Jurgitos šeimos drama: trys persileidimai ir du per anksti gimę vaikai

 (6)
Jurgitos ir Eimanto Papirčių šeimos istorija nėra paprasta: tam, kad jų namuose apsigyventų vaikučiai Arnas ir Gerda, jie turėjo įdėti nemažai pastangų ir patirti daug skaudžių išbandymų. Istorija, kurią pasakoja mama Jurgita.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kad noriu būti mama, žinojau jau nuo 18 metų. Visada labai mylėjau vaikus, norėjau anksti jų susilaukti ir pati. Su tuomet dar tik būsimu vyru nuolat daug kalbėjome apie vaikus, planavome jų turėti vos susituokę. Tik, deja, net nenutuokėm, ką turėsime išgyventi, kol mūsų didžiausia svajonė virs realybe.

Sūnaus Arno gimimas

Mano pirmasis nėštumas nutrūko 8 savaitę, antrasis panašiu laiku, trečiasis nutrūko 19 savaitę. Desperatiškai ieškojau paaiškinimų, teko aplankyti daugybę gydymo įstaigų, iškęsti daug procedūrų. Bet mintis, kad kažkada turėsiu vaiką, padėjo iškęsti skausmą - tiek fizinį, tiek dvasinį. Kaskart suklupusi atsitiesdavau su viltimi, kad kitąkart viskas bus gerai.

Vieną iš kritinių momentų man rekomendavo apsilankyti pas gydytoją Dianą Ramanauskaitę. Nors į susitikimą nedėjau daug vilčių, jau po pirmo vizito gydytoja įkvėpė tikėjimo ir vilties. Netrukus vėl pastojau. Visgi ir šis nėštumas buvo itin sudėtingas. Jau nuo 5 mėnesio visą laiką leidau lovoje, iš jos pakildavau tik tam, kad nueičiau į tualetą arba nuvažiuočiau konsultacijai į Vilnių. Vizitai be galo prailgdavo, tos 100 km kelionės atrodydavo, kaip 500 km žygiai. Tačiau gydytoja drąsino - išnešiojus kūdikį iki 28 savaitės viskas turi būti gerai. Niekad nesidomėjau, kokie vaikai gimsta per anksti, kas jų laukia ir panašiai. Domėjausi, tik kaip vaikeliui nupirkti gražiausius rūbelius, geriausią vežimėlį ir t. t.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Psichologė: vaikui ribų ir taisyklių reikia kaip duonos kasdienės
Būna ir taip: laukė dukters, o gimė sūnus

Kalendoriuje žymėjau kiekvieną dieną, skaičiavau, kiek laiko liko iki lemtingos 28 savaitės. Jai praėjus, šiek tiek nurimau ir laukiau gimdymo. Deja, laukti teko neilgai, vandenys nubėgo jau 30 savaitę. Nieko nelaukdami skubėjome į Vilnių, o gimdžiau po dviejų dienų. Turėjau pagimdyti pati, bet pradedant gimdyti patyriau komplikacijas, todėl buvo atliktas Cezario pjūvis. Taip gimė mano sūnus Arnas, deja, prabudusi po narkozės pirmiausia pamačiau ne jį, o jo nuotrauką telefone. Tik po paros aplankiau savo pirmagimį. Jis buvo toks mažas, ūgis siekė vos 41 cm, svoris - 1,3 kg. Aš net nežinojau, ko klausti gydytojų, tiesiog stovėdavau prie inkubatoriaus, nesuvokdama ir nejausdama, kad čia mano vaikas. Buvo labai baisu.

Antakalnio gimdymo namuose gulėjau dar 10 dienų. Kasdien lankydavau sūnų ir skaitydavau prie inkubatoriaus padėtą kortelę, kiek mano ankstukas suvalgė, kiek jo kūnas atmetė ir panašiai. Nesuvokiau, kas darosi, gyvenau kaip robotas. Slėgė nežinia, baimė tiek dėl vaiko, tiek dėl ateities. Svajojau, laukiau, kada galėsiu apkabinti savo sūnų, bet realybė buvo kita - tik kelioms valandoms nueidavau pažiūrėti į jį, apraizgytą galybe laidelių. Per tas 10 dienų savo vaiko net nepriliečiau, bijojau pakenkti, bijojau visko. Net baiminausi kam nors prasitarti, kad turiu vaikelį.

Visgi vieną dieną, užėjusi į reanimaciją, pamačiau purviną vaiko nosytę ir ant akių užkritusią kepurę. Tuomet aiškiai suvokiau: čia mano išsvajotas kūdikis, aš jo mama, kodėl taip elgiuosi, kodėl juo nesirūpinu pati? Baimė dingo, atsidariau inkubatorių, sutvarkiau kepurę, nosytę, paglosčiau. Pasijutau be galo stipri. Su ta stiprybe abu buvom perkelti į Santariškes.

Jurgitos šeimos drama: trys persileidimai ir du per anksti gimę vaikai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Santariškėse viskuo rūpinausi pati. Nors ir lėtai, mažylis augo. Buvo nevalgus, smarkiai atpildavo, bet jau kvėpavo pats. Santariškėse praleidome beveik du mėnesius, ten sutikau puikių mamų, kurios labai man padėjo. Daug teko visko patirti per tuos du mėnesius, vis ko nors laukiau - kada nebereikės zondo, kada nebeatpils, kada galės miegoti lovytėje, kada svoris augs greičiau. Taip mano ankstukas augo, vystėsi, ir galiausiai kartu grįžome namo. Po to buvo pirmieji žingsniai, tada pirmieji žodžiai. Pamažu atėjo ramybė. Ir atsirado noras vėl pastoti.

Jurgitos šeimos drama: trys persileidimai ir du per anksti gimę vaikai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Dukros Gerdos pirmieji metai

Pasitarus su gydytoja ir atlikus tyrimus, aptarėme nėštumo planą, buvo paskirtas specialių nėštumą palaikančių vaistų vartojimas. Atrodė, šįkart viskas bus kitaip, jokių baimių neišnešioti neturėjau. Nėštumas buvo be didelių nesklandumų, nebuvo kraujavimų kaip su pirmuoju vaiku. Svajojau apie mergaitę ir nudžiugau, kai gavau patvirtinimą, kad laukiuosi dukros.

30 nėštumo savaitę turėjau važiuoti į eilinę patikrą ligoninėje. Visgi 28 savaitę aplankė didelis nerimas - mano brangioji pilvelio gyventoja itin mažai judėjo. Apsilankiusi pas ginekologę, iškart išgirdau, kad vaisius labai mažas - atitinka tik 24 savaičių kūdikį. Kitą dieną nemalonias naujienas man patvirtino ir Santariškių medikai: mano mažytė nuo „grafiko" atsiliko visu mėnesiu ir tuo metu jau turėjo kraujotakos sutrikimų, taigi teko skubiai gultis į ligoninę. Tuomet aplankė ir kita baimė - o kaip Arnutis bus be manęs? Juk iki šiol niekada nebuvome atskirai.

Atsimenu, seselė pakvietė mus su vyru į kabinetą. Įėjusi pamačiau gal 10 gydytojų, supratau, kad tai nežada nieko gero. Nepamenu, ką jie pasakojo. Užfiksavau tik esminius dalykus - reikia gimdyti jau dabar, gims 500-600 g sveriantis kūdikis. Kojos linko, sunku nupasakoti žodžiais, ką jaučiau, tai buvo baisiausias momentas, atrodė, kad širdis plyš.

Jurgitos šeimos drama: trys persileidimai ir du per anksti gimę vaikai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Tuomet sekė pasiruošimas Cezario pjūviui, o gydytojų prognozės buvo niūrios. Norėjau tik vieno - kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Gimdymo metu verkiau. Prisimenu gydytojos žodžius - sveikinu, Jurgita, jau turi dukrytę. Bet su ja, kaip ir su pirmuoju vaiku, pirmąsyk susipažinau per telefoną, nes po gimdymo ji buvo iškart išvežta į reanimaciją. Kai pamačiau dukrą nuotraukoje, ji man pasirodė be galo graži, ir net ne tokia maža. Baltuose pataliukuose, su balta kepuryte - mano karalaitė.

Stengiaus būti stipri, bet širdis plyšo į šipulius - kol dukra kovojo už gyvenimą, o sūnus verkė namuose be mamos, aš nieko negalėjau padaryti. Po šio Cezario pjūvio mano sveikata buvo prastesnė, teko iškęsti didelius skausmus, bet žinojau, kad turiu atsikelti ir eiti kuo greičiau, nes manęs reikia mano vaikams. Visgi grįžus namo širdis liūdėjo. Su sūnumi buvo gera, bet visada galvojau apie dukrą, kurios beveik negalėjau matyti. Kasdien skambindavau į ligoninę su viltimi - galbūt jai jau geriau. Niekada negalvojau apie blogiausia - žinojau, kad viskas turi būti gerai.

Jurgitos šeimos drama: trys persileidimai ir du per anksti gimę vaikai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kai gydytoja pasiūlė pakrikštyti Gerdą, iš pradžių nenorėjau apie tai net girdėti, bet vėliau vis dėlto sutikau. Ir po krikšto jai staiga ėmė gerėti. Aišku, galbūt tiesiog antibiotikai suveikė, bet aš šventai tikiu, kad ir Dievo pagalba prisidėjo. Kai vėliau ją prižiūrėjau Santariškėse, susidoroti su iššūkiais buvo lengviau nei rūpinantis pirmuoju vaiku - jau žinojau, kaip veikia sistema, ko tikėtis. Vėl buvo visko, buvo daug naujų išbandymų, bet pati viduje jaučiausi stipresnė, nes norėjau kuo greičiau būti namie su savo šeima, su abiem vaikais. Tad, manau, mano dvasios tvirtybės dėka pakankamai greitai grįžome namo, kur galėjome būti kartu.

Jurgitos šeimos drama: trys persileidimai ir du per anksti gimę vaikai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Viltinga Papirčių šeimos ateitis

Arnui jau greitai sueis penkeri metai, Gerdai dabar dveji. Pirmieji gyvenimo metai jiems nebuvo lengvi, bet aš tikiu, kad visi didžiausi sunkumai liko praeityje. Kasdien šypsausi žiūrėdama į savo vaikus. Tai mano gyvenimo stebuklai. Aš jiems vis primenu, parodau, kokie maži gimė, kaip kovojo už gyvenimą nuo pirmos minutės.

Kai gulėjau Santariškėse antrą kartą, beveik visos mamos klausė, kaip aš po tiek išgyvenimų išvis ryžausi gimdyti antrą vaiką. Galiu drąsiai pasakyti, kad viską pakartočiau, jei tik reikėtų. Visos baimės dingsta, kai pamatai tas akytės, kurios spindi kaip saulės zuikučiai. Tada ir visas pasaulis atrodo paprastas ir gražus, kaip vaikų šypsenos.

Jurgitos šeimos drama: trys persileidimai ir du per anksti gimę vaikai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Ankstukų šeimų istorijas pristato paramos projektas „Ankstukai". Antrasis neišnešiotiems kūdikiams skirto paramos projekto „Ankstukai" etapas, inicijuotas neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" ir kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson's Baby", vyksta kovo 1 d. - gegužės 3 d. visoje Lietuvoje. Ankstukus paremti galima perkant specialiu „Ankstukų" akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima" prekybos centruose, aukojant akcijai skirtose dėžutėse prekybos centro kasose arba visus metus skiriant paramą SMS žinute numeriu 1670 ir pavedimu į sąskaitą. Pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukams paaukoti 85 tūkst. litų.

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Laura rado mėgstamą veiklą, kuri palengvina kitų jaunų tėvų gyvenimą

Laura su šeima gyvena Klaipėdos priemiestyje. Dvejų metukų Domanto mama šiomis dienomis taps dviejų sūnų mama. Radusi laisvą minutę Laura pasakoja apie motinystės įkvėptą naują veiklą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė – apie motinystę ir intuiciją

Sabina Daukantaitė – rašytoja, terapinio romano „Vandeninės moterys” autorė, kūrybinės agentūros vadovė, tinklaraščio „7 taškai” autorė, konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorė ir septynių vaikų mama.

Nieko gera nežadančią sūnaus diagnozę žinoma moteris išgirdo nėštumo metu

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė (27 m.) – žinomas reklamos veidas.

Kate Middleton gimdymas: kodėl balandžio 21-oji yra (ne)palankiausia diena iš visų

Iki Kate Middleton trečiojo gimdymo liko suskaičiuotos dienos. Nors tiksli gimdymo data neskelbiama, manoma, kad tai įvyks jau artimiausiomis dienomis. Tai rodo tam tikri ženklai.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės

Išėjusi motinystės atostogų, Inga su šeima iškeliavo į Vokietiją. Būtent čia ir gimė motinystės įkvėptos veiklos – tinklaraščio LINKSMORIJOS – idėja.

Drabužius mergaitėms ir mamoms kurianti kaunietė Kristina: kuo daugiau veiklos turi, tuo daugiau visko spėji padaryti

Portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA sulaukia didelio jūsų dėmesio. Jeigu norite tapti jos heroje, užpildykite anketą ČIA. Na, o šiandien susipažinkime su dar viena veiklia, kūrybinga ir įkvėpimo nestokojančia mama.

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.

Kare kojų netekusi 50-metė JAV senatorė tapo mama

Pirmą kartą kūdikio susilaukė pareigas einanti JAV senatorė.

Julija Žižė apie motinystę: sunkiai suvokiu, kad mano svajonės pildosi

Į motinystės džiaugsmus pasinėrusi žinoma verslininkė Julija Žižė šiuo metu džiaugiasi jau antrosios dukrelės Otilijos gimimu.

Atvira trijų vaikų tėčio išpažintis: aš nuogas

Tai mano istorija, kurią ilgai laikiau savyje ir nemaniau kad kada norėsiu pasidalinti, bet šiandien noriu.

Naujos veiklos vilnietė Janina ėmėsi pamačiusi internete vieną filmuką

Janina Isiūnienė – auksarankė iš Vilniaus – šiandien mūsų rubrikos „Kurianti mama“ viešnia. Moteris pasakoja, kaip ją motinystė įkvėpė imtis visiškai naujos veiklos – savo rankomis kurti mielus žaislus.

Netrukus gimdysianti Kate Middleton pasielgė netradiciškai (1)

Balandžio mėnesį trečio vaikelio susilauks Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Kate Middleton.

Į Lietuvą sugrįžtanti Birutė Jakučionytė: vaikai yra tėvų mokytojai

Sukūrusi ne vieną socialinį projektą Lietuvoje, parašiusi dvi atviras knygas apie savo gyvenimą ir skyrybas su savo keturių vaikų tėčiu, Birutė Jakučionytė jau šešti metai gyvena Anglijoje.

7 vaikų mama apie karjerą ir savirealizaciją – tai įmanoma!

Sunku patikėti, bet moteris yra išties toks nepaprastas sutvėrimas, sugebantis ne tik dovanoti gyvybes, bet ir jas tinkamai išugdyti nepamirštant ir savo gyvenimo pašaukimo.

Antro vaikelio besilaukianti Erika miega po tris valandas: dėl vaikų padarysiu viską

Šių metų mūsų atradimas – naujoji portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA, kurios dėka mes kaskart susipažįstame su veikliomis, kūrybingomis ir įkvėpimo nestokojančiomis mamomis. Šiandien mūsų viešnia – antrojo vaikelio besilaukianti 26 metų Erika iš Kauno.