Liepa Rimkevičienė - apie motinystę, saiką ir naujausią aistrą

 (24)
Elegantiška, visada besišypsanti, trykštanti sveikata ir energija - tokią esame įpratę matyti žurnalistę ir viešųjų ryšių specialistę Liepą Rimkevičienę. Du berniukus auginanti žavi moteris neslepia, kad sveika mityba ir sportas yra seniai tapę neatsiejama jų šeimos gyvenimo dalimi, tačiau teigia į kraštutinumus nepuolanti.
© DELFI (A.Solomino nuotr.)

Svarbiausias principas - saikas

„Stengiuosi sveikai maitintis, daug ką vasarą kaime užsiauginame patys, tačiau mūsų šeimos gyvenimas tikrai nesisuka apie maistą. Dabar jaučiamas ekologijos bumas man kartais atrodo mados reikalas. Perkamos ekologiškos tyrelės kūdikiams, mėsa, daržovės ar kosmetika... Tačiau net šiame ekologiškame judėjime jaučiamas vartotojiškas požiūris. Man svarbiausia - saikas. Žmogus gali išsiversti su gerokai mažesniu kiekiu daiktų ir maisto produktų nei įsivaizduoja", - kritiškai žvelgia L. Rimkevičienė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Beata Nicholson: dabar man svarbiausia yra...
Eglė Grėbliauskaitė - Tursienė: žaliavalgystė po gimdymo man suteikė jėgų

Aktyvios moters šeimos racione - daugiausiai kruopos ir daržovės, tačiau ji nevengia ir mėsos bei žuvies patiekalų. „Svarbiausia, kad maistas netaptų gyvenimo tikslu. Tai yra tik priemonė išgyventi, būti sveikam ir energingam, bet ne gyvenimo prasmė. Jei lauki savaitgalio tik tam, kad turėtum laiko prisigaminti įvairiausio maisto ir daug prisivalgyti, tai, mano manymu, yra tuštybė ir gyvenimo švaistymas. Yra daug svarbesnių dalykų. O dabar populiarus pilvo kultas mums svetimas. Valgome saikingai, kuo natūralesnį, kuo mažiau apdorotą, primaišytą maistą", - pasakojo pašnekovė.

Daržoves augina vaikai

Daugelį maisto produktų ji įsigyja kaime, kur pažįsta juos auginančius žmones. Vasaras leisdama Nidoje žuvį perka tik iš vieno patikimo žvejo, tad visada mėgaujasi šviežutėlėmis jūros gėrybėmis. Dviejų vaikų mama džiaugiasi, kad jos sūnūs nuo mažų dienų noriai kremta sveiką maistą.

Niekada neprievartauju nei savęs, nei vaikų: nenori - nevalgo. Žinoma, jei nenori todėl, kad prieš tai suvalgė šešis saldainius, čia jau kitas klausimas. Bet jei nejaučia alkio dėl karščio ar prastos savijautos, niekada nekišu maisto per prievartą
Liepa Rimkevičienė

„Valgymas turi būti šeimos gyvenimo dalis, pusryčiaudami ir vakarieniaudami su tėvais vaikai išmoksta valgyti net keisčiausius dalykus, juk mažieji visada lygiuojasi į vyresnius. Tačiau jei vaikui vis duodi ką nors „pagraužti", jis pripranta, kad vaikai turi savo vaikišką maistą, tuomet jam ima atrodyti, kad suaugusieji valgo nesąmones", - teigė L. Rimkevičienė.

Žinoma mama turi savų gudrybių, kaip sudominti vaikus sveikesniais produktais - leisti juos užsiauginti patiems. „Jie patys pasėja tą sėklytę, pirštukais purena žemę, mato kas iš jos išauga, stebi kaip išsiskleidė žiedelis, kaip užsimezgė, augo cukinija - žino visą ritualą. Ir kai galiausiai mes ją parsinešam į virtuvę, vaikai nekantrauja jos paragauti. Tai yra su meile užaugintos daržovės. Matydamas visą procesą vaikas visai kitaip žiūri, valgo kaip savo užaugintą produktą", - patirtimi dalinosi pašnekovė.

Intuityvus valgymas

„Visada maniau, kad valgyti reikia su pasimėgavimu, tačiau tuo pačiu svarbu jausti saiką. Maistą turi suvalgyti su meile, padėkoti ir būti laimingas. Jei įsitempęs skaičiuosi kiekvieno kąsnio kalorijas, prarasi gyvenimo džiaugsmą", - dietomis nesižavi L. Rimkevičienė.

Moteris stengiasi laikytis mitybos ritmo: pusryčiai, pietūs ir vakarienė, tarp jų - užkandžiai. Automobilyje visuomet vežiojasi sveikų užkandžių - sėklų, šviežių ir džiovintų vaisių, riešutų, kad išalkę vaikai turėtų ko užkrimsti. „Niekada neprievartauju nei savęs, nei vaikų: nenori - nevalgo. Žinoma, jei nenori todėl, kad prieš tai suvalgė šešis saldainius, čia jau kitas klausimas. Bet jei nejaučia alkio dėl karščio ar prastos savijautos, niekada nekišu maisto per prievartą", - pasakojo L. Rimkevičienė.

Gamta - geriausia vieta sportui

„Kiek kartų esu mėginusi eiti į sporto klubą, niekada ten neužsilikdavau. Visad apimdavo jausmas, kad tai yra tuščias laiko užmušinėjimas, triniesi tarp tų geležinių instrumentų, imituoji judėjimą. Tai tarsi pripažinti, kad esi lyg daiktas - „tiuninguoji" kūną, patį save palikęs spintelėje. Visiškai kitas dalykas, kai sportuodamas jauti vidinę harmoniją, tau tai patinka.

Auginu vaikus taip, kaip pati užaugau,o ne todėl, kad prisiskaičiau „protingų" knygų, ar kad tai tapo mada.
Liepa Rimkevičienė

Tiesiog kaifuoju sportuodama gamtoje, ir bėgioju ne todėl, kad taip reikia, o todėl kad miško oras, aplinka leidžia jaustis pakylėtai - gera, gaivu, šviežia. Tai nesulyginama su bėgimo takeliu uždaroje patalpoje. Visos mano draugės bėgioja. Įsijungiame telefonuose esančias programėles, o paskui mergaitiškai pasilyginame, kuri įveikė įdomesnę distanciją ar padarė didesnę pažangą", - pasakojo pašnekovė ir savo baltajame „Samsung" GS5 telefone parodė jau šį pavasarį pėsčiomis ir dviračiu įveiktas trasas taip mėgstamoje Nidoje.

L. Rimkevičienė užsiminė ir apie naują aistrą - neseniai atrastą jogą, kurios asanas kartu su vaikais atlieka pajūryje, kaime, o šaltuoju metų laiku - namuose. Kai tik gali, vasarą automobilį iškeičia į dviratį.

„Nuo vaikystės daug laiko praleisdavau kaime, gamtoje. Užaugau visame tame, ką dabar vadiname ekologija, sveika gyvensena. Tai buvo mano gyvenimo dalis - artimai, betarpiškai jausti gamtą, gyventi joje. Vaikystėje eidavau prie to paties šaltinėlio iš kurio dabar geria mano vaikai. Auginu juos taip, kaip pati užaugau,o ne todėl, kad prisiskaičiau „protingų" knygų, ar kad tai tapo mada", - sakė gyvenimo džiaugsmu trykštanti moteris.

Liepa Kiauleikytė-Rimkevičienė
Liepa Kiauleikytė-Rimkevičienė
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Vandens magija

„Mano manymu, gerai žmogaus jausenai itin svarbus vanduo. Vasaras stengiamės praleisti gamtoje, daug laiko būname kaime ar pajūryje. Kaime visuomet važiuojame prie šaltinėlio, atsivežame tyro gyvo vandens. Tikiu, kad vanduo iš miško yra ypatingas, jis gali atstoti net prabangiausias kosmetikos priemones", - kalbėjo pašnekovė.

Liepos šeima nesilanko baseinuose, kur nuo chemikalų gausos vaikus net išberia, tačiau mažieji visą vasarą turškiasi atviruose vandens telkiniuose. Štai ir šiemet, nors dar tik gegužė, jaunieji Rimkevičiukai jau maudosi ir upėje, ir jūroje.

„Vanduo man labai svarbu, netgi svarbiau nei maistas. Juk net 70 procentų žmogaus organizmo sudaro vanduo. Kasdien išgeriu apie tris litrus vandens, kai jo nuolat turi šalia, tai paprasta. Ir mano vaikams neįsiūlysite sulčių ar limonadų, troškulį jie malšina tik vandeniu. Vasarą, kad būtų įdomiau, vandenį įvairiai pasigardiname - įmetame mėtų, melisų lapų, įvairių uogų ar vaistažolių", - gurkštelėjusi vandens pokalbį baigė L. Rimkevičienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (5)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.

TOP 20 įspūdingiausių karališkosios šeimos nuotraukų (1)

Besibaigiantys 2016 - ieji metai įsimintini buvo Didžiosios Britanijos princo Williamo šeimai.