Koks vaiko vardas yra pats populiariausias tarp žinomų Lietuvos šeimų

 (16)
Tai, kad egzistuoja vaikų vardų mados, paneigti sunku. Tą įrodo statistiniai duomenys, liudijantys vieno ar kito vardo populiarumą.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lietuvos gyventojų registrų centro duomenimis, 2017 metų pirmąjį pusmetį pats populiariausias vardas, suteikiamas gimusiam berniukui, buvo Matas. Po jo rikiavosi kiti populiariausieji naujagimių vardai: Dominykas, Lukas, Kajus, Nojus, Joris, Jokūbas, Domas, Jonas ir Gabrielius.

Visgi tarp žinomų Lietuvos šeimų, kurios neseniai susilaukė vaikų, populiaresnis yra kitas berniukiškas vardas. Tai – Herkus.

Štai neseniai sūnaus susilaukę aktoriai Džiugas Siaurusaitis ir Lina Rastokaitė savo sūnų pavadino Herkumi. Pora susituokė prieš septynerius metus, tai yra pirmasis jų bendras vaikas.

Lina Rastokaitė ir Džiugas Siaurusaitis
Lina Rastokaitė ir Džiugas Siaurusaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

Sūnui Herkaus vardą išrinko ir Antanas Guoga su žmona Aiste. Jų pirmagimis gimė 2015 metais sausio pradžioje. Beje, jie iki pat paskutinės akimirkos nežinojo vaikelio lyties, o gimus sūnui gana greitai išrinko jam Herkaus vardą. Antrąjį sūnų pora pavadino Tauru.

Antanas Guoga su žmona Aiste
Antanas Guoga su žmona Aiste
© DELFI / Karolina Pansevič

Visai neseniai paaiškėjo, jog dainininkas Mantas Jankavičius su žmona Ieva laukia šeimos pagausėjimas. Tai bus trečiasis šeimos vaikelis. Pirmieji du – broliai Benas ir Herkus. Pirmagimis Benas gimė 2007 metais, o Herkus – 2011.

Mantas Jankavičius su žmona Ieva
Mantas Jankavičius su žmona Ieva
© DELFI / Kiril Čachovskij

Sūnų Herkumi pavadino ir dainininkas Merūnas Vitulskis su žmona Erika. Herkus gimė 2016 metų sausio 8 dieną. Vyresnysis poros sūnus – Ajus.

Merūnas Vitulskis su žmona Erika
Merūnas Vitulskis su žmona Erika
© DELFI / Kiril Čachovskij

Herkų augina ir dainininkas Edgaras Lubys su žmona, žurnaliste Živile Vaškyte - Lubiene. Prieš metus gimęs mažylis – antrasis poros vaikas. Pirmagimei Fridai rugpjūčio mėnesį sukaks 4 metukai.

Živilė Vaškytė-Lubienė
Živilė Vaškytė-Lubienė
© DELFI / Tomas Vinickas

Sūnų Herkų augina ir krepšininkas Darius Songaila su žmona Gintare. Herkus turi brolį dvynį Jorį. Šiuo metu dvynukams pustrečių metukų. Prieš pusmetį Songailų šeimą papildė dar vienas narys – gimė sūnus Vėjas.

Darius Songaila su žmona Gintare
Darius Songaila su žmona Gintare
© DELFI / Rafael Achmedov
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princas George švenčia 5 metų gimtadienį ir turi dovaną savo gerbėjams

Šiandien, liepos 22 dieną, Didžiosios Britanijos princo Williamo (36) ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine Middleton (36) pirmagimiui sūnui sukanka 5 metai.

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.