Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą

Kūrybingas mamas kalbinanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Na, o dabar žodį perduodame veikliai mamai Monikai.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu Monika, nuostabaus vyro Karolio žmona ir gražuolės 10 mėnesių amžiaus dukrytės Godos mama. Visa šeima gyvename Balsiuose, turbūt, pačioje gražiausioje Vilniaus vietoje, čia pat Žalieji ežerai, nuostabi gamta.

Prieš tampant mama, dirbau šeimos gydytoja Santaros klinikų Šeimos medicinos centre, po pertraukos žadu grįžti į šį darbą, nes dirbu jį su meile ir iš širdies.

Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas

Kalbant apie profesiją ir buvimą mama, iš tikrųjų nėra taip lengva, ne visuomet žinau visus atsakymus, o augant mažylei kasdien kyla vis daugiau klausimų. Turime labai šaunią šeimos gydytoją, pas kurią lankomės periodiškai, kaip ir visi vaikai, jos nuomonę labai gerbiame ir pasitikime, nes aš asmeniškai tikiu, kad savo šeimos gydyti negalima.

Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas

Buvimas mama man yra procesas, kuris kasdien kelia vis naujų iššūkių, o turint gydytojos profesiją, man lengviau tik iš vienos pusės - žinau, kur ieškoti patikimos informacijos, iškilus konkrečiam klausimui. Iš kitos pusės, pirmą kartą Godai susirgus, pergyvenau taip pat, kaip ir bet kuri kita mama.

Tačiau be profesijos, kaip ir kiekvienai moteriai, mamai, man visuomet buvo labai svarbi kūryba, laisvu laiku užsiimu rankdarbiais - siuvimu, siuvinėjimu, taip pat mėgstu auginti ir puoselėti gėles savo kieme, o paskutiniu metu susižavėjau darbu su medžiu, o konkrečiau - lazeriniu graviravimu. Atrodo keista? Tuoj papasakosiu.

Noras užsiimti šia veikla kilo labai natūraliai - mano vyras Karolis labai mėgsta darbuotis su medžiu, jo sukurtas lavinamasis žaislas „WeeToys“ jau sulaukė pasisekimo užsienio rinkoje.

Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas

Gimus Godai, Karolį aplankė įkvėpimas ir jis nusprendė sukurti ekologišką lavinamąjį žaislą, kuris būtų įdomus vaikui ilgam, o tėveliai galėtų su jo pagalba vaiką ko nors ir išmokyti. Pavyzdžiui, medinis laikrodukas su gyvūnėliais galėtų padėti ūgtelėjusiam vaikui mokytis valandų, dar labiau paaugus, galbūt vaiką sudomintų tikras (!) seifas su atrakinimo kodu, o gal - dantračių sistema. Mažiausius domina viskas, kaip juda spineriai, kaip spaudosi medinio skaičiuotuvo klavišai, atsidaro durelės, juda skirtingų formų kaladėlės. „Weetoys“ vienija du vyrus - mano vyrą Karolį ir jo bendradarbį Justiną, jie lyg tandemas papildo vienas kitą.

Gimus dukrytei, kaip ir kiekviena mama, pradėjau užsiimti mažosios damos fotosesijomis, kurioms reikėjo dekoracijų, papuošimų. Taip pat jau kelerius metus su vyru turime tradiciją - šv. Kalėdų proga siunčiame paštu artimiausiems draugams ir bičiuliams atvirukus. Vienais metais siuvinėti atvirukus Kalėdoms pradėjau net liepos mėnesį!

2017 m. norėjome kažko naujo, išskirtinio, kadangi šių metų šventės mums ir buvo išskirtinės - pirmosios trise su dukra Goda. Kitas momentas, pastūmėjęs link šio užsiėmimo, taip pat susijęs su Kalėdomis - visuomet ieškau originalių dovanų, jei tik yra galimybė, jas su vyru gaminame savo rankomis, taip nutiko ir per praėjusias šventes - padarėme medines dovanėles draugams bei artimiesiems, išsiuntėme originaliuosius atvirukus.

Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas
Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas

Taip žingsnis po žingsnio veikla vystėsi, sukūriau feisbuke puslapį „Medinis vabaliukas“.

Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas

„Medinis vabaliukas“ - tai atvirukų ir kvietimų, padėkliukų kavai arba arbatai, vaikiškų metrikėlių, dekoracijų gamyba ir, žinoma, individualūs užsakymai (etiketės, logotipai, mediniai užrašai). Braižymas su specialia programa ir bendravimas su klientais - mano darbas, o techninę dalį šiuo metu atlieka vyras. Tačiau šiuo metu jis apmoko ir mane, kaip darbuotis su lazeriu, jį sukalibruoti ir t.t.

Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas

Abu su vyru esame ekologijos, žalios energijos gerbėjai, tad gamyboje nenaudojam jokių lakų, tik ekologišką bičių vaško aliejų, plastiką keičiam organiniu stiklu.

Tapus mama nėra lengva rasti laiko viskam - šeimai, darbui, asmeniniams pomėgiams, ambicijoms... Diena man visą laiką per trumpa! Paslaptis paprasta - daug ir intensyviai dirbti, daryti tai, kuo tiki iš širdies, tuomet daug ir spėji. Tikiu, kad naujoje veikloje pasiseks, kitaip nedaryčiau to, ką darau dabar, tačiau tikrai turiu pripažinti, kad laiko paskirstymo prasme šiuo metu prioritetas yra šeima.

Išėjusi motinystės atostogų gydytoja Monika atrado netradicinę, bet širdžiai mielą veiklą
© Asmeninis archyvas

Visgi, labai malonu išgirsti patenkintų klientų atsiliepimus mano sukurtai produkcijai. Apie veiklos plėtrą šiuo metu nenorėčiau kalbėti, kadangi svajoti svajoju, tačiau "Op" sakau tik peršokusi griovį.

Mamoms, kurios šiuo metu skaito interviu, norėčiau palinkėti svajoti ir nebijoti siekti savo svajonių ir užsibrėžtų tikslų!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princas George švenčia 5 metų gimtadienį ir turi dovaną savo gerbėjams

Šiandien, liepos 22 dieną, Didžiosios Britanijos princo Williamo (36) ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine Middleton (36) pirmagimiui sūnui sukanka 5 metai.

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.