Karolina Liukaitytė: ką daryčiau kitaip, jeigu laukčiausi kūdikio dabar?

 (41)
Ką norėčiau daryti kitaip, jeigu laukčiausi dabar? Šį klausimą uždavėme garsiai mamai, jau sūpuojančiai savo atžalėlę. Tikimės, patarimai bus naudingi ir kitoms mamytėms.
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Karolina Liukaitytė, buvusi orų pranešėja, 8 mėn.Lukrecijos mama

Mėgaukitės nėštumu

„Jeigu dar kartą laukčiausi kūdikio, neprisipirkčiau tiek daug nereikalingų dalykų. Mane aplinkiniai gąsdino, kad bus labai sunku žindyti, tad prisipirkau buteliukų, pientraukį, žindukų, kurie iki šiol guli neišpakuoti stalčiuose. Būsimas mamas noriu nuraminti, kad maitinti krūtimi kur kas paprasčiau, nei atrodo prisiklausius įvairių kalbų. Mano dukrytei dabar - 8 mėn., aš ją iki šiol maitinu krūtimi ir visi mano pirkiniai, skirti žindyti, tapo nereikalingi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dviguba laimė: garsiojo sportininko šeimoje antrą kartą gimė dvynukai
"Nuogą" knygą parašiusi 4 vaikų mama nesigaili emigravusi iš Lietuvos

Pamenu, kai laukiausi Lukrecijos, svajojau, kad rengsiu ją gražiomis suknytėmis, kūdikiams skirtais kostiumėliais, kurie taip traukė akį parduotuvių lentynose. Tačiau pagimdžiusi supratau, kad tokie drabužiai kūdikiui nereikalingi, kad geriausiai jį aprengti paprastais patogiai užsegamais šliaužtukais..

Mes su vyru labai norėjome iš anksto nupirkti savo dukrytei lovytę. Užsakėme ją, nekantriai laukėme, tačiau Lukrecija joje dar nė vienos nakties nemiegojo. Kol žindau dukrytę, man patogiau, kai ji miega kartu su mumis, ir kada nori, tada pavalgo naktį.

Žurnalo "Tavo vaikas" (I.Jankauskaitės) nuotr.

Mamoms patarčiau apgalvoti ir kokį vežimėlį pirkti. Tai labai svarbus pirkinys, mes tai žinojome ir išsirinkome gerą, bet nepagalvojome, kad jis per sunkus, mat sveria 17 kg! Labai sunku jį tampyti laiptais žemyn ir aukštyn.

Buvau labai sąžininga nėščioji ir gavusi daiktų, kuriuos reikia pasiimti į ligoninę, sąrašą maniau, kad turiu turėti viską, kas yra tame sąraše. Pamenu, kad buvo parašyta: „Odinės šlepetės." Kiek privargau jų beieškodama, kol pagaliau radau tokias, kurių iki šiol nesu apsiavusi.

Kadangi dabar dažnai trūksta miego, patarčiau besilaukiančioms mamytėms kuo daugiau miegoti, žiūrėti gerus filmus, skaityti knygas, nes vėliau gali nebelikti laiko. Pamenu, kad pirmomis dienomis po gimdymo mus su vyru ištiko euforija, dieną naktį žiūrėjome į savo vaiką, paskui pajutome, kad labai trūksta miego. Patarčiau susirasti gerus gimdymo kursus, nusivesti į juos vyrą, kad šis mokėtų padėti savo moteriai. Man vyras negalėjo daug padėti, nes buvo pažaliavę vaisiaus vandenys, gydytojai prijungė kelias lašines. Man neleido vaikščioti, tad vyro patarimai, kaip kvėpuoti, kada kvėpuoti, švelniai tariant, tuo metu erzino. Tačiau jeigu gimdymas sklandus, manau, kad vyras gali labai daug padėti.

Per visą nėštumą aš labai jaudinausi, ar viskas bus gerai. Buvau iš tų mamyčių, kurios nerimauja ir lekia pas gydytoją, kad  paklausytų, ar plaka širdutė. Mane kamavo įvairios baimės. Norėtųsi būsimoms mamoms patarti, kad nepasiduotų baimėms, bet žinau, kad tai nelengva padaryti. Tuomet patarimas vyrui - jeigu matote, kad žmona labai nerimauja, raskite būdų ją nuraminti."

Daugiau garsių mamų pamąstymų šia tema rasite naujame žurnale būsimoms mamoms ir tėčiams „9 mėnesiai".

Žurnalo ieškokite visose prekybos vietose arba čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.