Karolina Liukaitytė: ką daryčiau kitaip, jeigu laukčiausi kūdikio dabar?

 (41)
Ką norėčiau daryti kitaip, jeigu laukčiausi dabar? Šį klausimą uždavėme garsiai mamai, jau sūpuojančiai savo atžalėlę. Tikimės, patarimai bus naudingi ir kitoms mamytėms.
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Karolina Liukaitytė, buvusi orų pranešėja, 8 mėn.Lukrecijos mama

Mėgaukitės nėštumu

„Jeigu dar kartą laukčiausi kūdikio, neprisipirkčiau tiek daug nereikalingų dalykų. Mane aplinkiniai gąsdino, kad bus labai sunku žindyti, tad prisipirkau buteliukų, pientraukį, žindukų, kurie iki šiol guli neišpakuoti stalčiuose. Būsimas mamas noriu nuraminti, kad maitinti krūtimi kur kas paprasčiau, nei atrodo prisiklausius įvairių kalbų. Mano dukrytei dabar - 8 mėn., aš ją iki šiol maitinu krūtimi ir visi mano pirkiniai, skirti žindyti, tapo nereikalingi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dviguba laimė: garsiojo sportininko šeimoje antrą kartą gimė dvynukai
"Nuogą" knygą parašiusi 4 vaikų mama nesigaili emigravusi iš Lietuvos

Pamenu, kai laukiausi Lukrecijos, svajojau, kad rengsiu ją gražiomis suknytėmis, kūdikiams skirtais kostiumėliais, kurie taip traukė akį parduotuvių lentynose. Tačiau pagimdžiusi supratau, kad tokie drabužiai kūdikiui nereikalingi, kad geriausiai jį aprengti paprastais patogiai užsegamais šliaužtukais..

Mes su vyru labai norėjome iš anksto nupirkti savo dukrytei lovytę. Užsakėme ją, nekantriai laukėme, tačiau Lukrecija joje dar nė vienos nakties nemiegojo. Kol žindau dukrytę, man patogiau, kai ji miega kartu su mumis, ir kada nori, tada pavalgo naktį.

Žurnalo "Tavo vaikas" (I.Jankauskaitės) nuotr.

Mamoms patarčiau apgalvoti ir kokį vežimėlį pirkti. Tai labai svarbus pirkinys, mes tai žinojome ir išsirinkome gerą, bet nepagalvojome, kad jis per sunkus, mat sveria 17 kg! Labai sunku jį tampyti laiptais žemyn ir aukštyn.

Buvau labai sąžininga nėščioji ir gavusi daiktų, kuriuos reikia pasiimti į ligoninę, sąrašą maniau, kad turiu turėti viską, kas yra tame sąraše. Pamenu, kad buvo parašyta: „Odinės šlepetės." Kiek privargau jų beieškodama, kol pagaliau radau tokias, kurių iki šiol nesu apsiavusi.

Kadangi dabar dažnai trūksta miego, patarčiau besilaukiančioms mamytėms kuo daugiau miegoti, žiūrėti gerus filmus, skaityti knygas, nes vėliau gali nebelikti laiko. Pamenu, kad pirmomis dienomis po gimdymo mus su vyru ištiko euforija, dieną naktį žiūrėjome į savo vaiką, paskui pajutome, kad labai trūksta miego. Patarčiau susirasti gerus gimdymo kursus, nusivesti į juos vyrą, kad šis mokėtų padėti savo moteriai. Man vyras negalėjo daug padėti, nes buvo pažaliavę vaisiaus vandenys, gydytojai prijungė kelias lašines. Man neleido vaikščioti, tad vyro patarimai, kaip kvėpuoti, kada kvėpuoti, švelniai tariant, tuo metu erzino. Tačiau jeigu gimdymas sklandus, manau, kad vyras gali labai daug padėti.

Per visą nėštumą aš labai jaudinausi, ar viskas bus gerai. Buvau iš tų mamyčių, kurios nerimauja ir lekia pas gydytoją, kad  paklausytų, ar plaka širdutė. Mane kamavo įvairios baimės. Norėtųsi būsimoms mamoms patarti, kad nepasiduotų baimėms, bet žinau, kad tai nelengva padaryti. Tuomet patarimas vyrui - jeigu matote, kad žmona labai nerimauja, raskite būdų ją nuraminti."

Daugiau garsių mamų pamąstymų šia tema rasite naujame žurnale būsimoms mamoms ir tėčiams „9 mėnesiai".

Žurnalo ieškokite visose prekybos vietose arba čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip po patirto šoko jaučiasi Angelinos Jolie ir Brado Pitto vaikai (2)

Praėjus beveik pusei metų nuo to laiko, kai Angelina Jolie ir Bradas Pittas pateikė dokumentus skyryboms, aktorė ir šešių vaikų mama pirmą kartą atvirai papasakojo, kaip tai atsiliepė jai ir jos vaikams.

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.