Julija Žižė – apie motinystę ir optimizmo bombą

Lėjos ir Otilijos mama tinklaraštininkė, vlogerė, influencerė Julija Žižė prie instagramo prisijungė prieš 6 metus ir jau turi gausų būrį sekėjų Lietuvoje – daugiau kaip 51 tūkst.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Neprisimenu, kokia buvo pirma nuotrauka mano instagramo paskyroje. Gali būti, kad vyro Lauryno dovanoti bijūnai.

Pamenu, jis jau tada turėjo savo paskyrą instagrame, kažką vis fotografuodavo, pamaniau, ir aš pabandysiu. Net negalvojau apie tai, kad po šešerių metų, skirdama instagramui vos valandą kasdien, turėsiu tiek sekėjų.

Esu įsitikinusi, kad mano sėkmės paslaptis – nuoširdumas, pozityvumas, tikrumas ir tai, kad esu sąžininga su kitais.

Esu savimi, nieko nevaidinu ir nebandau apsimetinėti. Kartais pagalvoju, kad štai dabar labiau pasistengsiu dėl geresnio kadro, gražesnės nuotraukos, bet, kiek teko girdėti, žmonės labiausiai vertina paprastumą ir natūralumą.

Mano žinutė sekėjams? Siunčiu jiems optimizmo bombą, nes man pačiai kasdien tenka susidurti su visokiais iššūkiais, būna įvairiausių akimirkų, nuotaikų, bet sau visada sakau: „Rytoj bus nauja diena, viskas užsimirš, pasikeis.“

Daugiausia dėmesio sulaukia šeimos nuotraukos, mums svarbūs įvykiai, pavyzdžiui, Otilijos gimimas. Labai džiaugiuosi, kad mano sekėjai neabejingi tikroms gyvenimo vertybėms, brangiausiam turtui – šeimai ir naujai gyvybei.

Šiandien mano profilis kitoks nei prieš šešerius metus, nes pasikeičiau ir aš pati, ir mano gyvenimo būdas.

Iš jauno žmogaus tapau ištekėjusia moterimi, dviejų dukryčių mama. Natūralu, kad keičiasi ir nuotraukų turinys. Dalijuosi tuo, kas artima mano širdžiai: gėlėmis, maistu, atrastais daiktais, kelionių įspūdžiais.

Aš pati instagrame seku mamas, nuotraukų albumus apie stilių, keliones, maistą. Mane ypač įkvepia daugiavaikės mamos, kaip jos geba tvarkytis  – ir dar taip, kad kasdienybė atrodo graži ir įkvepianti, kaip moka džiaugsmo smulkmenose. Bendrauju su savo sekėjais. Man rašo jaunos merginos, jos nuoširdžiai sako, kad nori kurti tokią šeimą kaip mano, ragina dalytis gražiomis, šviesiomis emocijomis. Ištekėjusios moterys skaito mano žinutes savo vyrams ir vaikams. Man tai didelis džiaugsmas!

Instagramas keičia motinystę. Su kai kuriomis sekėjomis norisi susidraugauti, susipažinti gyvai, nes jaučiu, kad tai – šviesūs, pozityvūs žmonės. Tačiau pastebiu, kad lietuvės mamos vis dar nedrąsiai bičiuliaujasi. Antra vertus, manau ir tikiuosi, kad ilgai netruks ir bus drąsu su nepažįstama ar tik virtualiai pažįstama šeima išeiti į parką, leisti pažaisti vaikams.

Instagramas gali įkvėpti ką nors kurti, nes nereikia išeiti iš namų – tu matai, kas vyksta visame pasaulyje, ką kuria kitos mamos, ką jos veikia su vaikais, kur eina, ką valgo, kaip pramogauja. Jei turi daug sekėjų, gali tapti influencere, reklamuoti produktus, pramogas, paslaugas. Sulaukiu tokių pasiūlymų ir aš, bet atmetu kokius 40 proc., nes ne visi man prie širdies, ne visi sužavi.

Instagramas yra pozityvesnis už feisbuką, nes mažiau neigiamo srauto, gražesnės nuotraukos ir pasisakymai, kitų kelionės ir gražus gyvenimas įkvepia ir savąjį kurti gražesnį, suteikia teigiamos energijos.

Kritikai sako, kad instagrame žmonės save ir savo gyvenimus rodo pagražintus, tikrovė neva – kitokia: pilkesnė, liūdnesnė.

Bet pas mus yra kaip tik priešingai, nes daugybės nuostabių akimirkų nespėju užfiksuoti, jomis pasidžiaugti viešai. Taigi, manau, kad kritikai ir pesimistai nusiviltų pamatę, koks yra mūsų šeimos gyvenimas po uždanga. Pas mus pilna laimės smulkmenose.

**
GEGUŽĖS MĖNESIO TAVO VAIKO ŽURNALE SKAITYKITE:

Auginu jautrų vaiką: patarimai tėvams
Krikštynos nuo A iki Z
Primaitinimas: naujienos ir aktualūs tėvų klausimai
Ar reikia vaikui šuns?
Mišraus amžiaus vaikų darželio grupės: už ir prieš
Ankstyvasis kūdikių lavinimas: kaip rasti aukso vidurį
Ar įmanoma pasiruošti sėkmingam žindymui

Prenumeruokite TAVO VAIKĄ internetu ir sutaupykite net 50 proc.

Veidai

Princas George švenčia 5 metų gimtadienį ir turi dovaną savo gerbėjams

Šiandien, liepos 22 dieną, Didžiosios Britanijos princo Williamo (36) ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine Middleton (36) pirmagimiui sūnui sukanka 5 metai.

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.