Kaip šiandien gyvena pirmasis pasaulyje gimęs ir išgyvenęs septynetukas

 (2)
1997 metais lapkričio 19 dieną gimęs McCaughey šeimos septynetukas tapo JAV nacionaliniu fenomenu kaip pirmas pasaulyje išgyvenęs septynetukas. Dabar tai septyni paaugliai, vos po dviejų mėnesių švęsiantys savo aštuonioliktus gimtadienius, visiškai skirtingų tapatybių ir turintys skirtingų norų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Prieš septyniolika metų, kai septynetukas gimė, jo nuotrauka pasirodė ant ant leidinio „Today" viršelio. Tuomet mažyliams buvo vos 4 dienos.

Šiomis dienomis istorija pasikartojo – ant viršelio vėl septynetukas, kurio susilaukė Bobbi ir Kenny McCaughey, tik jau besiruošiantis švęsti pilnametystę.

Žurnalistai taip padarė sąmoningai, kad parodytų, kaip per tą laiką pasikeitė septyni broliai ir sesės. Kenny jaunesnysis, Alexis, Natalie, Kelsey, Nathanas, Brandonas ir Joelis – visiems jiems dabar septyniolika - ką tik pradėjo paskutinius savo metus mokykloje ir tai verčia jų tėvus stebėtis, kaip greitai tie metai prabėgo.

„Jie tiesiog pralėkė, – emocingai sakė Bobbi leidiniui „Today“ apie visus tuos metus, praėjusius nuo istorinio įvykio. – Vien todėl, kad nutiko tiek daug dalykų. Prisiminimai, džiaugsmas, širdies skausmas. Tai mus atvedė ten, kur esame šiandien ir tai labai ypatinga".

Kenny Vyresnysis niekada nepamirš tos dienos, kai lapkričio 19 dieną Di Moine (Ajovos valstija) devyniomis savaitėmis anksčiau laiko gimė jo septynetukas. Šeimoje jau augo vyresnioji sesuo Mikayla, dabar jai devyniolika ir ji ištekėjusi.

„Aš turėjau galimybę matyti, kaip kiekvienas mano vaikas ateina į šį pasaulį, – prisimena Kenny vyresnysis. – Išties tai buvo fantastiška".

McCaughey šeima sulaukė milžiniškos paramos, buvo padovanotas didelis namas, automobilis, auklės paslaugos ir dar daugiau. Jiems netgi paskambino tuometinis prezidentas Billas Clintonas ir pasiūlė stipendijas bet kuriame Ajovos valstybiniame universitete. Septynetas planuoja netrukus šiuo pasiūlymu pasinaudoti.

„Iš pat pradžių sulaukėme labai daug pagalbos iš šeimos ir draugų, – pasakoja Bobbi. – Jeigu kažko mums prireikdavo, visada atsirasdavo žmonių, kurie norėdavo mums padėti".

Kasmet nuo jų gimimo iki kol sukako keturiolika metų, septynetukas pasirodydavo NBC laidoje „Dateline“, tačiau Bobbi ir Kenny nepriėmė pasiūlymo eiti realybės šou keliu ir, paaugus vaikams, sumažino šeimos pasirodymų žiniasklaidoje skaičių.

„Iš tikrųjų noriu, kad mes būtume kaip įmanoma normalesnė šeima, – sako Kenny vyresnysis. – Tai geriausias būdas ugdyti šeimą, tiesiog normalūs, kasdieniniai dalykai".

Visi vaikai išsiugdė skirtingas tapatybes: Kenny jaunesnysis garsėja kaip klasės pokštininkas, Joelis yra knygų graužikas, o Brandonas išsiskiria savo užsispyrimu ir bebaimiškumu.

„Mūsų šeima ypatinga tuo, kad joje niekada nebūsi vienas ir vienišas, – sako Kenny jaunesnysis. – Visada yra su kuo pasikalbėti ir pabendrauti. Manau, kad tai stipriausia mūsų pusė".

Paaugusio septynetuko nuotraukų galima pamatyti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.