Kauniečių šeima už pasufleruotą verslo idėją dėkinga sūnui

 (13)
Kauna gyvenantys Vesta, Šarūnas ir Gabrielius Marcinkevičiai save vadina niekuo neišsiskiriančia tradicine Lietuvos šeima. Tačiau jie kuklinasi – gimus vaikui, jų gyvenimas apsivertė 180 laipsnių.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar jau turite TAVO VAIKO programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir skaitykite mus dar patogiau: „iPhone“, „Android“.

Papasakokite apie savo šeimą ir tai, kaip prieš pusantrų metų gimus sūnui pasikeitė iki tol įprastas gyvenimas?

Esame jauna šeima: mama Vesta, tėtis Šarūnas ir mažasis Gabrielius. Gyvename Kaune. Esame tradicinė šeima, mums (turbūt kaip ir daugeliui žmonių) gyvenime prioritetas yra šeima, vaikai. Mažylio atsiradimas tik dar labiau sustiprino "šeimos" apibrėžimą ir... radikaliai pakeitė gyvenimą. Nuo tos minutės, kai gimė Gabrielius, viskas pradėjo „suktis“ tik apie jį. Pastebėjome, kad jei anksčiau mūsų namuose dažniausiai skambėdavo žodis MES, dabar skamba JIS. Norime vaikui rodyti kuo geresnį pavyzdį, kurti tradicijas kartu. Net šventės tapo daug prasmingesnės kai atsirado vaikas.

Kaip nutiko, kad vieną dieną sugalvojote imtis šeimos verslo?

Viskas prasidėjo nuo kalėdinės dovanos ieškojimo. Norėjome mažyliui dovanos, kuri neatsibostų po valandos ar dviejų. Labai dažnai taip nutikdavo su naujais žaislais. Kalėdų seneliui kilo mintis jam padovanoti čiuožyklą. O senelio padėjėjams tėvams beliko ją nupirkti. Deja, užduotis nebuvo lengva, nes neradome tokios, kuri atitiktų mūsų lūkesčius. Tada vyras pasakė "Pagaminsiu ją pats." Laiko iki švenčių buvo likę labai mažai. Teko gerai padirbėti, sugalvoti formą, konstrukciją. Bet viena buvo aišku, kad čiuožykla bus medinė! Nupirkus medienos gamybai, gimė ir forma. Aišku, ji nebuvo tobula - tai be liniuočių ar braižybos maketų, programų nubraižyta forma. Čiuožyklėlė buvo tėčio laiku pagaminta ir Kalėdų rytą mažylis ją rado po egle. Net patys nesitikėjome, kad tiek daug gražių emocijų į namus atneš šis naujas daiktas. Gabrielius labai teigiamai įvertino dovaną, o artimieji ir pažįstami pamatę, kaip mažyliui smagu, panorėdavo turėti tokį daiktą savo namuose. Paskatinti jų, pradėjome gaminti ir kitiems vaikučiams mūsų čiuožyklėles.

Kauniečių šeima už pasufleruotą verslo idėją dėkinga sūnui
© Asmeninio albumo nuotr.

O jūsų vyras jau iki tol buvo pagarsėjęs šeimoje kaip auksarankis, ar čia jam buvo visiškai naujas iššūkis?

Aš esu bioinžinierė, o Šarūnas studijavo kompiuterinę leidybą. Jis visada šeimoje buvo ir yra idėjų "generatorius". Jo galva nuolat pilna įvairiausių idėjų, ką naujo ir gražaus sumeistrauti namams ar sūnui. Didžiausias vyro įgyvendintas „projektas“ - per dvejus metus savo rankomis pastatytas namas. Dabar visą dėmesį skiria sūnaus kambariui - čia ir staliukas tėčio rankų darbo, ir kėdutės, ir žaislų dėžės, čiuožykla ir kiti žaislai.

Kauniečių šeima už pasufleruotą verslo idėją dėkinga sūnui
© Asmeninio albumo nuotr.

Kokio amžiaus vaikučiams skirtos jūsų čiuožyklos ir koks jų skirtumas nuo masinės gamybos čiuožyklų, kurios parduodamos prekybos centruose?

Čiuožykla rekomenduojama vaikams nuo 12 mėn iki 4-5 metų. Nors šia čiuožykla gali ir tėvai čiuožti, ji atlaiko svorį apie 80 kg. Pagal specialius užsakymus gaminame ir didesnes čiuožyklas, kurios tinka ir vyresniems vaikams. Mūsų čiuožyklos yra tik rankų darbo, medinės. Nedarome "konvejerinės" gamybos, siekiame, kad kiekviena čiuožykla būtų unikali, jaustųsi rankų darbas. Todėl mūsų čiuožyklų nerasite prekybos centruose. Jau pradėję savo veiklą pastebėjome, kad mūsų "Boizio" čiuožyklėlės yra ne tik pramoga vaikams, bet ir puiki interjero detalė.

Kokia jūsų patirtis kuriant verslą Lietuvoje - kaip manote, ar valstybė skatina žmones imtis iniciatyvos, kaip jūs padarėte?

Negalime sakyti, kad mes dideli verslininkai, tačiau vykdome veiklą, tad jau tenka pripažinti, kad tai verslas. Versle visada yra sunkiausia pradžia, kol randi tikslingą klientų auditoriją. O toliau pasitaiko įvairių niuansų, kurie turi tiek pliusų, tiek ir minusų. Bet svarbiausia - nenuleisti rankų. Mes pradėjome savo veiklą paskatinti artimųjų, tad nesvarstėm, ką gali mums duoti valstybė. Mes kuriame vaikams. Laimingi vaikai – toks mūsų išsikeltas tikslas nuo pat veiklos pradžios.

Kauniečių šeima už pasufleruotą verslo idėją dėkinga sūnui
© Asmeninio albumo nuotr.

Kiek jums yra svarbus vaiko fizinis lavinimas? Specialistai pastebi, kad šiuolaikiniai vaikai juda per mažai, o jūsų produktas ir skirtas vaikų fiziniam aktyvumui skatinti.

Mums labai svarbus vaiko aktyvumas. Tiek lauke, tiek namuose. Paprasčiausi žaislai jau taip lengvai nesudomina vaikų, nepritraukia jų dėmesio ilgam. Kai tiek daug šiuolaikinių technologijų vaikai darosi sėslesni, o juk jie turėtų dūkti ir dūkti. Mes patys labai džiaugiamės, kad svetainėje esanti čiuožykla mažylio yra naudojama kiekvieną dieną. Jei ne čiuožti pačiam, tai ant jos atsisėdus valgyti, pasidaryti mašinėlių važiavimo trasą. Naudojimo paskirčių daug.

Ką jūsų šeima mėgsta veikti kartu? Ar jau turite bendrų tradicijų?

Laisvo laiko nuo darbų, kurį galime skirti pabūti visa šeima kartu, yra tikrai mažai. Tad mėgaujamės buvimu kartu – pasivaikščiojimai gamtoje, smagios pramogos su mažyliu yra geriausias laiko praleidimo būdas. Net ir čiuožyklų gamyba yra laiko praleidimas kartu. Visame gamybos procese mažos Gabrieliaus rankytės taip pat dalyvauja. Drąsiai galiu teigti, kad tai, ką darome dabar, yra mūsų mėgstamas hobis, atsiradęs tik Gabrieliaus dėka.

Kauniečių šeima už pasufleruotą verslo idėją dėkinga sūnui
© Asmeninio albumo nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.