebime. Nemiegotų naktų ir kasdienės rutinos išvargintai nepažįstamai mamai, kuri užmiega vos prisėdusi parke, ant suoliuko. Seneliui, kuris gyvena senelių namuose. Arba kūdikiui, kurio niekada nesūpavo tikros mamos rankos.

Nepaprastų dovanų idėjomis dalijasi TV laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė, teatro trupės „Teatriukas" aktorė Dalia Mikoliūnaitė, knygų apie fėjas „Miglų slėnio Fėjų pasakos" ir „Miglų slėnio Fėjų burtai" autorė lėlininkė Edita Lei str. „Dovanų dėžutė".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Na, o puslapiuose su rubrika „Vaikų mada" šįkart karaliauja kūdikiai. Str. „Žvaigždelės žemėje".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


TAVO VAIKO viršelyje – 2,5 m. Ajus

Jeigu mūsų viršelio modeliukas jums pasirodė matytas, tai turime pasakyti, kad Ajus – Patricijos ir Ali Gadžijevų, „Ali šokoladinės“ įkūrėjų, pirmagimis. Tiesiog neatsispyrėme berniuko žavesiui, nors ir kieno jis vaikas. Tos akys!

Ajui – dar tik 2,5 m., bet pozuoti prieš objektyvus jam – ne naujiena. Į studiją berniukas atvažiavo tiesiai iš darželio, gal jau buvo šiek tiek nuvargęs, didelio noro sėstis ir pozuoti iš pradžių neparodė, tačiau, fotografei Nendrei leidus, nuspaudė pirmą kadrą – nufotografavo žaislinius šuniukus. O tada jau pats ėmėsi modelio darbo. Truputėlį papozuoja, truputėlį paburzgina žaislinį traktoriuką. Ajukas lengvai bendrauja su suaugusiaisiais, pasak mamos, ačiū reikia tarti močiutei, kuri mielai pabūna su savo anūkėliu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Dainininkė Beata Wilkin: po skyrybų likau viena su dviem vaikais

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Du vaikus įvaikinusi šeima įvardijo didžiausius patiriamus sunkumus

Du vaikus į šeimą priėmę Laurynas Kaminskas ir Živilė Kaminskienė įvardijo, ko trūksta įtėviams ir globėjams Lietuvoje.

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai (1)

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.