Koks vaiko vardas yra pats populiariausias tarp žinomų Lietuvos šeimų

 (16)
Tai, kad egzistuoja vaikų vardų mados, paneigti sunku. Tą įrodo statistiniai duomenys, liudijantys vieno ar kito vardo populiarumą.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lietuvos gyventojų registrų centro duomenimis, 2017 metų pirmąjį pusmetį pats populiariausias vardas, suteikiamas gimusiam berniukui, buvo Matas. Po jo rikiavosi kiti populiariausieji naujagimių vardai: Dominykas, Lukas, Kajus, Nojus, Joris, Jokūbas, Domas, Jonas ir Gabrielius.

Visgi tarp žinomų Lietuvos šeimų, kurios neseniai susilaukė vaikų, populiaresnis yra kitas berniukiškas vardas. Tai – Herkus.

Štai neseniai sūnaus susilaukę aktoriai Džiugas Siaurusaitis ir Lina Rastokaitė savo sūnų pavadino Herkumi. Pora susituokė prieš septynerius metus, tai yra pirmasis jų bendras vaikas.

Lina Rastokaitė ir Džiugas Siaurusaitis
Lina Rastokaitė ir Džiugas Siaurusaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

Sūnui Herkaus vardą išrinko ir Antanas Guoga su žmona Aiste. Jų pirmagimis gimė 2015 metais sausio pradžioje. Beje, jie iki pat paskutinės akimirkos nežinojo vaikelio lyties, o gimus sūnui gana greitai išrinko jam Herkaus vardą. Antrąjį sūnų pora pavadino Tauru.

Antanas Guoga su žmona Aiste
Antanas Guoga su žmona Aiste
© DELFI / Karolina Pansevič

Visai neseniai paaiškėjo, jog dainininkas Mantas Jankavičius su žmona Ieva laukia šeimos pagausėjimas. Tai bus trečiasis šeimos vaikelis. Pirmieji du – broliai Benas ir Herkus. Pirmagimis Benas gimė 2007 metais, o Herkus – 2011.

Mantas Jankavičius su žmona Ieva
Mantas Jankavičius su žmona Ieva
© DELFI / Kiril Čachovskij

Sūnų Herkumi pavadino ir dainininkas Merūnas Vitulskis su žmona Erika. Herkus gimė 2016 metų sausio 8 dieną. Vyresnysis poros sūnus – Ajus.

Merūnas Vitulskis su žmona Erika
Merūnas Vitulskis su žmona Erika
© DELFI / Kiril Čachovskij

Herkų augina ir dainininkas Edgaras Lubys su žmona, žurnaliste Živile Vaškyte - Lubiene. Prieš metus gimęs mažylis – antrasis poros vaikas. Pirmagimei Fridai rugpjūčio mėnesį sukaks 4 metukai.

Živilė Vaškytė-Lubienė
Živilė Vaškytė-Lubienė
© DELFI / Tomas Vinickas

Sūnų Herkų augina ir krepšininkas Darius Songaila su žmona Gintare. Herkus turi brolį dvynį Jorį. Šiuo metu dvynukams pustrečių metukų. Prieš pusmetį Songailų šeimą papildė dar vienas narys – gimė sūnus Vėjas.

Darius Songaila su žmona Gintare
Darius Songaila su žmona Gintare
© DELFI / Rafael Achmedov
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.

Ypatingo grožio dvynukės išgarsėjo akimirksniu (3)

Identiškos dvynukės Leah Rose ir Ava Marie Kalifornijoje (JAV) gimė 2010 metų liepos 7 dieną. Vos mergaitėms ūgtelėjus, jų tėvai ėmė girdėti iš aplinkinių pagyrimų, jog abi mažylės yra išskirtinio grožio.

Gražiausia pasaulyje pavadinta mergaitė sulaukė milžiniško dėmesio: prabilo jos mama (26)

Po to, kai britų „DailyMail“ paskelbė gražiausių pasaulio mergaičių sąrašą ir jo pirmoje vietoje puikavosi 6 metų rusaitė Anastasija Kniazeva, dėmesys jos šeimai išaugo šimteriopai.

Be kojų ir rankų gimęs Nikas Vujičičius tapo daugiavaikiu: jo dvynės gimė ypatingą dieną (17)

Du vaikus su žmona Kanae Miyahara auginantis Nikas Vujičičius per vieną dieną tapo daugiavaikiu tėčiu. Šįkart šeimai gimė dvynukės mergaitės.