Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Koks buvo jūsų nėštumas?

Tie nuotaikų svyravimai, jaučiausi nelabai adekvati, hormonų šėlsmas taip sujaukia viską, protu lyg ir suvoki, kad neturėtum taip reaguoti, bet nieko negali padaryti – tai į ašaras puoli, tai nepaaiškinamas liūdesys ar piktumas apima, man tokie jausmai nebuvo būdingi iki nėštumo.

O kai sulaukėte vaikelio?

Kai gimsta vaikelis, gyvenimas įgauna naujų spalvų ir pradeda judėti, pagaliau yra veiksmo! Paskui lyg ir vėl stabteli, todėl sakau: stenkitės nebūti vienos, kad nepervargtumėte, nekamuotų blogos mintys. Aš jau nuo rugsėjo vis nueinu į savo šokių studiją, po truputėlį pasidarbuoju, galbūt būtų tikrai labai sunku, jei nieko aplink daugiau nematyčiau ir būčiau uždaryta tarp keturių sienų.

Kokia ta motinystė, jūsų akimis?

Labai įvairi. Kartais jautiesi toks bejėgis, kai nežinai, kas tavo mažuliukui yra.

Lankėme su vyru ne vienus kursus apie vaikelio auginimą, žindymą, tačiau ten viskas buvo piešiama rožinėmis spalvomis, kad buvo sunku patikėti, jog tikrovė yra visiškai kitokia. Niekas nepasakė, kad iš pradžių žindyti yra labai skausminga, bent jau man taip buvo.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS

Atvirai apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius – naujausiame šventiniame žurnale „Tavo vaikas" (nr. 12).

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© Fotografė Nendrė


Kartais mamoms dėl savo vaikų reikia perplaukti šimtą upių, įveikti tūkstantį kilometrų abejonių ir pašaipų, kad lyg kokios astronautės pirmūnės žengtų tą vieną žingsnelį, kuris yra mažytis žmogui, bet milžiniškas žmonijai.

Kaunietė Giedrės (5 m.) ir Adomo (1 m. 3 mėn.) mama Vilma (38 m.) yra viena tokių mamų. Jos sūnus gimė su kreiva galvyte, nors gydytojai mamą ramino, kad išaugs, moteris nenuleido rankų. Ką šiandien ji pataria kitoms mamoms, sužinosite perskaitę str. „Astronautai".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Dažnai vaikų nesutarimus „nurašome" skirtingiems charakteriams, pomėgiams, amžiaus skirtumui. Bet gal iš tikrųjų brolių ir sesių santykiai labiausiai priklauso nuo mūsų, tėvų, ir to, ką mes darome, sakome, kaip elgiamės, bendraujame? Psichologės psichoterapeutės dr. Romos Jusienės konsultacija – str. „Broliai ir sesės: tarp meilės ir neapykantos".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Artėja Kalėdos. O ar kada pagalvojote, ką galėtumėte dovanoti tiems, apie kuriuos šiaip jau retai kada pagalvojate? Po kaimyno balkonu miegančiam benamiui, kurio dažnai net nebepastebime. Nemiegotų naktų ir kasdienės rutinos išvargintai nepažįstamai mamai, kuri užmiega vos prisėdusi parke, ant suoliuko. Seneliui, kuris gyvena senelių namuose. Arba kūdikiui, kurio niekada nesūpavo tikros mamos rankos.

Nepaprastų dovanų idėjomis dalijasi TV laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė, teatro trupės „Teatriukas" aktorė Dalia Mikoliūnaitė, knygų apie fėjas „Miglų slėnio Fėjų pasakos" ir „Miglų slėnio Fėjų burtai" autorė lėlininkė Edita Lei str. „Dovanų dėžutė".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


Na, o puslapiuose su rubrika „Vaikų mada" šįkart karaliauja kūdikiai. Str. „Žvaigždelės žemėje".

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio
© TAVO VAIKAS


TAVO VAIKO viršelyje – 2,5 m. Ajus

Jeigu mūsų viršelio modeliukas jums pasirodė matytas, tai turime pasakyti, kad Ajus – Patricijos ir Ali Gadžijevų, „Ali šokoladinės“ įkūrėjų, pirmagimis. Tiesiog neatsispyrėme berniuko žavesiui, nors ir kieno jis vaikas. Tos akys!

Ajui – dar tik 2,5 m., bet pozuoti prieš objektyvus jam – ne naujiena. Į studiją berniukas atvažiavo tiesiai iš darželio, gal jau buvo šiek tiek nuvargęs, didelio noro sėstis ir pozuoti iš pradžių neparodė, tačiau, fotografei Nendrei leidus, nuspaudė pirmą kadrą – nufotografavo žaislinius šuniukus. O tada jau pats ėmėsi modelio darbo. Truputėlį papozuoja, truputėlį paburzgina žaislinį traktoriuką. Ajukas lengvai bendrauja su suaugusiaisiais, pasak mamos, ačiū reikia tarti močiutei, kuri mielai pabūna su savo anūkėliu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui: turi labai daug gauti, kad galėtum duoti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.