Interviu apie laimę su 4 vaikų mama, kuri Lietuvai dovanojo unikalų renginį

 (11)
Tyrimai rodo, kad būti mama laimės požiūriu yra tas pats, kas kasdien eiti į darbą, t. y. kasdien „dirbdama" mama moteris patiria panašų laimės jausmą, kokį patiria ir labai pareiginga tarnautoja. Laimės projektas - nauja žurnalo „Tavo vaikas" rubrika. Kas mamą daro laimingą, šįkart teiraujamės „Mamų mugės" įkūrėjos Jurgos Barboros Jauniškienės.
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!
Lyg spaustų bateliai

Masinio renginio - „Mamų mugės" idėją iš JAV į Lietuvą atvežusi Jurga Barbora Jauniškienė (38 m.) sako, kad nei ambicingi projektai, nei keturi vaikai nebuvo jos laimės projekto dalis. Priešingai, ir vaikai gimė, ir projektų atsirado kaip tik dėl to, kad ji yra laiminga ir viską daro su įkvėpimu. „Jau dešimt metų esu laiminga", - sako Barbora, prieš aštuonerius metus sukūrusi šeimą, o prieš trejus - „Mamų mugę".

„Šiandien, kad visą dieną jausčiausi laiminga, man užtenka rytinės kavos su grietinėle, nes ji mane įkvepia. Jau net ir dukrytė man jos į lovą atneša, - šypsosi Barbora. - Dar gal kartais netrukdoma išsimaudyti ir paklausyti mėgstamos dainos, kai vairuoju automobilį. Pačiai sunku patikėti, kad kasdienei laimei man užtenka keleto tokių smulkmenų. Antra vertus, patyriau: jei kažką nuolat reikia daryti, kad būtum laimingas, tai kelias į niekur, netruksi užsisukti lyg voverė rate. Daug yra išorinės laimės „receptų", kurie suteikia trumpą pasitenkinimą, bet tai labai toli nuo tikros, vidinės, laimės. Juk po trijų dienų net ir kava su grietinėle nebeteiks malonumo, o gal ir nebepakels iš lovos".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kai vaikas jus įžeidžia, yra vienas geras būdas, kaip sureaguoti
Jei motinystė būtų profesija, mamos darbo sutartis atrodytų taip

Laimės kodas

Vaikytis ne trumpų malonumų, o ieškoti ilgai galiojančios laimės „recepto" Barborą privertė nuovargis. „Nuovargio jausmas atsiranda arba dėl pernelyg didelių ambicijų, kurios degina ir sudegina, arba dėl visiškos apatijos, kai niekas nebeįdomu. Mane išvargino mano pačios maksimalizmas, ambicijos ir kategoriškumas. Vaizdžiai tariant, ėmė spausti bateliai, kuriuos tuo metu avėjau. Yra žmonių, kurie apsipranta su tuo, kad ankšta, bet aš negalėjau taikytis. Ėmiau ieškoti žinių, mokytojų. Viena knygų, kuri padėjo ieškoti ir atrasti buvo Jameso Redfieldo romanas „Celestino šventyklos pranašystės". Ją perskaičiusi supratau, kad gyvenime nėra atsitiktinumų: taksistas, kuris šiandien tave veža, nėra atsitiktinis. Kaip tik jis tave veža ne šiaip sau. Net žmogus, kuris troleibuse šiandien tave apšaukė, apšaukė ne šiaip sau. Kai kasdienybę pradedi matyti kaip filmą, kuriame viskas yra susiję, pastebi siunčiamus ženklus, kurie visada ką nors reiškia, ką nors praneša, įspėja. Kol tų ženklų „neskaitai", esi lyg akla višta. Kai „skaityti" išmoksti, gyvenimas tampa labai įdomus ir... prasmingas.

Tik suvokusi, kad nėra atsitiktinumų, suvokiau ir savo, kaip moters, paskirtį. Tada lioviausi blaškytis tarp visuomenės kuriamų stereotipų, kurie reikalauja, kad kažką būtinai turi padaryti, veikti ir pan. Supratau, kad tikrai nieko neprivalau padaryti, nes kiekvienam duodama tiek, kiek jis turi padaryti, neprivalau lygiuotis ir su kažkuo lygintis, nes tai supančioja. Galbūt turi pagimdyti tik vieną vaiką ir tik jį auginti - ir tai didžiausia prasmė, svarbiausia, ką tu padarysi, nes galbūt tavo vaikas paskatins dar didesnius įvykius.

Tik kai randi tikrąją laimę, užtenka kelių įkvepiančių smulkmenų, kad ir toliau su džiaugsmu tarnautum, nes moters paskirtis - tai prisitaikyti ir tarnauti. Išmintinga moteris gali būti laiminga net sunkiausiomis aplinkybėmis, nes ji supranta savo prasmę amžinybėje."

Interviu apie laimę su 4 vaikų mama, kuri Lietuvai dovanojo unikalų renginį
"Šeimos laimę garantuoja darnūs mamos ir tėčio santykiai", - įsitikinusi 4 vaikų mama.
© Fotografės Nendrės

Laimės taisyklė nr. 1: gerbk savo vyrą

Septynmečio Ąžuolo Tautvilo, šešiametės Henrietos Gildės, penkiamečio Karigailos Jono ir vienmetuko Leičio Gabrieliaus mama Barbora prisipažįsta: „Man pasisekė, kad šeimą sukūriau jau perpratusi tikrosios laimės principus, todėl mudviem su vyru buvo lengviau sėkmingai startuoti.

Ilgai buvau maksimalistė, maniau, kad geriau būti vienai, nei gyventi su bet kuo ir taikytis. Tačiau „atradusi" vidinę laimę suvokiau, kad susitikimas su savo žmogumi yra neišvengiamas. Žinios, kurias gavau, leido ne tik tobulėti, bet ir kantriai laukti tokio žmogaus, kokio visada tikėjausi. O tada nereikia net taikytis, nes gauni tai, ko pati esi verta. Žinojau, kad jei noriu gražių ir gerų santykių, turiu nuolat investuoti ir tobulėti, todėl, užuot laksčiusi po parduotuves ar į sporto klubus, iki šiol einu į paskaitas pasisemti žinių. Esu Vedų šalininkė, pritariu, kad šeimos santykių vairą savo rankose šimtu procentų laiko moteris. Santykiai su vyru yra mūsų pačių atspindys.

Lietuvoje kol kas neįprasta nubėgti pas draugę ir išplauti jai grindis. Įprasta užbėgti kavutės, sausainių, pasiguosti, išsikalbėti, apkalbėti savo vyrus ir kitus santykius. Kai svečiai išeina, moteris, kuri ir taip pavargusi, paskui dar turi tvarkytis, plauti puodelius. Galbūt dėl to dažnai mamai norisi išvis užsidaryti, nebendrauti, nieko į namus nesikviesti.
MAMŲ MUGĖS įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė

Kodėl vienas vyras vaikšto išdidus lyg povas, nors lyg ir neturi ko pūstis, o kitas, daug pasiekęs, bet visad nuleidęs galvą, sugniuždytas? Tai priklauso nuo moters, kuri šalia. Bet jei moteris vyro negerbia, „spaudžia", ji pjauna šaką, ant kurios sėdi. Jei puola atlikti „vyriškus" darbus nelaukdama, kada jis ja pasirūpins, tai visą laiką ir neš tą jungą ant savo pečių, netrukus neturės į ką atsiremi. Jei nesugeba būti „silpna" moteris, tai pati ir turi rūpintis savimi, nes tik šalia „silpnos" moters nubunda tikras vyras. Mes, moterys, esame stiprios, bet stiprybę turėtume pasitelkti santykiams kurti, o ne vyriškoms pareigoms. Kai elgiamės priešingai, tampame nelaimingos.

Šeimos laimę garantuoja darnūs mamos ir tėčio santykiai. Svarbiausia, kad vaikai ne tik matytų, bet ir jaustų, kad mama tėtį gerbia, o šis ją myli. Tai svarbiausias principas ir jei pavyksta jo laikytis, pavyksta ir visa kita. Visai nesvarbu, kad tėtis nėra tobulas, tačiau jei mama juo didžiuojasi ir gerbia, vaikams ji perduoda žinią. Jei tėtis apkabina ir su meile rūpinasi mama, vaikai seka paskui."

Saldainio nereikia

Šeimų konsultantai, psichologai ir laimės puoselėtojai sutaria: mama ir tėtis kartais turi pabūti tik dviese. Išeiti į kiną, teatrą ar bent į parką, bent valandą-dvi pabūti vieni „Tai svarbu, bet tai tik saldainis, - tarsteli Barbora. - Man neužtektų valandos per dieną, man reikėtų viso vakaro. Antra vertus, matau, kad dabar mums su vyru užtenka kartą per pusmetį pabūti tik dviese. Kažkaip sugebame net ir būdami su vaikais būti vienas su kitu, o kartais užtenka ir žvilgsnių, kurie susitinka vaikų pilname kambaryje. Jei tarpusavio ryšį nuolat reikia kurstyti išoriniais malonumais, „maitinti" saldainiais, jis netikras. Jei kiekvieną savaitgalį vaikus „numetę" kurstysime santykius, tai gali būti kelio galas, nes jei ryšio nėra, jis, deja, gali ir neatsirasti. Vaikai kartais net apsikabinti neleidžia: vos vyras mane apkabina, žiūrėk, jie jau ir spraudžiasi į viduriuką. Bet tai natūralu! Pajutę meilės bangą ir vaikai nori būti ant jos, nori to gėrio atsigerti. Tačiau kai visi esame kartu, tai dar nerodo, kad nesame dviese".

Taisyklė nr. 2: neapkalbėk - padėk

Vienus metus Barbora su tada dar trimis vaikais gyveno JAV, į kurias buvo išsiųstas jos karininkas vyras. Iš ten parsivežė ne tik mugės idėją, bet ir vieną laimės „receptą". Moteris prisimena, kaip ją ištiko šokas, kai kartą į svečius atėjo dvi amerikietės, kiekviena auginanti po tris vaikus, ir pareiškė, kad Barborai reikėtų pailsėti, atsigauti, nueiti į seminarą. „Jos pasakė rytoj ateisiančios prižiūrėti mano vaikų, turėsiu laiko sau iki penktos valandos vakaro. Tai buvo moterys, kurias pažinojau vos vieną mėnesį!

Manau, kad tai išsigelbėjimas. Net ir Vedose rašoma: „Pradėk rūpintis." Pradėk rūpintis vaikais, seneliais, silpnesniais - tais, kuriems reikia pagalbos. Tikras vyras bus be galo dėkingas ir mylės rūpestingą moterį net nesuvokdamas, kodėl. O paslaptis paprasta: moteris, kuri rūpinasi ir globoja, spinduliuoja moteriškumą. Tai labai stipru! Be to, moteris, kuri rūpinasi kitais, tarsi sako: reikia, kad ir manimi kažkas pasirūpintų. Vadinasi, kai padedame kitomis šeimoms, laimė grįžta mums.

Esu Vedų šalininkė, pritariu, kad šeimos santykių vairą savo rankose šimtu procentų laiko moteris. Santykiai su vyru yra mūsų pačių atspindys.
MAMŲ MUGĖS įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė

Lietuvoje kol kas neįprasta nubėgti pas draugę ir išplauti jai grindis. Įprasta užbėgti kavutės, sausainių, pasiguosti, išsikalbėti, apkalbėti savo vyrus ir kitus santykius. Kai svečiai išeina, moteris, kuri ir taip pavargusi, paskui dar turi tvarkytis, plauti puodelius. Galbūt dėl to dažnai mamai norisi išvis užsidaryti, nebendrauti, nieko į namus nesikviesti. O juk kaip tik bendravimas su žmonėmis yra vienas didžiausių laimės šaltinių. Džiaugiuosi, kad ir čia, Lietuvoje, turiu draugių, kurios į svečius net su savais patiekalais ateina!

Juk iš tikrųjų galėtume labiau atsipalaiduoti ir džiaugtis bendraudamos, jei draugės, užuot sėdėjusios ir laukusios, kol bus paruošta kava, imtų ir padėtų tvarkytis. Pietų amerikietės taip ir bendrauja, pavyzdžiui, ateina kuri nešina plaukų dažais ir sako: „„Užmesiu" tau spalvą." Kol kalbame, tai ji dar ir plaukus padažo. Arba štai važiuodama į parduotuvę užsuka ir klausia: „Gal ir tau reikia duonos, pieno?" Tai galvojimas apie žmogų, rūpestis juo, stengimasis bendrauti taip, kad ne „išsunktum", o pastiprintum."

Interviu apie laimę su 4 vaikų mama, kuri Lietuvai dovanojo unikalų renginį
Septynmečio Ąžuolo Tautvilo, šešiametės Henrietos Gildės, penkiamečio Karigailos Jono ir vienmetuko Leičio Gabrieliaus mama Barbora prisipažįsta: „Man pasisekė, kad šeimą sukūriau jau perpratusi tikrosios laimės principus".
© Fotografės Nendrės

Taisyklė nr. 3: viskas praeina

„Apie keturis vaikus niekada nesvajojau, - prisipažįsta Barbora. - Jau į trivaikes žiūrėjau kaip mamas iš kosmoso. Kaip pati tapau viena jų, net nepajutau... Kai vienas po kito gimė pamečiukai, žinau, buvo visko, sunku, bet... šiandien sunkumų nepamenu".

Mamos gyvenimas - tai nemiga, nerimas, nuovargis, o kai keturi vaikai, turbūt net pietų nėra kada ramiai, abiem rankomis, pavalgyti, knygos „nuo... iki..." paskaityti, nėra kada net mamiškos laimės pajusti, provokuoju.

„Fizinis nuovargis laikinas, nieko nereikia daryti, tik išgyventi, palaukti, praeis. Juk išsimiegi, ir viskas pasikeičia. Kiek tai truks? Pusmetį? Metus? Kai geriau pagalvoji, juk tai tik akimirka... Absoliučiai neturiu laiko skaityti jau kokius penkerius metus! Nebent vieną kitą pastraipą „nugvelbiu" iš kokios knygos - įkvepiu kaip oro gurkšnį. Ir visiškai nesijaudinu dėl to, nes žinau: „Ateis mano knygų metas." Susitaikau, nes moters paskirtis - taikytis. Ateis metas ir paskaitysiu. Todėl nusiperku knygą, pasidedu: paskaitysiu po dešimties metų. Žinau, kad noriu, ir savo norų neatsisakau. Kol kas juos „kolekcionuoju": pasidedu į lentyną ir nestresuoju, nes žinau: „Dabar toks mano laikas ir aš žinau, ko jis vertas."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (8)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.

Mažasis princas per kalėdinį vaidinimą gavo toli gražu ne karališką vaidmenį (6)

Prieš Kalėdas daugelyje vaikų darželių ir mokyklų tėvai kviečiami į vaidinimus, kuriuos vaikai rodo spektaklį, deklamuoja eilėraščius ar dainuoja dainas.

Dukrytės Onos susilaukusi dainininkė Ieva Narkutė: „Motinystė būna visokia"

Dainininkė, dainų kūrėja Ieva Narkutė-Šeduikienė (29 m.), susilaukusi pirmagimės Onos, pernai lapkritį prisidėjo prie mamų genties. Kaip scenoje fatališkos moters įspūdį keliančiai Ievai sekasi kurti naują – mamos vaidmenį?

Jurgita Pocienė: vieną auginti sunkiau negu šešis (6)

Visos mamos žino, kad vaikus tarpusavyje lyginti šiukštu draudžiama. Mes to ir nedarysime. Tačiau kai pokalbio leidiesi su šešių vaikų – trylikametės Pajautos, vienuolikmetės Mortos, dešimt­metės Barboros, septynerių Kerniaus, dvimetuko Petro ir vos prieš du mėnesius į šeimą atėjusios Katrės mama Jurgita Pociene (40 m.), negali jos nepaklausti, ar skiriasi pirmo ir, tarkim, penkto ar šešto vaiko gimdymas bei auginimas. Kaip metams bėgant keitėsi pačios Jurgitos požiūris į motinystę?

7 įsimintinos princo mintys apie tėvystę ir vaikus

Princas Williamas su žmona Kate Middleton augina 4 metų George ir 2 metų Charlotte. Trečiasis poros mažylis gims 2018 metų pavasarį.

Stereotipų nepabūgę vilniečiai nusprendė įsivaikinti romų tautybės mergaitę

Ingrida (29 m.) ir Ignas (37 m.) Vaitiekūnai prieš dvejus metus nusprendė įsivaikinti romų tautybės penkiametę Mariją. Dabar mergaitė, kaip pati sakė, gyvena laimingą gyvenimą. Ji – toks pats vaikas kaip ir kiti jos bendraamžiai, turinti savo charakterį, kaprizų, yra be galo smalsi. Kai kalbėjome su jos tėvais, ji net kelis kartus patikslino, kodėl vienaip ar kitaip elgėsi.

Paaiškėjo paslaptis, ko Kalėdų senelio paprašė mažasis princas George (11)

Ar jūsų mažyliai jau parašė laišką Kalėdų seneliui? Taip? Ir kokie jų norai? Nauja lėlė, robotukas, o gal net išmanusis telefonas?

Pirmąjį gimtadienį pasitinkantys Zvonkų dvyniai su mama ilsėjosi Egipte (2)

Gimus mažyliams Kornelijai ir Donatui, kurie gruodžio 1 dieną švenčia pirmąjį gimtadienį, dainininkei Katažinai Zvonkuvienei teko kiek pakeisti savo keliavimo įpročius.

TV žvaigždė Andrejus Malachovas savo vaikui vardą išrinko neįprastu būdu

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, neseniai tėčiu pirmą kartą tapęs 45 metų TV laidų vedėjas Andrejus Malachovas savo sūnui vardą nusprendė išrinkti tiesioginio eterio metu.

Dainininkė Augustė: sūnus gimė vakare, o ryte jam jau darė operaciją (7)

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš kelis mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.