Kas labiausiai glumina Islandijoje vaikus auginančias lietuves?

 (7)
Dabar madinga kalbėti apie prancūziška auklėjimą – yra išleista knygų, parašytas ne vienas straipsnis. Tačiau savų vaikų auklėjimo ir auginimo ypatumų turi kone kiekviena šalis. Štai Islandijoje vaikams saldumynus leidžiama valgyti tik šeštadieniais, o sloga nelaikoma liga. Daugiau apie islandišką vaikų auginimą portalui Tavovaikas.lt papasakojo dvi lietuvės, gyvenančios tolimoje ledo saloje.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Vaiva, 18 metų gyvena Islandijoje ir dirba vaikų darželio auklėtoja:

„Pagal išsilavinimą esu fizinio lavinimo mokytoja, bet jau 13 metu dirbu vaikų darželyje Islandijoje, esu grupės vedėja. Vienoje grupėje yra 21 vaikutis (vienas jų su negalia) ir šešios darbuotojos.

Darželis duris atveria 7.30 val. ryte ir paskutinius vaikus turi išlydėti iki 17 val. Vaikas negali būti darželyje ilgiau kaip devynių valandų. Drausmė egzistuojama, bet vaikams taip pat suteikiama laisvė džiaugtis vaikyste.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Skausminga liga, kurią patiria ne viena jauna mama

Į ką bus panašus vaikas: interviu su gydytoju genetiku

Čia nėra tokio dalyko kaip blogas oras – vaikai kasdien vedami į lauką. Islandijos klimatas tikrai nėra švelnus ir šiltas, todėl visi vaikai vaikšto sloguodami. Tik čia dėl to nėra daroma tragedija, sloga nelaikoma liga. Daugiau kaip ir Lietuvoje, darželiuose vaikai serga ir vėjaraupiais ir kitomis vaikiškomis ligomis.

Namuose islandų vaikai dažniausiai negauna saldainių kada tik panorėję. Paprastai saldumynų diena laikoma šeštadienis. Namuose vaikų gimtadieniai švenčiami kaip ir Lietuvoje – su tortu ir draugais. Tačiau darželyje vietoj torto ar pyrago spraginami kukurūzų spragėsiai. Taip apsisaugoma nuo alerginių reakcijų. Ne vienas vaikas yra kam nors alergiškas: tai riešutams, tai pienui, tai šokoladui. Būtų liūdna, jei visi valgytų pyragą, o vienas kuris nors iš vaikų negalėtų. Spragėsiai neutralus variantas ir vaikų labai mėgiami.

Prieš keturiolika metų čia gimdžiau dukrą. Gimdyvėms ligoninėje sudaromos puikios sąlygos: duodama privati palata, prie kiekvienos budi akušerė. Galima gimdyti ir namuose – atvyks akušerė ir gydytojas. Po gimdymo ligoninėje mama, kūdikis ir tėtis gali apsistoti šeimyniniame numeryje. Jei viskas gerai, po poros dienų šeima išleidžiama namo. Mamos paprastai dirba iki paskutinės dienos ir turi pusės metų vaikučio auginimo atostogas, o tėčiai trijų mėnesių. Po jų kūdikiai atiduodami į savotiškus lopšelius. Yra valstybinės auklės, kurios prižiūri kelis kūdikius. Tėvai ryte joms atveža savo kūdikius, o vakare parsiveža.“

Kas labiausiai glumina Islandijoje vaikus auginančias lietuves?
© Fotolia nuotr.

Neringa, 8 metus gyvena Islandijoje ir augina du vaikus:

„Mano vyrą islandą stebina pernelyg didelis mūsų lietuvių tėvų rūpestis vaikais. Jam atrodo visai normalu, jei paaugliai vaikai vidurnaktį būna dar tik pakeliui namo iš miesto centro. Arba nesupranta, kodėl imu jaudintis, jei man skambinant neatsiliepia nei sūnus, nei dukra.

Jis kartoja islandišką posakį, kad jei nėra naujienų, tai viskas gerai. Aš aktyviai domiuosi, kaip mano vaikams sekasi mokykloje, kas yra jų draugai, ką veikia ir kur būna laisvalaikiu. Islandams tai kartais atrodo kaip neleistinas vaiko laisvės ribojimas.

Kas labiausiai glumina Islandijoje vaikus auginančias lietuves?
© Vida Press

Islandijoje tėvai taip pat nesureikšmina tokių aprangos detalių kaip pirštinės, kepurė ir šalikas. Dažnas vaikas jų tiesiog neturi. Visi islandai – tiek maži, tiek dideli – yra labai išsiblaškę ir dažnai pameta smulkius drabužius. Prie mokyklų net stovi savotiški konteineriai su pamestais drabužiais: šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, striukėmis, sportine apranga. Kelis kartus vaikui pametus pirštines ar kepurę, mamos paprasčiausiai jų nebeperka. Kita vertus, Islandijoje visi važinėja automobiliais, todėl labai šiltai apsirengti jie nemato reikalo.“

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princas George švenčia 5 metų gimtadienį ir turi dovaną savo gerbėjams

Šiandien, liepos 22 dieną, Didžiosios Britanijos princo Williamo (36) ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine Middleton (36) pirmagimiui sūnui sukanka 5 metai.

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.