Gausios šeimos mama: kaip rasti laiko apkabinti kiekvieną

Šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje laiko labiausiai trūksta ir tuo pačiu jis yra didžiausia dovana, kurią tėvai gali duoti savo vaikams. O kaip savo meilę ir rankų šilumą dalija šeimos, turinčios ne vieną ir ne dvi atžalas?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Keturis vaikus užauginusi ir trijų anūkų jau sulaukusi Gausių šeimų asociacijos vadovė Angelė Kostogrizienė sako, kad labai svarbu yra požiūris į vaiką kaip asmenybę ir sąmoninga motinystė.

„Aš vaikų susilaukiau būdama 25-erių. Tai laikais aš buvau jau pakankamai suaugusi ir atsakinga. Dėl to man galbūt buvo paprasčiau, nes jau buvau baigusi mokslus, dirbau, buvau pakeliavusi. O kai žmogus jaučiasi subrendęs ir sukaupęs patirties, jis būna daug nuoseklesnis ir augindamas vaikus. Kai jauti dvasinę ramybę, nesinori numesti vaikus ir kur nors bėgti. Kartais jauni ir nesubrendę žmonės kitaip žiūri į šeimą", – portalui tavovaikas.lt pasakojo mama.

Tarp šios dirbančios moters atžalų amžiaus skirtumas nedidelis, taigi kai gimė vienas, dar kitam labai reikėjo mamos. Tačiau A. Kostogrizienė apie savo patirtį kalba taip ramiai ir linksmai, kad atrodo, tarsi jokių sunkumų augindama mažylius ji nepatyrė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaiko atėjimą į šį pasaulį lydi keisčiausios tradicijos
Kas vaikui geriau: griežti tėvai ar viską leidžiantys?

„Tarp mano vaikų amžiaus skirtumas buvo metai, pusantrų ir dveji metai. Kai vyriausiajai dukrai buvo penkeri, gimė mažoji. Įsivaizduokite juos visus, buvo tarsi prisegtukai. Sukomės visi kartu. Manau, kad nė viena mama niekada nepamiršta, kaip augino vaikus. Galbūt tik laikui bėgant sušvelnėja įspūdžiai. Tiesiog tuo metu viskas vyksta natūraliai, o atsigręžusi pamatai, kokia šaunuolė buvai", - prisimena ji.

Kol mama su kuriuo nors mažuoju būdavo dvejų metų vaiko priežiūros atostogose, šeima vasaras leisdavo kaime, žiemas – mieste. Asmeninio dėmesio mažieji daugiau galėdavo gauti dieną, kai vyresnieji būdavo darželyje.

Pasak gausią šeimą turinčios mamos, svarbiausia skiriant dėmesio vaikams visur juos įtraukti ir nuolat bendrauti.

„Mano mergaitės kalbėti pradėjo labai anksti, tik sūnus vėliau. Taigi mes nuolat kalbėdavomės. Man labai keista, kai žmonės labai mažai kalba su savo vaikais. Nuo mažens kalbėdavomės įvairiomis temomis kaip ir su suaugusiais žmonėmis, pavyzdžiui, buityje, eidami pasivaikščioti, gamindami valgį. Niekuomet neatstumdavau vaikų, neliepdavau pasitraukti, nesakydavau, kad jie man trukdo ką nors daryti. Stengdavomės visi kartu viską daryti", - tvirtino ji.

Ta pati priemonė – nuolatinis bendravimas – šeimą lydėjo nuolat.

„Pirmiausiai turėčiau pasakyti, kad mano vaikai man buvo draugai ir aš jiems buvau draugė. Mes nuolat susirinkdavome virtuvėje, kur gamindami vakarienę dalindavomės dienos įspūdžiais. Tokioje kasdieniškoje aplinkoje vaikai nekaltai papasakodavo įvairiausius dalykus. Niekada nepasisodindavau ir neprašydavau specialiai to daryti, viskas vykdavo natūraliai gaminant vakarienę", - patirtimi dalijosi mama.

Dar viena bendravimo forma – bendras darbas.

„Vasaros atostogas leisdavome kaime ir stengdavomės darbus nudirbti visi kartu. Pavyzdžiui, visi kartu ravėdavome daržą. Taip pat ir ilgos kelionės yra puikus laikas pabendrauti visai šeimai niekam netrukdant. Turėjome močiutę Ukrainoje, todėl kelionė pas ją užtrukdavo ilgokai. Šių kelionių metų galėdavome apie labai daug ką pasikalbėti", - prisiminė pašnekovė.

Kuo skiriasi dabartiniai tėvai?

Mylimi vaikai tampa mylinčiais tėvais. Žvelgdama į vaikų susilaukusias savo atžalas A. Kostogrizienė pastebi, kad jie jau yra šiek tiek kitokie tėvai.

„Žiūriu į savo vaikus, kurie augina jau savo atžalas ir labai džiaugiuosi. Jų bendravimas yra irgi labai nuoširdus. Tik gal truputį ramesnis. Mūsų laikais jis būdavo spontaniškesnis, nes buvo daugiau materialinių problemų, visko trūko, buvo būsto problemos ir pan. Šiuo metu matau nuoseklesnį bendravimą su vaikais, žmonės jau yra pasirūpinę buitimi", - kalbėjo moteris.

Šiuo metu vyriausiajai Angelės dukrai 31-eri, o mažiausiajai - 26-eri.

Paklausta, ar pasiteisino jos auklėjimo metokai, keturių vaikų mama sakė: „Labai pasiteisino ir labai dėl to džiaugiuosi. Smagu, kad vaikai prisimena gražias akimirkas iš vaikystės".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Atkreipkite dėmesį į Kate Middleton ir jos vaikų aprangą – pastebite šią stiliaus gudrybę? (25)

Tai, kad Kembridžo hercogienė Kate Middleton yra viena stilingiausių moterų visame pasaulyje, sutiks daugelis.

Be rankų ir kojų gimęs Nikas Vujičičius vėl taps tėvu, šįkart – dvynukų (91)

Du vaikus su žmona Kanae auginantis Nikas Vujičičius vėl taps tėčiu. Ir šįkart nėštumas ypatingas - pora laukia gimstant dvynukų.

Koks vaiko vardas yra pats populiariausias tarp žinomų Lietuvos šeimų (16)

Tai, kad egzistuoja vaikų vardų mados, paneigti sunku. Tą įrodo statistiniai duomenys, liudijantys vieno ar kito vardo populiarumą.

Atviras interviu: gimęs vaikas aktorių šeimoje pakoregavo gyvenimo būdą

Aktorių Roko Petrausko (29 m.) ir Indrės Mickevičiūtės-Petrauskienės (32 m.) šeimoje jau beveik metai krykštauja sūnelis Džiugas. Ilgai lauktas vaikas menininkų gyvenimą pripildė džiaugsmo ir... atsirado tvarkos.

Žavusis princas švenčia 4 gimtadienį: išskirtinės akimirkos iš jo gyvenimo (41)

Šiandien princas George užpūs keturias žvakutes ant savo gimtadienio torto. Vienas mylimiausių pasaulyje būsimųjų karalių dėmesio centre yra nuo pirmųjų dienų.

Įspūdingiausios karališkųjų mažylių nuotraukos: kelionėje būta ir ožiukų, ir ašarų (25)

Didžiosios Britanijos princas Williamas (35), jo žmona Kate Middleton (35) ir jųdviejų vaikai šiuo metu vieši Vokietijoje, į kurią atskrido iš Lenkijos.

Tik pažiūrėkite, kokie jau paaugę karališkieji mažyliai (FOTO) (37)

Didžiosios Britanijos princas Williamas, jo žmona Kate Middleton ir abu mažyliai šiandien atskrido oficialaus vizito į Lenkiją.

Žinomi žmonės apie gimusius vaikus praneša ir netradiciniu būdu

Kai žinomi žmonės susilaukia mažylio, tai, be abejo, domina jų fanus. Kas gimė, kokį vardą išrinko tėvai ir t.t.

Beyonce paviešino pirmąją dvynukų nuotrauką (1)

Muzikos karalienės Beyonce gerbėjai instagrame pirmieji turėjo progą pamatyti prieš mėnesį gimusius dvynukus - mergaitę ir berniuką.

Karališkieji mažyliai ruošiasi su tėvais į kelionę – bus visai šalia Lietuvos (23)

Liepos 17 - 21 dienomis Lenkijoje ir Vokietijoje lankysis Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Kate bei abiem savo vaikais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi šeima susikūrė namus, kuriuose juokas netyla visus metus (30)

Iki menininkų ir svajotojų (patys save taip vadina) Linos ir Adomo namų Užpaliuose (Utenos r.) su fotografe Indre važiavome išpūtusios akis. Iš baimės ir nuostabos. Tą lietingą dieną vienintelis trijų kilometrų keliukas per pievas buvo vos pravažiuojamas.

Karališkieji rūmai nesusitvarko su mažuoju princu ir imasi specialių priemonių? (91)

Liepos pabaigoje ketvirtąjį gimtadienį švęsiantis princas George – kietas riešutėlis savo tėvams - princui Williamui bei Kate Middleton. Pranešama, kad mažylis turės ir antrą auklę.

Nėščia sportininkė žurnalo viršeliui pozavo nuoga (2)

Besilaukianti ir jau tuoj gimdysianti 35 metų tenisininkė Serena Williams papuošė naujausią žurnalo „Vanity Fair“ viršelį.

Kova pralaimėta: mirė vaikas, kurio istorija sujaudino milijonus (10)

Kai prieš dvejus metus gimė Eli Thompson, jo istorija nepaliko abejingų. Be nosies gimusį mažylį medikai „nurašė" iš karto, tačiau mylintys tėvai nepasidavė, jį augino ir sakė, kad jų mažylis - pats gražiausias.