Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Koks buvo jūsų nėštumas?

Tie nuotaikų svyravimai, jaučiausi nelabai adekvati, hormonų šėlsmas taip sujaukia viską, protu lyg ir suvoki, kad neturėtum taip reaguoti, bet nieko negali padaryti – tai į ašaras puoli, tai nepaaiškinamas liūdesys ar piktumas apima, man tokie jausmai nebuvo būdingi iki nėštumo.

O kai sulaukėte vaikelio?

Kai gimsta vaikelis, gyvenimas įgauna naujų spalvų ir pradeda judėti, pagaliau yra veiksmo! Paskui lyg ir vėl stabteli, todėl sakau: stenkitės nebūti vienos, kad nepervargtumėte, nekamuotų blogos mintys. Aš jau nuo rugsėjo vis nueinu į savo šokių studiją, po truputėlį pasidarbuoju, galbūt būtų tikrai labai sunku, jei nieko aplink daugiau nematyčiau ir būčiau uždaryta tarp keturių sienų.

Kokia ta motinystė, jūsų akimis?

Labai įvairi. Kartais jautiesi toks bejėgis, kai nežinai, kas tavo mažuliukui yra.

Lankėme su vyru ne vienus kursus apie vaikelio auginimą, žindymą, tačiau ten viskas buvo piešiama rožinėmis spalvomis, kad buvo sunku patikėti, jog tikrovė yra visiškai kitokia. Niekas nepasakė, kad iš pradžių žindyti yra labai skausminga, bent jau man taip buvo.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS

Atvirai apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius – naujausiame šventiniame žurnale „Tavo vaikas" (nr. 12).

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© Fotografė Nendrė


Kartais mamoms dėl savo vaikų reikia perplaukti šimtą upių, įveikti tūkstantį kilometrų abejonių ir pašaipų, kad lyg kokios astronautės pirmūnės žengtų tą vieną žingsnelį, kuris yra mažytis žmogui, bet milžiniškas žmonijai.

Kaunietė Giedrės (5 m.) ir Adomo (1 m. 3 mėn.) mama Vilma (38 m.) yra viena tokių mamų. Jos sūnus gimė su kreiva galvyte, nors gydytojai mamą ramino, kad išaugs, moteris nenuleido rankų. Ką šiandien ji pataria kitoms mamoms, sužinosite perskaitę str. „Astronautai".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Dažnai vaikų nesutarimus „nurašome" skirtingiems charakteriams, pomėgiams, amžiaus skirtumui. Bet gal iš tikrųjų brolių ir sesių santykiai labiausiai priklauso nuo mūsų, tėvų, ir to, ką mes darome, sakome, kaip elgiamės, bendraujame? Psichologės psichoterapeutės dr. Romos Jusienės konsultacija – str. „Broliai ir sesės: tarp meilės ir neapykantos".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Artėja Kalėdos. O ar kada pagalvojote, ką galėtumėte dovanoti tiems, apie kuriuos šiaip jau retai kada pagalvojate? Po kaimyno balkonu miegančiam benamiui, kurio dažnai net nebepastebime. Nemiegotų naktų ir kasdienės rutinos išvargintai nepažįstamai mamai, kuri užmiega vos prisėdusi parke, ant suoliuko. Seneliui, kuris gyvena senelių namuose. Arba kūdikiui, kurio niekada nesūpavo tikros mamos rankos.

Nepaprastų dovanų idėjomis dalijasi TV laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė, teatro trupės „Teatriukas" aktorė Dalia Mikoliūnaitė, knygų apie fėjas „Miglų slėnio Fėjų pasakos" ir „Miglų slėnio Fėjų burtai" autorė lėlininkė Edita Lei str. „Dovanų dėžutė".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Na, o puslapiuose su rubrika „Vaikų mada" šįkart karaliauja kūdikiai. Str. „Žvaigždelės žemėje".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


TAVO VAIKO viršelyje – 2,5 m. Ajus

Jeigu mūsų viršelio modeliukas jums pasirodė matytas, tai turime pasakyti, kad Ajus – Patricijos ir Ali Gadžijevų, „Ali šokoladinės“ įkūrėjų, pirmagimis. Tiesiog neatsispyrėme berniuko žavesiui, nors ir kieno jis vaikas. Tos akys!

Ajui – dar tik 2,5 m., bet pozuoti prieš objektyvus jam – ne naujiena. Į studiją berniukas atvažiavo tiesiai iš darželio, gal jau buvo šiek tiek nuvargęs, didelio noro sėstis ir pozuoti iš pradžių neparodė, tačiau, fotografei Nendrei leidus, nuspaudė pirmą kadrą – nufotografavo žaislinius šuniukus. O tada jau pats ėmėsi modelio darbo. Truputėlį papozuoja, truputėlį paburzgina žaislinį traktoriuką. Ajukas lengvai bendrauja su suaugusiaisiais, pasak mamos, ačiū reikia tarti močiutei, kuri mielai pabūna su savo anūkėliu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (10)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.

Mažasis princas per kalėdinį vaidinimą gavo toli gražu ne karališką vaidmenį (6)

Prieš Kalėdas daugelyje vaikų darželių ir mokyklų tėvai kviečiami į vaidinimus, kuriuos vaikai rodo spektaklį, deklamuoja eilėraščius ar dainuoja dainas.

Dukrytės Onos susilaukusi dainininkė Ieva Narkutė: „Motinystė būna visokia"

Dainininkė, dainų kūrėja Ieva Narkutė-Šeduikienė (29 m.), susilaukusi pirmagimės Onos, pernai lapkritį prisidėjo prie mamų genties. Kaip scenoje fatališkos moters įspūdį keliančiai Ievai sekasi kurti naują – mamos vaidmenį?

Jurgita Pocienė: vieną auginti sunkiau negu šešis (6)

Visos mamos žino, kad vaikus tarpusavyje lyginti šiukštu draudžiama. Mes to ir nedarysime. Tačiau kai pokalbio leidiesi su šešių vaikų – trylikametės Pajautos, vienuolikmetės Mortos, dešimt­metės Barboros, septynerių Kerniaus, dvimetuko Petro ir vos prieš du mėnesius į šeimą atėjusios Katrės mama Jurgita Pociene (40 m.), negali jos nepaklausti, ar skiriasi pirmo ir, tarkim, penkto ar šešto vaiko gimdymas bei auginimas. Kaip metams bėgant keitėsi pačios Jurgitos požiūris į motinystę?

7 įsimintinos princo mintys apie tėvystę ir vaikus

Princas Williamas su žmona Kate Middleton augina 4 metų George ir 2 metų Charlotte. Trečiasis poros mažylis gims 2018 metų pavasarį.

Stereotipų nepabūgę vilniečiai nusprendė įsivaikinti romų tautybės mergaitę

Ingrida (29 m.) ir Ignas (37 m.) Vaitiekūnai prieš dvejus metus nusprendė įsivaikinti romų tautybės penkiametę Mariją. Dabar mergaitė, kaip pati sakė, gyvena laimingą gyvenimą. Ji – toks pats vaikas kaip ir kiti jos bendraamžiai, turinti savo charakterį, kaprizų, yra be galo smalsi. Kai kalbėjome su jos tėvais, ji net kelis kartus patikslino, kodėl vienaip ar kitaip elgėsi.

Paaiškėjo paslaptis, ko Kalėdų senelio paprašė mažasis princas George (11)

Ar jūsų mažyliai jau parašė laišką Kalėdų seneliui? Taip? Ir kokie jų norai? Nauja lėlė, robotukas, o gal net išmanusis telefonas?

Pirmąjį gimtadienį pasitinkantys Zvonkų dvyniai su mama ilsėjosi Egipte (2)

Gimus mažyliams Kornelijai ir Donatui, kurie gruodžio 1 dieną švenčia pirmąjį gimtadienį, dainininkei Katažinai Zvonkuvienei teko kiek pakeisti savo keliavimo įpročius.

TV žvaigždė Andrejus Malachovas savo vaikui vardą išrinko neįprastu būdu

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, neseniai tėčiu pirmą kartą tapęs 45 metų TV laidų vedėjas Andrejus Malachovas savo sūnui vardą nusprendė išrinkti tiesioginio eterio metu.

Dainininkė Augustė: sūnus gimė vakare, o ryte jam jau darė operaciją (7)

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš kelis mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.